En iyi 6 WordPress referans eklentisi

Bir referans eklentisi kullanmak, WordPress sitenizde sosyal kanıt göstermenin harika bir yoludur. Sosyal kanıt, işletmelerin potansiyel müşterilerle güven oluşturmasına, dönüşüm oranlarını iyileştirmesine, çevrimiçi görünürlüğü artırmasına ve daha pek çok şeye yardımcı olur.

En iyi WordPress referans eklentileri, özellikler açısından birçok şeyi işaretleyecektir. Tasarım üzerindeki kontrol minimum düzeyde olsa bile, sosyal kanıtınızı çok iyi göstermelidirler. Kısa kod veya blok yoluyla bir sayfaya yerleştirmeleri kolay olmalıdır. Ayrıca, referanslarınızı görüntülemek için size bağımsız alıntılar, döner kaydırıcılar ve kenar çubuğu widget’ları gibi çeşitli yollar sunmalıdırlar.

Biraz sıra dışı bir şey arıyorsanız, sitenize daha gelişmiş özellikler eklemenize olanak tanıyan referans eklentileri de vardır, örneğin:

 • Referansları düzenleyin veya filtreleyin.
 • Google’dan veya sosyal ağlardan referansların bağlanması ve içe aktarılması.
 • Müşterileri, göndermeden önce denetleyebileceğiniz sitede referanslar bırakmaları için eğitin.

WordPress sitenizde markanız etrafında nasıl sosyal kanıt oluşturabileceğinizi merak ediyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın – işte en iyi WordPress referans eklentilerinden oluşan özenle seçilmiş koleksiyonumuz.

1. Başarılı Ovation

Thrive Ovation - Premium Bir WordPress Referans Eklentisi

Thrive Ovation, bir WordPress referans eklentisi olarak tanıtılmaz. Bu bir WordPress referans yönetimi eklentisidir .

Bu eklenti ile, web sitenizde müşteri övgülerini arayarak ve kopyalayıp yapıştırarak zaman kaybetmeyi bırakabilirsiniz. Ayrıca, ilk etapta mevcut veya eski müşterilerden referans isteme konusunda endişelenmeyi bırakabilirsiniz.

Thrive Ovation tüm bunları basitleştirir.

Bu eklentinin en kritik özelliklerinden biri referans kitaplığıdır. Referansları (ve tüm gözden geçiren ayrıntılarını) kitaplığa aktarmak için tek bir tıklama yeterlidir. Bunu şuradan yapabilirsiniz:

 • WordPress yorumlarınız
 • E-posta gelen kutunuz
 • Facebook veya Twitter yorumlarınız

Ancak, bu yorumlardan herhangi birinin yayınlanmasına izin vermeden önce, sitenizde övgülerini ve benzerliklerini yayınlamak için müşterinin iznini almak iyi bir fikir olacaktır. Bu eklenti, her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için doğrudan WordPress kontrol panelinizden bir onay isteği göndermenize olanak tanır.

Ayrıca sitenize bir referans gönderme formu, açılış sayfası veya blog yazısı göndererek referans toplama işlemini otomatikleştirebilirsiniz. Veya eklentinin müşterilerinize otomatik olarak mesaj göndermesini ve onlardan geri bildirimlerini bırakmalarını isteyebilirsiniz.

Doğrudan web sitenize gönderilen referanslardan memnun değilseniz, sorun değil. Ayarlarınızı, tüm gönderilerin denetleme için bir inceleme kuyruğuna girecek şekilde düzenleyebilirsiniz.

Bu eklentinin basitleştirdiği yalnızca referans koleksiyonu değildir.

Kaydırıcılar ve ızgara şablonlarından oluşan bir kitaplık mevcut olduğundan, muhtemelen hiçbirini sıfırdan oluşturmanız gerekmeyecektir. Sadece Thrive Content Builder’da bulunan ayarları kullanın ve referanslarınızın ayar gerektiren öğelerini özelleştirin.

Thrive Mimar Referans Oluşturucu

Thrive Ovation’ı almak için, Thrive Architect, Thrive Leads ve diğerleri dahil olmak üzere tüm Thrive Themes ürünlerine erişmenizi sağlayan Thrive Suite’i satın almanız gerekir. Fiyatlandırma aylık 19 dolardan başlar (yıllık faturalandırılır).

2. Güçlü referanslar

Güçlü referanslar eklentisi

Kutunun dışında, Strong Testimonials eklentisi özellikleri oldukça standart görünüyor.

Müşteri adı, e-posta adresi, şirket adı, web sitesi gibi ayrıntıları girerek ve referansa öne çıkan bir resim ekleyerek yeni bir sayfada veya gönderide yaptığınız gibi yeni referanslar oluşturursunuz.

Ancak bunları web sitenizde görüntülemek, WordPress kategorilerini veya bloklarını kullanmak kadar basit değildir.

Bunun yerine kullanacağınız şey, “Görünümler” olarak bilinen bir işlevdir. Görünümler ile ilgili harika olan şey, her biri için özel bir görünüm ve hisse sahip çok sayıda referans karuselleri, listeler ve ızgaralar oluşturabilmenizdir. Aşağıdakiler gibi işlevler üzerinde kontrole sahipsiniz:

 • Kaç referans gösterilecek ve hangi sırayla.
 • Sayfalandırma bağlantıları ve “Daha fazlasını okuyun” dahil edilirse.
 • Karanlık ve aydınlık teması (referanslar için genel bir stil seçmenin yanı sıra).

Ayrıca arka planı ve yazı tipi renklerini de ayarlayabilirsiniz; Bu, her bir referans bloğuna benzersiz bir görünüm ve his verebileceğinden, referanslarınız belirli bir konum veya ürün segmenti ile ilgiliyse özellikle yararlı olabilir.

Güçlü referans örneği

Görünümleriniz oluşturulduktan sonra, bunları kısa kodla istediğiniz yere gömebilirsiniz. Sadece bu kadar da değil, ziyaretçilerinizi daha fazla etkilemek için referans sayıları ve ortalama puanlar gibi ek ayrıntıları görüntülemek için kısa kodları kullanabilirsiniz.

Bu listedeki bazı eklentilerin aksine, ücretsiz sürümle gerçekten bir referans gönderme formu oluşturabilirsiniz. Hangi alanlar için veri toplamak istediğinize karar verebilmenin yanı sıra, her alanın ayrıntılarını özelleştirebilir ve yaptığınız değişikliklerin formu nasıl etkilediğini gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

Gelen referansları ve incelemeleri yönetmek istiyorsanız, başlamak için tek ihtiyacınız olan bir geçiş.

Bu eklenti WordPress deposunda ücretsiz olarak mevcuttur. Fiyatı 49 ABD Doları (bir site için) ile 129 ABD Doları (sınırsız siteler için) arasında değişen premium sürüm, ihtiyaç duyabileceğiniz ek özelliklerle birlikte gelir, örneğin:

 • Profesyonel şablonlar
 • Gelişmiş görünüm düzenleme
 • şema işaretleme
 • Formunuz için spam kontrolü
 • Facebook, Google ve Yelp gibi yerlerden referansları içe aktarın

3. Elementor referans karuseli

Elementor Referans Carousel Pro Güncellemesi

Bugüne kadar, Elementor sayfa oluşturucu eklentisi 4.000.000’den fazla web sitesine yüklendi. Elementor’un yaygınlığını ve birçoğunuzun Elementor Pro’yu zaten yüklemiş olma ihtimalini göz önünde bulundurarak, harika bir referans oluşturma çözümü için sayfa oluşturucunuzun ötesine geçmeniz gerekmeyebilir.

Bununla birlikte, Elementor Testimonial Carousel eklentisi, bu listedeki diğerlerinden çok daha basit bir referans çözümüdür.

Bunun nedeni, Tanıklık Döngüsü’nün Pro güncellemesiyle kilidini açtığınız birçok özellikten biri olmasıdır. Bu nedenle, siteniz aracılığıyla referans toplama sürecini otomatikleştirmenize yardımcı olacak veya bunları üçüncü tarafların kaynaklarından çekecek bir çözüm arıyorsanız, bu eklenti olmayacak.

Ancak, elde ettiğiniz şey, Elementor kullanarak bir referans karuseli tasarlama yeteneğidir.

Elementor referans karusel örneği

Elementor sayfa oluşturucu eklentisine sahip diğer her şey gibi, atlıkarıncanın her santimini özelleştirebilirsiniz.

Aşağıdakileri içeren görünümünü özelleştirebilirsiniz:

 • Tasarım
 • hizalama
 • boşluk
 • Renkler
 • Resimler veya simgeler
 • tipografi

Ayrıca, aşağıdakiler de dahil olmak üzere nasıl çalıştığını özelleştirebilirsiniz:

 • Her slaytta görüntülenen referanslar
 • kaydırıcı hızı
 • Sayfa okları vs. puan
 • Geçiş animasyonları
 • Ve dahası

Ayrıca, Elementor’un önceden oluşturulmuş bloklarından birinden yararlanabilir, markanızla uyumlu hale getirmek için küçük ayarlamalar yapabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Elementor referans karuseli, 1 site için 49 dolar, 3 site için 99 dolar ve 1.000 site için 999 dolar olan bir Elementor Pro aboneliği ile birlikte gelir.

4. Örnek referanslar

Referans Gönderme Eklentisi

Testimonials Showcase ile ilgili en güzel şey, eklentinin, “Neden bunu düşünmedim?” diye merak etmenize neden olacak birkaç benzersiz özelliğe sahip olmasıdır.

Yeni başlayanlar için, bu yalnızca müşteri referanslarını görüntülemek veya müşterilerin referanslarını kendi başlarına göndermeleri için bir referans formu oluşturmak için bir eklenti değildir. Şunlar için de kullanabilirsiniz:

 • Derecelendirmelerle ürün veya hizmet incelemeleri toplayın.
 • Alıntı listelerini gösterir.
 • Çok daha büyük vaka çalışmalarına bağlantı.

Eklenti, yapılandırılmış bir veri işlevi içerdiğinden, yıldız derecelendirme sistemi özellikle ilgi çekicidir. Ancak, bunun yalnızca derecelendirme almış yerel işletmeler için geçerli olduğunu unutmayın. Referansların kendisi Google Zengin Snippet’lerinde görünmez.

Referans tablonuzu veya kaydırıcınızı oluşturmak oldukça basit olsa da, bu eklentinin bazı göze çarpan özellikleri vardır.

Birincisi, kısa kodu yazarken referanslarınızı tasarlayabilmenizdir. Kısa kodunuz olduğunda, bir sayfada, gönderide veya widget’ta görüntülenmeden önce ızgara veya kaydırıcının nasıl görüneceğini önizleyebilirsiniz.

Görüşler Vitrin Eklenti Örneği

Ayrıca, referans tablonuza filtreler ekleyebilirsiniz. Bu nedenle ziyaretçiler, gözden geçirilen ürünler ve hizmetler, konumlar, acenteler ve daha fazlası gibi faktörlere dayalı olarak müşteri fiyat tekliflerini filtreleyebilir.

Ayrıca referanslarınıza bağlantılar ekleyebilirsiniz. Bir referansta “Devam…” veya “Daha Fazla Oku” bağlantısı görmek olağandışı olmasa da, ziyaretçinin sayfadan ayrılmak zorunda kalmaması için referansı bir ışık kutusunda açmak için bağlantı özelliğini kullanmaya ne dersiniz? Veya ziyaretçilere bir videonun mevcut olduğunu bildirmek için bir YouTube kapak resmi kullanın ve ardından onları videoya götürmek için bağlantıyı kullanın?

Testimonials Showcase, normal bir lisansla 19 $ olarak fiyatlandırılır.

5. Referans kaydırıcısı

Referans Slider Eklentisi

WordPress sitenize harika referanslar göndermek, Testimonials Slider eklentisi ile çok kolay.

Nedenin bir kısmı, her bir referansa ekleyebileceğiniz ayrıntı düzeyidir. İsim, şirket ve web sitesi oldukça standart, ancak hem kişinin fotoğrafını hem de şirket logonuzu referansa karmaşıklaştırmadan dahil edebilmek güzel olmaz mıydı?

Bu eklentiyle yapabileceğiniz bir başka harika şey de ek sosyal kanıt eklemektir. Tek başına bir referans, bir şirketin ve ürünlerinin veya hizmetlerinin neler yapabileceğinin güçlü bir kanıtıdır. Ancak, gözden geçirenin Facebook veya Twitter’daki sosyal medya profiline bağlantı vererek ek bir güven unsuru ekleyebilseydiniz ne olurdu?

Bu eklenti ile her ikisini de elde edebilirsiniz.

Görüşler Slider eklentisi örneği

Bu eklenti ile etkileyici referanslar oluşturmanızın garantili olmasının bir başka nedeni de yerleşik görsel düzenleyicidir.

İsterseniz eklentinin referanslarınız için otomatik olarak seçtiği şablon ile çalışabilir ve çalıştırabilirsiniz. Veya düzenleyiciyi, referanslar eklemek ve kaydırıcının görünümünü gerçek zamanlı olarak özelleştirmek için kullanabilirsiniz.

Kullanımı kolay düzenleyici sol kenar çubuğunda bulunur ve şunları yapmanızı sağlar:

 • Bir şablon seçin.
 • Yeni referanslar ekleyin ve ilgili tüm ayrıntıları düzenleyin.
 • Bunları istediğiniz sırayla sürükleyip bırakın.
 • Slaytınızı, ızgaranızı, kartlarınızı, listenizi veya hikaye düzeninizi seçin.
 • Renk, yazı tipi ve hizalama ayarlarını yapın.
 • Kendi stilinizi uygulamak için özel CSS kullanın.

Bu öğeleri değiştirdikçe, sağdaki referans kaydırıcısı gerçek zamanlı olarak ayarlanır, böylece düzenlemelerinizin etkisini hemen görebilirsiniz.

Bu eklentiyi satın almak 22 dolara mal oluyor.

6. WP İnceleme Kaydırıcısı Pro

Görüşler için WP İnceleme Slider Pro Eklentisi

İşletmeniz Google’da, sosyal medyada ve Yelp’te (diğer yerlerin yanı sıra) referanslar alırsa ne olur? Tüm kanallarınızdan yorum toplamak ve sitenizde yayınlamak çok değerli.

WP Review Slider Pro ile çok çeşitli platformlarla entegre olabilir ve bu iyi bilinen ve güvenilir logoları referanslarınızla birlikte görüntüleyebilirsiniz. Sektörünüzdeki inceleme siteleri yayınlanmadıysa endişelenmeyin çünkü hepsi oradadır. Facebook. Google. TripAdvisor. Havlama. Airbnb. WooCommerce. Ve 50’den fazla!

Ayrıca kaç tane referans toplayacağınızı ve onları nasıl organize edeceğinizi de seçebilirsiniz. Referanslarınızı seçebilir, uzunluğa veya anahtar kelimelere göre referansları otomatik olarak silen filtreler ayarlayabilirsiniz.

WP İnceleme Slider Pro Örneği

Her platform için ayrı widget’lar oluşturabilir veya hepsini bir arada da birleştirebilirsiniz. Bunları nasıl görüntülemeyi seçerseniz seçin, Google’ın zengin bir snippet oluşturmakla bir ilgisi olacağından, inceleme özeti özelliğini kullanmaktan yararlanacaksınız.

Bu eklentinin asıl amacı diğer platformlardan referansları çıkarmak olsa da, bunları doğrudan göndermek isteyen müşteriler için bir gönderim formu veya otomatik bir yorum açılır penceresi oluşturabilirsiniz.

Görüşlerinizin nereden geldiğine bakılmaksızın, yayınlananlar hakkında son söz sizde. Yardımcı olabilecek benzersiz özelliklerden biri e-posta bildirimleridir. Birisi düşük puanlı bir inceleme gönderdiği anda bir e-posta uyarısı alacak. Bu şekilde, sitenizde görünmediğinden emin olabilirsiniz ve isterseniz, kötü deneyimi çözebilir ve bu 1 yıldızlı incelemeyi değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Bu listedeki diğer eklentiler gibi, kaydırıcılarınızın ve referans tablolarınızın nasıl göründüğü ve çalıştığı üzerinde tam kontrole sahipsiniz.

WordPress.org’da bu eklentinin birkaç ücretsiz sürümü var. Ancak, sınırlı yeteneklerle gelirler ve aynı anda yalnızca bir platformdan incelemeleri içe aktarmanıza izin verirler. Bu eklentinin tüm işlevlerinin kilidini açmak için Pro için ödeme yapmak daha iyidir.

Planların maliyeti yılda 99 ABD Doları (1 web sitesi için) ile 299 ABD Doları (30 site için) arasındadır. Ayrıca ömür boyu lisans için bir kerelik daha yüksek bir ücret ödeyebilirsiniz.

WordPress siteniz için en iyi referans eklentisini seçme

Bir şey için para harcamak söz konusu olduğunda, satın alma ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, tüketicilerin satın almak üzere oldukları şeyin vaat edilen şeyi sağlayacağına dair bir garanti olmadan tetiği çekmesi zor olabilir. Geçmişteki danışanların neler deneyimlediğini görebilmek, bir sonraki adımı atma konusunda kendinden daha emin hissetmenin bir yoludur.

Peki, sosyal kanıtınızı göstermek için bu referans eklentilerinden hangisini seçmelisiniz?

Dürüst olmak gerekirse, süreçte nerede olduğunuza bağlıdır.

İşletmeniz yeniyse veya müşterilerden referans istemeye yeni başlıyorsa, Strong Testimonials gibi ücretsiz bir eklenti, aşina olmak için iyi bir seçenektir.

Web sitenizi Elementor sayfa oluşturucu eklentisiyle oluşturduysanız ve sitenize yeni bir eklenti ekleme konusunda endişelenmek istemiyorsanız, en azından şimdilik, Elementor Referans Döngüsü’nü de kullanabilirsiniz.

İşletmeniz büyüdükçe, zaman alıcı olabilen referansları toplamak için daha fazla müşteriniz olacak. Bunu kendi başınıza yapmaya çalışmak yerine, Referanslar Vitrini ve Görüşler Kaydırıcısı gibi premium eklentiler, referans gönderme sürecini düşük maliyetli bir şekilde otomatikleştirmeyi kolaylaştırdıkları için iyi bir fikir olacaktır.

Ve WordPress yorumları, e-posta gelen kutunuz, Facebook, Google vb. aracılığıyla her yerde referanslar aldığınız bir aşamadaysanız, en iyi seçenekleriniz Thrive Ovation ve WP Review Slider.Pro. Tüm incelemelerinizi takip etmeye ve bunları WordPress sitenizde nasıl görüntüleyeceğinizi bulmaya çalışırken çıldırmaktan kaçınmanın tek yolu budur.

Bu eklentilerin her biri uzayda bir kazanan olsa da, hepsi bu kutuların her birini kontrol etmeyecek, ki bu iyi! Sizin için en önemli olanı ve şu anda mevcut haliyle işiniz için neye ihtiyacınız olduğunu öğrenin; yukarıdaki listeden uygun referans eklentisi çıkarılacaktır.