En İyi 6 WordPress Tema Üreticisi 2022

En iyi WordPress tema oluşturucusunu mu arıyorsunuz?

Bir tema oluşturucu ile, sürükle ve bırak özelliğini kullanarak duyarlı bir web sitesi tasarlayabilirsiniz. Beğendiğiniz kullanıma hazır bir tema bulamıyorsanız veya yalnızca sizin veya müşterilerinizin sitelerini oluştururken daha fazla esneklik istiyorsanız, bu harika bir çözümdür.

Şanslısınız çünkü WordPress tema oluşturma alanı, kısmen dünyanın en popüler sayfa oluşturucu eklentilerinden bazılarının rekabeti sayesinde, son zamanlarda bazı hızlı gelişmeler gördü. Birkaç yıl önce sadece birkaç uygun seçeneğiniz varken, konu yüksek kaliteli tema yaratıcıları olduğunda artık birçok seçeneğiniz var.

Bu yazıda, en iyi seçeneklerden altı tanesine bakacağız. Bu araçların tümü, temanızı tamamen özelleştirmek için görsel bir sürükle ve bırak arayüzü kullanmanıza olanak tanır. Bazıları özel tema yaratıcılarıdır, diğerleri ise tema oluşturma alanına genişleyen sayfa oluşturucu eklentileridir.

Her iki durumda da, temanızın tamamını veya yalnızca bir kısmını özelleştirmenize olanak tanıyan harika bir araç elde edeceksiniz.

Derinleştirelim.

WordPress tema oluşturucular ve sayfa oluşturucular

Bu noktada, “sürükle ve bırak” ve “görsel arayüz” gibi terimlere bakıyor ve “hey, bu kulağa WordPress sayfa oluşturucu eklentisine çok benziyor” diye düşünüyor olabilirsiniz.

Eğer sizseniz, kesinlikle haklısınız! Sayfa oluşturucular ve tema oluşturucular birbirine çok benzer ve birçok örtüşen özelliğe sahiptir. Birbirlerini dışlamazlar – tek bir eklenti hem sayfa oluşturucu hem de tema oluşturucu olabilir. Aslında, bu listedeki araçların çoğu, tema oluşturucu özellikleri de (genellikle premium sürümlerinde) sunan WordPress sayfa oluşturucu eklentileridir.

WordPress sayfa oluşturucu ile tema oluşturucu arasındaki temel fark şu şekildedir:

 • Sayfa oluşturucu, örneğin tek bir blog gönderisi gibi tek bir içerik parçası için benzersiz bir özel düzen oluşturmanıza olanak tanır.
 • Tema oluşturucu, içeriğinizin bir kısmına veya tamamına otomatik olarak uygulanan şablonlar oluşturmanıza olanak tanır. Örneğin, her blog gönderisine otomatik olarak uygulanan bir şablon. Bir blog gönderisi yayınladığınız anda, WordPress düzenleyici bilgilerini şablonda önceden belirlenmiş noktalara otomatik olarak ekler; Bir sayfa oluşturucuda yaptığınız gibi her blog gönderisi için düzeni yeniden oluşturmanız gerekmez. Bir sonraki bölümde bunun nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi.

Bunun dışında, onlarla ilgili her şey çok benzer. Örneğin, ister ücretsiz sürümle benzersiz bir tasarım yaratıyor olun, ister Elementor Pro ve Theme Builder ile tema şablonlarınızı oluşturuyor olun, tamamen aynı Elementor arayüzünü kullanacaksınız.

Bir WordPress tema oluşturucusunda nelere dikkat edilmelidir?

En iyi tema oluşturuculara girmeden önce, iki nedenden dolayı bir tema oluşturucunun en önemli bölümlerinden bazılarını gözden geçirmenin önemli olduğunu düşünüyorum:

 1. Aramanıza odaklanmanıza yardımcı olacaktır.
 2. “Bekarlar” ve “dinamik içerik” gibi çokça göreceğiniz bazı anahtar terimleri tanımlamama izin verecek.

Önemli terminoloji açıklandı

Aşağıdaki karşılaştırmada, yeni başlayan biriyseniz biraz kafa karıştırıcı / bunaltıcı görünebilecek birçok terim kullanacağım. Bunu yapacağım çünkü tema oluşturucular doğası gereği biraz karmaşıktır, en azından WordPress şablonları ve özel içerik hakkında temel bir anlayışa ihtiyaç duyarlar (bu kavramlarla doğrudan etkileşim kurmanız gerekmese bile).

Bu terimleri her araç için açıklamaya çalışmak yerine bu bölümde sadece bir kez açıklayacağım.

İlk olarak, sayfa oluşturucular ile tema oluşturucular arasındaki farkı tanıtırken bahsettiğim şablon kavramı var. Çoğu tema yaratıcısı, istediğiniz kadar şablon tasarlamanıza ve ardından bunları lego gibi bir araya getirmenize izin vererek çalışır. Bir WordPress sitesi için birlikte çalışacağınız dört tür “temel” şablon vardır:

 • Başlık: Kendi kendini açıklayıcı.
 • Altbilgi: Kendinden açıklayıcı.
 • Eşsiz – Bu, “benzersiz” içerik için şablondur. Bireysel bir blog yazısı veya bir sayfa olabilir. Veya özel gönderi türleri kullanıyorsanız, bu, örneğin tek bir WooCommerce ürünü gibi özel bir gönderi türündeki tek bir makalenin düzeni olabilir.
 • Arşiv – Bu, birden çok içerik parçasını listeleyen sayfanın şablonu. Örneğin, blog sayfanız, kategori sayfanız, etiket sayfanız vb. Özel gönderi türleri kullanıyorsanız, bu, belirli bir özel gönderi türü için tüm içeriği listeleyen şablon da olabilir (örneğin, tüm WooCommerce Ürünleriniz).

İkincisi, şablonlarla el ele giden dinamik içerik kavramıdır. Örneğin, yayınladığınız her blog gönderisine otomatik olarak uygulanan bir şablon oluşturmak için, her blog gönderisinin içeriğini dinamik olarak eklemek için bir yola ihtiyacınız vardır . Yani şunu söyleyebilmelisiniz: “yayıncı unvanını buraya koy, blog kategori listesini buraya koy, blog yazarı adını buraya ekle, vb.”

Dinamik içerik bunu yapmanızı sağlar – yazı başlığı gibi ana WordPress bilgilerini otomatik olarak çeken bir widget ekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, birçok tema oluşturucu bir adım daha ileri gitmenize ve ayrıca Gelişmiş Özel Alanlar (ACF) gibi bir eklenti ile eklediğiniz özel alan içeriği gibi özel içeriği dinamik olarak eklemenize izin verir. Bu gerçekten güçlü bir özellik çünkü herhangi bir kod bilmeden gerçekten özel WordPress siteleri oluşturmanıza izin veriyor.

Bir tema oluşturucu seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Açıklanan bu terimlerle, ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress tema oluşturucusunu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli alanlara yönelik önerilerim:

 • Kullanımı kolay oluşturucu – Tüm bu araçların görsel sürükle ve bırak oluşturucuları vardır, ancak birinin yaklaşımını diğerine tercih edebilirsiniz.
 • Önceden hazırlanmış şablonlar: Zaman kazanmak için çoğu araç içe aktarılabilir şablonlar içerir. Estetiği beğenip beğenmediğinizi görmek için onları incelemek isteyeceksiniz.
 • Koşullu şablon görüntüleme – Şablonlarınızı tam olarak nerede ve ne zaman kullanacağınızı kontrol edebilmek isteyeceksiniz. Örneğin, blog gönderileri için bir başlık şablonu ve sayfalar için farklı bir şablon kullanmak isteyebilirsiniz.
 • Dinamik içerik entegrasyonları: ACF, Meta Box, Pods veya Toolset gibi bir eklenti kullanıyorsanız, bu eklentilerden kolayca dinamik içerik ekleyebildiğinizden emin olmak istersiniz.
 • Tema entegrasyonu: Hala mevcut bir temanın bir bölümünü kullanmak istiyorsanız, tema oluşturucunuzun bu “cerrahi” yaklaşımı desteklediğinden emin olun. Hepsi yapmaz.

Şimdi en iyi WordPress tema oluşturucularına girelim.

1. Elementor Pro

Elementor tema oluşturucu

Beş milyondan fazla WordPress sitesinde aktif olan Elementor, en popüler WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir. Premium sürüm olan Elementor Pro ile aynı görsel sürükle ve bırak Elementor oluşturucuyu alabilir ve temanızın tamamına uygulayabilirsiniz.

Sizin gibi temanızın farklı bölümleri için şablonlar tasarlayabilirsiniz:

 • başlık
 • altbilgi
 • Bireysel
 • Arşiv

Daha sonra bu şablonları koşullu olarak sitenizin herhangi bir yerine uygulayabilirsiniz. Örneğin, tüm blog gönderileriniz için bir blog gönderisi düzeni kullanabilirsiniz. Veya farklı kategoriler, etiketler, yazarlar vb. için benzersiz şablonlar oluşturabilirsiniz.

Elementor Pro 3.0 (yakın zamanda piyasaya sürüldü ~ Eylül 2020) ile tüm şablonlarınızı çok uygun olan tek bir arayüzden yönetebilirsiniz.

Elementor’un arayüzü de oldukça hızlıdır, kullanımı kolaydır ve birçok düzen / stil seçeneği içerir.

Elementor Pro ayrıca basit bir tema oluşturucudan çok daha fazlasıdır – ayrıca, aynı sürükle ve kullanarak her türlü açılır pencereyi tasarlamanıza olanak tanıyan bir açılır pencere oluşturucu dahil olmak üzere diğer premium özelliklere de erişebilirsiniz. -damla arayüzü.

Diğer bir avantaj da, sayfanızı ve tema oluşturma işlevlerinizi daha da genişletebilecek üçüncü taraf Elementor eklentileri için canlı bir pazar olmasıdır.

Ana Özellikler

 • Görsel sürükle ve bırak oluşturucu
 • Duyarlı Kontroller
 • Temanız için sınırsız şablon oluşturun
 • Koşullu şablon görüntüleme
 • Tüm şablonları tek bir arayüzden kolayca yönetin (Elementor 3.0’dan itibaren)
 • Temanın farklı bölümleri için önceden tasarlanmış şablonlar
 • “Site Kitleri” olarak adlandırılan, içe aktarılabilen tüm site şablonları
 • Dinamik içerik: Ana WordPress içeriği için özel widget’lar ve ACF, Araç Seti, Pod’lar ve Meta Kutusu için yerleşik entegrasyonlar
 • WooCommerce Builder aracılığıyla WooCommerce entegrasyonu
 • Açılır Pencere Oluşturucu
 • Entegre e-posta pazarlama entegrasyonları
 • Mevcut temanızla çalışır (veya tamamen değiştirebilirsiniz)

Fiyat

Ana Elementor sayfa oluşturucu eklentisi WordPress.org’da mevcut olsa da, tema oluşturucu işlevine erişmek için Elementor Pro’ya ihtiyacınız olacak.

Üç plan var. Özellikler üç planda da aynıdır, ancak her planın farklı bir site sınırı vardır:

 • 1 site – 49 $
 • 3 site – 99 $
 • 1.000 site ( aslında sınırsız * ) – 199 $

Tüm planlar bir yıllık destek ve güncellemelerle birlikte gelir. İlk yıldan sonra destek/güncelleme almaya devam etmek için %25 indirim alabilirsiniz.

* Bu temelde sınırsız bir lisanstır, ancak bazı kişiler sınırsız lisans ve yeniden satış/paylaşım lisanslarını kötüye kullandığı için Elementor ekibi 1.000 site sınırını aştı.

2. Thrive tema yaratıcısı

Thrive tema yaratıcısı

Thrive Theme Builder, diğer tüm araçlar gibi bir eklenti değil, gerçek bir WordPress teması olduğu için bu listede benzersizdir.

Diğer tema oluşturucular, web sitesi tasarımınızı sıfırdan oluşturduğunuzu düşünürken, Thrive Theme Builder biraz daha fazla özelleştirilebilir bir tema gibidir. Bir sürü farklı şablonla gelen temel Shapeshift temasıyla başlayacaksınız.

Kurulum sihirbazında, hangi şablonları istediğinizi seçerek, kapsanan tüm önemli unsurları içeren tutarlı bir siteye hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olabilirsiniz. Daha sonra daha fazla kontrol istiyorsanız, görsel sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak bu şablonları girebilir ve tamamen düzenleyebilirsiniz. Veya sıfırdan kendi şablonlarınızı da oluşturabilirsiniz.

Ancak, her şey Shapeshift temasıyla başladığı için, tüm Thrive Theme Builder siteleri aşağı yukarı aynı estetiği paylaşacaktır . Bu mutlaka bir eleştiri değil, çünkü Shapeshift’in estetiği gerçekten temiz ve modern. Ama akılda tutulması gereken bir şey. Ayrıca farklı bir tema kullanamazsınız.

Akılda tutulması gereken bir diğer şey de, Thrive Themes ürünlerinin diğer tüm eklentilerden farklı olarak bir tür kapalı ekosistem olmasıdır. Elementor, Divi ve diğer birçok tema oluşturucu ile üçüncü taraf uzantılar için canlı bir pazar var. Thrive’da durum böyle değil.

Yine, bu mutlaka bir eleştiri değil çünkü bu kısmen tercihlere bağlı. Android ve iOS arasındaki bir tartışma gibi: Android’in açıklığını mı yoksa her şeyin “sadece çalıştığı” kapalı iOS ekosistemini mi istiyorsunuz? İkisi de çılgınca başarılı olduklarından, açıkça “doğru” bir cevap yoktur.

Ana Özellikler

 • Gerçek WordPress teması, diğer araçlar gibi bir eklenti değil
 • Görsel sürükle ve bırak oluşturucu
 • Duyarlı Kontroller
 • Temel Shapeshift konusundan başlayın
 • Temel şablonları seçmek için basit kurulum sihirbazı
 • Mevcut şablonları düzenlemek veya kendinizinkini oluşturmak için tam kontrol
 • Sınırsız şablon oluşturun
 • Özel alanlar dahil dinamik içerik desteği
 • WooCommerce ile entegrasyon
 • Yerleşik liste oluşturma araçları (ve entegrasyonlar)

Fiyat

Thrive Leads (e-posta listesi oluşturma, incelememiz), Thrive Architect (sayfa oluşturucu) dahil olmak üzere tüm Thrive Themes ürünlerine erişmek için aylık 19 ABD doları (yıllık faturalandırılır) olan Thrive Suite’in bir parçası olarak Thrive Theme Builder’a erişebilirsiniz. – incelememiz) ve Thrive Optimize (A / B testi – incelememiz).

Thrive Suite ayrıca tüm eklentileri / temaları 25’e kadar kişisel web sitesinde kullanmanıza izin verir. Bunları müşteri sitelerinde kullanmak istiyorsanız, 50 adede kadar kişisel veya müşteri sitesinde kullanmak için aylık 49 ABD Doları tutarında olan Ajans Lisansına ihtiyacınız olacaktır.

3. Brizy Uzmanı

Brizy Profesyonel

O kadar eski olmasa da, Brizy büyük bir takipçi kitlesi çekmek için hızla büyüdü ve geliştiriciler sürekli olarak tema oluşturma gibi yeni özellikler yayınlıyor.

Brizy ile ilgili en benzersiz şeylerden biri, sürükle ve bırak görsel düzenleyicisidir. Bir görsel düzenleyici kendi başına benzersiz olmasa da, Brizy ekibi mümkün olduğu kadar çok ayarı “çevrimiçi” tutmakla harika bir iş çıkardı ve ileri geri hareket etmek için harcamanız gereken süreyi azalttı. . . Biraz küçük ama bence gerçekten pürüzsüz ve hızlı bir tasarım deneyimi sağlıyor.

Sadece editör deneyimi açısından, Brizy bu listedeki en iyi editöre sahip olabilir, en azından bence. Bu şeyler oldukça özneldir, bu nedenle farklı bir araç tercih edebilirsiniz.

Diğer bir benzersiz özellik, tüm şablonlarınız/bloklarınız için temelde bulut depolamaya benzeyen yerleşik Brizy Sync aracıdır. Bir şablonu bir siteye kaydedebilir ve ardından hiçbir şeyi manuel olarak içe / dışa aktarmaya gerek kalmadan diğer sitelerde kolayca yeniden kullanabilirsiniz.

Ayrıca Squarespace / Wix’e bir tür alternatif olarak işlev gören Brizy Cloud adlı Brizy’nin WordPress olmayan bir sürümü de var. Bunu beğenebilir ve satın alma işleminizin bir parçası olarak ücretsiz olarak alabilirsiniz, ancak bu yazının kapsamı dışındadır.

Ana Özellikler

 • Görsel sürükle ve bırak oluşturucu
 • Duyarlı Kontroller
 • Sınırsız şablon oluşturun
 • Koşullu şablon görüntüleme
 • Başka bir benzersiz özellik olan mega menü oluşturucu
 • ACF, Araç Seti, Pod’lar ve Meta Box entegrasyonları dahil dinamik içerik
 • WooCommerce ile entegrasyon
 • Entegre e-posta pazarlama entegrasyonları
 • Açılır Pencere Oluşturucu
 • Entegre Brizy Bulut hizmeti

Fiyat

WordPress.org’da Brizy’nin ücretsiz bir sürümü olsa da, tema oluşturma özelliklerine erişmek için Brizy Pro’ya ihtiyacınız olacak.

Burada üç plan var:

 • Kişisel: 3 siteye kadar kullanım için 49$ ve bir yıllık destek/güncelleme.
 • Stüdyo: Sınırsız sitelerde kullanmak için 99$ ve bir yıllık destek/güncelleme.
 • Ömür Boyu: Sınırsız sitelerde kullanım için 299$ ve ömür boyu destek/güncelleme. Bu sınırlı süreli bir anlaşmadır .

4. Bölme

Böl

Divi, oradaki en popüler WordPress temalarından biridir. Bu, bir tema ve bir sayfa oluşturucunun birleşimidir (veya sayfa oluşturucuyu bağımsız bir eklenti olarak kendi başına da kullanabilirsiniz). Ancak, Thrive Theme Builder’ın aksine, tema oluşturma işlevleri temanın kendisinde yerleşik değildir, temelde diğer araçlar gibi bir eklentidir.

Divi 4.0 ile başlayarak, üst bilgi, alt bilgi ve “gövde”niz (bireysel ve dosya şablonları dahil) için şablonlar oluşturmak üzere Divi’nin sürükle ve bırak görsel arayüzünü kullanabileceksiniz.

Divi’nin güçlü yönlerinden biri, tonlarca eksiksiz site şablonu kitini içermesi ve sağlam bir temelle hızlı bir şekilde çalışmaya başlamanıza yardımcı olmasıdır.

Elementor gibi Divi de ana eklentiye daha fazla özellik ekleyebilen üçüncü taraf uzantılar için canlı bir pazara sahiptir.

 • Tam Divi incelememizde daha fazla bilgi edinin
 • Divi vs Elementor

Ana Özellikler

 • Görsel sürükle ve bırak arayüzü
 • Birçok stil / tasarım seçeneği
 • Duyarlı Kontroller
 • Koşullu şablon görüntüleme
 • “Tema Paketleri” adı verilen eksiksiz site şablonları
 • Yerel WordPress içeriği ve özel alanlar için dinamik içerik desteği
 • WooCommerce ile entegrasyon
 • Bir tema veya eklenti olarak kullanın

Fiyat

Divi, e-posta abonelikleri için Bloom (incelememiz) ve sosyal paylaşım için Monarch dahil olmak üzere tüm Elegant Themes eklentilerine ve temalarına erişmenizi sağlayan Elegant Themes üyeliğinin bir parçası olarak mevcuttur.

Üyelik satın almak için her ikisi de kişisel ve müşteri sitelerinde sınırsız kullanıma izin veren iki seçenek vardır:

 • Bir yıllık destek ve güncellemeler için 89 $
 • Ömür boyu destek ve güncellemeler için 249 $

5. Kunduz Oluşturucu + Kunduz Teması

Kunduz Temalı

Beaver Builder, en köklü ve iyi bilinen WordPress sayfa oluşturucu eklentilerinden biridir. Beaver Themer uzantısı ile aynı sürükle ve bırak Beaver Builder görsel arayüzünü alabilir ve tüm temanıza uygulayabilirsiniz.

Genel olarak, Beaver Builder öne çıkan gösterişli özelliklere sahip değil, sadece… sağlam. Bu bir eleştiri gibi gelebilir, ama öyle olması gerekmiyor. Beaver Builder ekibi, diğer araçlar gibi sürekli olarak yeni özellikler yayınlamak yerine, sahip oldukları özellikleri birçok insanın takdir ettiği süper güvenilir hale getirmeye odaklandı.

Bu nedenle, özellik listesiyle sizi şaşırtmayacak olsa da, göz alıcı bir özellik listesi kadar önemli olan aksaklıklar veya hatalarla sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Sağlam, akıcı bir arayüz, oldukça temiz bir kod (bir sayfa oluşturucu için) ve kendi WordPress temanızı tasarlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz.

 • Tam Beaver Builder incelememizde daha fazla bilgi edinin
 • Kunduz Oluşturucu vs Divi

Ana Özellikler

 • Görsel sürükle ve bırak oluşturucu
 • Duyarlı Kontroller
 • Sınırsız şablon oluşturun
 • Koşullu şablon görüntüleme
 • Özel alanlar için destek dahil dinamik veriler

Fiyat

Beaver Builder’ı tema oluşturucu olarak kullanmak için hem Beaver Builder’ın premium sürümüne hem de premium uzantı Beaver Themer’a ihtiyacınız olacak.

Beaver Builder’ın sınırsız sitelerde kullanımı 99 $ ve Beaver Themer’ın sınırsız sitelerde kullanımı 147 $’dır. Sonuç olarak, sınırsız web sitelerinde tema oluşturmak için Beaver Builder’ı kullanmak için 246 $ arıyorsunuz.

6. Oksijen

Oksijen tema üreteci

Oksijen bu listede benzersizdir çünkü WordPress temanızın tamamen yerini alan bir eklentidir. Elementor Pro gibi bir şeyle, her şablonu Elementor Pro’dan bir şablonla değiştirseniz bile temanız “yüklenir”.

Ancak, Oxygen 100% temanızın yerini alır. Bu, gerçekten temiz bir kodla (tema yaratıcısı için) birleştiğinde, en azından benim testlerimde hafif bitmiş web sitelerine yol açar. Yani performans ve kod kalitesi sizin için çok önemliyse, Oxygen muhtemelen bu konularda liderdir.

Oxygen’in öne çıktığı bir diğer alan da özel içerik siteleridir. Oksijen, yerel WordPress bilgilerinden veya özel alanlardan (Gelişmiş Özel Alanlar ile ekledikleriniz gibi) dinamik içerik eklemeyi kolaylaştırır.

Diğer tüm araçlar bunu yapar. Ancak Oxygen, işleri bir adım öteye taşır ve ayrıca tekrarlayıcılara ve döngülere dinamik içerik eklemenize ve dinamik verileri göstermek/gizlemek için koşullu mantık kullanmanıza olanak tanıyan kullanışlı özellikler içerir. Bunlar gelişmiş özellikler olsa da, özel içeriğe dayanan siteler oluşturuyorsanız gerçekten önemlidir.

En sevdiğim özelliklerden biri, müşteri siteleri oluşturuyorsanız harika olan blok düzenleyici entegrasyonu (Gutenberg). Oxygen’in sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak kendi özel bloklarınızı görsel olarak oluşturmanıza olanak tanır. Blok düzenleyicide çalışırken siz veya müşterileriniz bu blokları kolayca kullanabilirsiniz.

Oxygen’in tek dezavantajı, görsel bir sürükle ve bırak düzenleyicisine sahip olmasına rağmen, sıradan kullanıcılar için yeni başlayanlar için uygun olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle, geliştiriciler / ileri düzey kullanıcılar için harika bir seçenektir, ancak muhtemelen siteleri üzerinde biraz daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen sıradan bir kullanıcı için en iyi seçenek değildir.

Ana Özellikler

 • Görsel sürükle ve bırak oluşturucu
 • Duyarlı Kontroller
 • Esnek kutu düzeni motoru (yatay ve dikey düzenler oluşturmayı kolaylaştırır)
 • Bu listedeki herhangi bir aracın en temiz kodu
 • Özel alanlar dahil dinamik içerik
 • Dinamik içeriği tekrarlayıcılara veya döngülere dahil edin
 • Dinamik içerik için koşullu mantık: Diğer tema oluşturucuların çoğunun izin vermediği, özel bir alanda veri olup olmamasına bağlı olarak içeriği gösterebilir / gizleyebilirsiniz.
 • Gutenberg blok oluşturucuyu sürükleyip bırakın, bu harika
 • WooCommerce ile entegrasyon

Fiyat

Tüm Oksijen planları bir kez faturalandırılır, bu da ömür boyu güncelleme ve destek alacağınız anlamına gelir. Ek olarak, tüm planlar hem kişisel hem de müşteri sitelerinde sınırsız kullanıma izin verir.

Bu ömür boyu teklif ve sınırsız kullanım nedeniyle, Oksijen’i değer açısından yenmek zordur.

Her biri farklı özelliklere sahip üç plan vardır.

 • Temel – 99 $ – ana Oksijen oluşturucuya erişim. Çoğu site için ihtiyacınız olan tek şey bu.
 • WooCommerce – 149 $ – WooCommerce desteği ekler. Açıkçası buna e-ticaret mağazaları için ihtiyacınız olacak.
 • Ajans – 169 $ – Gutenberg blok oluşturucu için daha da fazla destek ekler.

En iyi WordPress tema oluşturucu nedir?

Şimdi önemli soru için, en iyi genel WordPress tema oluşturucu hangisidir?

Bence bunların çoğu kendi kişisel rolünüze, beceri seviyenize ve bütçe ihtiyaçlarınıza bağlı, bu yüzden tüm durumlar için tek bir öneride bulunamam. Bu araçların hepsinin artıları ve eksileri vardır ve hepsi kendi başlarına kaliteli araçlardır (bu yüzden listede yer alırlar).

Ancak, bu noktada tüm bu araçları kullandığım için, farklı durumlar için bu WordPress tema oluşturucularından üçünü vurgulayacağım.

Genel olarak “çoğu” insan için en iyi tema yaratıcısı

Her şeyden önce, çoğu insan için en iyi genel tema oluşturucunun Elementor Pro olduğunu söyleyebilirim . Sadece başka bir aracın özellik setinize uyduğunu düşünmüyorum. Açılır pencere oluşturucu gibi tonlarca widget, tonlarca stil seçeneği ve diğer faydalı araçlar elde edersiniz. Ayrıca yeni başlayanlar için kullanımı oldukça kolaydır ve çok popüler olduğu için yardım bulmak çok kolaydır. Tonlarca YouTube videosu var ve Elementor Topluluğu Facebook grubunun 75.000’den fazla üyesi var ve sorun yaşarsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar.

Temel olarak, nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, özellikler dengesi, kullanım kolaylığı ve fiyatlandırma açısından en iyi noktaya ulaştığı için Elementor Pro ile yanlış yapmış olmazsınız.

Uzman kullanıcılar veya özel içerik siteleri için en iyi tema yaratıcısı

Öte yandan, daha ileri düzey bir kullanıcı (veya geliştirici) iseniz Oxygen’i tercih edebilirsiniz. Oxygen’in bu listedeki en yeni başlayanlar için uygun araç olduğunu düşünmesem de, bunun için çok şey var, özellikle kod temizleme. Diğer sayfa oluşturuculardaki kodun kalitesinden şikayet eden biriyseniz, Oxygen kesinlikle sizin için en iyi araçtır.

Genel olarak, Oxygen’in tekrarlayıcılar, döngüler, koşullu mantık ve daha fazlası gibi özellikleri nedeniyle özel içerik siteleri (özel alanlardan gelen dinamik verilerle) oluşturma konusunda mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Tüm bu araçlar özel içerikle çalışmanıza izin verirken, Oxygen daha da ileri gider.

Yeni başlayanlar için en iyi tema yaratıcısı

Son olarak, tamamen acemi iseniz, Thrive Theme Builder odak noktası nedeniyle sizin için en iyi seçenek olabilir. Diğer tüm eklenti araçlarının aksine, Thrive Theme Builder gerçek bir temadır (Divi de öyledir, ancak farklıdır). Bu, şablon yaklaşımıyla birlikte tutarlı bir site başlatmayı çok kolaylaştırır.

Bununla birlikte, bu tematik yaklaşımın dezavantajı, diğer araçların esnekliğinin çoğunu kaybetmesidir. Yeni başlayanlar için iyi, ancak %100 esneklik isteyenler için en iyi seçenek değil.

En uygun fiyatlı WordPress tema oluşturucu

Son olarak hızlıca fiyattan bahsedelim.

Kısıtlı bir bütçeniz varsa, tek bir site için en uygun fiyatlı iki tema oluşturucu:

 • Elementor Pro, bir sitede kullanmak için 49 dolardan
 • En fazla üç sitede kullanmak için 49 ABD doları Brizy Pro

Ve sınırsız bir ömür boyu teklif arıyorsanız, seçenekleriniz:

 • Sınırsız sitelerde temel ömür boyu oksijen seviyesi için 99 $ veya daha yüksek seviye için 169 $ (WooCommerce entegrasyonu ve Gutenberg blok oluşturucu ile).
 • Elegant Themes (Divi) Ömür Boyu Üyelik ve sınırsız sitelerde kullanım için 249 $.
 • Brizy Pro Ömür Boyu Üyelik ve Sınırsız Site Kullanımı için 299$; sınırlı süreli teklif, bu gelecekte ortadan kalkabilir .

İhtiyaçlarınız için en iyi WordPress tema oluşturucuyu nasıl seçeceğiniz konusunda sorularınız mı var? Yorumlarda sorun!