En İyi 7 WordPress CRM Eklentisi 2022

WordPress web sitenizdeki olası satışları ve müşteri ilişkilerini yönetmenin bir yolunu mu arıyorsunuz?

Bir müşteri ilişkileri yönetimi aracı veya kısaca CRM, bilet olabilir. Tonlarca büyük SaaS CRM aracı olmasına ve Salesforce muhtemelen en dikkate değer örnek olmasına rağmen, özel bir WordPress CRM eklentisi ile bir CRM’nin gücünü WordPress sitenize de getirebilirsiniz.

Bu şekilde, sadece müşteri ilişkilerinizi yönetmek için yeni bir arayüz öğrenmeniz ve iş akışınıza tamamen yeni bir araç eklemeniz gerekmeyecek.

Bu yazıda, çoğu sizin için denemeniz için ücretsiz bir sürüm (ve bazı durumlarda daha fazla özelliğe sahip premium sürümler) sunan en iyi yedi WordPress CRM eklentisini topladım. Her CRM eklentisi için şunları paylaşacağım:

 • Ana Özellikler
 • Entegrasyonlar
 • Fiyatlandırma ayrıntıları

Haydi başlayalım çünkü müşteri ilişkileriniz beklemez!

İçindekiler
 1. 1. Merkez Noktası
 2. 2. Jet Paketi CRM’si
 3. 3. Köstebek
 4. 4. FluentCRM
 5. 5. WP ERP
 6. 6. UpiCRM
 7. 7. Zoho CRM’si
 8. Sizin için en iyi WordPress CRM eklentisi nedir?

1. Merkez Noktası

HubSpot, popüler bir gelen satış ve CRM aracıdır. New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören altı milyar dolarlık bir şirkettir ve ortalama WordPress eklenti geliştiricisinden biraz daha büyüktür.

Ancak son zamanlarda HubSpot, WordPress alanına girmek için büyük çaba harcadı; bu, bir WordPress CRM eklentisi arıyorsanız sizin avantajınıza olacaktır.

HubSpot ile ilgili en havalı şeylerden biri her zaman CRM işlevselliğinin %100 ücretsiz olmasıdır. Bu, aynı zamanda %100 ücretsiz olan WordPress eklentisine de geçer. 6 milyar dolarlık bir şirketin neden araçlarını daha sonra dağıttığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ana Özellikler

WordPress için HubSpot eklentisi söz konusu olduğunda bulmacanın iki bölümü vardır.

İlk olarak, CRM’nin kendisi var. CRM, sitenizin sunucularında barındırılmaz, ancak kişilerinize WordPress kontrol panelinizden erişebilirsiniz, böylece her çalışmak istediğinizde HubSpot’a gitmeniz gerekmez.

Daha önce de bahsettiğim gibi HubSpot 6 milyar dolarlık bir şirket, dolayısıyla CRM’niz müşterilerinizi yönetmenize yardımcı olacak çok fazla güce sahip; tüm gerekli detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Ancak, bu, WordPress CRM eklentileri hakkında bir gönderidir, bu nedenle, HubSpot CRM’nizden iletişim bilgilerini görüntüleme yeteneğinin ötesinde, öncelikle WordPress eklentisinde ne elde ettiğinize odaklanacağım.

İlk olarak, gerçekten harika olan şey, HubSpot eklentisinin, farklı bir eklenti ile oluşturmuş olsanız bile, sitenizde kullandığınız tüm mevcut formlarla otomatik olarak senkronize olmasıdır. HubSpot, bu formlar aracılığıyla topladığı tüm e-postaları otomatik olarak CRM’nize ekler.

Ardından HubSpot WordPress eklentisi şunları oluşturmanıza da yardımcı olur:

 • Formlar: Ayrı bir form eklentisi kullanmak istemiyorsanız, HubSpot size bir sürükle ve bırak form oluşturucu sunar.
 • Pop-up’lar: Formlarınızı açılır pencereler olarak gösterin.
 • Canlı Sohbet – Canlı sohbet widget’ı aracılığıyla ziyaretçilerinizle sohbet edin.
 • E-posta Pazarlama – Sürükle ve bırak düzenleyicisiyle e-posta tasarlayın ve gönderin. Ayrıca basit e-posta otomasyonuna da erişebilirsiniz. Örneğin, biri formlarınızdan birini tamamladığında otomatik bir e-posta gönderebilirsiniz.

Ve elbette, tüm bu özellikler CRM’inizle otomatik olarak senkronize edilir. Örneğin, biri yeni canlı sohbet widget’ınız aracılığıyla sizinle iletişime geçerse, HubSpot onları otomatik olarak CRM’nize ekler.

Entegrasyonlar

Mevcut WordPress formlarınızdan potansiyel müşterileri otomatik olarak toplayan zarif özelliğin ötesinde, HubSpot ayrıca 300’den fazla entegrasyonla birlikte gelir.

HubSpot, SaaS CRM endüstrisinde çok önemli bir oyuncu olduğundan, HubSpot ile alabileceğiniz entegrasyonlara yakın bir WordPress’e özgü CRM eklentisi bulacağınızı sanmıyorum.

E-posta pazarlama, ödemeler ve diğer hizmetlere özgü çeşitli entegrasyonlara ek olarak, HubSpot ayrıca Zapier’deki herhangi bir uygulamaya bağlanmanıza olanak tanıyan bir Zapier entegrasyonuna sahiptir.

Dolayısıyla entegrasyonlar sizin için önemliyse, bu sizin için en iyi CRM eklentisi olabilir.

Son olarak, bir WooCommerce mağazanız varsa, mağazanızı HubSpot ile senkronize etmek için MakeWebBetter’ın HubSpot WooCommerce uzantısını kullanabilirsiniz. Bu teknik olarak bir üçüncü taraf entegrasyonudur, ancak HubSpot ekibi bunu yoğun bir şekilde tanıtmaktadır.

Fiyat:% s

Daha önce öğrendiğiniz gibi, HubSpot WordPress ve CRM eklentisi %100 ücretsizdir.

Nasıl ücretsiz? HubSpot temelde sizi ekosistemlerine götürmek istiyor, böylece sonunda pazarlama, satış veya müşteri hizmetleri için ücretli hizmetlerinden birini satın alabilirsiniz. Bu kullanışlı grafik, temelleri açıklıyor: çekirdek CRM ücretsizdir ve HubSpot, bir gün ücretli hizmetler olan bu merkezlerden birini isteyeceğinizi umuyor:

HubSpot fiyatlandırma planları

Bu ekstraları istemiyorsanız? Eh, ücretsiz kurumsal düzeyde WordPress CRM’nizin keyfini çıkarabilirsiniz.

2. Jet Paketi CRM’si

Jetpack CRM'si

Eskiden Zero BS CRM olan Jetpack CRM, Ağustos 2019’da Automattic tarafından satın alınan popüler bir WordPress CRM eklentisidir. Automattic, WordPress.com, WooCommerce ve Jetpack gibi popüler WordPress özelliklerinin arkasındaki şirkettir.

Adına rağmen, sen do not sadece Jetpack CRM kullanmak eklentisi Jetpack kullanmak gerekir. %100 bağımsızdır ve ücretsiz ve ücretli bir sürümü mevcuttur.

Genel olarak, yerel bir WordPress çözümü istiyorsanız ve müşteri merkezli bir CRM’ye ihtiyacınız varsa, bu çok sağlam bir seçenektir. Bazı otomasyon özelliklerine sahiptir, ancak listemizdeki bir sonraki katılımcıda (Groundhogg) olduğu gibi otomasyon ana odak noktası değildir.

Ana Özellikler

 • Sınırsız müşteriyi yönetin.
 • Ayrıntılı müşteri profilleri oluşturun ve bunları gerektiği gibi bölümlere ayırın.
 • Teklifler / teklifler ve faturalar oluşturun (ayrıca işlemleri müşteriye göre de görüntüleyebilirsiniz).
 • Satış hunisi analizine bakın.
 • Kendi özel müşteri portalınızı sunun.
 • Tonlarca WordPress ve SaaS aracıyla entegre edin.
 • Kendi formlarınızı oluşturun (veya bunları bazı form eklentileriyle entegre edin).
 • E-postaları doğrudan Jetpack CRM’den gönderin.
 • Bir e-Ticaret CRM’si olarak kullanmak için özel WooCommerce entegrasyonu.
 • Kendi özel otomasyon dizilerinizi oluşturun.

Entegrasyonlar

Jetpack CRM, diğer WordPress eklentileri ve üçüncü taraf araçlar için bir dizi entegrasyonla birlikte gelir. Bu tam liste değil, ancak Jetpack CRM ile neleri entegre edebileceğiniz konusunda size bir fikir vermeli:

 • WooCommerce – Automattic aynı zamanda WooCommerce’in arkasındaki şirket olduğu için bu entegrasyon oldukça sıkı.
 • E-posta Pazarlama Hizmetleri: Mailchimp, ConvertKit, AWeber ve daha fazlası.
 • Form eklentileri: önem formları ve iletişim formu 7.
 • Müşteri Adayı Oluşturma Araçları: OptinMonster, Exit Bee ve daha fazlası.
 • Ödeme sistemleri: Stripe, PayPal ve daha fazlası (müşterilerinizin verilerini ödeme aracından çıkarabilirsiniz).

Fiyat:% s

Ana Jetpack CRM eklentisi %100 ücretsizdir. Ücretsiz sürüm, işlevselliği ile zaten oldukça cömert. Bir kuruş ödemeden müşterileri yönetebilir, ilgili kişileri segmentlere ayırabilir, teklifler ve faturalar oluşturabilir, özel bir müşteri portalı sunabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Yalnızca premium uzantıların bazılarına veya tümüne erişmek istiyorsanız ödeme yapmanız gerekir. Uzantılara erişmek için tek tek uzantılar satın alabilir veya birden çok uzantıdan oluşan bir paket satın alabilirsiniz.

Bireysel uzantıların maliyeti, uzantıya bağlı olarak her biri 29 ile 129 ABD Doları arasındadır ve çoğu uzantı 49-79 ABD Doları aralığındadır. Tam erişim paketleri, tüm uzantılara erişmek için yıllık 204 dolardan başlıyor.

Ayrıca yılda 132 ABD dolarına mal olan ve dört uzantıya erişmenizi sağlayan daha ucuz bir Serbest Çalışan paketi de var: Faturalama Pro, Yerçekimi Formları, PayPal Sync ve Woo Sync.

3. Köstebek

Groundhogg WordPress CRM

Groundhogg, ActiveCampaign ve ConvertKit gibi SaaS araçlarına eşit ağır hizmet pazarlama otomasyonu özellikleri sunmayı amaçlayan yerel bir WordPress CRM eklentisidir. 

Özel huniler ve otomasyon dizileri kurmak istiyorsanız, bulabileceğiniz en iyi yerel WordPress CRM eklentisinin bu olduğunu düşünüyorum. Ancak, iletişim bilgilerinizi takip etmenin basit bir yolunu arıyorsanız, bence bu fazla abartı ve Jetpack CRM gibi bir araç kullanmanız daha iyi olur.

Groundhogg’un öne çıkan özelliklerinden biri, tetikleyicileri / eylemleri kullanarak otomasyon dizileri ayarlamanıza izin veren diğer WordPress eklentileriyle entegrasyonlarıdır. Örneğin, bir WooCommerce müşterisi belirli bir ürünü satın aldığında veya sepetine bir ürün eklediğinde bir otomasyon dizisini tetikleyebilirsiniz.

Ana Özellikler

 • Tam iletişim CRM.
 • Sınırsız kişi.
 • Ek bilgileri depolamak için özel alanlar ekleyin.
 • Esnek pazarlama otomasyonu.
 • Otomasyon dizileri için huni oluşturucuyu sürükleyip bırakın. 18 ana eylemden / tetikleyiciden ve desteklenen eklentiler (WooCommerce gibi) için ek tetikleyicilerden huniler oluşturun.
 • E-posta kampanyaları gönderin (en iyi sonuçlar için özel bir SMTP hizmeti kullanın).
 • Entegre raporlar ve analizler.
 • GDPR ve diğer gizlilik yasalarına uygunluk.

Entegrasyonlar

Yerel bir WordPress eklentisi olarak Groundhogg, WooCommerce, Easy Digital Downloads, LifterLMS, LearnDash, Gravity Forms, Divi, Elementor ve daha fazlası gibi diğer bazı popüler WordPress eklentileriyle entegrasyonlara sahiptir.

Ayrıca Zapier, ThriveCart, Twilio, HelpScout ve herhangi bir SMTP hizmeti (e-postalar için) dahil olmak üzere üçüncü taraf araçlarla da uyumludur. Groundhogg ayrıca SendGrid, Elastic Email ve daha fazlası gibi e-posta gönderme hizmetleri için özel entegrasyonlara sahiptir.

Fiyat:% s

Groundhogg, WordPress.org’da ücretsiz bir temel sürüme sahiptir, ancak gelişmiş otomasyon özellikleri ve entegrasyonları için ücretli sürüme ihtiyacınız olacaktır. 

Premium planlar, tek bir sitedeki temel özellikler için yıllık 240 ABD Doları ile beş siteye kadar tüm eklentiler için yıllık 480 ABD Doları (veya ajans beyaz etiketlemesi ve 25 siteye kadar) için 960 ABD Doları arasında değişmektedir.

Bir WordPress eklentisi için Groundhogg fiyatları pahalı görünebilir. Ancak ActiveCampaign, ConvertKit ve HubSpot gibi diğer ağır otomasyon SaaS araçlarına aykırı olduğunu düşündüğünüzde, özellikle dokunma sınırı olmadığı için aslında oldukça ucuz olduğunu düşünüyorum. Ancak, bu otomasyon özelliklerine ihtiyacınız yoksa farklı bir WordPress CRM eklentisi düşünebilirsiniz.

4. FluentCRM

FluentCRM

FluentCRM, hem WordPress.org’da ücretsiz bir sürümde hem de daha fazla özelliğe sahip premium bir sürümde gelen başka bir yerel WordPress CRM eklentisidir.

Tam bir iletişim CRM’si, bazı otomasyon özellikleri ve derin bir entegrasyon listesi sunar. Groundhogg kadar esnek olduğunu düşünmüyorum ama yine de birçok kullanıcı için yeterli otomasyon gücüne sahip olmalı.

Genel olarak, FluentCRM’in Jetpack CRM ve Groundhogg arasında olduğunu düşünüyorum; bu, öncelikle bir iletişim CRM’si arıyorsanız, ancak yine de bazı otomasyon kuralları ayarlayabilmek ve e-posta pazarlaması oluşturmak istiyorsanız, iyi bir seçim olabilir. Çanlar.

Ana Özellikler

 • Satın alma geçmişi, destek biletleri vb. dahil olmak üzere ayrıntılı iletişim CRM’si.
 • İletişim segmentasyonu.
 • E-posta Pazarlama – E-posta gönderin ve açık istatistikleri takip edin.
 • Blok düzenleyiciyi kullanarak e-postalar tasarlayın.
 • Otomatik yanıtlayıcılar.
 • Popüler eklentiler için entegrasyonlarla e-posta pazarlama otomasyonu.
 • Yerleşik analitik.
 • A/B testi.
 • Yerleşik olası satış oluşturma formu oluşturucu.
 • Diğer form eklentileriyle bütünleşir.

Entegrasyonlar

Premium sürüm ile FluentCRM, popüler WordPress eklentileriyle, özellikle e-ticaret, LMS, üyelik, formlar ve otomasyon eklentilerine odaklanan bir dizi entegrasyona sahiptir. Bazı örnekler WooCommercice, Easy Digital Downloads, LearnDash, MemberPress, Ücretli Üyelikler Pro, Elementor Formları, Restrict Content Pro ve daha fazlasıdır.

Ayrıca Zapier, Integromat, Pabbly ve Integrately dahil olmak üzere herhangi bir web kancası bağlayıcısıyla çalışır.

Ayrıca, SendGrid, Mailgun, Amazon SES ve daha fazlası gibi üçüncü taraf sağlayıcıları kullanarak e-postalarınızı göndermek için geliştiricinin FluentSMTP eklentisini kullanabilirsiniz.

Fiyat:% s

FluentCRM, WordPress.org’da bulunan ücretsiz bir temel sürüme sahiptir.

Tüm özellikleri ve entegrasyonları istiyorsanız, tam özellikli üç premium seçenek vardır. Planlar arasındaki tek fark, FluentCRM’i kullanabileceğiniz sitelerin sayısıdır:

 • Bir site – 129 $
 • Beş Site – 249 $
 • 50 site – 499 $

5. WP ERP

WP-ERP - WordPress için CRM Eklentisi

WordPress (WP) Kurumsal Kaynak Planlamasının (ERP) kısaltması olan WP ERP, iç ve dış ilişkilerinizi tüm yönleriyle yönetmeyi amaçlar.

Dış cephede, olası satışları yönetebileceğiniz ve müşterilerle etkileşime geçebileceğiniz ayrıntılı bir CRM’ye erişebilirsiniz. Ve ana cephede, insan kaynakları (İK) ve muhasebe için araçlar elde edersiniz. Örneğin, çalışanlarınızın izin sürelerini yönetebilirsiniz.

Bu gönderi tamamen WordPress CRM eklentileri ile ilgili olduğundan, neredeyse tamamen WP ERP’nin CRM yönüne odaklanacağım, ancak bu diğer özelliklere sahip olma fikrini seviyorsanız, bundan daha fazlası olduğunu unutmayın.

Ana Özellikler

Yine, muhasebe veya çalışan yönetimi araçlarına değil, yalnızca CRM işlevlerine odaklanıyorum.

 • Faydalı panoya genel bakış.
 • Yaşam aşaması yönetimi, dahili notlar ve daha fazlasıyla sınırsız kişileri yönetin.
 • Gelişmiş kişi arama.
 • Kişilere doğrudan WordPress kontrol panelinizden e-posta gönderin.
 • Aramaları, toplantıları, e-postaları ve metin mesajlarını kolayca kaydetmek için etkinlik günlüğü.
 • B2B ilişkilerini yönetmek için ayrı alan (işletmeden işletmeye). Tek bir şirket için birden fazla temsilci ekleyebilirsiniz.
 • Kişileri içe aktarmak için bir dizi araçla senkronize edin.
 • Ek bilgi toplamak için özel alanlar ekleyin.
 • E-posta göndermek ve kişi oluşturmak için otomatik iş akışları ayarlayın.

Entegrasyonlar

WP ERP dünyanın en büyük entegrasyon listesine sahip değildir, ancak çeşitli e-Ticaret, yardım masaları ve WooCommerce, Mailchimp, Salesforce, HubSpot, Gravity Forms ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer araçlarla entegrasyonlar sunar.

Fiyat:% s

Ana WP ERP eklentisi ücretsizdir ve WordPress.org’da mevcuttur. WP ERP Pro aylık 12,99 dolardan başlıyor. Ana eklentinin işlevselliğini premium uzantılarla genişletebilirsiniz. Çalışan yönetimi özelliklerini de kullanmak isterseniz, her çalışanın aylık ücreti 3 ABD dolarıdır. Yıllık faturalandırmayı seçerseniz %16 tasarruf edebilirsiniz.

6. UpiCRM

WordPress Upi-CRM Eklentisi

UpiCRM, neredeyse tamamen ücretsiz bir WordPress CRM eklentisidir . WP-CRM gibi, en gösterişli / kullanıcı dostu arayüze sahip değildir, ancak ücretsiz ve işlevsel bir WordPress CRM eklentisi arıyorsanız işi halledebilir.

Ayrıca, işletmeniz bağımsız WordPress kurulumları kullanıyorsa büyük bir çekiliş olabilecek birden fazla siteden olası satışları yönetmenize olanak tanıyan zarif bir özelliğe sahiptir.

Ana Özellikler

 • Gravity Forms, Ninja Forms, Contact Form 7 ve diğerleri dahil olmak üzere herhangi bir form eklentisinden potansiyel müşteriler toplayın.
 • Yerleşik ana / bağımlı işlevini kullanarak birden çok sunucudan müşteri adayları ekleyin.
 • Müşteri adaylarını belirli kullanıcılara atayın ve yeni bir müşteri adayı geldiğinde bildirim e-postaları gönderin.
 • Önemli raporları ve KPI’ları görüntülemek için panolar.
 • UTM veya trafik kaynağı etiketlerini kullanarak olası satış kaynaklarını izleyin.
 • Müşteri adaylarını düzenlemek için durumları kullanın (örneğin, “kalifiye”, “işlemde”, “kapanıyor” vb.).
 • Tetikleyicilere dayalı otomatik eylemleri yapılandırın. Örneğin, “X kullanıcısına atandığında müşteri adayı durumunu değiştir”.

Entegrasyonlar

WP-CRM gibi, UpiCRM de entegrasyon departmanında fazla bir şey yok.

Google E-Tablolar potansiyel müşterilerini UpiCRM’ye aktarmanıza izin veren bir Google E-Tablolar entegrasyon eklentisi vardır.

Zapier ile, bir uygulamayı Google E-Tablolar’a aktarmak için Zapier’i kullanarak diğer uygulamalarla dolaylı entegrasyonlar oluşturabilir ve ardından bu verileri Google E-Tablolar’dan çıkarmak için entegrasyonu kullanabilirsiniz.

Fiyat:% s

UpiCRM neredeyse tamamen ücretsizdir.

Ücretsiz ana sürüm WordPress.org’da mevcuttur. Yalnızca 29 ABD Doları tutarındaki Google E-Tablolar entegrasyon eklentisini istiyorsanız ödeme yapmanız gerekir.

7. Zoho CRM’si

Zoho CRM'si

Zoho CRM, favori form eklentiniz (İletişim Formu 7, Yerçekimi Formları, Ninja Formları vb. dahil) aracılığıyla WordPress ile kolayca entegre edebileceğiniz bağımsız bir SaaS CRM’dir.

Müşteri adayı puanlama, anlaşma ardışık düzenleri, özel panolar ve daha fazlası gibi özelliklerle tamamlanmış, oldukça sağlam, satış odaklı bir CRM’dir.

Ancak, yerel bir WordPress eklentisi olmadığı için, CRM’nizi WordPress panonuz yerine Zoho CRM bulut panosundan yönetmeniz gerekecektir.

Ana Özellikler

 • Özel alanlar dahil olmak üzere müşteri adayı yönetimi.
 • Beklenti değerlendirmesi.
 • Anlaşmaların ve kanalların yönetimi.
 • İş akışı otomasyonu.
 • Çok kanallı (e-posta, telefon, sosyal ağlar ve müşteri portalları).
 • Entegre raporlama ve analiz.
 • Fiyat teklifleri, ortak portalları, takvimler ve daha fazlasıyla satış etkinleştirme.
 • Bölgenin tahmini ve yönetimi.
 • Özel rapor oluşturucu.
 • Beslenme ve kurşun segmentasyonu.

Entegrasyonlar

Bir SaaS aracı olduğu için Zoho CRM, WordPress eklentileri ile gerçekten herhangi bir yerleşik entegrasyona sahip değildir. Üçüncü taraf bir Zoho CRM – WooCommerce entegrasyon eklentisi var, ancak bu kadar.

Daha önce bahsettiğim gibi, doğrudan CRM’nize potansiyel müşteriler eklemek için çoğu WordPress form eklentisini Zoho CRM’ye bağlayabilirsiniz. Bu, üçüncü taraf eklentileri gerektirebilir, ancak liste şunları içerir:

 • İletişim formu 7
 • yerçekimi biçimleri
 • Ninja Formları
 • WPForms (ancak Zapier eklentisine ihtiyaç duyar)

Ancak, Zapier, Trello, Zoom, Mailchimp, PayPal, Google Analytics ve çok daha fazlası dahil olmak üzere diğer SaaS araçlarıyla tonlarca entegrasyona sahiptir.

Fiyat:% s

Zoho CRM, sınırlı özelliklere sahip üç kullanıcıya kadar destekleyen ücretsiz bir temel plana sahiptir. Bundan sonra, sahip olduğunuz kullanıcı sayısına ve ihtiyacınız olan özelliklere göre faturalandırılan ücretli planlardan birini seçmeniz gerekecektir.

Ücretli planlara ihtiyacınız varsa, bunlar yıllık faturalandırılan 14 ABD Doları / kullanıcı / ay veya aydan aya faturalandırılan 20 ABD Doları / kullanıcı / ay’dan başlar. İşte ücretsiz ve ücretli planların tam özellik karşılaştırması.

Sizin için en iyi WordPress CRM eklentisi nedir?

Şimdi önemli soru için: ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress CRM eklentisini nasıl seçersiniz? Her aracın kendine göre avantajları olsa da, iyi bir başlangıç ​​noktası olduğunu düşündüğüm iki önerim var.

Öncelikle en esnek ve genişletilebilir CRM istiyorsanız HubSpot eklentisine bir göz atmanız gerektiğini düşünüyorum. Bahsettiğim gibi, HubSpot milyar dolarlık bir şirkettir, bu nedenle tek başına WordPress geliştiricileri HubSpot’un sunduğu işlevsellik derinliği ile rekabet edemez.

Veya gelişmiş otomasyon işlevselliği de sunan yerel bir WordPress çözümü istiyorsanız, Groundhogg’u düşünün. Popüler e-Ticaret ve LMS eklentileri için yerleşik entegrasyonlar ile Groundhogg, kendi otomasyon hunilerinizi oluşturmanızı kolaylaştırır ve sınırsız bağlantıya izin verdiği için SaaS araçlarından daha uygun maliyetlidir.

Tabii ki, tüm bu işlevselliğe ihtiyacınız yoksa, o zaman bu araçlar aşırıya kaçabilir ve çok esnek oldukları için aslında biraz bunaltıcı gelebilir.

Durum buysa, bence Jetpack CRM en iyi seçeneğiniz olabilir. Yerel bir WordPress paketinde mükemmel bir hafif, müşteri merkezli CRM’dir. Ayrıca Automattic’in satın alınmasıyla birlikte uzun vadede kullanılabilir olacağından ve arkanızda köklü bir ekibin olduğundan emin olabilirsiniz. Konu otomasyon olduğunda Jetpack CRM’den biraz daha esnek olduğu için FluentCRM burada da iyi bir seçenek olabilir.

İhtiyaçlarınız için en iyi WordPress CRM eklentisini nasıl seçeceğiniz konusunda bir sorunuz mu var? Yorumlarda sorun!