En iyi 8 WordPress film teması 2022

Bu koleksiyondaki WordPress film temaları, kendi web sitenizi başlatmayı kolaylaştırır. Kendi çevrimiçi film veritabanınızı oluşturmak, incelemelerinizi paylaşmak veya en son haberleri yayınlamak istiyorsanız, bu konular ihtiyacınız olan her şeye sahip olmalıdır.

Bu WordPress film temalarında bulunan önceden oluşturulmuş web sitesi demoları sayesinde web sitenizin temelini hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Demo içeriğini kendi metniniz, resimleriniz ve diğer medyalarınızla değiştirmenin yanı sıra, web sitenizi gerçekten özelleştirmek ve tam olarak istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için tema ayarlarını da kullanabilirsiniz.

Web sitesi özelleştirme seçeneklerine ek olarak, bu temalardan bazıları, içeriğiniz için özel düzenler oluşturmayı ve demo içeriğini düzenlemeyi kolaylaştıran sürükle ve bırak sayfa oluşturma araçlarını içerir. Ayrıca, bu WordPress film temalarının her birinde başka kullanışlı araçlar ve özelliklerden oluşan iyi bir seçim bulacaksınız.

WordPress ile oluşturmak istediğiniz film sitesi türü ne olursa olsun, bu koleksiyonda harika bir seçenek bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

1. Nox

Noxe, film siteleri oluşturmakla ilgili 18 demoya sahiptir.

WordPress film siteleri oluşturmak için 18 tam demo ile bu, bu koleksiyondaki en büyük şablon kitaplığına sahip tema olabilir. Noxe demoları, film stüdyoları, çevrimiçi film veritabanları, yönetmenler, aktörler ve daha pek çok şey için siteleri kapsar. Genellikle her demo türünün birden fazla varyasyonu vardır, bu nedenle örneğin bir film stüdyosu için bir site oluşturuyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla seçeneğiniz vardır.

18 demonun hepsinin kendi şablonları olduğundan, hangi demoyu kullanmaya karar verirseniz verin, üzerinde çalışabileceğiniz çok sayıda önceden oluşturulmuş içerik elde edersiniz. Kararınızı verdikten sonra, diğer demolardaki şablonları karıştırıp eşleştirerek web sitenize daha fazla tasarım eklemenin hızlı bir yolunu sağlayabilirsiniz. Bu sayede örneğin yönetmenin demosunu seçerseniz sitenizde film listesi demo şablonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Noxe, film web sitenizin iyi görünmesini sağlamanın yanı sıra, ziyaretçilerinizin beğeneceği bazı yararlı özelliklere de sahiptir. Biri, ilginizi çeken filmlerin ayrıntılarını bulmanıza yardımcı olacak güçlü arama aracıdır. Filmlerin veya TV şovu dizilerinin ayrıntılarını yayınlıyorsanız, bölüm yönetimi işlevi de kullanışlı olacaktır. Ayrıca, film veritabanınıza hangi alanların dahil edileceğini seçebildiğiniz için ilgili içeriği bulmak çok kolay. Çevrimiçi bir film veritabanı oluşturmayı planlıyorsanız veya web sitenize eklemek istediğiniz çok sayıda filminiz varsa, bu özellik kesinlikle kullanışlı olacaktır.

Tüm Noxe şablonları sizin için yeterli değilse, bu tema ile birlikte gelen araçları kullanarak kendi şablonunuzu da oluşturabilirsiniz. WPBakery Sayfa Oluşturucu Noxe paketine dahil olduğundan, yalnızca şablonları kolaylıkla özelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda film web siteniz için kendi benzersiz düzenlerinizi de tasarlayabilirsiniz.

Noxe, WordPress ile film web siteleri başlatmak için çok yönlü bir temadır.

2. MagPlus

MagPlus, genel amaçlı dergi ve haber web sitelerinin yanı sıra film merkezli WordPress siteleri oluşturmak için 40’tan fazla düzene sahiptir.

MagPlus web sitesindeki demo kitaplığı arasında, bir film sitesi için eşit derecede iyi çalışacak birçok başka seçeneğin yanı sıra birkaç film merkezli düzen bulacaksınız. Yararlı bulabileceğiniz bu diğer web sitesi demolarından bazıları incelemeleri, haberleri, dizinleri ve blog tasarımını içerir. Bu seçim sayesinde, seçtiğiniz demodan bağımsız olarak MagPlus temasıyla yeni web sitenizi oluşturmak için birçok seçeneğiniz var.

Ancak, bir demo seçtikten sonra seçenekler durmaz. MagPlus teması, film haberlerinizi ve incelemelerinizi yayınlamak için 25’in üzerinde farklı makale düzenine sahip olduğundan, içeriğinizin asla sıkıcı görünmediğinden emin olabilirsiniz. Diğer yaratıcı seçenekler arasında 12 web sitesi başlık düzeni, 26 kaydırıcı düzeni, 20 benzersiz pencere öğesi ve 10 alt bilgi yapısı bulunur. Ayrıca MagPlus, güçlü bir sürükle ve bırak sayfa oluşturma aracı içerdiğinden, kendi özel içerik düzenlerinizi oluşturmak için kullanılabilecek 80’den fazla modüle ve bloğa da erişebilirsiniz.

Bu tema paketini oluşturan tüm farklı bileşenlere rağmen, film web sitenizi MagPlus ile kurmak çok kolay. Yükleme işlemi, önerilen ve gerekli tüm eklentilerin yüklenmesi ve etkinleştirilmesiyle ilgilenirken, tek tıklamayla demo içe aktarma aracı önceden tasarlanmış içeriği sitenize hızla ekler.

Bu temanın diğer kullanışlı özellikleri arasında yükleme sürelerini iyileştirmek için yerleşik önbelleğe alma aracı, gezinme alanlarınızı iyileştiren mega menü aracı ve web sitenizden para kazanmanıza yardımcı olabilecek reklam yerleşimleri bulunur. MagPlus ayrıca, web sitenizden dijital dosyalar oluşturarak ürün ve hizmet satmak istemeniz durumunda tam e-ticaret desteğine sahiptir.

Yaratıcı özgürlüğe değer veriyorsanız, MagPlus ihtiyacınız olan tüm araçlara, seçeneklere ve ayarlara sahiptir.

3. JHaberler

JNews, film web siteleri oluşturmak için harika olan başka bir çok amaçlı WordPress temasıdır.

JNews tema paketindeki 120’den fazla ana sayfa düzeniyle, projenize en uygun düzeni bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Sadece bu da değil, bu tema bir sürükle ve bırak sayfa oluşturma aracı içerdiğinden, projenizle iyi çalıştıklarından emin olmak için önceden oluşturulmuş düzenlerden herhangi birini özelleştirebilirsiniz. JNews paketinde ayrıca sezgisel bir arayüz aracılığıyla web sitenizin bu önemli alanını tam olarak kontrol etmenizi sağlayan özel olarak tasarlanmış bir başlık tasarım aracı bulunmaktadır.

Web sitenizi kurarken ve içeriğinizi yayınlarken, eklediğiniz her içerik için iyi bir şablon yelpazesi arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, para kazanma seçeneklerinizi artırmak için galerilerinizde reklam görüntülemek ve ayrıca Facebook inceleme özelliği de dahil olmak üzere sitenizin isteğe bağlı topluluk alanları için sosyal medya girişlerini etkinleştirmek mümkündür. JNews, sitenizi ve içeriğinizi birden fazla dilde yayınlamanıza olanak tanıyan tamamen çok dilli bir eklentidir. Sonsuz kaydırma, görüntü gecikmeli yükleme ve makaleleriniz için görüntüleme sayısı, JNews ile film web sitenizde etkinleştirilebilecek ekstra özelliklerdir.

JNews temasını düşünmenin bir başka nedeni de, bir sonraki gönderiyi sitenize otomatik olarak yükleyerek ziyaretçilerinizin içeriğinize beklemeden anında erişmesini sağlayan özelliktir. Diğer kullanışlı özellikler arasında sitenize e-posta bülteni abonelik formları ekleme yeteneği, anında iletme bildirimlerini etkinleştirme desteği ve Twitter, Facebook ve Instagram gibi sitelerde hedef kitlenizi artırmak için sosyal takipçi düğmeleri yer alır.

JNews, kendi film web sitenizi başlatmanıza yardımcı olacak özelleştirilebilir şablonlar ve kullanışlı özelliklerle doludur.

4. Engelleyici

Blockter, üç ana sayfa düzenine sahip bir film ve TV veritabanı web sitesi WordPress temasıdır.

Dahil edilen film kitaplığı eklentisi sayesinde, yeni film ve TV web sitenizi çeşitli kaynaklardan gelen verilerle kolayca doldurmaya başlayabilirsiniz. Bu, yalnızca içe aktarma sürecini hızlandırmak ve sorunsuz çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bu verilerin sitenizde nasıl görüntülendiği konusunda size daha fazla kontrol sağlar.

Listeleri film ve TV programı veritabanı web sitenizde sunmaya gelince, aralarından seçim yapabileceğiniz iki ana tasarım seçeneği vardır. Biri liste stili, diğeri ise ızgara düzenidir. Kenar çubukları her iki mod için de isteğe bağlıdır ve size kenar çubuğu alanında diğer içerikleri tanıtma veya listelerinizi dikkat dağıtıcı olmayan bir düzende görüntüleme olanağı verir.

Film web sitenizi daha etkileşimli hale getirmeye yardımcı olmak için sitenizde kullanıcı incelemelerini etkinleştirme seçeneğiniz vardır. Bu özelliği etkinleştirirseniz, ziyaretçileriniz sosyal medya hesaplarını kullanarak web sitenize giriş yapabilir ve film ve TV listelerine yorum bırakmaya başlayabilir. Ayrıca Blockter teması tamamen duyarlı olduğundan, ziyaretçileriniz içeriğinize erişmekte ve yorumlarını akıllı telefonlarda ve tabletlerde paylaşmakta daha büyük ekranlı cihazlarda olduğu kadar kolay bir sorun yaşamayacaktır.

Blockter, aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı ana sayfa düzenine sahip olsa da, bu düzenleri özelleştirmek veya sıfırdan kendi özel ana sayfa düzenlerinizi oluşturmak için yerleşik WPBakery Sayfa Oluşturucu aracını kullanma seçeneğiniz de vardır. Bu sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentisi, içerik modülleri ve diğer yapı taşlarıyla dolu olduğundan, herhangi bir kodu düzenlemeden kendi benzersiz mizanpajlarınızı oluşturmak için birçok seçeneğiniz olacaktır.

Blockter, içerik açısından zengin, etkileşimli film ve TV programı veritabanı web siteleri oluşturmak için tasarlanmıştır.

5. Film

Film, video ve film prodüksiyonu için bir WordPress temasıdır.

Film yapımcıları için bu tema, filmle ilgili web sitesi demolarının iyi bir seçkisine sahip başka bir seçenektir. Farklı demolar, film festivalleri, yönetmenler ve yeni yayın promosyonları için önceden tasarlanmış siteleri içerir. Web sitenizde bir sanatçının çalışmasına, tek bir filme veya film endüstrisi ile ilgili herhangi bir şeye yer vermesini istiyorsanız, Film’in uygun olma olasılığı yüksektir.

Movie ile birlikte gelen 13 demo iyi tasarlanmış. Sadece harika görünmekle kalmıyorlar, aynı zamanda bir film web sitesi için doğru türde bir tasarıma sahipler. Bu nedenle, ziyaretçileriniz bir film sitesine geldiklerini, ana sayfasına veya iç sayfalarından birine gelir gelmez hemen anlarlar.

Film ile birlikte gelen bu dahili sayfa şablonları, ana sayfa düzenlerini çok iyi tamamlar. Sitenize içerik eklemek için kullanabileceğiniz bu şablonlardan bazıları galeri düzenlerini, Hakkında sayfaları ve ekip üyesi şablonlarını içerir. Film, web sitenizin bu bölümünü en son haberlerinizi çevrimiçi paylaşmak için kullanmak veya bir film blogu başlatmak için kullanmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm blog şablonlarına sahiptir.

Bir film WordPress temasından beklediğiniz gibi Movie, sitenize video içeriği eklemek için harika bir desteğe sahiptir. İster işinizin kliplerini paylaşın ister filmlerin tamamını sitenize gönderin, Film ve şablonları ile bu çok kolay.

Film, hızlı bir şekilde başlayabilmeniz için tek tıklamayla bir demo içe aktarma aracına ve web sitenizi tanıtmanıza yardımcı olacak iyi bir sosyal medya entegrasyonuna sahiptir.

6. Sinema

Cinerama, film stüdyoları ve film yapımcıları için modern, çok amaçlı bir WordPress temasıdır.

İyi bir web sitesi demosu seçimiyle Cinerama, şüphesiz çok amaçlı bir WordPress film temasıdır. Etkileyici önceden tasarlanmış demolar koleksiyonu sayesinde, Cinerama ile film festivalleri, film stüdyoları, yönetmenler ve film blogları için siteler de dahil olmak üzere çeşitli projeler için hızlı bir şekilde bir site oluşturabilirsiniz. Yeni bir filmi tanıtmak için bir site açmanız gerekiyorsa, Cinerama’nın bunun için de bir demosu var.

Özel olarak tasarlanmış bir video portföy demosu olmasına rağmen, hangi demoyu seçerseniz seçin, çalışmanızı çevrimiçi olarak yayınlamak için eksiksiz bir portföy şablonu setine erişebileceksiniz. Yani bir yönetmen veya oyuncu web sitesi kuruyorsanız, bu güçlü temayla eski çalışma kataloğunuzu kolayca paylaşabilirsiniz.

Çevrimiçi görüntü içeriği tasarımınızın filmlerinize çok uygun göründüğünden emin olmanıza yardımcı olmak için Cinerama, çalışmanızın ekranda öne çıkmasını sağlamak için bazı zarif ve etkileşimli şablonlara sahiptir. Bu özelliklerin bazı örnekleri, her ikisi de Cinerama demoları sayfasında çalışırken görülebilen sunum şablonu ve tam ekran kaydırıcıyı içerir. Ayrıca web sitenize kolayca bir zaman çizelgesi özelliği ekleyerek kariyer veya proje ayrıntılarınızı hedef kitlenizle paylaşmanız için sezgisel bir yol sağlayabilirsiniz.

Cinerama şablonları ve demoları kulağa ne kadar harika gelse de, hepsi kolayca özelleştirilebilir. Premium WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisinin dahil edilmesi sayesinde, bu aracın modern sürükle ve bırak arayüzü aracılığıyla önceden tasarlanmış tüm içeriği düzenlemek için açabilirsiniz. Cinerama kaydırıcıları ve diğer birkaç etkileşimli öğe, Slider Revolution eklentisiyle birlikte çalışır ve bu premium araç da ek ücret olmadan dahildir. Bu nedenle, bu eklenti ile yerleşik kaydırıcıları düzenleyebilir veya kendi tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

Cinerama, bir WordPress film sitesi oluştururken neredeyse herkesin ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olmalıdır.

7. Vodi

Vodi, YouTube ve Netflix’e benzer tarzda video akış siteleri oluşturmak için iyi çalışır.

Kendi video içeriğinizi tanıdık bir biçimde bir web sitesinde yayınlamak veya başkalarının kendi videolarını gönderebileceği bir platform oluşturmak istiyorsanız, Vodi projenizi mümkün kılmak için oluşturuldu. Vodi’nin kendi video odaklı web sitesi demoları seçkisi olduğundan, bu temayı hızlı bir şekilde bir video akışı sitesi veya benzer türde bir web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Vodi teması, WordPress web sitenize gerekli tüm düzenleri ve şablonları eklemekle ilgilenirken, aynı ekipten sitenizin ihtiyaç duyabileceği herhangi bir video yayınlama işleviyle ilgilenecek bir eklenti de vardır. MAS Videos eklentisini etkinleştirerek, video içeriğinizin nasıl oluşturulduğu ve hedef kitleniz için nasıl yayınlandığı üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz. WordPress varsayılan olarak video dosyalarını desteklerken, MAS Videos gibi özel bir eklenti kullanmak, web sitenizin bu bölümünün nasıl çalıştığı konusunda size çok daha fazla seçenek sunar.

Vodi ile web sitenizi kurarken, bir demo seçmenin yanı sıra, sitenize hedef kitlenize uygun bir görünüm kazandırmak için mevcut üstbilgi ve altbilgi tasarımları arasından seçim yapabilirsiniz. Oynatma listeleri oluşturma, video sanatını çekici biçimlerde görüntüleme ve hedef kitlenizin video dosyalarının yüklenmesini sağlama gibi diğer özellikler, Vodi WordPress temasının isteğe bağlı işlevselliğinin bir parçasıdır.

Vodi ile gelen düzenleri ve şablonları özelleştirmek istiyorsanız, bunu yapmak için varsayılan WordPress düzenleyicisini kullanabilirsiniz. Bu tema, en son WordPress düzenleyici sürümü için 47 blokla birlikte geldiğinden, önceden hazırlanmış çeşitli öğeleri ve içerik bölümlerini gönderilerinize ve sayfalarınıza kolayca sürükleyip bırakabilirsiniz.

Video içeriklerinizi hedef kitlenizle farklı şekillerde paylaşmak istiyorsanız Vodi size yardımcı olabilir.

8. Biçim

Formota, film yapımcıları ve film stüdyoları için bir WordPress film temasıdır.

Formota tema paketindeki 12 ana sayfa düzeni, stüdyo inşaat sahaları, film festivalleri, bireysel film yayınlarını teşvik etme ve çok daha fazlası dahil olmak üzere filmle ilgili çeşitli projeleri kapsar. Formota demolarının çoğu, web sitenize kusursuz bir görünüm kazandırmak için tasarlanmıştır ve ziyaretçilerinizin ana sayfanıza gelir gelmez bunun filmle ilgili bir site olduğunu bilmelerini sağlar.

Formota demoları, tasarımları ve görünümleri bakımından benzersiz olsalar da, bazı ortak özellikleri paylaşırlar. Bu, filmlerinizden veya diğer göz alıcı içeriklerden hareketsiz görüntüleri, ilginç düzenleri ve sitenize animasyonlu sunumlar eklemek için kaydırıcıları paylaşmak için harika olan tam ekran görüntülerin büyük bölümlerini içerir.

Popüler bir WordPress film temasından beklediğiniz gibi, Formota, web sitenize video içeriği eklemek için harika bir desteğe sahiptir ve filmlerinizin fragmanlarını ve kliplerini web sitenizin sayfalarına zahmetsizce eklemenize olanak tanır. Sayfalarınıza hızla ekleyebileceğiniz diğer öğelerden bazıları, kazandığınız ödülleri görüntülemek için logo karusellerini, çalışmanızın incelemelerini yayınlamak için referans kaydırıcılarını ve filmlerinizin daha fazla fotoğrafını paylaşmak için resim galerisinden alıntıları içerir. Film yapımcınızın web sitesine bir blog eklemek veya kendi film blogunuzu başlatmak istiyorsanız, Formota dört farklı blog stili ve birkaç sayfa şablonu daha ile birlikte gelir.

Formota ve uyumlu WooCommerce eklentisi ile web sitenizden fiziksel ürünler ve dijital indirmeler bile satabilirsiniz. Dolayısıyla, filmlerinizin çevrimiçi olarak satın alınabilmesini, mal satılabilmesini veya başka herhangi bir öğenin satılabilmesini istiyorsanız, bu çok yönlü temayı kullanabilirsiniz.

Formota şablonları, film web sitesi oluşturma düşünülerek açıkça tasarlanmıştır.