En iyi 9 ücretsiz müzik WordPress teması 2022

İster bir sonraki setinizi tanıtmak isteyen bir DJ olun, ister ders veren bir şarkı öğretmeni olun, ikinizin de müziğin yanı sıra ortak bir yanı var: ziyaretçileri büyüleyen etkileyici bir web sitesine duyulan ihtiyaç. Gezegendeki en iyi içerik yönetim sistemlerinden biri WordPress’tir. Ancak, tamamen sıfırdan bir WordPress sitesi tasarlamak çoğu insan için bunaltıcı olacaktır. Bu rotadan aşağı inmek yerine, göz alıcı bir müzik WordPress temasına gidebilirsiniz.

Hem ücretsiz hem de premium seçenekler mevcuttur ve gideceğiniz yön, özel ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. En iyi WordPress müzik temalarından oluşan koleksiyonumuz, bu cephede aramaya başlamak için iyi bir yer olacaktır. Ancak %100 ücretsiz bir şey arıyorsanız doğru yere geldiniz.

Bu koleksiyon yalnızca birinci sınıf müzik WordPress temalarını içerir. Hepsi ücretsizdir ve hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey tasarımcılar için etkileyici sayıda özellik içerir. Haydi Yapalım şunu!

1. Astra

Güçlü bir tema, performanstan ödün vermeden kişiselleştirme sunar. Astra, her iki kutuyu da işaretleyen ve optimize edilmiş hız ile düzen işlevselliğini destekleyen çok amaçlı bir temadır.

Profesyonel ve düzenli olan bu tema, tasarım sürecinizi hızlı bir şekilde başlatmak için birkaç varsayılan şablonla birlikte gelir. Hızlı bir kurulum arıyorsanız Astra, sitenizi markanızla uyumlu hale getirebilmeniz için yazı tiplerinin, sosyal medya bağlantılarının ve renklerin kolay özelleştirilmesini sunar.

Tema ayrıca, sürükle ve bırak üstbilgi ve altbilgi widget’ları gibi daha yoğun seçenekleri ve sitenizin sayfalarını çeşitlendirmenize olanak tanırken baştan sona bütünlük hissini korumanıza olanak tanıyan çeşitli sayfa düzenlerini de destekler. Ayarlanabilir sayfa düzeni, görüntüleri ve metni sorunsuz bir şekilde birleştirmenize olanak tanıyarak, onu albümleri, posterleri veya sunum çekimlerini görüntülemek için ideal hale getirir.

Bu tasarım özellikleri, Astra’nın hafif altyapısıyla uyumludur. Arama motoru optimizasyonu (SEO), sitenizin ve müziğinizin arama motorlarında daha belirgin görünmesine yardımcı olmada üst sıralarda yer alır. Ayrıca birçok eklentiyle iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve yeni işlevsellik eklemeyi ağrısız bir deneyim haline getirir.

Bu tema, tekerleği yeniden icat etmeye çalışmak yerine, temel ilkelerin mükemmel işleyişine yatırım yapıyor. Kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlayan kanıtlanmış bir temanın avantajlarını arıyorsanız, Astra’nın performans ve özelleştirme özellikleri onu rekabetçi bir seçim haline getirir.

2. ahenk

Euphony’nin ücretsiz teması, bu kişilerin etkili bir web sitesi başlatmak için ihtiyaç duyduğu kesin özellik setini sunarak müzisyenlere ve gruplara yardımcı olmalıdır. Tasarımın kendisi oldukça minimal, ancak bunun sizi ertelemesine izin vermeyin. Minimal, özelliklerden yoksun olmak anlamına gelmez. Aslında bu sadece, iletmek istediğiniz bilgilerin dikkatinizi dağıtmadan ve göze çarpacak şekilde görüntülenmesini sağlamak için düzenin çok fazla beyaz alan kullandığı anlamına gelir.

Şimdi bu temanın sunduğu özelliklerden bazıları bir portföy, referanslar, öne çıkan içerik ve hizmetler bölümü ve kaydırıcıları içeriyor. Bu, en iyi çalışmanızın yanı sıra fiyatlarınız, hizmetleriniz ve önceki müşterilerin işiniz hakkında ne düşündükleri hakkında bilgileri kolayca görüntülemenize olanak tanır. Ayrıca yapışkan bir çalma listesi ile birlikte gelir, böylece ziyaretçileriniz göz atarken en son hitleriniz arka planda çalınabilir. Euphony teması solo sanatçılar ve gruplar için işe yarayabilir, ancak aynı zamanda podcast’ler, DJ’ler ve müzik tutkunları için de çalışacak özelliklere sahiptir.

Tasarım duyarlı ve mobil cihazlarda harika görünüyor. Ayrıca çeviriye hazırdır ve premium bir sürüm mevcut olsa da, ücretsiz teklif zengin özelliklere sahiptir ve yeni başlayanlar için harika bir seçenektir. Bu temanın görünümünü özelleştirmekten çekinmeyin; sonuçta müziğinizin hedeflenen kitleye ulaşmasını sağlayacaktır.

3. Audioman

Dikkate değer başka bir harika ücretsiz müzik WordPress temasına Audioman denir. Bu, müzisyenleri ve grupları sağlam bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlayan biraz daha modern bir tarza sahip. Birincil amacı müzik etkinliklerini tanıtmaktır ve bunu mümkün ve kolay hale getirmek için doğru özelliklere sahiptir. Benzersiz ve çekici bir site oluşturmak için yapılandırabileceğiniz çeşitli kullanımı kolay modüller içerir.

Özellik seti, ücretsiz bir WordPress temasından beklediğimiz şeydir. Ancak bu kötü bir şey değil; Burada bulunanlar, estetik açıdan da hoş olan, tamamen işlevsel bir site başlatmak için fazlasıyla yeterli. Öne çıkan bazı özellikler arasında öne çıkan resimler ve kaydırıcılar, öne çıkan içerik bölümü, kahraman içeriği ve en iyi şarkılarınızı önde ve ortada görüntülemenizi sağlayan bir çalma listesi widget’ı bulunur. Ziyaretçiler gezinirken müziğinizi dinleyebilir, bu ne kadar havalı?

Ek olarak, Audioman portföyleri ve referansları destekler, böylece diskografinizi görüntüleyebilir ve geçmiş müşterilerden ve hatta hayranlardan alıntılar sunabilirsiniz. Bu duyarlı tema, tüm cihazlarda harika görünüyor ve bir kitle oluşturmayı daha kolay ve daha sezgisel hale getirmek için sosyal medya entegrasyonunu içeriyor. Müziğiniz için profesyonel bir site oluşturmak istiyorsanız Audioman kesinlikle dikkate almaya değer bir konudur.

4. Müzik grubum

My Music Band WordPress temasıyla grubunuz veya solo sanatçınız için profesyonel ve basit bir web sitesi oluşturun. Tabii ki, müziğe odaklanıyor, ancak genel bir ticari havası var, bu da kurumsal etkinliklerde çalan bir müzisyenseniz harika bir şey olabilir. Tasarımdaki bir ciddiyet unsuru, istediğiniz tonu iletebilir. Temanın kendisi zengin özelliklere sahiptir ve çok çeşitli amaçlara ve türlere uyacak şekilde özelleştirilebilir.

Örneğin, tasarım duyarlıdır ve onu hangi cihazda görüntüleseniz iyi çalışır. İhtiyaçlarınıza daha uygun bir site oluşturmak için çeşitli özellikleri kullanabileceğiniz veya devre dışı bırakabileceğiniz anlamında da esnektir. Bazı dikkate değer özellikler, öne çıkan kaydırıcı, öne çıkan içerik ve öne çıkan içerik gibi birçok standardı içerir.

Ayrıca bir portföyü, çalma listelerini destekler ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda renk seçeneği sunar, böylece temayı markanıza uyacak şekilde kolayca özelleştirebilirsiniz. Buradaki vibe belirgin bir şekilde ticari olsa da, bu parça müziğini tam olarak olması gerektiği gibi önde ve merkezde tutma konusunda hala harika bir iş çıkarıyor.

5. Müzikal şarkı

Musicsong, çalışmalarını çevrimiçi olarak tanıtmak ve kendileri için sanal bir portföy oluşturmak isteyen her tür müzisyen veya grup tarafından kullanılabilir. Her tür müzik endüstrisi çalışanının yanı sıra herhangi bir müzik türü veya stiline çok uygun temiz ve profesyonel bir görünüme sahiptir. Bununla birlikte, Musicsong, özellikle etkinlikleri ve konserleri tanıtmak için tasarlandığından, performans sergileyen veya seyahat eden müzisyenlere kesinlikle uygun genel bir görünüme sahiptir.

Bu tema, kaydırıcılar ve öne çıkan içerik, çalma listesi desteği, sosyal medya entegrasyonu ve ayrıca sanatçılar, turlar, koleksiyonlar ve albümler için belirli sayfa şablonları gibi müzik temalarından beklediğimiz diğer birçok özelliği içerir. Aynı zamanda blog dostudur ve bir kenar çubuğu kullanma seçeneği içerir.

Bu tema hakkında en sevdiğim şey, çalma listesinin görünümü ve verdiği his. Büyük ve belirgindir, ziyaretçilerin müziğinize anında erişmesine ve doğrudan sitenizde çalmasına olanak tanır. Potansiyel bir dinleyicinin müzikal olarak kim olduğunuzu kanıtlaması için sizi bu şekilde duymasına izin vermekten daha iyi bir yol var mı? Bana sorarsan insanlara müziğini Spotify’da bulmalarını söylemekten çok daha iyi.

6. Müzik fanatiği

Music Freak WordPress teması, solo sanatçıların, grupların, DJ’lerin, organizatörlerin ve gerçekten müzik endüstrisi ile ilişkili herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak basit ama zarif bir tasarım sunar.

Bu tema, ziyaretçileri çekmek için yüksek çözünürlüklü resimler ve grafikler görüntülemek için birçok fırsat sunar. Ayrıca özelleştirilebilir, böylece özel ihtiyaçlarınızı karşılamak ve ziyaretçilerinizin beklentilerini karşılamak için renkleri, düzeni ve genel görünümü ayarlayabilirsiniz. Ziyaretçilerin ne beklediğinden emin değilseniz, diğer müzisyenlerin sitelerini ziyaret ederek nelere sahip olduklarını ve ilham almak için içeriklerini nasıl tasarladıklarını görebilirsiniz.

Bu tema oldukça basittir, ancak ses ve video formatındaki gönderileri, standart blog gönderilerini destekler ve ziyaretçilerin sizi tüm popüler sosyal platformlarda kolayca bulup takip edebilmesi için sosyal medya entegrasyonunu içerir. Ayrıca albümlerinizi veya koleksiyonlarınızı uygun bir şekilde tartışmak için yer ayırabilirsiniz.

Music Freak’in bir siteyi hızlı bir şekilde başlatması gereken müzisyenler için harika bir başlangıç ​​teması olduğunu söyleyebilirim. Harika görünüyor ve iyi çalışıyor. Ancak, daha sağlam bir özellik setine ihtiyaç duyanlar başka bir yere bakmak isteyebilirler.

7. Müzik Lite

Music Lite, müzik web siteniz için kesinlikle düşünmek isteyeceğiniz şaşırtıcı derecede sağlam bir WordPress temasıdır.

İlk bakışta demo çok profesyonel görünüyor ve site sahibinin çok meşru olması gerektiği izlenimini veriyor. Şarkıcılar, orkestra sanatçıları, gruplar, DJ’ler ve herhangi bir şekilde sektörle ilgili herkes dahil olmak üzere müzik endüstrisindeki herkes için iyi çalışır. Etkinlik tanıtımına izin verdiği için konuşmacılar, podcast’ler ve komedyenler gibi diğer sanatçılara da uygundur. Yaklaşan gösterileri ve etkinlikleri vurgulayan özellikli bir widget da dahil olmak üzere tüm doğru yerlere dikkat çeken süper çekici bir tasarıma sahiptir.

Bu tema aynı zamanda varsayılan WordPress müzik çalarla da çalışır ve çalma listelerini vurgulamanıza ve ziyaretçilerin bir müzik hizmeti aramak için sitenizden ayrılmak zorunda kalmadan müziğinizi denemesine olanak tanır.

Ayrıca, yeni sayfalar oluşturmayı ve bu tema için önceden yapılmamış içerik bölümleri oluşturmayı çok kolaylaştıran Organic Customizer Widgets eklentisiyle de uyumludur. Bununla albümleriniz, grup üyeleriniz, etkinlikleriniz, geçmişiniz ve daha fazlası için özel sayfalar oluşturabilirsiniz. Bu, yazı tiplerini ve renk şemalarını ayarlamak gibi WordPress içinden yapabileceğiniz standart özelleştirmelere ektir.

Ayrıca, bu tema Gutenberg için optimize edilmiştir, bu nedenle daha karmaşık tasarım değişiklikleri yapmak için herhangi bir kod bilmenize gerek yoktur. Music Lite’ın premium bir sürümü mevcut, ancak ücretsiz sürüm denenecek özelliklerle dolu ve bu her zaman umut verici bir başlangıç.

8. Müzikal atmosfer

Musical Vibe, hem müzisyenler hem de müzik severler için düşünülmeye değer başka bir harika WordPress temasıdır.

Yüzeyde oldukça cazip görünen çok çekici bir tasarıma sahip, ancak seçtiğiniz renkler ve seçtiğiniz ana başlık veya kaydırıcı resimlere kolayca daha fazla kişilik kazandırılabilir. Bu tema, diğer sanatçılar kadar gruplar ve solo eylemler için tamamen uygulanabilir. Özelleştirilmesi kolaydır ve görsel düzenlemelere dayanır; Bu temadan en iyi şekilde yararlanmak için kodlama gerekmez.

Musical Vibe teması duyarlıdır, bu nedenle her cihazda harika görünür. Ayrıca çeviriye hazırdır, böylece dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi biriyle konuşabilir ve iletişim kurabilirsiniz. İletişim bilgilerinizi ve sosyal medya hesaplarınızı görüntülemek için kullanabileceğiniz ana sayfanın üst kısmında bir çubuğu destekler. Ayrıca, fotoğraflar, videolar, ses, iletişim formu ve blog için sayfa şablonları ve bölümler içerir.

Ayrıca referansları da destekler ve ana sayfadaki kaydırıcı, özellikle öne çıkan harekete geçirici mesaj düğmeleri sayesinde hemen çekicidir. Hatta e-ticaret entegrasyonuna sahiptir.

Sonuç olarak, Musical Vibe çok etkili bir parçadır ve müzik endüstrisindeki herkese iyi hizmet eder. Hemen dalmadan önce görünümünüzün tercihlerinize göre şekillendirildiğinden emin olun.

9. Fazlalıklar Konseri

Surplus Concert hemen gözünüze çarpıyor ve hiçbir şekilde ücretsiz olması gerektiği gibi görünmüyor. Yani ilk bakışta.

Bu duyarlı tema, her türden müzisyen ve sanatçı için yapılmıştır ve canlı müzik etkinliklerini tanıtmak için yaygın olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, komedyenler, konuşmacılar, enstrümantalistler ve daha fazlası gibi diğer sanatçılar da bunu kolayca kullanabilir. Sanatçı, yaklaşan etkinlikler ve fotoğraflar hakkında kişiselleştirilmiş içerikle doldurabileceğiniz çeşitli bölümlerle donatılmıştır.

Temanın kendisi görsel düzenlemeye dayalıdır, bu nedenle istediğiniz kesin görünümü elde etmek için bir kod satırına dokunmanız gerekmez. Özelleştirebileceğiniz bazı alanlar arasında üst bilgi, kaydırıcılar, alt bilgi ve sosyal medya bağlantıları bulunur. Ek olarak, kenar çubuğu düzeni ayarlarını değiştirebilir, içerik haritalarını kullanabilir ve alıntılar gönderebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Surplus Concert duyarlı ve çeviriye hazırdır, ayrıca ana sayfa kaydırıcısındaki belirgin harekete geçirici mesajlar bir tıklamayı teşvik edecektir. Bu, müzisyenleri ve sanatçıları gezmek için başka bir sağlam seçim.