Endeksli evrensel hayat sigortasının 8 artısı ve eksisi

Bir kişinin mirasçıları veya hak sahiplerine para bırakmasının birçok yolu vardır. Endeksli evrensel hayat sigortası bu seçeneklerden sadece biridir. Vadeli yaşam politikalarının aksine, endeksli evrensel yaşam asla sona ermez. Bir piyasa endeksine bağlıdır ve zaman içinde nihai giderleri veya öz sermaye ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir miktar sağlayabilir.

Bu, ihtiyaçlarınız için dikkate alınması gereken doğru politika mı? İşte endeksli evrensel hayat sigortasının artıları ve eksileri.

Endeksli Evrensel Hayat Sigortasının Avantajları

1. Çok fazla büyüme potansiyeli var.

Bu hayat sigortası türü, bağlı olduğu hisse senedi endeksinin büyümesiyle elde edilen kazanımları paylaşır. Ödenen primin bir kısmı hisse senedi endeksine yerleştirilir ve bazı planlar %2’ye varan bir büyüme oranını bile garanti eder. Diğerleri, borsa çökse bile, yatırılan sermayenin hiçbirinin nihai ödemeden çıkarılmaması için bir “kayıpsızlık” maddesi sunar.

2. Esnek kullanımlı bir hayat sigortası planıdır.

Endeksli bir evrensel hayat sigortası poliçesinden elde edilen kazançlar, vadesi geldiğinde prim ödemek için kullanılabilir. Ödenmesi gereken masraflar varsa, ölüm halinde ödemeleri azaltmak için de geri alınabilirler. Bu poliçelerden yapılan tüm çekimler, çekilen toplam tutarın ödenen prim tutarını geçmemesi koşuluyla vergiden muaftır.

3. Yararlanıcılar için vergiden muaf toplu ödemedir.

Hayat sigortası poliçeleri söz konusu olduğunda vergi kanunu çok uygundur. Yararlanıcılar bir defaya mahsus ölüm yardımı alacaklar ve aldıkları anapara ödemeleri gelir vergisine tabi olmayacak. Ancak bu, temettü ve faiz vergilendirildiği için poliçede ödenen toplam prim tutarı için geçerlidir.

4. Diğer muhafazakar yatırımlardan daha iyi performans gösteren muhafazakar bir yatırım avantajı sağlar.

Endeksli bir evrensel hayat sigortası poliçesi genellikle borsa ile karşılaştırılır, ancak daha doğru bir karşılaştırma CD’ler, tasarruf bonoları ve hatta bir para piyasası hesabı ile olacaktır. Bunun nedeni, bu sektörde görülen muhafazakar faiz kazançlarının %10’un altında, ancak bu diğer yatırım araçlarının birçoğunun sunduğu %1’den daha yüksek olmasıdır.

Endeksli Evrensel Hayat Sigortasının Eksileri

1. Büyüme potansiyeli genellikle sunulan politikalarla sınırlıdır.

Endeksli evrensel yaşam söz konusu olduğunda ödeme garantileri genellikle sınırlıdır. Bunun nedeni, sigorta şirketinin de işte kalabilmek için kar elde etmesi gerektiğidir. Avantajı, büyümeyi sağlamak için primlerinizi ödemek dışında bir şey yapmanıza gerek olmamasıdır. Dezavantajı, büyümenizin elde edilen gerçek pazar büyümesini gerçekten yansıtmayabilmesidir.

2. Hayat sigortasının bu varyasyonunu yönetmenin maliyetleri çok yüksektir.

Çoğu sigorta şirketi, endeksli bir evrensel hayat sigortası poliçesine yatırım yapmak ve primleri yönetmek için yüksek ücretler talep eder. Sonuçta bu, yatırım için mevcut sermaye miktarını azaltır ve büyüme sınırlıdır. Bazen, büyümenin zaman içinde sağlanabilmesi için poliçe sahiplerinin poliçeleri rekabetçi tutmak için daha yüksek primler ödemesini bile gerektirebilir.

3. Ölümden önce olgunlaşabilir.

Ortalama bir Amerikalının 1 milyon dolardan fazla sigortalı olduğuna inanılıyor. Bu tür hayat sigortasıyla ilgili sorun, emeklilik için bir miktar finansal güvence sağlamasıdır, ancak dezavantajı, kişi hala hayattayken poliçenin olgunlaşabilmesidir. Pazarlama, bunun, birinin emeklilikleri için daha fazla nakit değerine sahip olabileceği anlamına geldiğini söylüyor, ancak sonuçta, biri yeterince uzun yaşarsa, bir yararlanıcının bu tür sigortalardan hiçbirini göremeyebileceği anlamına geliyor.

4. Olmaması gerektiği halde genellikle bir yatırım olarak değerlendirilir.

Bir endeks hayat sigortası poliçesi, bir yatırım aracından çok faiz getiren bir tasarruf hesabına benzer. Nakit gerektiğinde orada olması gerekiyordu ve bir mülk veya hak sahibine veda hediyesi olarak iyi bir meblağ sağlayabilir. Bunun için kullanılmaması gereken, emekliliğin temelidir, ancak ne yazık ki, genellikle böyle tedavi edilir. Kayıplara karşı koruma sağlayan nakit değeri olan bir varlıktır. Başka hiçbir şey.

Endeksli Bir Evrensel Yaşam Politikası Size Uygun mu?

Göz önünde bulundurulması gereken bazı avantajlar vardır, ancak elde edilebilecek kazanımlardan daha ağır basan bazı dezavantajlar olabilir. Bir emeklilik veya miras planını korumak için güvenli para alternatiflerinin geliştirilmesi gerekebilir. Mali danışmanınızla konuşmak ve bu sigorta ürününün sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için bu artıları ve eksileri kullanın.