Evde bir kreşe başlamak ve yürütmek için 20 uzman ipucu

İster evde kreşe yeni başlıyor olun, ister daha iyi çalışmasını sağlamanın yollarını arıyor olun, bu 20 ipucu sizi olmanız gereken yere götürecektir.

# 1. Çevrenizi her zaman temiz ve güvenli tutun.

Evde kreş yaparken temizlik ve güvenlik en önemli öncelikleriniz olmalıdır. Evinizi etkilemek için küçüklerde çok fazla aşınma ve yıpranma gerekmez. Ebeveynlerin sonuncusu günün sonunda çocuklarını almaya geldiğinde, günlük programınıza almak için zaman eklemek isteyeceksiniz.

Evinizin düzenli olarak planlanmış bakım ihtiyaçları da bu sorundan dolayı daha fazla dikkat gerektirecektir. Mülkünüzün içinde ve dışında haftada en az bir kez dolaşmayı alışkanlık haline getirin. Bu süreyi olası tehlikeleri araştırmak için kullanabilirsiniz, böylece daha az kaza riski olur.

# 2. Lisans gereksinimlerinizi bilin

Her yargı bölgesinin, bir gündüz bakımevine başlarken uymanız gereken kendi lisanslama kuralları vardır. Birine ihtiyacınız olmayacağını düşünmek yaygın bir yanılgıdır. Bazı durumlarda ayrı şehir, ilçe ve eyalet lisanslarına ihtiyacınız olabilir. Bu, akredite bir sağlayıcı olmadan önce bir sertifika veya diploma almanız gerekebileceği anlamına gelir.

Çoğu evde bakım sahibinin CPR eğitimi alması, geçmiş kontrolünü tamamlaması ve parmak izlerini işlemesi gerekir.

# 3. Ebeveynleriniz için bu deneyimi stressiz tutun.

Ebeveynleriniz çocuklarını kreşe bıraktıklarında stresli durumlar yaşarlarsa, geri dönmemeye karar verebilirler. İlk kez gelen bir ziyaretçi için evinizin lojistiğini ve estetiğini düşünün. Mahallenize aşina olmayan biri mülkünüzü hemen bulabilir mi? En yoğun araçla alma ve bırakma saatleri için yeterli park yeriniz var mı?

Alanınızı aydınlık ve rahat hissettirmek, çoğu ebeveynin rahat hissetmesine yardımcı olacaktır. Mümkün olduğunda dağınıklığı önlemeye yardımcı olun.

# 4. Ebeveynleri geri bildirim bırakmaya teşvik edin.

Ebeveynler, çocukları için uygun bir yer olup olmadığını belirlemek için kreşlerinden gelen geri bildirimlere güveneceklerdir. Ağızdan ağza birçok olumlu tavsiyeniz olsa bile, yayınlanan bir referansın faydalarını göz ardı edemezsiniz.

Mükemmel incelemeler, boşluk oranlarınızı düşük tutacak organik bir yeni tavsiye kaynağı oluşturacaktır. Olumsuz geri bildirim alırsanız, bu durumu kamuya açık bir şekilde düzeltme fırsatı vardır ve bu da daha olumlu bir tanıtıma yol açabilir.

# 5. Çalışanlarınıza yatırım yapın

Küçük bir ev kreş sahibi ve bir kişi tarafından işletilebilir. 3-6’dan fazla çocuğu kabul etmeye başlarsanız (sınır yargı yetkisine göre değişir), ek personel gerekli olacaktır. Bu yeni insanlara kaynak yatırabilirseniz, küçük işletmeniz fayda sağlayacaktır.

Personeliniz bir bebek bakıcısı yerine bir eğitimci olarak saygı duyulduğunu ve takdir edildiğini hissettiğinde, harika insanları elinizde tutabilir ve ebeveynlerinizi etkileyebilirsiniz. Değerli yükünüzü bırakırken dostça bir yüz görmek annelerin, babaların ve velilerin evde kreşte yaşadıkları stres miktarını azaltabilir.

# 6. Ayrıntılı bir politika kılavuzu bulundurun

Evde kreş, hizmet veren tek işçi siz olsanız bile küçük bir iştir. Ebeveynlerin gözden geçirebileceği bir politika kılavuzuna sahip olmak, profesyonel bir ilk izlenim yaratacaktır. Ayrıca, müşterilerin bu belgeleri okuyup kayıtlarını tamamlamadan önce kabul etmeleri halinde ileride çıkabilecek olası anlaşmazlıkları da ortadan kaldıracaktır.

Her yargı yetkisinin bu kılavuz için farklı gereksinimleri vardır. Uyum sağlamak için belirli acil durum prosedürlerini ve temel politikaları dahil etme konusunda lisans kurumunuzla görüşmelisiniz. Net kurallar ve beklentiler oluşturabildiğiniz zaman, ebeveynleriniz evde kreşinizin sağladığı hizmetlerde daha fazla değer görecektir.

# 7. Mali durumunuzu göz ardı etmeyin

Evde çocuk odasını desteklemek için bazı yüksek kaliteli araçlara yatırım yapmalısınız. QuickBooks gibi muhasebe yazılımlarını çalıştırabilen güvenilir bir bilgisayara sahip olmak ilk yatırımınız olmalıdır. Ailenizin vergi amaçlı olarak size gönderdiği ödemeleri takip etmeniz gerekecek, çünkü bu sizin için gelir ve onlar için olası bir vergi kredisi.

Ayrıca, düzenli kalabilmeniz için Trello gibi kullanılabilecek çeşitli proje yönetimi uygulamalarına sahip olmanıza da yardımcı olur.

# 8. Temel bilgilerinizi kolayca erişilebilir hale getirin

Ebeveynlerin sizinle iletişim kurmak için birden fazla yolu varsa, beklenmedik durumlar ortaya çıktığında ele alınması gereken daha az stresli olay olacaktır. Bugün olumlu bir deneyim için bir web sitesi ve sosyal medya sayfası oluşturmak çok önemlidir. Yalnızca WordPress gibi ücretsiz bir blog platformunda bir şeyler oluştursanız bile, hiç yoktan iyidir. Amaç, ebeveynlerin hemen erişebilecekleri bir veri merkezi oluşturmaktır.

Çevrimiçi varlığınız, kılavuzunuzu, kimlik bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi ve işletmenizin konumunu içermelidir. Ebeveynlerin bu maddeleri önceden doldurabilmeleri için izin fişlerinin veya yazdırılabilir formların yüklenmesi de yararlıdır.

# 9. Vurgulayın

sosyal medya Sosyal medya varlığınızı her zaman geliştirebilirsiniz. Ev kreş deneyiminin ezici bir parçası gibi görünebilir, ancak mekanınızın resimlerini paylaşmak veya bu platformlarda açılışlarınızın reklamını yapmak sayısız fayda sağlayabilir. Aynı anda birden fazla profili veya sayfayı yönetmek istemiyorsanız, Facebook, Instagram, Twitter ve Pinterest’e bağlı kalın. Dilerseniz bunlardan sadece birini seçebilirsiniz.

Anaokulunuzdaki çocukların fotoğraflarını paylaşmak istiyorsanız, lütfen herhangi bir resim yüklemeden önce bunu yapmak için ebeveyn izni almayı unutmayın.

# 10. Bakımınızdaki çocukların ihtiyaçlarına uyum sağlayın

Çocukların herhangi bir günlük bakım durumunda başarılı bir deneyime sahip olmaları için esnekliğe ihtiyaçları vardır. Doğal meraklarını uyandıran aktiviteler sağlamaya odaklanırsanız, her gün sizinle vakit geçirmekten çok keyif alacaklardır. Bu sonucu yaratabildiğiniz zaman, kendinizden ve çalışanlarınızdan çok fazla stres alırsınız.

Yeni aktiviteler tasarlamak çok fazla çaba gerektirmez. Çocuklar gördükleri bir kuşa ilgi duyuyorsa, bahçenize bir kuş yemliği kurabilir ve çevresinde etkinlikler planlayabilirsiniz. Bu süreç, göç gibi konuları içeren eğitim tartışmalarına yol açabilmektedir.

# 11. Sigortanızı güncelleyin

Bazı sigorta şirketleri, evde kreş için sorumluluğunuzu içerecek olan ev sahibi poliçenize bir binici satın almanıza izin verecektir. Bir iş fırsatını karşıladığınız için ayrı bir sigorta ürününüz olması gerekebilir. Bu korumaya sahip değilseniz, bir kaza aileniz için önemli yasal ve parasal yükümlülük oluşturabilir.

En azından genel sorumluluk sigortası isteyeceksiniz. Çocukları kreşinizden taşıyorsanız, ticari araç sorumluluğu gereklidir. Ailenizi yasal masraflara, para cezalarına veya tıbbi harcamalara karşı korumak için personel tutarsanız, fiziksel ceza, taciz ve cinsel tacizden korunmanız gerekir.

# 12. Bir güne hazırlanın

daha uzun Evde gündüz bakım hizmeti verenlerin çoğu, çalışırken çocukları üzerinde gözetime ihtiyaç duyan ebeveynleri ağırlamak için 10 gün harcıyor. Yapacağınız ortalama miktar yılda 16.000 dolar (İşgücü İstatistikleri Bürosu’na göre), yani saatlik ücretleriniz o kadar yüksek değil. Ayrıca, diğer işlerde yaptığınız gibi hasta olduğunuzu bildirmek veya kişisel veya tatil günü geçirmek için arayamazsınız, bu da başka bir şey yapmayı tercih ettiğiniz zamanlarda çalışmaya devam ettiğiniz anlamına gelir.

Evde kendiniz kreş yapıyorsanız, gün içinde yetişkinlerle fazla temas olmayacaktır. Bu, izolasyon ve yalnızlık duygularına yol açabilir. Bu sorunlarla başa çıkmak için bir planınız olsun isteyeceksiniz.

# 13. Sigorta satın alın

sağlık Eğer bir yuvanız varsa, sağlık sigortası isteyeceksiniz. Küçük olanlar evinize daha fazla hastalık getirme eğilimindedir, bu da topluluğunuz boyunca yayılan tüm virüsleri yakalayacağınız anlamına gelir. Bu şirkette serbest meslek sahibi olduğunuz için bölgenizdeki politika seçenekleri sınırlı olabilir. Ayrıca, sübvansiyonlu bir değişimden geçmediğiniz sürece planlar için daha fazla ödeme yapacaksınız.

# 14. Mümkün olduğunda arkadaşlarınızdan ve ailenizden kaçının

Evde kreşe başladığınızda kişisel ve profesyonel sınırlar biraz bulanıklaşma eğilimindedir. Mülkünüzün aynı zamanda iş yeriniz olduğu kişilere her zaman kayıt olmuyorsunuz. Aile üyeleri veya yakın arkadaşlarınız çocuklarına bakmanızı istiyorsa, mali sorumluluklarınızı açıklayan net bir sözleşmeniz olduğundan emin olmanız gerekir. Sizi takip etmezlerse, hüküm ve koşullarınızdaki sonuçları uygulayın.

Sevdiğiniz birine ara vermek yapılacak doğru şey gibi görünebilir, ancak diğer ebeveynlerin sizi ayrıcalıklı muamele sunmakla suçlamasına da neden olabilir. Bu senaryodan ne pahasına olursa olsun kaçınmak genellikle en iyisidir.

#onbeş. Hizmet vermeden önce para talep edin

Evde gündüz bakımı için gelir elde etmeniz gerekiyorsa, insanlardan hizmetlerini başlangıç ​​yapısında ödemelerini isteyin. Haftalık veya aylık olarak ücretlendirmeye karar verebilirsiniz. Bu yapı, ücretsiz bakım sağlama veya borçlu olunan ödemeleri atlamayı seçen bir ebeveynle anlaşma yapma sayısını sınırlayacaktır.

#on altı. Hizmetleri farklılaştırın

evde gündüz bakımı Gündüz bakım evlerinin çoğu benzer bir hizmet sunar. Çocuklarla ilgileniyorlar, bazı aktiviteler sunuyorlar ve onlara atıştırmalıklar veriyorlar. İşletmenizi çevrenizdeki diğerlerinden farklılaştırabilirseniz, bazı müşterilere ulaşma şansınız daha yüksek olacaktır. Bunu yapmanın en hızlı yolu, müşteri hizmetinizi bir sonraki seviyeye taşımaktır.

Aramaları kaydetmenize, aileleri izlemenize ve bilgilerinizi yönetmenize olanak tanıyan bir CRM yazılım hizmetine kaydolun. Çocuklara evinize geldiklerinde kendilerini özel hissettirmek için isimleriyle hitap edin. Ardından, işinizin ebeveyn beklentilerini karşılayan bileşenlerine odaklanın.

# 17. Taahhüt istemekten korkmayın

Evde günlük bakım işletmelerinde haftalık ve aylık ödeme yapıları yaygındır. Mahallenizde küçük çocuklu çalışan aileleriniz varsa, yıllık bir taahhüt mümkün olabilir. İlişkinin herhangi bir nedenle mahvolması durumunda, siz ve onlar için bir ara maddesi eklemek istersiniz, ancak tam bir yıl garanti almak, iş temelinizi daha tutarlı bir şekilde oluşturmaya başlamanıza yardımcı olabilir.

# 18. Her şeyi takip edin

Bütün çocuklar gittikten sonra günlük bakım idari görevlerinizle meşgul olacaksınız. Soruları veya vaatleri takip etmeyi unutmak nadir değildir. İşletmenize biraz paraya mal olacak şeylere aşırı bağlı olmadığınızdan emin olun. Referans aramak için zamanınız olmadığını biliyorsanız, ilk etapta onları oluşturacak kaynaklara yatırım yapmayın.

Özellikle yeni programa alışmaya başladığınız ilk günlerde, evde kreş yürütürken, her seferinde bir gün yaklaşımı benimsemenize yardımcı olur.

# 19. Her hafta bir gün izin almayı planlayın.

Evde kreş zor iştir. Sorunları en aza indirmek için proaktif adımlar atsanız bile çok fazla stresle karşılaşacaksınız. Bu nedenle her hafta en az bir tatil gününün planlanması önemlidir. Mülkünüzü ve mali durumunuzu yönetmek için zamana ihtiyacınız var.

İşler yavaşsa, kasada faturaları ödemeye yetecek kadar para olduğunda, fazladan tatil günleriniz size bonus gibi gelecektir.

# 20. Mesai saatlerinizin dışında çalışmayı kabul etmeyin.

Aile çocuk bakımı sağlayıcıları, beklentilerde katı olmak yerine, ödemeleri gereken faturaları olduğu için genellikle ebeveynlerin ihtiyaçlarını karşılar. Erken açma veya geç kalma isteklerine boyun eğmeyin. Müşterileriniz için ailevi acil durumlar olabilir, bu nedenle fazla mesai yapmanız gerektiğinde ek ücretlerin geçerli olduğundan emin olun. Burada kesin sınırlar tutmazsanız, beklediğinizden çok daha hızlı tükenebilirsiniz.

Kreşiniz için henüz bir isim seçmediyseniz, tüm zamanların en iyi çocuk odası isimleri listemize göz atmalısınız.

Tüm zamanların en iyi kreş isimleri

Günlük Güneş

çocuk alanı

Yeni başlangıçlar

Minik Adımlar Kreş

küçük mucizeler

minik kalpler

İhale Tots