Facebook Messenger’ın 12 artısı ve eksisi

Birçok kişinin Facebook Messenger hakkında endişeleri vardı. Bir uygulama olarak, insanların sosyal ağa erişmek zorunda kalmadan Facebook üzerinden mesajlaşma sistemlerine erişmelerini sağlar. Bu, mobil cihazlarda insanlarla anında iletişim kurmayı çok daha kolay hale getirir. İşte bu uygulamayı kullanmanın faydaları ve birçok kişinin cihazına yüklerken sahip olduğu endişelere kapsamlı bir bakış.

Facebook Messenger’ın artıları

1. Sohbeti daha hızlı hale getirir.

Bu uygulama doğrudan Facebook sohbet sistemine bağlanır, böylece insanlar bir mobil tarayıcı kullanıyorken olduğundan daha hızlı mesaj gönderip alabilir. Bunun nedeni, mesajlaşma sisteminin hemen kullanıcının tercih ettiği cihazın ekranında görünmesidir.

2. Mesajlaşmak gibi ama ücretsiz.

SMS metin mesajları, kişinin sahip olduğu plana bağlı olarak mesaj başına 0,10 dolara kadar mal olabilir. MMS mesajlarının her biri 0,25 ABD Doları veya daha fazlasına mal olabilir. Facebook Messenger verileri kullanmasına rağmen, kullanıcılar bu maliyetlere erişmeden metin mesajları ve resimler gönderebilir.

3. İşbirliği için kullanılabilir.

Facebook Messenger, kullanıcıların kolaylıkla dosya ve bağlantı göndermesine olanak tanır. Bir mobil ofis sitesinde uzaktan çalışıyorsanız veya çalışıyorsanız, bu, bir proje üzerinde birlikte çalışıyorlarsa çalışanların birbirleriyle iletişim halinde kalmasını sağlayacaktır.

4. Kullanıcılar arama yapabilir.

Bu uygulama, kullanıcıların birbirleriyle konuşmasını sağlar. Ayrıca insanlara isterlerse gruplar içinde konuşma yeteneği verir. Bir kullanıcı yurt dışındaysa, Facebook Messenger belirli bir telefon numarasını aramak için bile kullanılabilir.

5. Birçok izin, yalnızca kullanıcılar belirli bir rolü kullanmak istediğinde gereklidir.

Bir Apple cihazının kullanıcısı Messenger uygulamasıyla hiçbir zaman sesli arama yapmaya çalışmazsa, uygulamaya mikrofonunu kullanması için hiçbir zaman izin vermesi gerekmez. Bu, diğer işletim sistemleri için mutlaka geçerli değildir, ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır.

6. Hayatta hiçbir şey gerçekten özgür değildir.

Her zaman bir futbol maçı izlediğinizde reklamlar görürsünüz. Freemium ürünleri olan oyunlar için uygulama içi şeyler satın alma seçeneğiniz vardır. Messenger için, uygulamanın sağlayabileceği özelliklere ihtiyacınız olduğu için reklamverenlere sınırlı kişisel bilgiler göndermeniz takas olur.

Facebook Messenger’ın eksileri

1. Gizliliğinizi tam olarak korumak zordur.

Facebook Messenger kullanırken kabul edilen şartlar ve koşulların bir kısmı, herhangi bir zamanda izinsiz ses kaydetmeyi ve müdahale olmaksızın telefon numaralarını aramayı içerir.

2. Hayata başka bir dikkat dağıtıcı ekleyin.

Bazı işleri halletmeye çalışıyorsanız, dikkat dağıtıcı şeyleri sınırlamanız gerekir. Facebook Messenger’ı yüklemek, başka bir dikkat dağıtıcı şey ekler. Bunun nedeni, bir mesaj geldiğinde bildirim almanızdır. Ortalama bir insan gibiyseniz, çoğu yakın arkadaşınız iletişim kurmak için buradaki anlık mesajlaşma özelliğini değil kısa mesajları veya aramaları kullanır, bu nedenle bildirimler gerçekten görmeniz gerekmeyen bir şeydir.

3. Cihazınızın pilini hızla tüketebilir.

Messenger uygulaması, cihazınızda her zaman arka planda çalışır. Ayrıca, yeni mesajlar alındığında cihazınızın bir titreşim veya sesli uyarı göndermesini sağlar. Her gün birden fazla bildirim alırsanız ve bunları almak için uygulamayı açık bırakırsanız, tercih ettiğiniz cihazla bir iş gününü geçiremeyebilirsiniz.

4. Kullanıcıların Facebook uygulamasını kullanmaları halinde Messenger kullanmaları gerekmektedir.

Tarayıcınızda mesaj ararsanız, Facebook’un mesajlaşma sisteminde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Ancak, bir uygulama kullanıcısıysanız, Messenger’ı kullanmak zorunda kaldınız ve bu asla bir tüketici için iyi bir duygu değil.

5. Çok yer kaplar.

Profilinize ve sosyal ağınıza erişmek için her iki Facebook uygulamasını da kullanıyorsanız, mobil cihazınızda 100 MB’den fazla depolama alanı kullanacaksınız. Sınırlı alanınız varsa, bu hızla ciddi bir sorun haline gelebilir.

6. Hizmetiniz dalgalı olabilir.

İşletim sisteminizi güncellemeniz gerekiyorsa, büyük olasılıkla bu uygulamayı da güncellemeniz gerekecektir. Özellikle birden fazla açık uygulama varsa, kullanıcıları zaman zaman engelleyebilir ve bu da özellikle düşük kaliteli cihazlarda kullanışlılığını sınırlar.

Bu Facebook Messenger artıları ve eksileri, izinleri onaylamaktan ve karşılaşabileceğiniz olası güvenlik sorunlarıyla ilgilenmekten çekinmiyorsanız, bunun yararlı bir uygulama olabileceğini gösteriyor. Tarayıcıların mobil cihazlarda sınırlı hızı vardır, bu nedenle bu uygulama hızınızı artırabilir. İlgilendiğiniz bir şey değilse, Messenger’ı indirmenin sizin için doğru seçenek olup olmadığını görmek için bu ek önemli noktaları göz önünde bulundurun.