Gazete reklamcılığının 12 artısı ve eksisi

İnternet açıkça burada kalacak olsa da, hala kalıcı bir varlığı olan başka geleneksel medya biçimleri de var. Böyle bir medya seçeneğinin gazete olduğu ortaya çıkıyor. Gazeteler dünyanın belirli yerlerinde sorunlar yaşayabilirler ancak yine de her gün birçok kişiye görmek istedikleri bilgilerle ulaşmaktadırlar. Birçok gazete de çevrimiçidir ve insanlara en son haberlere anında erişim sağlar.

Gazeteler, reklam geliri olmadan ve çevrimiçi gazete veya abonelik satın alan müşteriler olmadan var olamaz. İnsanlar bu reklamı doğru tasarlanmışsa görecektir. Yerel haberler yoluyla marka bilinirliğinizi genişletmeyi düşünüyorsanız, işte gazete reklamcılığının dikkate alınması gereken temel artıları ve eksileri.

Gazete reklamlarının avantajları nelerdir?

1. Gazeteler güvenilir bir iletişim aracıdır.

Bir gazetenin itibarı, içinde reklam veren şirket veya kişilere devredilir. Bir gazeteye abone olan çoğu kişi, içerdiği içeriğe saygı duyduğu için onu düzenli olarak okuyacaktır. Bu aynı zamanda, kullandıkları genel ürün [gazete] zaten değerli kabul edildiğinden, bir reklamda sunulan değer teklifini otomatik olarak kabul etmeye istekli olacakları anlamına gelir.

2. Tüketiciler gazete reklamlarını kabul etmeye daha isteklidir.

İnsanlar aptal değil. Yerel bir gazete yayınlanmaya devam edecekse, reklam alanı satmaları gerektiğini biliyorlar. Gazete reklamı satın alan yerel işletmeler de işlerinde kalabilmelidir. Bu ilişki nedeniyle tüketiciler, yerel topluluklarını desteklemenin bir yolu olarak gazete ilanlarına dikkat etmekte ve yerel işletmelerden alışveriş yapmaktadırlar.

3. Gazeteler minimum yatırımla bugüne odaklanır.

Bir gazeteye ilan vermek birkaç seçeneği kapsayabilir. Günlük reklam her zaman bir olasılıktır. Bir işletme veya topluluk tarafından düzenlenen etkinlikler için özel duyurular yapılabilir. Buna karşılık, belirli bir markada neler olup bittiğini bilmek çok ekonomiktir çünkü insanları bir etkinliğe, yeni ürüne veya başka bir ihtiyaca çekmek için tek bir reklam yeterli olabilir.

4. İçeriği paylaşmanın bir yolu olarak kullanılabilir.

Bugün bazı gazete ilanları haber gibi yapılandırılmıştır. Bu reklamlar, kullanıcılara, bu okuyucuları istenen sonuca götürebilecek 250 ila 400 kelime arasında tam içerik sağlar. Bu içerik hemen hemen her şey hakkında olabilir: yeni programlar, yeni ürünlerin değeri ve hatta yeni bir işe alım markanın çalışma ortamını nasıl değiştirebilir. Bu, basın açıklaması sürecini tamamen atlar.

5. Tüketiciler reklamı alır.

Birçok insan işe giderken yanlarında gazete taşır. Doktorun ofisinde veya öğle yemeğinde bir gazete okuyacaklar. Bu, marka bilinirliğinizin ve reklam fırsatlarınızın sürekli tanınma için yolun her adımını takip ettiği anlamına gelir. Her nasılsa, çoğu gazetenin taşınabilirliği sayesinde birden fazla markaya maruz kalma fırsatı elde etmenin daha iyi bir yolu yoktur.

6. İşlevsel olmayan bir reklamı hızlıca çıkarabilirsiniz.

Gazete reklamı, çalışmayan bir reklamı çekebileceğiniz şekilde yapılandırılabilir. Bazı gazeteler sözleşme gerektirir, ancak o zaman bile arızalı bir reklamı gerekirse yenisiyle değiştirebilirsiniz. Bu esneklik, her zaman diğer yazılı ortam biçimlerinde sunulmaz.

Gazete reklamlarının dezavantajları nelerdir?

1. Gazete okurlarının seviyelerinde yavaş ve istikrarlı bir erozyon var.

Pek çok gazete, okuyucularının ne kadar derinden aşındığı nedeniyle çevrimiçi varlıklarına odaklanıyor. Bu, reklamverenlerin yatırımlarının değerini en üst düzeye çıkarmak için gazetede ve çevrimiçi olarak bir yer satın almalarını gerektirir. Amerikalıların yarısından azı her gün bir gazete okur, bu nedenle tüm işletmeler reklam yerleşimlerinin değerini deneyimleyemez.

2. Reklam yerleşimini garanti etmek için bir ek ücret ödemeniz gerekir.

Belirli bir paketi daha yüksek bir fiyata satın almak istemiyorsanız, reklamınız gazetenin boşluğu doldurmak için ihtiyaç duyduğu yerde yayınlanır. Bu, 2. sayfada olma olasılığınız olduğu anlamına gelir … veya neredeyse hiç okuyucusu olmayan bir sayfada olabilirsiniz. Gazete reklamcılığında hedeflemenin bir bedeli vardır ve getiri değeri her zaman ortaya çıkmaz.

3. Gazete reklamlarının maliyeti o kadar rekabetçi değildir.

Diğer medya reklamcılığı biçimleriyle karşılaştırıldığında, gazete reklamları günümüzde mevcut olan en pahalı reklamlardan biridir. Bu, özellikle sektörde tipik olarak görülen müşteri edinme başına gerçek maliyet oranlarına bakıldığında geçerlidir. Yalnızca %0,5’lik bir dönüşüm oranı varsa, 1.500 dolarlık bir gazete reklamı bazı günler kendi masrafını bile karşılamayabilir. Bu nedenle reklamın sürekli izlenmesi gereklidir.

4. Teslim edilen bir gazetede hedef demografiyi kontrol etmenin bir yolu yoktur.

Gazeteler, coğrafi yerleri hedeflerken mükemmel reklam fırsatları sunar. İyi yapmadıkları şey, belirli demografilere çok fazla yardım sağlamaktır. Bu kuralın tek istisnası, nispeten zengin Kafkas hanelerini hedeflemek isteyen şirketler içindir. Her 10 düzenli gazete abonesinden 9’u Kafkas kökenlidir.

5. Gazetelere ilan vermek, hataların düzeltilmesine izin vermez.

Gazete ilanı basıldıktan sonra geri dönüşü yoktur. Hatalar varsa, bu hatalar bir sonraki baskıya kadar kalıcı olacaktır. Bir kuruluş bir kanıtı geçtiğinde bile, son baskı sürecindeki hatalar yine de tırmanabilir ve fiyatları, şartları ve okuyuculara yanlış bir değer önerisi sağlayabilecek diğer belirli veri noktalarını değiştirebilir. Düzeltmeler mağazada veya bir sonraki sayıda gerçekleştirilebilir, ancak birçok tüketici hatayı kendi hatası olarak görecek ve bunun için sizinle iş yapmayı reddedecektir.

6. Gazete reklamlarında görüntü kalitesi oldukça düşük olabilir.

Sizi rekabetin geri kalanından ayıran nedir? Değer öneriniz ürünün gerçek kalitesine denk geliyorsa, gazetede gösterilebilecek görseller bu mesajı gerektiği kadar iletmeyebilir. Düşük kaliteli görüntüler mesajın etkisini azaltabilir ve müşterileri rekabete yönlendirebilir ve ayrıca fotoğraf yerleştirmeleri için daha fazla ödeyeceğiniz gerçeği de vardır.

Gazete reklamcılığının artıları ve eksileri, bir sözleşmenin sonuçlandırılmasından önce olumsuzlukların dikkate alınması durumunda bunun etkili bir araç olabileceğini göstermektedir. Özellikle basılı ve çevrimiçi reklamların gazete ile birleştirilebildiği durumlarda esnek ve mobil bir reklamcılık yöntemidir. Tüm işletmeler için en iyi seçenek olmayabilir, ancak bu kilit noktaları değerlendirerek sizin için doğru olup olmadığına karar verebilirsiniz.