GotoMeeting vs GotoWebinar

Kabul edelim: toplantılar, gün içinde iş yerinde geçirilebilecek en az eğlencedir. Sadece herkesi barındıramayacak kadar küçük bir odaya girmeye zorlanmakla kalmaz, aynı zamanda orada olmak için yaptığınız her şeyi bırakmak zorunda kalırsınız. Sonra toplantı geç başlar, uzayıp gider ve tüm gününüzü kalan zamana sığdırmaya çalışırsınız.

Ya bir toplantıya katılmak zaman alıcı bir teklif olmak zorunda değilse? Daha da iyisi, seyahat süresini ve masraflarını azaltmak için toplantılara uzak ofislerdeki çalışanları dahil edebilseydi ne olurdu?

Bugün profesyoneller için bu hedeflere ve çok daha fazlasına ulaşabilecek iki çözüm var. GoToMeeting vs GoToWebinar tartışmasında, bir toplantıya katılmanın tek bir fare tıklaması kadar basit olabileceğini göreceksiniz.

İşte bu iki platform arasındaki dikkate alınması gereken temel farklar.

1. Katılımcı sayısı

GoToMeeting, toplantının eksiksiz bir sunumuna odaklanma eğilimindedir. Bunu, toplantıdaki kişilerin birbirleriyle etkileşime girebilecekleri çevrimiçi bir sohbet odası olarak düşünün. Bu, ezici olmadan ilerici ve anlamlı bir grup tartışması yapabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, geleneksel bir toplantıda olabilecek bir kişinin tartışmaya hakim olmasını da engeller.

Bu tasarım nedeniyle GoToMeeting, bir toplantıdaki katılımcı sayısını bir seferde 100v veya daha az kişiyle sınırlar.

GoToWebinar ile daha öğretici bir format sunan bir ürününüz olur. Bu, bir konuşmacının ayağa kalkıp sınıfın geri kalanıyla konuştuğu şirketinizde bir eğitim oturumuna katılmak gibidir. Hoparlör / dinleyici kurulumu nedeniyle GoToMeeting, 1.000 kişiye kadar çok daha fazla web semineri katılımcısını ağırlayabilir.

Bu kadar çok insanla kontrolü elinizde tutmak için GoToWebinar’da “elinizi kaldırın” özelliği vardır, böylece her dakika düzinelerce kesintiye takılmazsınız.

2. Katılımcıların iletişimi

GoToMeeting ile geleneksel bir toplantı düzenine sahipsiniz, ancak çevrimiçi biçimde. Toplantıya katılan herkes, orada olması onaylanan diğer herkesle sohbet edebilir. Daha çok işbirliğini davet eden bir konuşma platformu olması amaçlanmıştır.

GoToWebinar, daha çok sunum tabanlı bir toplantı seçeneği olacak şekilde tasarlanmıştır. Amacı, bir kişiye önemli bilgileri aynı anda büyük bir grup insana yayma fırsatı vermektir. Bu nedenle bu platformda bir toplantıya davet edilen katılımcılar birbirleriyle iletişim kuramazlar.

3. Amaçlanan amaç

Ürün adları, platformun amaçlanan amacının bir göstergesidir.

GoToMeeting’in ortak bir ürün olması amaçlanmıştır. Bir pazarlama stratejisini tartışacaksanız veya yeni bir ürün için fikirler geliştirecekseniz kullanmak isteyeceğiniz çevrimiçi platform türüdür. Minimum maliyetle anında işbirliğine izin verdiği için uzaktan çalışan veya uzaktan çalışan üyeleri olan ekipler için özellikle kullanışlı bir araçtır.

GoToWebinar, halka veya bir bütün olarak şirkete özel ve genelleştirilmiş bilgiler sunarken kullanılacak ürün türüdür. Öğretmen/öğrenci tasarımı nedeniyle daha fazla esneklik sunar, ancak ürünü işbirliği yerine sunumlar için iyi olacak şekilde sınırlar.

4. Programlama

Her iki platform da kullanıcıların belirli bir günde ve belirli bir zamanda bir toplantı veya sunum planlamasına olanak tanır.

GoToMeeting, zamanlama seçeneklerinizi bir adım öteye taşır. Kullanıcılar bu platformu kullanarak istedikleri zaman toplantı başlatabilirler. Bu, bir toplantının anında ayarlanabileceği anlamına gelir. Tek şart, toplantı katılımcılarının katılmaya hazır olmasıdır. Toplantıda bulunan misafirlerin önceden kayıt yaptırması gerekir, bu nedenle katılımları çok anlık değildir.

GoToWebinar’ın herhangi bir anlık zamanlama seçeneği yoktur.

5. Bilgi ve raporlar

GoToMeeting, çevrimiçi sohbet dökümüyle çalışmak gibidir. Ayrıca toplantıdaki katılımcı sayısına da erişebilirsiniz. Birçok kullanıcı, toplantı sırasında meydana gelen çeşitli grup tartışmalarının bir özetini sağlamak için not almanın hala iyi bir fikir olabileceğini keşfetti. Tüm katılımcıların olup bitenlerin tam metnini okuması sorunlu olabilir ve hatta mevcut olmayabilir.

GoToWebinar, ölçümler oluşturmak için kullanılabilecek daha yüksek düzeyde toplantı sonrası veriler sağlayan çok sayıda raporlama seçeneği sunar. Sadece kayıtlı misafirlerden ve genel katılımdan raporlar almakla kalmaz, sunum sırasında herkesin ne düşündüğünü veya hissettiğini anlamak için platformdaki anketleri ve anketleri de kullanabilirsiniz. Bu, grubun anlamakta zorlanabileceği belirli ayrıntılara odaklanmayı veya markalarının odağını doğrudan pazarın çıkarlarına odaklamayı mümkün kılar.

6. Maliyet

Hem GoToMeeting hem de GoToWebinar, kullanıcılara ürünün kullanışlılığını belirlemek için ücretsiz bir deneme sunar. Her ikisi de etkileşimli işbirliği ve eğitim araçları sağlama konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan LogMeIn tarafından sağlanmaktadır.

GoToMeeting fiyatlandırması aylık 19 dolardan başlıyor. Katılımcılar, bir veri bağlantısıyla sahip oldukları herhangi bir cihazda etkileşim kurabilirler. Ücretsiz bir seçenek, HD video konferans, ekran paylaşımı ve kayıt mevcuttur.

GoToWebinar fiyatlandırması aylık 89 dolardan başlıyor. GoToMeeting ile aynı özelliklerin çoğunu sunar, ancak kayıtların çevrimiçi paylaşılmasına izin verir. Konuk panelistler de web seminerine davet edilebilir.

LogMeIn ayrıca, sunulan 14 günlük ücretsiz denemeden yararlanmadan önce onları çalışırken görmek isterseniz, her iki ürünün de ücretsiz canlı demolarını sunar. Hangi ürünün tanıtımını görmek istediğinizi görüşmek için 1 (888) 646-0014 numaralı telefondan bir satış temsilcisiyle iletişime geçin.

GoToMeeting vs GoToWebinar: Hangisi daha iyi?

GoToMeeting ve GoToWebinar’ı karşılaştırırken, temelde benzer görünen ancak çok farklı iki ürünü karşılaştırıyorsunuz.

GoToMeeting, işbirliğini kolaylaştırmak isteyen ekipler için en iyi çözümdür. Ekip üyeleri, bir veri bağlantısına sahip oldukları ve toplantı için ön kayıt yaptırdıkları varsayılarak toplantıya neredeyse her yerden katılabilir. Anında zamanlama güzel bir özelliktir ve ekiplerin kendi hızlarında hareket etmelerini sağlar.

GoToWebinar, eğitmenler ve geniş bir insan grubuna genel bilgi yayma için en iyi çözümdür. Etkileşimli olacak şekilde tasarlanmamıştır, bu nedenle genel toplantılar için bir platform işlevi görmez. Öğretmenlerin öğretmesine ve öğrencilerin veya çalışanların kendilerinden ne beklendiğini öğrenmelerine yardımcı olacak bir şeydir.

GoToMeeting veya GoToWebinar’ı kullandınız mı? Deneyim hakkında ne düşündün?