Hightail vs Dropbox

Hightail, tüketicilere kolayca kurtarılabilecek büyük dosyalar gönderme fırsatı verir. Platform, kullanıcılara bir onay gönderir ve gönderilen dosyaların bir izleyicisini sunar. Sürükle ve bırak seçenekleri, dosya kendilerine gönderildikten sonra birisi dosyaya eriştiğinde yükleme ve bildirimler için dahil edilmiştir.

Dropbox, tüketicilere çok benzer bir hizmet sunuyor. Ayrıca büyük dosyaları platforma yükledikten sonra başka bir bilgisayara veya kişiye gönderebilirsiniz. Bağlantılar, istenirse bir dosyanın herkese açık olarak paylaşılabilmesi için oluşturulabilir. Yükleme seçenekleri de benzerdir.

Hightail ve Dropbox arasındaki tartışma sayısız benzerlikler sunduğundan, karşılaştırma noktalarını bulmak daha da önemlidir. Bu platformların birbirinden farkı budur.

1. Dosya boyutu ve toplam depolama alanı

Hem Hightail hem de Dropbox “Lite” veya “Ücretsiz” bir plan sunar. Bu, herkesin ücretsiz olarak paylaşmaya başlamak için platformu kullanmasına izin verir.

Hightail, kullanıcılara yükleme başına maksimum 250 MB dosya boyutuyla 2 GB depolama alanı sunar. Kullanıcılar, daha büyük dosyaları paylaşmak, alıcı takibi ve dosya bildirimleri almak için Pro planına yükseltmelidir. Hightail Pro planının maliyeti aylık 8,25 ABD dolarıdır, yıllık olarak ücretlendirilir ve sınırsız depolama ve 25 GB dosya boyutu sınırları sunar.

Dropbox’ın ücretsiz planında dosya boyutu kısıtlaması yoktur, ancak ücretsiz kullanıcıları 2 GB depolama alanıyla sınırlar. Yönlendirmeler, ücretsiz planda bulunan depolama alanını önemli ölçüde artırabilir. Dropbox Plus, 1 TB alan sunar, ancak fiyat, kullanıcının konumuna bağlıdır. ABD’de ayda 9.99 dolar veya yılda 99 dolar.

2. Önizleme görüntüleri

Hem Hightail hem de Dropbox, yüklenen dosyalardan dosya önizlemelerini destekler. Buna JPG, MOV, MP3, PNG, PPT, DOCX, AI ve PDF dahildir.

Hightail bu dosya biçimlerini listeler ve ardından “Bu dosya biçimlerini ve daha fazlasını önizleme görüntüleri olarak destekliyoruz” der.

Dropbox, belge, sunum veya resim olarak önizlenen birkaç ek dosya türünü destekler. Buradaki en dikkate değer fark, DOC uzantılı (X olmadan) Excel elektronik tablolarının ve eski belge dosyalarının önizlemelerine izin vermeleridir.

Dropbox ayrıca Open Office belge dosyalarını da destekler.

3. Önizlemeler için dosya boyutları

Hightail, desteklenen önizlemeler için dosya boyutu sınırlarına sahiptir. Dosya limitin üzerindeyse, doğru şekilde önizleme yapmayacaktır. Resimler maksimum 30 MB boyutundadır. Belgeler, sunumlar gibi 400 MB’a kadardır. PSD gibi tasarım dosyaları 100 MB’a kadardır.

Dropbox’ın benzer sınırlamaları vardır. Excel dosyaları 40MB ile sınırlıdır. Word dosyaları 160 MB ile sınırlıdır. PowerPoint sunumları 288 MB ile sınırlıdır. Metin ve kod dosyaları maksimum 4 MB boyutundadır. PDF dosyaları 500MB’a kadardır. Video dosyaları, bir video küçük resmi için 18 GB ile sınırlıdır, ancak gerçek video önizlemesinin boyutu sınırlı değildir.

4. Güvenlik

Hem Hightail hem de Dropbox, dinamik olarak yönetilen anahtarlar ve gerçek zamanlı iptal ile AES 256 bit şifreleme kullanır.

Hightail, “aktarımdaki tüm verilerin 256 bite kadar güçlü SSL / TLS şifrelemesi kullanılarak şifrelendiğini ve iletme gizliliğini desteklediğini” belirtir. Ayrıca dosya adlarını kodlarlar ve dosya beklemedeyken şifrelemeyi sürdürürler.

Dropbox, dosyaları AES 256-bit kullanarak şifrelenmiş halde tutar. Ayrıca SSL/TLS ihtiyaçları için AES üzerinden 128 bit ve üzeri tüneller kullanırlar. Dropbox ayrıca, güvenlik açıkları için altyapılarını düzenli olarak test ettiklerini ve dilerseniz oturum açma sürecinin bir parçası olarak iki adımlı doğrulama sunduğunu iddia ediyor. İki adımlı doğrulamayı seçenler, kısa mesaj yoluyla zamana dayalı tek kullanımlık şifreler alabilirler.

5. İçerik yönetimi

Hightail, yanlış iletişimi ortadan kaldırmaya veya geri bildirim felcini önlemeye yardımcı olan yaratıcı işbirliği özellikleri sunar. Bu platformda metne dayalı geri bildirim gerektirmek yerine, yüksek çözünürlüklü önizlemelere ve sorumlu eylem öğelerine izin verilir. Sürüm kontrolleri de var. Bu, yüksek düzeyde ekip iletişimini sürdürürken yaratıcı endüstrilerde daha iyi müşteri işbirliğini sağlar.

Dropbox, işbirliğine izin verir, ancak yalnızca kullanılan yazılımda bulunan paylaşılan klasörler ve özellikler aracılığıyla. Örneğin: iki kullanıcı aynı Word dosyası üzerinde çalışabilir, ancak mevcut kayıtlı dosya paylaşılan klasörde olacaktır. Eski sürümler yerel olarak kaydedilmelidir. İşbirliği, yorumlar gibi bir özellik aracılığıyla tamamlanabilir.

Hightail vs Dropbox: Hangisi daha iyi?

Hightail ve Dropbox benzer bir dizi özellik sunar, bu nedenle aralarındaki temel farklar doğru kişiselleştirilmiş kararı vermenizi sağlar.

İşbirliğine ihtiyaç duyan ekipler, Hightail’in sunduklarını tercih edebilir. Büyük dosyaları paylaşması gereken ancak bütçesi kısıtlı olan ekipler Dropbox’ı tercih edebilir.

Sınırsız paylaşım için ücretli Hightail pro planı ile sınırsız seçeneği en iyi seçenek olabilir.

Her birinin dikkate alınması gereken kendi güçlü yönleri vardır, bu nedenle sizin için en anlamlı olanı seçin.

Hightail ve Dropbox’ı denediniz mi? Bu iki platform hakkında ne düşünüyorsunuz?