İçerik paylaşmak için en iyi 11 WordPress teması

Reddit gibi içerik paylaşım sitelerinin güncel popülaritesini ve bugün hepimizin üyesi olduğumuz sosyal medya sitelerinin yükselişini görmezden gelemeyeceksiniz. Bununla birlikte, özel olarak hazırlanmış bir içerik paylaşımı WordPress teması kullanırken, kendi web sitenizi oluşturmanın çok kolay olabileceğini bilmiyor olabilirsiniz.

Bu makalede, sunulanları görmenize ve projeniz için doğru aracı seçtiğinizden emin olmanıza yardımcı olacak içerik paylaşımı için en iyi WordPress temalarına göz atacağız. Bu konularda dikkat edilmesi gereken özellikler arasında, kayıt sürecini basitleştirmek için sosyal medya bağlantılı kayıt formları, daha kolay içerik paylaşımı için ön uç başvuru formları, oylama ve yorum yapma gibi etkileşimli araçlar ve tabii ki düzenler bulunur. Ziyaretçi. Ayrıca, reklam yerleşimleri seçme ve ücretli üyelik planları için destek gibi web sitenizden para kazanmanıza yardımcı olacak özelliklere de göz kulak olmak isteyebilirsiniz.

Bir içerik paylaşım sitesi oluşturmak istiyorsanız, doğru WordPress temasını seçmek projenizin başarılı olup olmamasında önemli bir faktör olacaktır. İşte web sitenize harika bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olacak iş için en iyi temaları seçtik.

1. Olumlu Oy

upvote-wordpress-teması

UpVote, kendi Reddit tarzı içerik paylaşım web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olmak için oluşturuldu.

UpVote’un temiz ve modern tasarımı, web sitenizin yalnızca olabildiğince hızlı yüklenmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerinizi kaydolmaya ve içeriğinizle etkileşime geçmeye ikna etmek için doğru görünüme ve hisse sahip olmasını sağlar. Temanın özelleştirme seçenekleri sayesinde web sitenizin birçok yönünü kolayca değiştirebilirsiniz. Buna renk seçenekleri, tasarım seçenekleri ve daha fazlası dahildir.

Ziyaretçilerinizin kaydolması ve içeriğinizi sitenize eklemeye başlaması da çok kolaydır. Sosyal giriş özelliği sayesinde mevcut Facebook veya Twitter hesaplarını kullanarak anında üye olabilirler. Giriş yaptıktan sonra, hikaye göndermeye ek olarak, görünürlüklerini artırmak veya azaltmak için diğer kullanıcıların içeriklerini yukarı veya aşağı oylayabilirler. Kayıtlı kullanıcılar ayrıca topluluğun geri kalanı için yorum bırakabilir. Tüm bu etkileşim, WordPress yönetici panelinde gezinen kullanıcılar yerine ön uç gönderim formları aracılığıyla gerçekleşir.

İçerik paylaşım sürecini basitleştirmeye yardımcı olmak için UpVote, gönderilen herhangi bir URL’den içeriği otomatik olarak alacak özel bir eklenti içerir. Bu içerik, gönderi başlığını, öne çıkan görseli ve paylaşılan bağlantının açıklamasını içerir.

UpVote ile ziyaretçileriniz topluluğunuza katılmakta ve içeriğinizi benzer düşünen insanlarla paylaşmakta sorun yaşamayacak.

2. BoomBox

BoomBox, paylaşmak üzere içerik göndermek için harika olan viral dergi tarzı bir WordPress temasıdır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok şablonla, WordPress web sitenize ne tür içerik yayınlarsanız yayınlayın, BoomBox ile onu doğru şekilde sunabilmelisiniz. Aslında, aralarından seçim yapabileceğiniz 16 eksiksiz web sitesi demosu ile, yalnızca bu temayla içerik paylaşmak için sitenizi hızlı bir şekilde başlatmakla kalmaz, aynı zamanda gereksinimlerinizi karşılayan bir tasarım bulmanız da olasıdır.

BoomBox paketindeki önceden tasarlanmış içerik, hedef kitlenizden eylem oluşturmak için oluşturulmuştur. Bu nedenle, arama motorları gibi daha geleneksel kanalların yanı sıra sosyal medya aracılığıyla hedef kitlenizi büyütebilecek bir web sitesi başlatmak istiyorsanız, BoomBox uygun bir seçimdir. BoomBox, içerik sitenizi daha etkileşimli hale getirmeye yardımcı olacak birçok özelliğe sahiptir. Bunlar, ziyaretçilerinizin makalelerinizden herhangi biri hakkında hızlı bir şekilde geri bildirimde bulunmalarını sağlamak için emoji kullanan bir derecelendirme aracı içerir. Ziyaretçiler ayrıca içeriğinize oy verebilir, bu da en popüler sayfaların sitenizde daha görünür olmasına yardımcı olur.

BoomBox temasının diğer etkileşimli özellikleri arasında ziyaretçilerinizden gelen içerik gönderimlerini kabul etmek için ön uç formları, hedef kitlenizin en son konulardaki düşüncelerini almak için anketler gönderme yeteneği ve eğlenceli oyunlar kurmak için bir sınav oluşturucu yer alır. Para kazanma seçenekleri söz konusu olduğunda, BoomBox da eksik değil. Sitenizde reklam görüntülemek için birçok yerleşim bulunurken, gösterge içi reklam yöneticisi tüm para kazanma içeriğinizi tek bir yerden takip etmeyi kolaylaştırır.

BoomBox, web sitenizin içerik paylaşımlı bir başarı öyküsü haline gelmesine yardımcı olacak birçok kullanışlı özelliğe ve şık bir tasarıma sahiptir.

3. Vızıltı Taşı

Buzz Stone, her türlü viral tarzda haber sitesi oluşturmak ve WordPress ile içerik paylaşmak için iyi çalışır.

Buzz Stone, öncelikle bir WordPress blog temasıdır, ancak içeriğinizin viral hale gelmesine ve çevrimiçi olarak paylaşılmasına yardımcı olmaya odaklanarak açıkça oluşturulmuştur. Buzz Stone demolarından birine göz atarsanız, bu temayı seçerseniz makaleleriniz için birçok farklı şablona erişiminiz olduğunu hemen göreceksiniz. Bu sayede, video, kısa blog gönderileri, uzun biçimli makaleler veya fotoğraf galerileri yayınlıyor olsanız da, Buzz Stone’un her tür içerik için şablonları olmalıdır.

Bu tema ile içeriğiniz sadece harika görünmekle kalmayacak, aynı zamanda viral hale gelmesine yardımcı olacak birçok özelliğe sahip olacak. Sitenizdeki etkileşimi artırmaya yardımcı olabilecek bazı Buzz Stone özelliklerine örnek olarak, ziyaretçilerinizin belirli konularda oy kullanmasına olanak tanıyan anketler, kullanıcıları eğlendirebilecek testler ve anketler ve hedef kitlenizin makalelerinize yorum bırakmasına olanak tanıyan bir derecelendirme sistemi yer alır. . Bir ziyaretçi sitenizde arkadaşları ve takipçileriyle paylaşmak istediği bir şey gördüğünde, Buzz Stone, içeriğinizin viral hale gelmesine yardımcı olmak için birçok görünür sosyal paylaşım düğmesi içerir.

Buzz Stone şablonlarında herhangi bir değişiklik yapmanız gerekirse, dahil edilen WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisini kolayca kullanabilirsiniz. Buzz Stone ile web sitenizin geri kalanını özelleştirmek de çok kolay. Tema seçenekleri panelini açın ve temanın görsel ayarlarında değişiklik yapmaya başlayın. Buzz Stone, WordPress’e aşina olsanız da olmasanız da faydalı belgelerle birlikte geldiğinden, bu temayla istediğiniz site türünü oluşturabilmelisiniz.

Sadece siz veya siteniz için içerik üreten bir ekip olsun, Buzz Stone projeniz için doğru olmalıdır.

4. Kral

King, WordPress web sitenizin içerik paylaşması için birden fazla düzen ve şablonla birlikte gelir.

King’in tema paketindeki ana içerik paylaşım düzenine ek olarak, görüntü merkezli içerik için harika olan Instagram tarzı bir düzen ve içeriğinizi bir düzende görüntüleyen bir duvar ızgara modu da dahil olmak üzere diğer seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. ilginç. Ayrıca, sitenize göndereceğiniz tek tek içerik parçaları için metin tabanlı makaleleri, resim galerilerini, videoları ve daha fazlasını kapsayan birçok farklı şablon vardır. Gönderileriniz ve sayfalarınız için çeşitli şablonlar kullanarak içeriğinizi güncel tutmak istiyorsanız, King çok çeşitli düzen seçenekleri içerir.

Seçtiğiniz ana sayfa stilinden bağımsız olarak, içerik paylaşım web sitenizin başarılı olmasına yardımcı olacak birçok harika özelliği etkinleştirebileceksiniz. Bu özelliklerin bazı örnekleri arasında, ziyaretçilerinizin sitenize yeni içerik gönderdiğinizde bildirim almak için açabilecekleri tarayıcı bildirim aracı, ziyaretçilerinizin kendilerine uygun daha fazla içerik bulmak için sitenizdeki etiketleri ve kategorileri hızla takip etmelerine olanak tanıyan işlevsellik sayılabilir. ilgi alanları ve kullanıcılarınızın sitenizde belirli işlemler yaparak kazanabilecekleri rozetler. Sitenizin etrafında içerik paylaşmak için bir topluluk oluşturmak istiyorsanız, King’in hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek birçok özelliği vardır.

King ile içerik paylaşım sitenizi özelleştirmek çok kolay. Panodaki ayarlar, sitenizin tam olarak nasıl görüneceğini tanımlamanıza yardımcı olurken, reklam yönetimi aracı, sitenizden nasıl para kazanılacağı konusunda size çok fazla kontrol sağlar. Pano aracılığıyla, ön uç gönderi gönderimleri, sosyal oturum açma ve sosyal paylaşım düğmeleri gibi isteğe bağlı özellikleri etkinleştirebilirsiniz.

Tek tıkla demo içe aktarma aracı ve bazı yardım belgeleriyle, King ile içerik paylaşım sitenizi başlatmanız uzun sürmez.

5. Bir Video

OneVideo, kitlenizi büyütmenize yardımcı olmayı amaçlayan birçok özelliğe sahip bir video paylaşım WordPress temasıdır.

Bu temanın sayfalarınız ve videolarınız için daha fazla görüntüleme oluşturmanıza yardımcı olmasının bir yolu, yerleşik trend monitörüdür. Sitenizde hangi içeriğin en popüler olduğunu analiz ederek ve ardından bu içeriğin görünürlüğünü yeni ziyaretçilerinize tanıtarak, bu konuyla hedef kitlenizi artırma şansınız yüksektir. Trend monitörü oldukça karmaşık ve işlevseldir, bu nedenle belirli zaman dilimlerinde veya sitenizin kullanıma sunulmasından bu yana en popüler olanı görebilirsiniz.

Ziyaretçilerinizden gelen video gönderilerini kabul etmek söz konusu olduğunda, OneVideo önde gelen bir içerik paylaşım WordPress temasından bekleyebileceğiniz tüm özelliklere sahiptir. Ön uç gönderim formlarında, YouTube ve Vimeo gibi sitelerde barındırılan videoları web sitenize yerleştirmek için URL’leri kabul edecek alanlar bulunur. Elbette, web sitenizin bu kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği tam olarak nasıl ele aldığını belirlemekte özgürsünüz.

OneVideo, web sitenizden ve içeriğinden para kazanmanız için size birçok seçenek sunar. Örneğin videoları gösterirken, asıl içerik başlamadan önce videodan önce gösterilen reklamları göstermeyi seçebilirsiniz. Videolarınız üzerinde resim ve metin reklamları göstermek de bir seçenektir. Ayrıca temada yerleşik olarak bulunan ve bu tür içerikleri kontrol etmeniz için size basit bir gösterge panosu sunan bir Reklam yöneticisi de bulunmaktadır.

Bu temada önceden tasarlanmış içerik eksik değildir. Aslında, OneVideo paketi, tam olarak doğru türde bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak güzel bir web sitesi demoları seti ve çok sayıda ayrı sayfa şablonu içerir. Ayrıca, temanın içinde yerleşik olarak bulunan ve içerdiği herhangi bir içeriği göreli kolaylıkla özelleştirmenize olanak tanıyan bir sayfa oluşturucu eklentisi vardır.

OneVideo’nun birçok farklı türde video içerik paylaşım web sitesine uygun hale getirilmesine yardımcı olacak uzun bir özellik listesi vardır.

6. Sabitleme

pin-wordpress-teması

Pin, Pinterest tarzı bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, aradığınız içerik paylaşım WordPress teması olabilir.

Bu temayı kullanarak, web sitenizin tasarımı, amacınızın ne olduğunu hemen açıklığa kavuşturmak için Pinterest’in tasarımına yeterince benzer olacak ve yine de bir klon gibi görünmekten kaçınacak kadar farklı olacaktır. Pinterest’i bu kadar popüler yapan özelliklerin birçoğu Pin temasında bulunabilir.

Bu özellikler arasında kullanımı kolay ön uç kayıt ve içerik gönderme formları, kullanıcı profilleri, canlı arama ve web sitenizi daha da etkileşimli hale getirmek için bir kullanıcı derecelendirme sistemi bulunur. Tasarım, akıllı telefon ve tablet kullanıcılarını barındırmak için tamamen mobildir ve web sitenizden içerik paylaşmak için gelir elde etmek istiyorsanız kullanabileceğiniz birçok para kazanma seçeneği vardır.

Pinterest Style Pin teması, WordPress ile görsel içerik paylaşmak üzere kendi web sitenizi veya sosyal ağınızı oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

7. KICKCUBE

Kickcube, güçlü bir üyelik bileşeni ile WordPress temasını paylaşan esnek bir içeriktir.

En iyi WordPress üyelik eklentileriyle çalışmak üzere tasarlanan Kickcube, ziyaretçilerinizin kaydolabileceği, üye olabileceği ve ardından sitenizde içerik paylaşmaya başlayabileceği bir web sitesi oluşturma seçeneği sunar. Bu temayı kullanmak için bir üyelik eklentisini etkinleştirmeniz gerekmez, ancak bunu yapmak, kullanıcıların web sitenize nasıl erişebilecekleri ve giriş yaptıklarında neler yapabilecekleri konusunda size birçok seçenek sunarken, aynı zamanda size başka bir yoldan para kazanmanın başka bir yolunu sunar. web sitesi. site.

Kickcube ile içerik paylaşım sitesi oluşturmaya gelince, ne tür içeriklerin paylaşılabileceğini kolayca kontrol edebilirsiniz. Örneğin, bu temanın iyi bir video desteği olduğundan, kitlenizin bu tür içerikleri yüklemesine veya YouTube ve Vimeo gibi diğer sitelerden videolar yerleştirmesine izin verebilirsiniz.

Tema ayrıca, ziyaretçilerinizin web sitenize blog gönderileri oluşturmasına ve yüklemesine olanak tanıyan ön uç gönderim formlarıyla donatılmıştır. Web sitenizi ve bu temayı nasıl kurduğunuza bağlı olarak, her gönderi gönderildiğinde bir e-posta bildirimi alabilirsiniz. Bu size makaleyi yayınlamaya veya reddetmeye karar verme fırsatı verir. Alternatif olarak, ödeme yapan üyelerinize, onay gerektirmeden otomatik olarak gönderilen ön uç formları aracılığıyla gönderi gönderme olanağı verebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılarınızın daha önce yayınlamış oldukları makaleleri düzenlemesini de mümkün kılabilirsiniz. Belirtildiği gibi, bu esnek bir konudur.

Bu temadaki içerik paylaşım özelliklerine ek olarak, Kickcube size aralarından seçim yapabileceğiniz altı web sitesi demosu da sunuyor. Düzenler farklı olsa da, hepsi her sayfada büyük miktarda içerik gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Bu temayı seçerseniz web sitenizin nasıl görünebileceği hakkında iyi bir fikir edinmenin yanı sıra, Kickcube işlevinin nasıl çalıştığını görmek için demolara giriş yapabilirsiniz.

Kickcube, WordPress ile çeşitli içerik paylaşım siteleri oluşturmak için kullanılabilir.

8. Ayak

ayak-içerik-paylaşım-wordpress-teması

Foot, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı mod veya düzen sunan esnek bir içerik paylaşım WordPress temasıdır.

İster geleneksel blog düzenine sahip bir web sitesi, ister duvar ızgara düzenine sahip bir web sitesi oluşturmak veya dergi tarzı bir arayüz kullanmak istiyorsanız, Pie teması sizin için olabilir. Ayrıca Pinterest tarzı bir mod da vardır ve Foot, kendi görsel tabanlı sosyal medya sitenizi oluşturmak için iyi bir seçimdir.

Facebook’un kayıt ve giriş seçenekleri sayesinde ziyaretçileriniz hızlı ve kolay bir şekilde kayıtlı kullanıcı olabilir ve web sitenizde içerik paylaşmaya başlayabilir. Etkileşimli özellikler sayesinde, içeriği yukarı veya aşağı oylayabilir ve diğer ziyaretçiler için yorum bırakabilirler.

Ajax destekli canlı arama aracı, ziyaretçilerinizin aradıklarını anında bulmasını kolaylaştırırken özel widget’lar, sitenizin neresinde olurlarsa olsunlar her zaman tıklanacak başka bir bağlantı olmasını sağlar. Ziyaretçilerinizin görüntüleyecek içeriğinin asla bitmediğinden emin olmak için sonsuz kaydırma özelliğini bile etkinleştirebilirsiniz.

Foot, bir içerik paylaşım temasında bulmayı umduğunuz tüm özelliklerin yanı sıra, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı modlardan oluşan hoş bir seçkiye sahiptir.

9. Plüton

Pluto, yemek pişirme ve yemekle ilgili içeriğe odaklanan bir içerik paylaşım WordPress temasıdır.

Pluto tema paketindeki ana demo, web sitesi sahibi tarafından eklenen tariflerin yanı sıra kullanıcılar aracılığıyla gönderilen gıda ile ilgili diğer içerikleri gösterecek şekilde ayarlandı. Web sitenizin önüne uygulanabilecek, duvar düzeni, Pinterest stili seçeneği ve tam genişlik modunda gönderilerin listesini görüntüleyen bir düzen gibi seçeneklere erişmenizi sağlayan birkaç farklı düzen vardır.

Pluto paketi ayrıca WordPress web sitenize içerik paylaşma özellikleri eklemek için ihtiyacınız olan tüm şablonları içerir. Buna bazı örnekler kayıt, oturum açma ve ön uç düzenleyici sayfalarını içerir. Pluto’nun sosyal oturum açma desteği olduğundan, ziyaretçileriniz kaydolmak ve web sitenizde içerik paylaşmaya başlamak için Facebook veya Twitter gibi sitelerdeki mevcut hesaplarını kullanabilir. Bu temanın kullanıcı yönetimi işlevini geliştirmek istiyorsanız, WordPress için birçok üyelik eklentisinden birini yükleyebilir ve ardından kullanıcıların sitenize nasıl erişebileceklerini ve hangi eylemleri gerçekleştirebileceklerini kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

Yerleşik Pluto içerik paylaşımı temasının diğer harika özellikleri arasında, web sitenizde yayınlanan resimlerin kopyalanmasını önlemeye yardımcı olabilecek resim koruma araçları, sitenizde içerik görüntülemeyi kolaylaştıran reklam yerleşimlerinin seçimi, sitenizde para kazanma ve yayınlama desteği yer alır. güzel biçimlendirilmiş yorumlar Pluto’nun özelleştirme seçenekleri sayesinde sitenizin renklerini ve diğer görsel özelliklerini değiştirmek de çok kolay.

Her şeyin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, konu paneline tam erişim Pluto’nun demo sitesinde mevcuttur.

10. gitİzle

goWatch, WordPress temasını yayınlayan ve paylaşan video merkezli bir içeriktir.

İster kendi videolarınızı bir WordPress web sitesinde yayınlamak isteyen bir vlogger olun, ister bir kullanıcı topluluğunun çevrimiçi olarak video içeriğini paylaşabileceği bir site oluşturmak istiyorsanız, goWatch ihtiyacınız olan özelliklere sahip olmalıdır. Bu içerik paylaşım temasının geniş bir kitleye hitap etmesini sağlamak için, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç açılış sayfası düzeni vardır. Neyse ki, goWatch ile başlamak kolaydır. Yeni içerik paylaşım web sitenize başlamak için demo düzenlerinden birini seçin ve WordPress panonuza aktarın.

Ardından, YouTube videolarını sitenizde görüntülemek için YouTube bağlantı paylaşım aracı, en son içeriğinizi tanıtmak için resim kaydırıcıları, web sitenizden gelir elde etmek için para kazanma seçenekleri gibi özellikleri kullanabilirsiniz. goWatch ayrıca, ziyaretçilerinizden reklamlarınızı görmelerini engelleyebilecek tarayıcı eklentilerini devre dışı bırakmalarını isteyebilecek bir reklam engelleme algılayıcı içerir. goWatch ayrıca her videoda bir kaydet simgesi görüntüleyerek ziyaretçilerinizin içeriği daha sonra kullanmak üzere favorilerine kaydetmesine olanak tanır.

Video paylaşım web sitenizi daha etkileşimli hale getirmenize yardımcı olmak için goWatch, ücretsiz BuddyPress eklentisiyle tam olarak entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Web sitenizde BuddyPress’i etkinleştirmeye karar verirseniz, ziyaretçilerinize sitenize kaydolma ve kendi içeriklerini paylaşma olanağı vermeye başlayabilirsiniz. Esnek bir araç olduğu için web sitenizin bu yönünün nasıl çalıştığı üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Bu nedenle, ister yalnızca insanların videolarınızı tartışabilecekleri bir çevrimiçi topluluk oluşturmak, isterse izleyicilerinizin kendi video içeriklerini göndermelerine izin vermek istiyorsanız, goWatch her ikisini de mümkün kılar.

goWatch, video içeriği görüntülerken bile sitenizin hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamak için performans göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur.

11. Video haberleri

video-haber-wordpress-teması

Video News, kullanıcı tarafından oluşturulan güçlü bir içerik öğesi ile dergi stili bir WordPress temasıdır.

Video Haber temasının tasarımı, ana sayfanızda büyük miktarda içerik görüntülemenizi ve ayrıca makalelerinizin çevresindeki alanlarda makalelerinizin geri kalanına birçok bağlantı görüntülemenizi kolaylaştırır. Ziyaretçilerinizin sitenizde mümkün olduğunca uzun süre kalmasını sağlamak istiyorsanız, Video Haber konusunun size sunacağı çok şey var.

Tüm içerik gönderimleri bir dizi ön uç form aracılığıyla yapılır ve web sitenizi nasıl yönettiğinize bağlı olarak ziyaretçileriniz metin, bağlantı, video ve diğer içerik türlerini gönderebilir. Ayrıca, web sitenizin kenar çubuklarını daha kullanışlı öğelere dönüştürmeye yardımcı olan, aralarından seçim yapabileceğiniz iyi bir özel widget seçimi de vardır. Bu, bağlantıları ve hatta reklamları içerebilir. Ayrıca, gerektiğinde belirli içerik parçalarının yanında görüntülenecek şekilde ayarlayarak, istediğiniz kadar özel kenar çubuğu oluşturabilirsiniz.

Haber veya dergi içeriğini paylaşmak için bir web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız ve özellikle bu amaç için oluşturulmuş bir konu istiyorsanız, Video Haber harika bir seçenek olabilir.