Instagram’da reklam vermenin 23 artısı ve eksisi

Instagram, görüntülerin ve özgünlüğün etkileşimin ana itici güçleri olduğu sosyal medya platformudur. İnsanlar her gün dünyada harika şeyler görüyor ve sonra bu deneyimlerini herkesin paylaşmasına izin vermek için gördüklerinin resimlerini profillerine koymaya karar veriyorlar.

Instagram’ın reklamcılık açısından benzersiz olduğunu göreceksiniz, çünkü bu platformun arkasındaki sürücüler diğerlerini Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya alanlarında olduğundan daha sık etkileşime sokuyor. Fast Company, birinin Instagram’da bir markanın gönderisine yorum yapma, paylaşma veya beğenme olasılığının Facebook’a kıyasla 58 kat daha fazla olduğunu tespit etti. Twitter ile karşılaştırıldığında, içerikle etkileşime girme olasılıkları 120 kat daha fazladır.

Sosyal medyada reklam vermek tüm markaların ve şirketlerin düşünmesi gereken bir sosyal yardım çabası olsa da bu platformda olmak herkes için uygun değildir. İlk kampanyanızı tasarlamaya başlamadan önce incelemeniz gereken Instagram reklamcılığının birkaç artısı ve eksisi vardır.

Instagram’da reklam vermenin avantajlarının listesi

1. Instagram, hedeflemenizle son derece spesifik olmanızı sağlar.

Instagram, Facebook şirketler ailesine ait olduğu için (2012’de bunun için 1 milyar dolar ödediler), her platformda reklam verirken aynı demografik hedefleme mekanizmalarına erişebileceksiniz. İşletmeniz insanları davranışlarına, konumlarına veya ilgi alanlarına göre hedefleyebilir. Mevcut bir müşteri listesinde oldukları için bazı kişiler eklenebilir. Harcadığınız her miktarı en üst düzeye çıkardığınızdan emin olmak için bu platformda takip edebileceğiniz yaklaşık bir düzine farklı kampanya hedefi bile var.

2. Instagram benzersiz bir reklam biçimi sağlar.

Instagram’da reklam vermek, birinin zaman tünelinde gezinen korkunç bir resim veya gönderi sağlamak yerine, görsel içeriğinizin kapsamını en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır. Sponsorlu gönderi işlevi gören videolar ve fotoğraflar yükleyebilirsiniz. Bu platformu seçtiğinizde hikayeler bir olasılıktır. Hatta atlıkarınca için gidebilirsiniz.

Bu seçenekler sosyal yardım ihtiyaçlarınız için doğru görünmüyorsa, Instagram’da etkileyici pazarlama da bir olasılıktır. Markanızın erişimini genişletmenin bir yolu olarak ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmak için belirli faturalar ödeyebilirsiniz.

3. Instagram size tek tıklama deneyimi sunar.

Bu platform bir satış motorudur. Instagram’da gerçekleşen biçimlendirme nedeniyle, potansiyel müşterilerin satış sayfanıza bir kez tıklamasını ve ödeme sürecini başlatmasını sağlayabilirsiniz. Tipik çevrimiçi satışın önüne çıkan engellerin sayısını azaltan tek tıkla kolaylık. Bu tasarım nedeniyle oranlar sizin lehinize. Yaklaşık 3 Instagram kullanıcısından 1’i bu sosyal medya platformunu bir şeyler satın almak için kullandığını söylüyor ve bunların %75’i kampanyalarına maruz kaldıktan sonra bir tür eylemde bulunuyor.

Ayrıca Instagram’daki kişilerin, bu platformu kullanmayanlara kıyasla reklam kampanyaları nedeniyle satın alma olasılıkları %70 daha fazladır.

4. Instagram, anlamlı analizlere erişmenizi sağlar.

Reklamınız tarafından oluşturulan bilgilerin yapısı, Facebook’ta bulacağınıza benzer. Instagram’ın sağladığı kontrol paneli, tüm kritik veri noktalarınızı tek bir uygun konumda görmenizi sağlar. Potansiyel müşterilerinizi nasıl dönüşüme dönüştüreceğiniz, sonuç başına maliyeti nasıl izleyeceğiniz ve web sitenizin dönüşüm değerinin ne kadar harcadığınıza kıyasla nasıl olduğunu göreceğiniz konusunda bilgiler sunar. Bu süreç, yaptığınız her çaba için yatırım getirinizi belirlemeyi çok daha kolaylaştırır.

5. Instagram, ticari profilleri kişisel olanlardan ayırır.

Bu avantaj, Facebook’un varlığı sayesinde Instagram’daki reklam çalışmanız için bir başka avantajdır. Platform, hangi hesapların kişisel, hangilerinin işletme hesapları olduğunu belirleyebilir. Markanızı bir işletme hesabına taşımak, harekete geçirici mesaj düğmesi, tanıtım yapma ve hesabınızla ilgili bilgilere erişim dahil olmak üzere daha önce kullanılamayan birkaç farklı özelliği eklemenize olanak tanır.

Bu küçük bir avantaj gibi görünse de, markaların kişisel sayfalar veya çalışanlarının profillerini kullanarak kendilerini tanıtmaya çalışmaları nadir değildir. Hesabınızın ticari olduğundan emin olursanız çok daha fazla değere erişebilirsiniz.

6. Instagram, henüz tanımadığınız ilgili kişilere ulaşmanızı sağlar.

Instagram’da reklam vermenin en büyük avantajlarından biri, sunduğunuz ürün veya hizmetlerle ilgilendiğini bildiğiniz belirli demografileri hedefleyebilmenizdir. Bu platformda herhangi bir zamanda 200 milyondan fazla kişi, zayıf noktalarından birini çözdüğü için uygulama aracılığıyla bir şeyler satın alabilir. Sponsorlu içerik varlığınız onlara mobil cihazlarında gerçek zamanlı olarak ulaşacak, onlara bir değer önerisi sunan ultra özel bir mesaj gönderecek ve ardından onları tıklamaya teşvik edecektir.

Instagram reklamlarıyla ilgili süreçler birçok yönden markanızın bir uzantısı haline gelir. Bu platformda sürekli olarak bulunduğunuzda, katılım seviyeleriniz güçlü olacaktır.

7. Instagram, web sitenize organik trafik oluşturmanıza olanak tanır.

Facebook ve Instagram arasındaki en büyük farklardan biri, hesabınız için takipçi oluşturma şeklinizdir. Instagram’daki çabalarınız doğal olarak gerçekleşir, çünkü her kişi paylaştığınız çeşitli medya biçimleriyle doğal olarak etkileşime girer. İnsanlar, en başta görmelerini sağladığınız şeye çekildikleri için işinize dahil olmak isterler. Facebook’takiyle aynı sayfa oluşturma işlemlerini izlemeniz gerekmez.

Bu tasarım, tabandan gelen bir siyasi harekete çok benzer. Markanızla etkileşime girmeye başlayan birkaç kişi olduğunda, daha fazlası takip etmeye başlayacaktır. Bu, topluluğunuz üzerinde baskı oluşturmadan mesajınızın daha fazla görünürlük kazanmasının bir yoludur. Bir de Instagram kullanıcılarının yarısının zaten markaları takip ettiği gerçeği var. İnsanlar, söylemeye istekliysen, söylemek zorunda olduklarınla ​​ilgileniyorlar.

8. Instagram, demografinizin neyi tercih ettiğini görmenizi sağlar.

Instagram’da reklam vermeye ilk başladığınızda, belirli demografik özellikleriniz hakkında düşündüğünüz kadar çok şey bilmediğinizi fark edeceksiniz. Sizi olası bir satıştan ayıracak görseller nelerdir? Diğer grupların itici bulacağı komik bulduğunuz belirli fikirler var mı?

Instagram’da bu yolculuğa başladığınızda, gelecekteki müşterileriniz hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlamak için her zaman yer olduğunu göreceksiniz. Bu süreç, gelecekte şirketinizle etkileşimi daha da teşvik etmek için mesajınızı hassaslaştırmanıza olanak tanır.

9. Instagram, insan hafızasının görsel yapısından yararlanır.

Bir radyo reklamını dinlediğinizde, ortaya çıkma eğiliminde olan benzersiz bir özellik vardır. Anlatıcı, dinleyicilerin şirketle nasıl iletişim kuracaklarını hatırlamalarına yardımcı olmak için telefon numarasını birkaç kez tekrarlayacaktır. İşletme web sitesi çok sayıda söz alacaktır. E-posta tercih edilirse, adres yerinde birden fazla söz alır. Bu yapı gereklidir çünkü insanlar görsel medya aracılığıyla işitsel medyaya göre daha iyi hatırlarlar.

Bu yüzden Instagram birçok şirket için bu kadar avantajlı bir platformdur. İnsanlar gördüklerinin %80’ini hatırlar ama duyduklarının sadece %10’unu hatırlar. Tutma oranı yalnızca %20 olduğundan, metin tabanlı bir kampanyayı görüntülemek çok daha iyi değildir. Görsel olarak birinin tercihlerine göre hazırlanmış bir reklam kampanyasını bir araya getirdiğinizde, etkileşim kazanmanız için mükemmel bir şans var.

10. Instagram çapraz tanıtım yapmanızı sağlar.

Instagram kampanyanız hakkında bilgi toplamaya başladığınızda, bunu diğer reklamcılık çabalarınıza yakıt eklemek için kullanabilirsiniz. Instagram’dan gönderdiğiniz tüm trafik dilerseniz diğer sosyal medya platformlarında yeniden yönlendirilebilir. Kanallarınızı çapraz tanıtarak diğer marka sosyal yardım çabalarınızı tanıtmayı bile seçebilirsiniz. Bu süreç, tüketici için daha fazla temas noktası oluşturmayı kolaylaştırır ve zaman içinde sizi hatırlamalarını kolaylaştırır.

11. Instagram, bütçenizin kontrolünü elinizde tutmanıza olanak tanır.

Instagram’da reklam verdiğinizde, pazarlama bütçenizin olması gereken yerde kalmasını sağlayabilirsiniz. Kampanyanız etkinken her gün harcayacağınız miktara sınır koyabilirsiniz. Bazı endüstrilerin yüksek TBM oranı nedeniyle sonuç üretmek için günde birkaç yüz dolar harcaması gerekmesine rağmen, niş ürünler sunan birçok küçük işletme, burada günde 10 ABD Doları veya daha düşük bir fiyata reklam vermenin avantajlarını yaşayabilir.

12. Instagram, sponsorlu içerik bulmayı kolaylaştırır.

Takipçilerinizin görmesi için Instagram’da içerik yayınladığınızda, gönderiniz için bir açıklama oluşturmak için büyük olasılıkla çeşitli hashtag’ler kullanırsınız. Bu öğeler ayrıca belirli alanlarda içerik bulmayı da kolaylaştırır. Gönderinize 10’dan fazla farklı hashtag eklemek, organik olarak bulunma şansını artıracağı için reklam paranızın erişimini genişletmeyi kolaylaştıracaktır.

Bu platformda konum etiketleme bile mümkündür ve bu, Instagram’ı arama etkileşiminizi ve sıralamalarınızı iyileştirmek için bir optimizasyon çabasının parçası olarak kullanmanıza olanak tanır. Reklamınız en az bir yerleşim etiketi içerdiğinde, bu bilgiyi içermeyen gönderilere kıyasla ortalama olarak yaklaşık %80 daha fazla etkileşim sağlar.

13. Instagram, anında tatmin olma arzusunu tatmin eder.

Instagram’da yeni bir kampanya yayınladığınızda (veya profilinizi bir görselle güncellediğinizde), bu içerikten alacağınız etkileşimlerin büyük çoğunluğu, yayınlandığı tarihten itibaren ilk altı saat içinde gerçekleşir. Bu, bu platformda reklam vermeyi seçtiğinizde, sosyal yardım çabalarınızın ne kadar iyi çalıştığını nispeten kesin olarak bilebileceğiniz anlamına gelir. Bir yayın başarılı olduğunda, gelecekteki sponsorluk için aday olabilir. Aksi takdirde, gelecekte nelerden kaçınmanız gerektiğini bileceksiniz.

14. Instagram, gösterim başına maliyette bir düşüş yaşıyor.

Instagram’ı kullanan reklamverenlerin sayısı hızla artsa da, herhangi bir zamanda 2 milyondan fazla marka aktif olsa da, bu platformda ortalama gösterim maliyeti düşüyor. 2015 yılında reklamverenler, 2015 yılında ortalama 6,73 ABD Doları BGBM elde ettiler. 2016 yılında bu oran 5,17 ABD Doları BGBM’ye düştü. 2018’in ilk yarısı şirketlerin 4,91 dolarlık bir BGBM yaşadığını gösterdi. Bugün bu platformda önceki yıllara göre daha fazla rekabete sahip olabilirsiniz, ancak aynı zamanda daha ucuz fiyatlıdır.

15. Instagram Hikayeleri, tüketicilerle etkileşim kurmanın yeni bir yolunu yaratır.

Instagram Hikayeleri, bu platformdaki markalar için büyük bir sosyal yardım çabası olmasa da, bunlardan biriyle etkileşime giren tüketicilerin onu sonuna kadar yeniden üretme olasılığı daha yüksektir. Bu özelliği kullanan işletmeler, 2017’ye göre %8 daha yüksek olan %72’lik bir tamamlanma oranı yaşıyor. Hikaye olmayan gönderiler, diğer gönderilere kıyasla ortalama üç kat daha fazla erişim sağlasa da, katılan kişiler markaya sahip. içerik tüm ekranınızı doldurur. Daha da önemlisi, her ay Hikaye tüketen takipçilerin %68’i Y kuşağıdır ve bu da diğer platformların deneyimlerinden daha yüksek bir orandır.

Instagram’da reklam vermenin dezavantajlarının listesi

1. Instagram size sınırlı bir kitle sağlar.

Bu sosyal medya platformu, 800 milyondan fazla kişiden oluşan devasa bir aylık kullanıcı tabanı sunsa da, bunların %67’si 18 ile 34 yaşları arasında. Her beş Instagram kullanıcısından biri 18 yaşın altındadır. 35 yaşın üzerindeki biri, o zaman topluluğun yalnızca %13’üne ulaşırsınız. İşletmeniz, ürün veya hizmetinizin sundukları nedeniyle daha yaşlı bir kitleyi hedeflemesi gerektiğini biliyorsa, bu çabanın zaman içinde karşılığını vermenin yollarını bulmak zor olabilir.

2. Instagram erkeklere ulaşmak için en iyi platform değil.

Erkekler Instagram’da, ancak diğer sosyal medya platformlarının çoğunda göreceğiniz düzeyde değil. Bu sosyal medya platformundaki aylık aktif kullanıcıların yaklaşık %32’si erkektir. Bu, ürününüz yapabilecekleri için onları hedefliyorsa ve kadınları sosyal yardım çabanıza dahil etmiyorsa, bu platform markanızın başka bir yerde sahip olabileceği erişimi en üst düzeye çıkaramayabilir.

3. Instagram’ın alakalı kalması için güncellenmesi zaman alır.

Instagram’ın bu dezavantajı hemen hemen tüm reklam kampanyaları için geçerli olsa da, mevcut özgünlük sürücüleri nedeniyle burada çok alakalı. İçeriğinizi gönderi oluşturmanın bir yolu olarak geri dönüştürüyorsanız, hedef kitleniz fark etmeye başlayacaktır. Sürekli olarak yorumlara yanıt vermeye, yeni içerik göndermeye ve etkileşimi teşvik etmek için mümkün olduğunca çok görsel eklemeye dikkat etmelisiniz. Zamanınız kısıtlıysa ve halihazırda başka platformlarda aktifseniz bunu portföyünüze eklemek doğru bir karar olmayabilir.

4. Instagram her zaman e-ticarete odaklanmaz.

Birinin bugün Instagram’ı kullanırken kendini bulması için çok sayıda neden var. Hayatlarının resimlerini aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşmak isteyebilirler. Bazıları, favori ünlülerini takip etmenin bir yolu olduğu için bir hesap oluşturur. Satın almakla ilgilenen insanları bulabilirsiniz (ve bazıları satın almaya hazırdır!), Ancak bu bazen bu platformdaki kuraldan çok bir istisnadır. Yine de sponsorlu içeriğinizde gezinen kaydırma çubukları bulacaksınız, çünkü bunlar ya zaman öldürüyorlar ya da tekrar ziyaret etmek istedikleri belirli bir gönderiyi arıyorlar.

5. Instagram’da reklam vermek her zaman uygun fiyatlı değildir.

Nanigan’ın Instagram Reklam Performansı 2017 raporuna göre, bir Instagram reklam kampanyasının ortalama TBM’si (tıklama başına maliyet) 0,61 dolardı. Maliyetler sektöre göre değişir, bazıları diğerlerinden önemli ölçüde daha yüksek ücretlere sahiptir. Şirketiniz teknoloji veya telekomünikasyon sektöründeyse, ortalama TBM’niz 6,55 dolardı ve bu, medya ve eğlence endüstrisinin platformda yaşadığı 6,44 dolardan bile daha yüksekti.

Bu platformda işlem yaptığınızda bunu başarmak için para harcamanız gerekir, böylece sınırlı bir bütçeye sahip markalar, tanıtımını yapabileceklerinin çok hızlı bir kitle oluşturmayacağını görebilir.

6. Instagram, bir mobil platform üzerinden çalışmanızı gerektirir.

Instagram’da aktif olmak istiyorsanız, işletmenizin mobil hale gelmesine ihtiyacınız olacak. Platforma web tarayıcınız aracılığıyla sınırlı olarak erişebilirsiniz, ancak mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için bir akıllı telefon veya tabletten resim yüklemeniz gerekecektir. Reklama başlamak için platformda görüntüye sahip olduğunuzda, diğer kampanyalarınızla paylaşmak kolaydır. Mobil uyumlu bir ortama sahip olmayan işletmeler için bu sosyal medya seçeneği bu barikat ile doğru seçim olmayabilir.

7. Instagram, ek içerik için fazla alan sunmuyor.

Instagram’da reklam vermek, onu başarılı bir deneyim haline getirmek için yüklemelerinizin görsel bileşenine dayanır. Görüntüye, tıklamayla sonuçlanabilecek anında bir mesaj iletmenize yardımcı olacak metin ve diğer öğeleri görüntüye ekleyebilirsiniz. Açıklamanın bir parçası olarak resminize daha fazla içerik eklemek istiyorsanız, bunun gerçekleşmesi için fazla yer olmadığını göreceksiniz, özellikle de görüntü, izleyiciler tarafından görüntülendiğinde uygulamada alanın büyük bir çoğunluğunu kapladığından. sponsorlu içeriğinizi görün.

8. Instagram tıklanabilir bağlantılara izin vermez.

Satış tıklamalarını, beğenilerini veya yorumlarını aramak için Instagram reklam kampanyanızı kullanabilseniz de, insanları belirli bir açılış sayfasına göndermenin bir yolu olarak gönderinize belirli bir tıklanabilir bağlantı eklemek mümkün değildir. Bu öğeyi profilinize eklemenize izin veren ancak gönderilerinize eklemeniz gerekmeyen birkaç seçeneğiniz var. Bu sınırlama, bir satış anlaşmasını kapatmak için bilgilendirici bir açılış sayfasına güvenen bazı işletmeler için bir mücadele olabilir. Takipçilerinizin bir ziyaret için tarayıcılarına yapıştırabilmeleri için isterseniz resim açıklamanıza belirli URL’yi ekleyebilirsiniz, ancak bu birlikte gösterim başarılı bir deneyimin önüne geçebilir.

Instagram’da reklam vermenin artıları ve eksileri, ürünleriniz veya hizmetleriniz 18 ila 34 yaş arasındaki kişilere yönelikse bu platformun çok avantajlı olabileceğini düşündürmektedir. Gördüklerini beğenirlerse tıklamak için anlamlı bir fırsatla hatırlayacakları görsel içerikle onları meşgul edebilirsiniz. Herhangi bir pazarlama çabası bir miktar risk içerse de, hedef kitleniz bu platformu kullanan ana grupların dışında kalırsa, bu seçeneğin ihtiyaçlarını diğer reklam biçimleri kadar etkili bir şekilde karşılamayabileceğini görebilirsiniz.