İş için YouTube’un 16 artısı ve eksisi

YouTube’un popülaritesi büyük bir hızla artmaya devam ediyor. YouTube for Business kullanıyorsanız, çok çeşitli platformlarda potansiyel müşterilere erişebilirsiniz. Artık sadece PC veya dizüstü bilgisayar değil. Kullanıcılar, günümüzde YouTube’a tabletlerinden, akıllı telefonlarından ve hatta oyun konsollarından veya akıllı TV’lerinden erişiyor. Bu mecra ile milyarlarca kişiye ulaşılabiliyor ve bu açık ara en cazip avantaj. Dezavantaj? Çalışmanız, mevcut milyonlarca saatlik video ile asla görülmeyebilir.

Bu programa katılmalı mıyım? O halde bunlar, YouTube for Business’ın artılarını ve eksilerini değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken diğer önemli noktalardan bazılarıdır.

İşte YouTube’un işletmeler için 8 avantajı

1. Bu programa katılmak için herhangi bir cepten ödeme yapılması gerekmez.

Elbette, videolarınızı oluşturmak ve pazarlamak için masraflara maruz kalacaksınız, ancak YouTube, ticari programlarına katılmanız için sizden ücret talep etmez. Ücretler, platforma erişmek isteyen reklamverenler tarafından ödenir. Bu nedenle özellikle küçük işletmeler bu programdan yararlanabilir.

2. YouTube, yüksek marka doygunluk oranlarıyla dünya çapında yaygın olarak kabul görmektedir.

YouTube’un dünya üzerindeki etkisini inkar etmek mümkün değil. İnternete erişimi olan hemen hemen herkes platformu bilir. Bir video oluşturduğunuzda, onu YouTube’da yayınlayabilir ve video sitenizden izlenmese bile bu marka bilinirliğinin bir kısmını doğal olarak işletmenize aktaran YouTube logosuyla sitenize yerleştirebilirsiniz.

3. YouTube videolarını paylaşmak o kadar basit ve kolaydır ki küçük çocuklar bunu yapabilir.

Birinin tek yapması gereken, paylaşım sekmelerine erişmek ve [yetki verdiyseniz] videonuzun altına eklemek ve bunları Facebook, Twitter veya diğer favori sitelerinizde paylaşmak. Videoları gömmek, insanlara video kodunuzu web sitelerine kopyalama / yapıştırma fırsatı verir, böylece mesajınız daha da hızlı yayılabilir. Bunun gerçekleşmesi için gerçekten sadece birkaç fare tıklaması yeterlidir, bu yüzden birçok işletme sahibi kaybedecek çok şeyi yokmuş gibi hisseder.

4. Videolarınızın uzunluğu sınırlı değildir.

YouTube’a istediğiniz boyutta veya uzunlukta bir video yükleyebilir ve bunun işletmenizi tanıtmanıza yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Çoğu şirket en fazla başarıyı 2 dakika veya daha kısa videolarla elde eder, ancak araştırma amacıyla üretim süreçlerine ilişkin seminer, konuşma veya genel bakış videoları yükleyen ve onlarla da başarılı olan başka şirketler de bulacaksınız. .. video çekicidir, izleyicileri çekmeye devam edebilir.

5. İşletmenizi tanıtan kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz.

Günümüzün müşterileri, sizinle iş yapmanın ayrıntılarını görmekten daha fazlasını istiyor. Onlarla uzun vadeli bir ilişki kurmaya kararlı olduğunuzu gösteren sürekli değerler istiyorlar. Bir iş YouTube kanalı oluşturarak ve abonelere izin vererek, insanlara kendileri için önemli olan bilgilere erişme fırsatı verebilirsiniz. Buna karşılık, markanız akıllarında kalır ve bu da bir şey satın almaları gerektiğinde size öncelikli bir konum kazandırır.

6. Gönderdiğiniz içerikte çok az sansür var.

YouTube’da yayınlanan iş videolarınızla istediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz. Yayınlanan videolarda yasak olan şeylerin çoğu zaten ortalama bir ticari videoya dahil etmek isteyeceğiniz şeyler değildir, bu nedenle bu, pazarlama departmanınızı (sadece kendiniz olsanız bile) belirli demografik bilgilerinizi potansiyel olarak akılda kalıcı bir şekilde dahil etmek için serbest bırakır. yol.

7. İnsanların internette düzenli olarak buluştuğu birkaç yerden biridir.

2014’te toplam İnternet tüketici trafiğinin %50’sinden fazlası YouTube’dan geçti. Bu, video bileşenini platformdan kaldırırsanız YouTube’un şu anda kullanılan en popüler arama motorlarından biri olduğu anlamına gelir. Etiketlerinizi doğru sıraladığınız sürece, istediğinizi isteyen müşteriler potansiyel olarak organik aramalar yoluyla bulacaktır. Bonus olarak, anahtar kelimelerle ilişkilendirilen YouTube videoları da Google aramalarında üst sıralarda yer alır.

8. YouTube videonuza doğal bir geri bağlantı işlevi gören bağlantılar yerleştirebilirsiniz.

Google, daha iyi sıralamalar için ücretli geri bağlantılardan vazgeçti. Organik sonuçlar değere vurgu sağlar. İşletmenize YouTube hesabınızdan bağlandığınızda, SEO çabalarınızı artırabilecek bir geri bağlantı artışı elde edeceksiniz. Ayrıca, doğrudan sizden satın alma fırsatına sahip olduğunuzla ilgilenen potansiyel müşterilere de izin verir.

İşte YouTube’u iş için kullanmanın 8 dezavantajı

1. Videolarınızın gerçek sunumu üzerinde çok az kontrolünüz var.

YouTube ücretsiz olduğu için, videolarınızı herkese açarsanız sunumu üzerinde fazla kontrol sağlayamazsınız. Videoyu sitenize yerleştiriyor olsanız bile, YouTube sitesine erişim bağlantısı kelimenin tam anlamıyla sadece bir tık uzağınızda. Müşterileri çekmek için yüksek kaliteli bir prodüksiyon videosuna yatırım yapma gereğini göz önünde bulundurarak almak büyük bir risktir.

2. Farklı markalar müşterilerin kafasını karıştırabilir.

İnsanlar oldukça zekidir, ancak bazen bu zekanın kendini tanıtması biraz zaman alır. Bazı insanlar web sitenizde markanızı gördüğünde ve ardından YouTube markasını gördüklerinde, ikili markalama ile kafaları karışacaktır. Potansiyel bir müşterinin kafası karıştığında ne olur? Ürününüzü almazlar. Bazen videolarınızı YouTube For Business platformu yerine yerel olarak barındırmak daha iyi olabilir.

3. Sizinkiyle aynı etiketlere sahip ilgili videolar her zaman içerikle alakalı değildir.

YouTube’da potansiyel bir müşterinin bireysel ahlakına hitap etmeyen birçok video var. Sorun şu ki, biri videonuzu gösterdiğinde ekranın sağ tarafında hangi ilgili videoların gösterileceğini kontrol edemiyorsunuz. Beğenin ya da beğenmeyin, YouTube’un burada göstermeye karar verdiği şey etiketlere dayalıdır ve bu içerik potansiyel müşterinizin ilgisini çekmiyorsa markanız bir kadehtir.

4. Beklentileri rekabete kaptırmak daha kolaydır.

Kullanılan ilgili içerik etiketlerinden bahsetmişken, rakibiniz YouTube İşletme Sürümü kullanıyorsa, sizin kullandığınız etiketlerin aynısını kullanma olasılığı yüksektir. Bu, potansiyel müşteriler videonuza eriştiğinde rekabete görünürlük kazandıracağınız anlamına gelir. Bu, potansiyel bir müşterinin rakibinizin değer teklifini kendisininkinden daha fazla beğenmesini çok daha kolay hale getirir. Bunu potansiyel bir avantaj olarak elde edersiniz, ancak potansiyel müşterileri çalmak, kendinizinkini geliştirmekten daha az güvenilir bir gelir kaynağıdır.

5. Görülmek için videolarınızı pazarlamanız gerekir.

YouTube, videolarınızı yalnızca sizin adınıza tanıtmaz. Bunları bir şekilde pazarlamanız gerekecek. Bu, belirli etiketlerde YouTube pazarlaması için ödeme yapmayı veya videolarınıza bağlanan bir pazarlama kampanyası başlatmayı içerebilir. Belirli arama sonuçlarına genellikle ihtiyaç duyulduğundan, bir videoda tökezleme nadiren olur. Eğer kelime çıkmazsa videonuz izlenmez.

6. Asla bir garanti yoktur.

Ticari videonuzu üretmek için 10.000$ yatırım yapabilir ve sonunda 172 görüntülenme elde edebilirsiniz. Ağustos 2015 itibariyle 600 milyondan fazla izlenen ve 2007’de yüklendiğinden beri giderek artan Gummy Bear Song başarısına herkes sahip değil. Viral bir video oluşturmak ve YouTube’a yüklemek ve onu asla görmemek için elinizden geleni yapabilirsiniz. oradan bir müşteri gelir. Bu nedenle risk değerlendirmesi sürecin bir parçası olmalıdır.

7. Olumsuz yorumlar bir şirketin itibarına zarar verebilir.

Çevrimiçi itibar, modern iş ilişkileri için hayati derecede önemlidir. Düzenli olarak çevrimiçi olarak aktif olan 10 kişiden yaklaşık 8’i, çevrimiçi incelemelere ailelerinden veya yakın bir arkadaşlarından gelen kişisel tavsiyelerle aynı bakış açısıyla yaklaşır. Bir YouTube videosundaki olumsuz yorumlar veya incelemeler, bir işletmenin çevrimiçi itibarına zarar verebilir ve YouTube ve Google aynı olduğundan, bu aynı zamanda arama sıralamalarınızı da etkileyebilir.

8. Müşteriler videonuzu beğenebilir, ancak değer teklifinizi reddedebilir.

Bir videonun eğlenceli olması, satış üreteceği anlamına gelmez. YouTube’da popüler olmak eğlenceli olabilir, ancak kârlı olmak daha iyidir.

YouTube for Business’ın artıları ve eksileri, risk/ödül kararının devam etmeden önce dikkatlice düşünülmesi gerektiğini gösteriyor. YouTube’a bir video atmak ve onu iyi derecelendirmek yeterli değildir. Burada bahsedilen her bir önemli noktayı değerlendirin ve bu platformun markanız için doğru olup olmadığına dair daha net bir fikir edinebilirsiniz.