İş toplantıları için 8 harika buz kırıcı

Buz kırıcılar, ekip oluşturma, birbirini tanıma, iş toplantıları ve sadece buzu kırma gibi birçok farklı nedenden dolayı insanları bir araya getirmenin harika bir yoludur. Bir iş toplantısından veya herhangi bir toplantıdan önce yapılan buz kırıcı aktivitelerin herkesin rahatlamasına yardımcı olduğu ve aynı zamanda kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olduğu gösterilmiştir. Ayrıca, çalışanlar birbirleri hakkında daha fazla bilgi edineceklerdir. İş toplantılarınız ve etkinlikleriniz için doğru buzkıran aktiviteleri seçmek, çalışanlarınızı ve diğer çalışanlarınızı bir araya getirmenize yardımcı olacağı için önemlidir.

Aşağıda en popüler ticari buz kırıcıların bir listesi bulunmaktadır. Bir sonraki aylık toplantınızda bunlardan birini veya hepsini giymeyi deneyin; çalışanlarınızın iletişim kurma ve birlikte çalışma biçiminde bir fark göreceksiniz.

1. Tek kelime buzkıran

Bu tek kelimelik buz kırıcı, herhangi bir iş toplantısı, etkinlik veya eğitim için harika bir aktivitedir. Bunu kolayca planınıza dahil edebilirsiniz ve çok fazla planlama gerektirmez. İlk olarak, konuştuğunuz konuyu ele alın, iş, fiyatlandırma vb. ve ardından grubu 4-5 kişilik daha küçük gruplara ayırın. Her birinden bahsettiğiniz konuyu tanımlayan bir kelime düşünmesini isteyin.

Örnek: fiyatlar veya iş hakkında bir kelime.

Bu, herkes insanların neden seçtikleri kelimeleri seçtiklerini öğrenmeye ve anlamaya çalışırken, daha küçük konuşmaların her biri boyunca soruları ve konuşmaları tetiklemeye yardımcı olacaktır.

2. En kötü buzkıran işi

Katılımcılar birbirleriyle bağlantı kurabildikleri için bu, herhangi bir iş grubu veya toplantı için harika bir buz kırıcıdır. Hemen hemen herkesin hayatında, şimdiye kadarki en kötü iş olarak kabul edeceği bir işi olmuştur.

Bu buz kırıcıyı oynamak için odanın içinde dolaşacak ve katılımcılardan en kötü çalışmalarını açıklamalarını isteyeceksiniz. Her kişi en kötü işi olarak gördüğü şeyi açıklayacak ve diğerlerinin de aynı fikirde olduğunu veya benzer pozisyonlarda bulunduğunu göreceksiniz.

Bu, buzları kırmanın ve ayrıca çalışanları birbirlerinden öğrendikçe birbirlerine daha da yakınlaştırmanın harika bir yoludur.

3. Icebreaker takım liderinizle tanışın

Bu benzersiz bir buz kırıcıdır ve ayrıca sizi ekip liderinizle veya talimatı veren kişiyle tanıştırdığı için herhangi bir iş toplantısı veya etkinliği için harikadır. Bu, katılımcıların onları öğretecek ve bilgilendirecek kişiyle tanışması için eğlenceli bir yoldur.

Bu buz kırıcıyı oynamak için, takım lideri veya eğitimi veya konuşmayı yürütmekten sorumlu kişinin, aşağıdaki faaliyetler hakkında tahtaya üç açıklama yazması gerekir:

“Yüzmeyi 4 yaşında öğrendim”,

“Çin’e seyahat ettim” ve

“Avustralya’da yunuslarla yüzdüm”

İfadelerden ikisi doğru, biri yanlış olmalıdır. Daha sonra katılımcılar sorular soracak ve lider cevaplayacaktır. Daha sonra katılımcılar oylayacak ve verilen cevaplara göre hangi iki ifadenin doğru olduğunu tahmin etmeye çalışacaklardır.

4. Birbirinizi tanıyın

Bu, bir iş toplantısından okula kadar birçok farklı durumda kullanılan harika bir buz kırıcıdır. Bu buz kırıcı, sizin ve diğer bir kişinin birbirinizi tanımasını ve ardından gruba diğer kişi hakkında öğrendiklerini açıklamasını sağlar.

Bu buz kırıcıyı oynamak için katılımcılar iki kişilik gruplara ayrılacaktır. Bu yapıldıktan sonra, her bir kişi 2-3 dakika ayıracak ve diğer kişiye en sevdiği hayvan, en sevdiği hobi vb. Gibi sorular soracaktır. Yaklaşık 5 dakika sonra, her kişi gruba yeni arkadaşları hakkında bilgi verecektir.

5. Buzkıran ayakkabı

Bu buz kırıcı biraz farklı ve duymamış olabilirsiniz, ancak akıllı bir fikir olduğu için listeye giriyor ve aynı zamanda insanların daha az stresli olmasına yardımcı oluyor.

Oynamak için katılımcıların konferans veya toplantı odasına girerken bir ayakkabısını çıkarması gerekir. Ayakkabını kapının önüne bırakacaklar. Tüm katılımcılar ayakkabılarını girip çıktıktan sonra, lider odadaki herkese ayakkabıları dağıtır. Ardından lider odayı dolaşacak ve herkes sahip olduğu gizemli ayakkabının gerçek sahibini bulmak zorunda kalacak. Sahibini bulduklarında kendilerini o kişiye tanıtacaklar.

Bu buz kırıcı, çalışanların rahatlamasına ve aynı zamanda eğlenmesine yardımcı olacaktır.

6. Kağıt Uçak Buzkıran

Bu, başka bir liste oluşturucudur, çünkü çalışanların rahatlamasına ve aynı zamanda işin bazen yarattığı stresi hafifletmesine olanak tanır. Bu buz kırıcı, çalışanların hızlı ve kolay bir oyunla birbirlerini tanımalarına yardımcı olacak.

Bu buz kırıcıyı oynamak için, her katılımcı bir kağıda adını ve sonra onlar hakkında iki şey yazacaktır. Kağıda yazılan bilgiler, kimsenin bilmediği bir şey olmalıdır. Bunu yaptıktan sonra, kağıdı bir düzleme katlayacaklar. Tüm katılımcılar odadaki uçakları fırlatacak.

Oyuna devam etmek için her katılımcı yakınlarına inen bir uçak alacak ve onu açacaktır. Gizemli çalışanla ilgili bilgileri okuyacaklar ve ardından o kişiyi bulacaklar.

Bu, çalışanların birbirlerini tanımaları için harika bir yoldur.

7. Güzel sözler Buzkıran

Bu, düzenli olarak birlikte çalışan veya birbirini tanıyan bir grup çalışan için iyi bir buz kırıcıdır. Çalışanlar birbirini tanımıyorsa bu faaliyet çalışmayacaktır.

Bu aktivitede, katılımcılar sollarında oturan kişi hakkında güzel şeyler söylemeye teşvik edilir. Lider odanın içinde dolaşacak ve her biri iş becerilerine göre yanındaki kişi hakkında bir şeyler söyleyecektir.

Bu, aynı çalışma alanını paylaşan bir ekibi veya hatta bir grup çalışanı güçlendirmenin harika bir yoludur.

8. Gözlem anahtardır

Bu, her kişinin yeni biriyle etkileşime girmesine ve her birinin ne kadar dikkatli olduğunu test etmesine yardımcı olacak benzersiz ve eğlenceli bir buz kırıcıdır.

Bu buz kırıcıyı oynamak için liderin grubu ikişerli çiftlere ayırması gerekir. Bu yapıldıktan sonra, her katılımcı kendilerini partnerlerine tanıtacaktır. İki kişiye arkalarını dönmelerini ve sırt sırta bakmalarını söyleyeceksiniz. Ardından katılımcılar görünümleriyle ilgili 5 şeyi değiştirecek ve geri dönecekler. Diğer katılımcı neyin değiştiğini tahmin etmelidir.

Çalışanlarınız ne kadar dikkatli olduklarını düşündüklerine şaşıracaklar ama öyle olmadıklarını anlayacaklar. Bu harika bir buz kırıcı çünkü her birey için bir meydan okuma sunuyor.

(Katılımcılar, ayakkabılarını çıkarmak, küpelerini çıkarmak, saçlarını farklı yapmak vb. gibi görünümleriyle ilgili bazı şeyleri değiştirebilirler.)

İş buzkıranları hakkında son düşünceler

Buz kırıcılar, herhangi bir iş toplantısını veya eğitimini bölmenin harika bir yoludur. Ayrıca isim kadar basit bir şey de olsa insanların birbirlerini tanımalarına olanak tanır. Buz kırıcılar, çalışanları bir araya getirmenin ve aynı nitelikleri veya kişilik özelliklerini paylaşsalar da aynı düzeyde bağlantı kurduklarını görmenin harika bir yoludur. Her buz kırıcı, yaklaşan bir toplantı hakkında gergin olabilecekleri veya çok iyi tanımadıkları insanlarla vakit geçirmekten endişe duyabilecekleri için insanların rahatlamasına yardımcı olmak içindir.

Bir grubun lideri olarak, katılımcılarınızın toplantıdayken kendilerini rahat hissetmelerini ve bir şeyler öğrenmelerini sağlamaktan siz sorumlusunuz. Buzkıranları tamamlamak, unutulmaz bir deneyim yaratacak ve çalışanlarınız, buz kırıcılar olmasaydı alacaklarından daha fazla bilgi alacaktır.

Toplantınızda buz kırıcıları başarılı bir şekilde kullanmak için, her zaman izleyicileriniz hakkında genel bir fikriniz olduğundan emin olmalısınız. Bu, grup için en iyi buz kırıcıları hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Icebreaker 1 tüm gruplar için çalışmayabilir, ancak icebreaker 5 herhangi bir etkinlik için mükemmeldir. Çalışanlarınız hakkında bildiklerinize dayanarak hangi buz kırıcıyı kullanacağınızı belirlemek size kalmış.

Akılda tutulması gereken bir diğer şey de buz kırıcıların eğlenceli, çekici ve aynı zamanda hafif olması gerektiğidir. Buzkıran çok karmaşık veya ayrıntılıysa, kimse bundan hoşlanmayacaktır. Tüm bunların arkasındaki fikir, birbirinden yeni bir şeyler öğrenirken ekibinizi güldürmek ve eğlendirmektir.

Aksesuarlar gibi diğer şeyleri buzkıranınıza dahil edebilir veya hatta kazanan veya elinden gelenin en iyisini yapan grup için bir ödül sunabilirsiniz. Bu, daha fazla katılımı teşvik edecek ve ayrıca çalışanlarınıza oynamaya teşvik edecektir.

Yukarıdaki buz kırıcıların tümü birbirini tanımak için harikadır ve toplantı ve iş grubunuza katılmanın eğlenceli bir yolu olacaktır. Her buz kırıcıyla eğlenmeyi unutmayın ve çalışanlarınızın da eğlenmesini sağlayın. Toplantı sonrasında çalışanlarınızın birlikte daha iyi çalışacağını ve arkadaşlıklar kuracağını fark edeceksiniz.