İşletmeler için e-ticaretin 20 artısı ve eksisi

İnternet, şirketlerin genişleme fırsatları araması için doğal bir yerdir. Küçük bir Mom & Pop mağazası bile, yalnızca ürünlerini çevrimiçi olarak sunarak küresel bir etkileyici haline gelebilir. Bununla birlikte, mevcut bir işletme için e-ticareti bir seçenek olarak keşfetmeden önce, böyle bir kararın ne getireceğinin artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurmak önemlidir.

E-ticaretin şirketler için avantajları

1. Satın alma süreci çok daha uygun hale gelir.

Etkili bir e-ticaret çözümü, müşterilerin evlerinin rahatlığında veya hareket halindeyken bir mobil cihazla alışveriş yapmalarını sağlar. Fiziksel mağazayı ziyaret etmek ve harcadığı zaman yatırımı yerine, ihtiyacınız olan ürünleri satın almak yalnızca birkaç tıklama alır.

2. Envanter için fiziksel alana sahip olmak gerekli değildir.

Bir e-ticaret çözümü ile ürünleri doğrudan mağaza rafında bulundurmak zorunda kalmadan çevrimiçi olarak satabilirsiniz. Bu, envanter maliyetleriniz konusunda size biraz daha fazla özgürlük sağlar ve envanteriniz azsa, yıl sonunda vergi yükümlülüklerinizi potansiyel olarak azaltabilir.

3. Uzaktaki müşteriler bile ürünlerinize erişebilir.

Kasabada işiniz olabilir, ancak 100 mil ötedeki bir çiftlik sahibi, sahip olduğunuz şeye ihtiyaç duyabilir. Çiftlik sahibi, ihtiyacı olanı almak için gidiş-dönüş 200 mil sürmek için gereken süre yerine, çevrimiçi mağazanız aracılığıyla bir sipariş verebilir ve sizden ürünü kendisine göndermenizi isteyebilir. Bu kolaylık, bir işletmenin normalde ulaşamayacaklarından daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmasını sağlar.

4. Bir şirketin daha fazla seçenek sunmasına izin verin.

Ürünlerin her zaman stokta olduğundan emin olmak için yüksek bir envantere sahip olmanız gerekmediğinden, bir çevrimiçi mağaza daha geniş bir ürün yelpazesi satmanıza olanak tanır. Bu, fiziksel konumunuzda olduğundan daha fazla boyutta ürün satabileceğiniz, daha fazla renk seçeneğine sahip olabileceğiniz veya popüler bir üretim markası içinde daha fazla ürünü temsil edebileceğiniz anlamına gelir.

5. E-ticaret çözümleri, %99’dan fazla çalışma süresi ile 7 gün 24 saat açıktır.

Bu, tüketicilerin mağazanıza günün herhangi bir saatinde kendileri için uygun olan herhangi bir zamanda erişebilecekleri anlamına gelir. 18:00 kapanış saatini karşılamak için acele etmek yerine. M., İşten eve gelebilir, aile ile akşam yemeği yiyebilir, çocukları yatırabilir ve sahip olduğunuz bir şeyi satın alabilirsiniz. Bu tüketici rahatlığı göz ardı edilemez.

6. Bazen satın almalar gerçek zamanlı olarak yapılabilir.

İnsanların istediği bir PDF’niz veya popüler müzikler içeren bir MP3 dosyanız varsa, yine de müşterilere satın almanın anında tatminini sunabilirsiniz. Ürün için ödeme yaparlar ve bu, ürünü doğrudan bilgisayarlarına indirmelerine olanak tanır. Gerçek zamanlı işlemlere sahip olmak kesin bir avantajdır, ancak Amazon Prime’ın 2 günlük ücretsiz gönderim politikası gibi hızlı gönderim süreleri de müşterilerin keyif aldığı anlık memnuniyeti sağlayabilir.

7. Tedarikçilerle yeni ilişkiler geliştirebilirsiniz.

Envanteriniz çevrimiçi olduğundan, satıcılar hangi ürünleri sunduğunuzu görebilir. Onları temsil etmeniz için size bir teklifte bulunabilirler. Yeni ilişkiler, bir şirketin maliyetlerini değiştirmeden kar marjlarını artırmasına yardımcı olabilir ve bu her zaman iyi bir sonuçtur.

8. Kişisel tercihlerinize göre hızlı bir şekilde büyütebilir veya küçültebilirsiniz.

Bir e-ticaret çözümü, yalnızca birkaç fare tıklamasıyla mağazanıza ürün eklemenize veya mağazanızdan ürün çıkarmanıza olanak tanır. Alanda herhangi bir fiziksel sınırlama olmadığından, bir işletme yeni ürün grupları deneyebilir veya satışlar yavaşsa envanter seçeneklerini sınırlayabilir.

9. İletişim hızlı ve otomatik olabilir.

Tüm işletme sahiplerine sorulan ortak sorular vardır. Bu soruyu gün içinde defalarca fiziksel olarak cevaplamak zorunda kalmak yerine, e-ticaret çözümleri süreci otomatikleştirmenizi sağlar. Cevapları olan bir SSS sayfası yükleyebilirsiniz. Otomatik e-postalar, sohbet kutuları ve iletişim istekleri, bir müşterinin sorusu olduğunda sizinle iletişim kurmayı kolaylaştırır.

10. Farklı para birimleri otomatik olarak işlenebilir.

E-ticaret ile birden fazla para birimini kabul edebilir ve döviz kurlarını dert etmeyebilirsiniz. Ayrıca büyük miktarda nakitle uğraşmanıza veya toplu işlemler yapmanıza gerek yoktur. Ödeme sürecinin çoğu tamamen otomatiktir.

İşletmeler için e-ticaretin eksileri

1. Tüketicilere “kişisel bir dokunuş” vermek zordur.

Online alışveriş sürecinde sosyallik azalır. Çoğu çevrimiçi mağaza, bir sohbet başlatmak veya bir ilişki başlatmak yerine, müşterilerden yalnızca ihtiyaç duydukları şeyi bulmalarını, bir alışveriş sepetine eklemelerini ve ardından ödeme ayrıntılarını girmelerini ister.

2. Müşterilerin sizi rakiplerinizle karşılaştırması daha kolaydır.

Bu iyi bir şey olabilir, ancak ilk kez e-ticaret yapan işletmeler için daha olumsuz olma eğilimindedir. Rakiplerinizin zaten bir çevrimiçi mağazası varsa, fiyatlandırma yapınızın zaten İnternet için optimize edilmiş olması çok muhtemeldir. Tüketiciler en iyi teklifi alabilecekleri yere gidecek ve bu sizin işiniz olmayabilir.

3. Bir ürünü satın almadan önce test etmenin bir yolu yoktur.

Birçok müşteri için, bir satın alma anlaşmasını mühürleyen şey, onunla ilgili kendi somut ilk elden deneyimleridir. Çevrimiçi satın alırken, bir ürünü gerçekten test etmenin bir yolu yoktur. Tüketiciler, bir şirketin değer teklifinin teste dayanıp dayanamayacağını görmek için çevrimiçi incelemeler, videolar ve resimlerle baş başa bırakılıyor.

4. Herkesin bir tür veri bağlantısına sahip olması gerekir.

Bir e-ticaret çözümü işe yarayacaksa, hem müşterinin hem de ilgili işletmenin İnternet’e erişimi olmalıdır. Bağlantılardan herhangi biri bozulursa, e-ticaret çözümü ne kadar iyi olursa olsun, satın alma olasılığı sıfıra yakındır.

5. Bir müşterinin kimliğini doğrulamak zor olabilir.

Kredi kartı dolandırıcılığı ve kimlik hırsızlığı, e-ticaret işletmelerinin neredeyse her gün karşılaştığı yaygın sorunlardır. Bazen sahte bir satın alma, ürününüzü kaybetmeniz ve ürününüz için yaptığınız ödemeyi kaybetmeniz anlamına gelir. Sigorta poliçeleri sizi bundan biraz koruyabilir, ancak her tür sigortanın kendisiyle ilişkili bir miktar maliyeti vardır. Öyle ya da böyle, bir şeyin bedelini ödeyeceksin.

6. Topladığınız veriler saldırıya uğrarsa ne olur?

Home Depot ve Target’in son 5 yılda bize gösterdiği gibi, bir finansal veri kesmek bir işletme için çok pahalı bir girişim olabilir. İşleme için ödeme verileri topluyorsanız ve bu veriler tehlikeye girerse, tüm işinizi riske atabilecek maliyetli yasal yükümlülükler olabilir. Sıkı güvenliğe yatırım yapmak genellikle gereklidir, ancak çoğu zaman maliyetlidir ve bu, bazı işletmeler için bir e-ticaret çözümünü şu anda uygun olmayan bir seçenek haline getirebilir.

7. Bir gecikmeyi her zaman düzeltemezsiniz.

Kaçınılmaz olarak satın aldığı ürünün sevkiyatında gecikme yaşayan bir müşteri olacaktır. Üçüncü taraf nakliye şirketlerini [USPS, FedEx, UPS, vb.] kullandığınız için, gecikmeleriniz sizin gecikmeleriniz olur. Tüm e-ticaret çözümleri bu riskle karşı karşıyadır. Can sıkıcı müşterileri memnun etmek için şirketler genellikle gelecekteki satın alımlarda karlılıklarını etkileyebilecek krediler veya indirimler sunar.

8. Bir site çökerse para alamazsınız.

Bir web sitesine giren ve çevrimiçi olarak aktif kalan birçok unsur vardır. Barındırma sağlayıcısından kredi kartı işlemcisine ve hatta alışveriş sepeti kurulumunuza kadar, bu alışveriş zincirindeki bir şey bozulursa, sorun çözülene kadar hiç para kazanamayacaksınız. Sadece iki dakikalık bir kesinti bile size önemli bir kayba mal olabilir.

9. Vergi ve lisans gereklilikleri son derece kafa karıştırıcı olabilir.

Washington eyaleti buna iyi bir örnektir. Bu durumda, para kazanan serbest çalışanların bile işletme lisansına sahip olması gerekir. Eyalet içinde bir müşteriye hizmet veriyorlarsa, somut bir ürün veya hizmet satın alıyorlarsa bu satış vergisini müşteriden tahsil etmeleri gerekir. Yazarların bile bir lisansı olmalıdır. Çevrimiçi olduğunuzda, her bir işlemi yöneten ekteki düzenlemelere uymanız gerekir ve bu, özellikle herhangi bir nedenle hata yaparsanız, kafa karıştırıcı ve maliyetli olabilir.

10. Nakliye, işinize iş stresi katabilir.

Eşyalarınızı paketlemek ve sevkiyata hazırlamak zaman alır. Zamanınız kısıtlıysa, bu süreç için yardım almakta ya da yanıt sürelerinizi yavaşlatmakta zorlanıyor ve bu da işiniz üzerinde baskı oluşturuyor.

Sonuç olarak

E-ticaret, bir işletmenin hızla yeni pazarlara açılmasına yardımcı olabilir. Küçük işletmeler küresel işletmeler haline gelebilir. Dünyanın yarısındaki fırsatlar yerel karlılık yaratabilir. Çevrimiçi olmanın faydaları açıktır.

Ancak riskler de öyle. Ters ibrazlar bazı şirketler için gerçek bir sorun haline gelebilir. Kimlik hırsızlığı, kredi kartı dolandırıcılığı ve bilgisayar korsanlığı faaliyetleri çok maliyetli olabilir ve doğru koşullar altında bir işletmeyi iflas ettirebilir.

Kazanılacak çok şey var, ancak alınması gereken bazı riskler de var. Bu ticari e-ticaret artıları ve eksileri, çevrimiçi olmanın sizin için doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Öyleyse, İnternet’in sunduğu her şeyden yararlanmak için bugün başlayın.