LLC’yi kiralık mülk için kullanmanın 23 artısı ve eksisi

LLC, limited şirkettir. Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut olan ve bir ortaklığın faydalarını bir şirket tarafından sunulan sorumluluk korumalarıyla birleştiren hibrit bir iş yapısıdır. Bu nedenle birçok ev sahibi, mali durumlarını kiralık bir mülk etrafında nasıl yapılandırmak istediklerini düşünürken bu iş yapısına bakar.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yaklaşık 2,4 milyon işletme şu anda bir LLC olarak tanımlanmaktadır. Yapı ilk olarak kırk yıldan uzun bir süre önce Wyoming’de sunuldu ve o zamandan beri diğer tüm iş türlerinden daha hızlı büyüdü.

Bugünün LLC’si, işletmenin sahiplerini tanımlamak için kullanılan terim olan bir veya daha fazla üyeye sahip olabilir. Üye, bir şahıs veya başka bir şirket olabilir. Yasalar aksini gerektirmedikçe, LLC’lerin işle bağlantılı üye sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.

Bir mülk kiralamayı düşünüyorsanız veya kendiniz ve aileniz için daha iyi finansal korumalar keşfetmek istiyorsanız, kiralık mülkleri incelemek için bir LLC kullanmanın artıları ve eksileri burada.

Kiralık bir mülk için bir LLC kullanmanın avantajlarının listesi

1. Bir LLC oluşturmak, kişisel varlıklarınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Kiralık mülkler yatırım portföyünüzün bir parçasıysa, temel gereksinimlerinizden biri kod uyumlu bir mülk sağlamaktır. Herhangi bir nedenle bu olmazsa (sizin hatanız olmasa bile), mülkün kiracısı mevcut koşullar için size dava açabilir. Mülkünüzle birlikte limited şirket olarak kurulmamışsa, kişisel mülkünüzü riske atacak, adını verdiğiniz herhangi bir dava.

LLC formatında, biri sizi dava ederse, yalnızca şirketinizin varlıkları saldırıya uğrayacaktır.

2. LLC formatı için vergi avantajları mevcuttur.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir limited şirkete vergi seçeneği sunulmaktadır. Kurum olarak devir veya vergi ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu, kiralık mülkten kazanılan gelir sizin olduğu için işletmenin vergi ödemediği bir yere kurabileceğiniz anlamına gelir. 1988’den beri Amerika Birleşik Devletleri, sorumluluğa karşı kişisel varlık koruması sunmalarına rağmen, LLC’leri ortaklıklarmış gibi vergilendirdi.

3. Sorumluluk sigortası ürünlerinin poliçe limitleri vardır.

Gayrimenkul yatırımları için LLC yapısının dışında, ev sahipleri kişisel varlıklarını korumak için sorumluluk sigortası satın alma seçeneğine sahiptir. Bir poliçe satın alarak, iş yapısı üzerinde bir avantaj elde edersiniz, çünkü yönetim yetki alanınızda resmi belgeleri dosyalamanız gerekmediğinden zamandan ve paradan tasarruf edersiniz. Ancak, tüm sigorta poliçelerinin ödenen maksimum limitleri olduğunu unutmamak gerekir. Bir olay bu sınırların ötesinde birine mali olarak zarar veriyorsa, kişisel varlıklarınız risk altındayken, maliyetin geri kalanı için yine de dava edilebilirsiniz.

4. LLC yapısı içinde yönetim esnekliğine izin verilir.

Kiralık emlak işinizi bir LLC olarak yapılandırdığınızda, sadece bir mülk olsa bile, şirketinizin yönetim yapısıyla ilgili esnekliğe sahipsiniz. Tüm üyelerin şirketin günlük karar alma süreçlerine veya bu kararları sizin için alan atanmış yöneticilere katılmasını sağlayabilirsiniz. Kiralık mülklerin yararları ve risklerine aşina değilseniz, bu iş yapısı, işleri yerel bir mülk yönetim ajansından kiralamadan sorumluluklara aşina olan kişileri işe almanıza olanak tanır.

Çoğu eyalette, dosyalarınızda yönetici kiralamayı düşündüğünüzü belirtmediğiniz sürece, LLC’niz varsayılan olarak üye tarafından yönetilecektir.

5. LLC kurmak ucuz ve kolaydır.

Bir ortaklık veya şahıs şirketi ile karşılaştırıldığında bir LLC ile daha fazla evrak gereksinimi olmasına rağmen, bu iş yapısına başvurmak bir S şirketi veya C şirketi oluşturmaktan daha kolaydır.Birçok eyalet, başlangıç ​​için 500 $ veya daha az dosyalama ücretine sahiptir. işin başlangıcı. Arizona’da dosyalama ücreti 50 $ kadar düşük olabilir. Her eyaletin maliyetleri ve gereksinimleri biraz farklıdır, bu nedenle sizden ne beklendiğini öğrenmek için şirket kuruluş sürecinin her adımını gözden geçirdiğinizden emin olun.

6. Ödeme, LLC sahipleriyle sınırlı değildir.

LLC yapısını bir kiralık mülk için kullanırken, işletmenin her mal sahibine nasıl ödeme yapacağı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Üyelere şirkette sahip oldukları özsermayeden daha fazla veya daha az ödeme yapılabilir. Bu yapı, her üyenin bireysel ihtiyaca göre daha az veya daha fazla zarar yazma veya geri ödeme almasına izin verir. Bu avantajın tek istisnası, tüm kârların yine de sahibine gönderilmesine izin veren transfer işlevi sunan tek sahibi LLC’dir.

7. Sağlık sigortası primlerini bu iş yapısı kapsamında düşebilirsiniz.

Ana gelir kaynağınız kiralık mülklerse, kendiniz ve aileniz için ödediğiniz tüm sağlık sigortası masraflarını düşmenize izin verilir. Bu avantajla izin verilen miktar, işletme tarafından kazanılan net kârın orantılı payına dayanmaktadır. LLC içindeki tüm kazançlar, kazanılan gelir olarak sayılır. LLC aracılığıyla gelir elde eden her üye bu benzersiz avantajdan yararlanmaya hak kazanır.

8. İşletmeye varlıklarla katkıda bulunmanıza izin verilir.

Şirketi kurmanın ana nedeni mülkü yönetmek olsa bile, mal sahipleri LLC’ye varlıklara katkıda bulunabilir. Şirkete sermaye katkısında bulunmanıza izin verilir. Hesabınızdan LLC hesabına kişisel kredilere de izin verilir. Bireysel üyelerin işletmeye para yatırmasının ve daha sonra kredi ödemesi olarak geri çekmesinin birkaç farklı yolu vardır. LLC’nize verilen kişisel bir krediyi öderken bile makul faize izin verilir.

9. LLC sahiplerinin her zaman ABD vatandaşı olmaları gerekmez.

Bu avantaj her zaman geçerli değildir, bu nedenle yabancı yatırımcıları mülkiyet yapınıza dahil etmeden önce yetkili yargı bölgenize danışın. İzin verildiğinde, LLC’niz yabancı sahiplerin işletme yapısının bir parçası olmalarına izin verir. Bu, kiralık mülkleriniz için yabancı yatırım almanızı kolaylaştırırken, yatırımcılarınızın atlamak için daha az pazara giriş engeli var. Yabancı üyeler LLC’nin aktif sahipleri olarak oy kullanma hakkına sahiptir.

10. Bir LLC ile ilişkili daha az yıllık idari gereklilik vardır.

Kiralık mülkleri yönetmek için bir LLC oluşturduğunuzda, yönetici yargı yetkinizin işletmeyi açık tutmak için gerektirdiği bazı yıllık evrak gereksinimleri vardır. Yenileme veya yetkilendirme sürecinin bir parçası olarak hissedar toplantılarını belgelemek veya yönetim kurulu tutanakları sağlamakla görevli değilsiniz. Ana sözleşmeniz yerel beklentileri takip ettiği sürece, kimin oy hakkına sahip olduğunu ve bünyenizde bulunmadığını belirtebilirsiniz.

11. Tek üyeli LLC’ler mümkündür.

Tek mal sahibi iseniz, kiralık mülkleriniz için tek üyeli LLC, dikkate alınması gereken bir fikirdir. Diğer yapılarla aynı ticari meşruiyeti sunmazlar, ancak çoğunlukla aynı artı ve eksilerle bakımı daha kolaydır. LLC’ye sağlanan korumalar, bu yapı altında tersine çalışma eğilimindedir. Sahibinin kişisel yükümlülükleri işletmeyi etkilemez, ancak işletme için ayrı defterler tutmazsa, mahkeme kişisel mülkünün ticari işlemlerden korunmasına karşı karar verebilir.

12. LLC aracılığıyla mülk edinme, dikkate alınması gereken avantajlar sunar.

Şirket aracılığıyla yeni kiralık mülkler satın alırsanız, ek mülk korumalarına erişiminiz olabilir. Mülkü kontrol edecek olan kişisel varlıklarınız değil, işiniz olacaktır. Bir şey olması durumunda, harici davalardan veya sorunlardan daha fazla koruma sağlanabilir. İşletmeniz mülkün bakım ve bakımından sorumlu olurken, kiralama ile zaman içinde oluşan sermaye kazançlarından yararlanabilirsiniz.

13. Her mülk kendi LLC’si tarafından yönetilebilir.

Mümkün olan en yüksek düzeyde ayrılma korumasına sahip olmak isteyen ev sahipleri için, her kiralık mülkü kendi LLC’si olarak dahil edebilirsiniz. Bunu yaparak, her bir mülkü başka bir mülk üzerinde oluşturulan olası sorumluluk iddialarından izole edebileceksiniz. Dava sadece bir mülkü etkileyecektir.

Tabii ki, aynı anda birden fazla LLC’yi sürdürmenin idari maliyetleri ve gereksinimleri önemli olacaktır. Bu nedenle çoğu ev sahibi, kiralık mülkleri için bir LLC kullanırken bu özel avantajı sürdürmemeyi seçmektedir.

Bir kiralık mülk için bir LLC kullanmanın dezavantajlarının listesi

1. Bir LLC’nin sağladığı korumaların sınırları vardır.

LLC’niz mülkünüzü içeren bir davada ortaya çıkarsa, hakim, işletme yapısının kişisel varlıklarınızı korumadığına karar verme yetkisine sahiptir. Bu sorun, iş defterlerini kişisel kayıtlarınızdan ayrı tutmadığınızda veya hileli bir şekilde iş yürüttüğünüzde geçerli olsa da, %100 koruyucu değildir. Bu dezavantaja genellikle “şirket peçesini delmek” denir.

2. Aktarılan gelir için serbest meslek vergisi ödemeniz gerekir.

Bir LLC’nin varsayılan vergi yapısı bir ortaklığınkine benzer olduğundan, şirket için çalışan üyeleri Amerika Birleşik Devletleri’nde serbest meslek vergisi ödemek zorundadır. Bu, her üyenin, her maaş çeki için gerekli olan Medicare / Medicaid ve Sosyal Güvenlik stopajlarındaki işveren payından kişisel olarak sorumlu olduğu anlamına gelir. Vergilendirilecek miktar, işletmenin toplam net kârına dayanacaktır.

Mülk sahipleri, vergi öncesi kazançları yerine fiili tazminat üzerinden vergi ödeyerek bu sorunu sınırlayacak bir şirket olarak vergilendirilme seçeneğine sahiptir.

3. Üyelik rotasyonu ile ilgili dikkate alınması gereken konular vardır.

Bir LLC, bir ortaklık veya tek mülkiyet gibidir, bu süreklilik bazı sahipler için bir sorun olabilir. LLC’nin tek sahibi sizseniz ve size bir şey olursa, işletmenizin bulunduğu eyalet, işletmenin feshedilmesini gerektirecektir. Bu, ailenizin mülklerini yönetmek için yeni bir iş kurmadan önce işletme borçlarını ödemesi ve hesaplarını kapatması gerektiği anlamına gelir.

LLC’nin ortak sahibi olarak evli bir çift olarak bazı süreklilik sorunlarından kaçınabilirsiniz. Ancak, o zaman bile, iş yapmaya devam etmek için ikinci bir şirkete başlamadan önce ilk şirketi feshetmeniz gerekebilir.

4. İşletmeniz için hisse senedi ihraç etmenize izin verilmez.

Limited şirket yapısında, işinizde hisse ihraç ederek para toplamanıza izin verilmez. Şirkette mevcut olan sermaye, ilk esas sözleşmesine dayanmaktadır. Her üyeye, bu belgeye dayalı olarak şirketin bir bölümü atanır. Kurumsal hisse ile aynı değerde olmadığı için başkasına devredilemez. Kimsenin hisselerini satın almanıza, kendinizinkini satmanıza veya takas etmenize izin verilmez.

5. LLC’nin maaş ödemesi gerekmez.

Çoğu LLC, sahiplerini, özellikle de şahıs şirketlerini kazanılan net karlarla tazmin etmek için transfer organizasyonları olarak tasarlanmıştır. Bu, yapıyı kiralık mülkleri yönetmek için kullanan çoğu sahip için bu dezavantajı ortadan kaldırır. Ödemeler sahiplere gönderildiğinde, vergi yapısı bu eylemi hesapta bir taslak olarak ele alır. Bu, bir S şirketi veya C şirketi için olduğu gibi ticari gelire dahil olmadığı anlamına gelir.Ücretlerden maliyet düşürmenize izin verilmediğinden, belirli durumlarda vergi yükümlülüğünüz daha yüksek olabilir.

6. Genel olarak, işletmenizin durumunu korumak için yıllık bir dosyalama ücreti gereklidir.

Çoğu devlet kurumu, faaliyet gösteren LLC’lerin idari bakım sorumluluklarının bir parçası olarak yıllık yenileme bildirimi göndermelerini ister. ABD’deki çoğu eyalet, yenileme ücretini ilk kuruluş ücretine yakın tutar. Bununla birlikte, bazı eyaletler işletmeyi açık tutmak için 1.000 ABD Doları veya daha fazla ücret aldığından bazı istisnalar vardır. Kiralık mülklerinizle zor bir yıl geçirdiyseniz ve paranız kısıtlıysa, bu yıllık yükümlülük sizi daha da fazla borca ​​girmeye zorlayabilir.

7. Kiralık mülkünüzün olduğu her eyalet için ayrı bir LLC’ye ihtiyacınız olacak.

LLC kuruluşu, yalnızca birincil ikamet yerinizin ana eyaleti için geçerlidir. Birden fazla eyalette mülkünüz varsa, kendinizi korumak istediğiniz her eyalette bir limited şirket kurmak için başvurmalısınız. Birden fazla dosyalama olmadan, alacaklı olursanız, kendi ülkeniz dışındaki herhangi biri mali durumunuza ve kişisel varlıklarınıza erişebilir.

Ayrıca, iş yaptığınız her eyalette LLC’niz için bir iş adresi oluşturmalısınız. Kiralık mülkün adresi, o yerde bir ofisiniz olmadığı sürece sayılmaz. Ana sözleşmenin bir parçası olarak, iş yapmak için sizin adınıza iletişim alacak belirli bir taraf belirlemeniz istenecektir. Çok devletli bir operasyon için, bu lojistik sorunlardan bazılarından kaçınmak istiyorsanız, bir şirket göz önünde bulundurulması gereken daha iyi bir yapı olabilir.

8. Dikkate alınması gereken daha fazla vergi sorumluluğu vardır.

İster kurumlar ister transfer vergisi seçeneğini seçin, bir LLC’nin idari gereksinimleri diğer işletme yapılarından daha yüksektir. Şahıs şirketi veya ortaklık ile aynı avantajı elde edebilirsiniz, ancak yine de diğer yapılarda her zaman gerekli olmayan iş için ayrı bir vergi beyannamesine ihtiyacınız vardır. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir LLC, gelirlerini sahiplerine aktarırken Form 1065’i kullanır. Daha sonra her üyeye yıl için bireysel vergi sorumluluklarını belirten K1 formları dağıtılmalıdır.

Mülkleri yönetmek için LLC’yi nereye kaydettirdiğinize bağlı olarak, bu işletme için de geçerli olan franchise vergileri, tüketim vergileri veya her ikisi olabilir.

9. LLC’ler, ortaklıklar ve şahıs şirketleri gibi sermaye artırmak için mücadele eder.

Sahipler şirketteki hisseleri satın alamaz, satamaz veya takas edemezler, yatırımcılar bu iş yapısına sermaye koymakta tereddüt ederler. Bakımınızdaki kiralık mülkleri satın almak veya sürdürmek için gerekli fonlardan siz sorumlu olacaksınız. Bu işin yasal yapısı kabul edildiğinden kredi ürünleri daha fazla kullanılabilirliğe sahip olsa da, dış sermaye nadirdir.

İşinizle ilişkili bir avuçtan fazla sahibiniz olması gibi olası bir durumda, bir S-corp sunumu size sermayeye daha iyi erişim sağlayacaktır. 100’den fazla üyeye ulaşırsanız, bir C-corp sunumu, LLC’ye kıyasla sermaye artırmak için daha fazla fırsat sağlayacaktır.

10. Tek üyeli bir LLC, şahıs şirketi ile aynı vergi yapılarıyla karşı karşıyadır.

Tek bir üye LLC, isterlerse bir kuruluş olarak vergi ödemeyi seçebilir. Ayrıca, tek mal sahipleri olarak kendilerini vergilendirmeyi de seçebilirler. İkinci seçenekte, sorumluluğunuzu azaltmak için ayrı defterler tutsanız bile, bildirdiğiniz vergiler yine de kişisel beyanname üzerindedir. Bu yapı, kiralık mülkler söz konusu olduğunda, bir vergi uzmanının muhtemelen gerekli olacağı kadar yeterli komplikasyon yaratır.

Bir LLC’yi kiralık mülk için kullanmanın artıları ve eksileri, ortalama bir ev sahibinin karşılaştığı risklerle karşılaştırıldığında genellikle buna değmez. Bir LLC önemli bir fayda sağlar: işletme bir davada isimlendirildiğinde kişisel varlıkların olası korunması. Büyük varlıkları olan biri için, sağlanan korumalar için küçük kuruluş maliyeti buna değer. Yalnızca bir mülkünüz varsa, ek evrak işlerinin baş ağrısı buna değmeyebilir.