Lularoe danışmanı olmanın 17 artısı ve eksisi

LuLaRoe, bir amaç için kıyafet satan bir şirkettir. Moda ve bağımsızlığın peşinde koşarken kendi hızlarında bir iş kurma özgürlüğü sağlayarak, başkalarının başarıya giden kendi yolunu bulmalarına yardımcı olmak için yaratılmıştır. Birinin bu şirketten yaptığı her satın alma, bağımsız bir moda perakendecisine, ailesine ve topluluğuna yardımcı olur.

Bu giyim markası, danışmanların doğrudan satmak için ürün satın alabilecekleri, çevrimiçi siparişleri teşvik edebilecekleri ve müşterileriyle başka birçok şekilde çalışabilecekleri klasik çok seviyeli pazarlama düzeni aracılığıyla satış yapmaktadır. 2012 yılında ürün satışına başlayan marka, tayt, yoga pantolonu ve benzeri ürün çeşitliliği sayesinde hızla popülerlik kazanmıştır. Kuruluşun artık envantere daha sık eklenen 45 giyim tarzı var.

LuLaRoe’yu rakiplerinden ayıran şey, kıyafetlerinde ve tozluklarında bulunan baskı çeşitliliğidir. Her biri sınırlı sayıda 2.500’den gelir ve daha sonra çeşitli boyutlar, stiller ve seçenekler arasında bölünür. Bu, giyim seçeneklerinizin benzersiz görüneceği ve sarf malzemeleri özellikle sınırlı olduğu için alışveriş yapanların dikkate alması zor bir kategori yaratacağı anlamına gelir.

Danışman olmayı düşünüyorsanız, LuLaRoe’ya katılmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken artıları ve eksileri burada bulabilirsiniz.

LuLaRoe danışmanı olmanın faydalarının listesi

1. LuLaRoe’ya katılarak envanterinizi seçebilirsiniz.

Girişimcilik faaliyetleriniz için LuLaRoe’ya katılmanın en iyi karar olduğuna karar verdiğinizde, envanterinizi seçme fırsatınız olur. Etekler, elbiseler, üstler, tozluklar ve çok daha fazlasından oluşan harika bir koleksiyon arasından seçim yapabilirsiniz. Her biri, bunu bir danışmanın parçası olmak için çok eğlenceli bir fırsat haline getiren etkileyici sınırlı sayıda baskıya sahiptir. Ardından, topluluğunuzda ne satacağını düşündüğünüze bağlı olarak yıl boyunca piyasaya çıktıkça envanterinizi yeni stiller ile güncelleyebilirsiniz.

2. LuLaRoe’dan aldığınız her kutu benzersiz ve farklı bir şey sunar.

Bu çok seviyeli pazarlama fırsatı ile elde ettiğiniz sınırlı renk ve desen çeşitliliği nedeniyle, LuLaRoe size her zaman farklı ve benzersiz bir şeyler sunan bir heyecan kutusu sunar. Şirket, her zaman güncel moda trendleriyle çalışan baskılar ve desenler üretiyor ve her ürün sınırlı sayıda olduğu için size benzersiz bir satış noktası sunuyor.

Bu aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her bağımsız perakendecinin ve danışmanın aralarından seçim yapabileceğiniz benzersiz bir envanter seti sunduğu anlamına gelir, böylece iki girişimci aynı anda aynı şeyi satmaz.

3. Envanterinizi alır almaz satışa başlayabilirsiniz.

LuLaRoe, envanterinizi alır almaz bir danışman olarak satışa başlamanıza olanak tanır. MLM şirketinin satış noktası sistemi olan Bless üzerinden satabilir, kendi satışlarımızı yürütmek için şahsen bir pop-up butik kurabilir, Facebook Live’a aktif olarak katılabilir veya kendi e-ticaretinizi başlatabilirsiniz. platform. Patron olduğunuz için, sizi sadece geçiminizi sağlamak için programınızı ayarlamaya zorlamak yerine yaşam tarzınıza uygun bir iş faaliyeti yaratmak mümkündür.

Her satıştan elde edebileceğiniz kâr, bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut olan diğer MLM iş seçenekleriyle rekabet edebilir. Envanteri toplu olarak satın aldığınızda ve önerilen perakende fiyatından müşterilerinize sattığınızda, her işlemden elde ettiğiniz ortalama tutar %60’a kadar çıkabilmektedir.

4. Bir LuLuRoe danışmanı olarak belirli avantajlar elde edeceksiniz.

LuLaRoe danışmanı olduğunuzda, toptan eşya fiyatlarından envanter satın alma fırsatına sahip olursunuz. Bazı eşyaları kendinize saklamaya karar verseniz bile, istediğiniz şey için perakende fiyat ödemek zorunda değilsiniz. Ayrıca tüm siparişlerde %5 indirim alacaksınız ve bu girişimcilik çabası için satış fırsatlarını daha da genişleteceksiniz. Hızlandırılmış bir şey istemediğiniz sürece kargo ücreti ödemezsiniz.

O zaman bu marka ile danışmanlar ve perakendeciler arasında gerçek bir rekabet olmadığı gerçeği var. Komşunuz da satsa bile, birbirleriyle rekabet etmeleri için bir sebep yok.

5. Bu markayı temsil etmeyi seçtiğinizde gerçekten herkes için bir şeyler vardır.

LuLaRoe, ürünün gerçekten kendini sattığı bir markadır. Erkekler ve erkekler de dahil olmak üzere herkes için bir şeyler vardır, bu nedenle şu anda mevcut olan çeşitli desenler ve renkler hakkında konuşmaya başladıklarında kimse kendini dışlanmış hissetmez. İster şık bir akşam yemeği için giyinmeye, ister sahilde sizi bekleyen rahatlatıcı bir öğleden sonra geçirmeye ihtiyacınız olsun, bağımsız bir danışman olarak rolünüz, envanterinizde bulunan seçenekler sayesinde müşterilerinizin her gün harika görünmesine ve hissetmesine yardımcı olacaktır.

6. Çevrimiçi mi, çevrimdışı mı yoksa her ikisini birden mi satmak istediğinize karar verebilirsiniz.

Bazı insanlar LuLaRoe satma fikrini keşfetmeye başladığında, müşterilerinize kolaylık sağlarken envanteri yönetmenin en kolay yolu gibi göründüğü için çevrimiçi bir varlık oluşturmak isterler. Bazı danışmanlar, bu fırsat sayesinde gelişen kişisel ilişkilerden keyif aldıkları için çevrimdışı satış yapmayı tercih ettiler. Bir sponsor bulduktan sonra, perakende deneyimini nasıl yapılandırmak istediğinize karar vermek size kalmış.

Çevrimdışı satışlar, çevrimiçi olarak elde edebilecekleriniz kadar olmasa da başarılı olabilir. En iyi sonuçlar genellikle her iki yerde de satış yaptığınızda ortaya çıkar, ancak LuLaRoe ihtiyaçlarınız için en iyi olanı kullanmanıza izin verir.

7. Diğer insanların benlik saygısını ve güvenini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Her kişinin kişiliğine hitap eden güzel giyim seçenekleri sunduğunuzda, müşterilerinizin özgüvenlerini geliştirmelerine ve harika şeyler yapmak için özgüvenlerini kullanmalarına yardımcı olabilirsiniz. Harika göründüğünü biliyorsan, harika bir şey yapabilirsin. LuLaRoe’nun sunduğu şey bu. Evde bir grup çocuğunuz varsa, uzun saatler çalışıyorsanız veya nadiren yalnız kalmak için zamanınız varsa, pozitif bir benlik imajı programınızdaki son şey olabilir.

Bir LuLaRoe danışmanı olarak, herkesin harika görünebileceğini hissettiren giysiler olduğunu göreceksiniz. Bu avantaj, topluluğunuzla her gün paylaşabileceğiniz bir şeydir.

8. LuLuRoe’nun sahipleri, şirketin tarihinde aktif olarak yer almaktadır.

Birçok MLM fırsatı, size işi başlatan sahip grup hakkında güzel bir hikaye sunar. Daha sonra bu hikayeyi pazarlama konuşmanızın bir parçası olarak kullanabilirsiniz, ancak aynı zamanda söylenenlerle ilgili herhangi bir gerçek olup olmadığını merak etmenize de neden olur. LuLaRoe’ya danışman olarak katılmaya karar verdiğinizde bu sorunu yaşamazsınız.

DeAnne ve Mark Stidham, LuLaRoe’nun kurucularıdır ve şirketin operasyonel yönlerinde çok aktifler. Stidham’ların neredeyse her zaman sürecin bir parçası olduğu haftalık ev ofis videolarından veya aramalarından yararlanabilirsiniz. Bunları Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sayısız eğitim etkinliğinde de bulabilirsiniz.

9. Hostes ödülleri sayesinde daha fazla partiyi teşvik edebilirsiniz.

Bir arkadaşınızı parti vermeye teşvik edebilirseniz, ödül olarak sunabileceğiniz çeşitli hostes ödülleri vardır. O taraftan satış üretebildiğinde, hostes daha fazla ücretsiz eşya da alabilir. Bazı teklifler, satılan her 10 LuLaRoe ürünü için 1 ücretsiz LuLaRoe ürünüdür. Ağınızı çabalarınıza dahil etmenin kazançlı bir yolu olabilir, herkesin iyi görünmesini ve hissetmesini sağlarken, başlangıç ​​envanterinizi oluşturduktan sonra kârlılığınıza yardımcı olabilir.

10. Taşınırken bu iş fırsatını yanınızda götürebilirsiniz.

Bir kişinin mesleki sorumlulukları nedeniyle sürekli hareket etmesi gereken askeri aileler ve haneler, LuLaRoe’yu mükemmel bir yan iş olarak görüyor. Envanterinizi herhangi bir topluluğa götürebilir ve kendinizi orada bir tedarikçi olarak kurmaya başlayabilirsiniz. Ne satmaya karar verirseniz verin, MLM’nin avantajlarından biri budur. Çevrimiçi ürünlerin reklamını yapamaz veya indirim sunamazsanız ve bu sizi kimsenin sevmediği bazı öğelerle bırakabilir, ancak yeni bir şehri tanımanın veya boş zamanlarınızda yeteneklerinizden para kazanmanın kolay bir yoludur.

LuLaRoe Danışmanı Olmanın Dezavantajları Listesi

1. Bu fırsatı kullanmaya başlamak için bir LuLuRoe sponsorunuz olmalıdır.

Bunun sizin için doğru iş fırsatı olduğunu düşünüyorsanız, LuLaRoe’ya istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Şirket, kayıt sürecinin bir parçası olarak bir sponsora sahip olmanızı istiyor. Topluluğunuzdan birini tanıyorsanız, ekibinin bir parçası olmak için sponsor bağlantısını kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olursa, genel müdürlükten biri, işe alım sürecinde size yardımcı olmak için nitelikli bir sponsorla bağlantı kuracaktır.

Kendi takımınızı oluşturmak için LuLaRoe’ya kendiniz katılamazsınız. Satış sürecinizi başlatmak için bir sponsora katılmalısınız.

2. İlk yatırım, bazı haneler için önemli bir masraf olabilir.

LuLaRoe ile işe alım sürecinden geçtiğinizde, şu anda stokta olan stillerin herhangi birini veya tamamını sipariş etme fırsatına sahipsiniz. Şirket, ilk envanter siparişiniz için istediğiniz kadar satın almanıza izin verir. Bağımsız bir danışman olarak işinize başlamadan önce karşılamanız gereken minimum 2.500 $ eşiğiniz var. Ardından, işinizi başlatmak için sponsorunuzla birlikte çalışmaya başlayacaksınız ve bazıları topluluğunuzda en iyi şekilde çalışabilecek stil ve boyut seçenekleri konusunda size yardımcı olacak.

Minimum sipariş miktarı eskisinden çok daha düşük olsa da, ürünleri satmaya başlamadan önce bu kadar büyük bir yatırım yapmanızı gerektiren çok seviyeli pazarlama fırsatları pek bulunmuyor.

3. LuLuRoe’ya katıldığınızda hala başka biri için çalışıyorsunuz.

Freelance danışman olarak çalıştığınız için bu iş fırsatı ile daha fazla özgürlüğe sahip olsanız da, tüm ipleri çekebileceğiniz %100 bir iş değil. LuLaRoe ile bir fırsat ararken hala başka biri için çalışıyorsunuz. Bir perakendeci olarak statünüzü korumak için uymanız gereken belirli kurallar ve düzenlemeler vardır. Ayrıca markayı temsil ederken kendinizi belirli bir şekilde tanıtmanız gerekiyor ve bu, kimliğiniz kişisel markanız haline gelirken her zaman meşgul olmanız gerektiği anlamına geliyor.

4. LuLuRoe satmak çok iştir.

LuLaRoe satma işini kolaylaştıran bazı perakendeciler olsa da, kendinizi topluluğunuzda meşru bir danışman olarak kabul ettirmeniz biraz zaman alır. Bu çok fazla iş. Süreçler basit olabilir ve hedefler sonunda sizi olmak istediğiniz yere götürecektir, ancak bu kolay bir para fırsatı değildir. Sizi istediğiniz başarıya götürecek işi yapmaya istekli değilseniz, bu MLM fırsatını istediğiniz kadar karlı bulamayabilirsiniz.

Kendiniz için hayatı kolaylaştırmanın yollarından biri, her hafta perakendecilere ücretsiz olarak sunulan eğitim çağrılarına katılmaktır. Programınızı hemen şimdi planlamak, bu fırsatı bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olabilir.

5. Bless ve Audrey’i kullanmayı öğrenmelisiniz

LuLaRoe, envanterinizi takip etmek, faturalarınızı yönetmek ve bir girişimci olarak programınızı yürütmek söz konusu olduğunda her şeyi oldukça basitleştirir. Kullanımda olan sistemleri öğrenmek için zaman ayırmanız gerekecek çünkü sizi başarıya götüren bu araçlar. Bir işe alım çağrısı aldığınızda, ilk müşterinizi faturalandırmadan önce nasıl çalıştığını öğrenmek için bu dezavantajı listenizin en üstüne koyun.

6. Yönetmeniz gereken çok miktarda fiziksel envanter var.

LuLaRoe, bir seferde 1.000’e kadar envanter öğesini yönetmenizi sağlayabilir. Sınırlı alanınız varsa, bu kadar çok giysiyi yönetmek zor olabilir. Daha fazla müşteriyi şu anda sahip olduğunuz şeyi istemeye teşvik etmek için onu gösterme şeklinizde yaratıcı olmanız gerekecek. Şirketin durumu yönetmek için sunduğu izleme sistemleri faydalıdır, ancak yine de perakendenin bu yönüne aşina olmayanlar için bir düzenlemedir.

Ayrıca, müşterilerinizin LuLaRoe mağazanızla ilgilenmeye devam etmesini sağlamak için envanterinizi güncellemeye devam etmeniz gerekir; bu da, kârınızı envanterinize aktarmaya devam etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu eylemin yıl sonunda vergi sonuçları olabilir, bu nedenle bu yolculuğa başlamadan önce bir vergi danışmanına danışmak isteyebilirsiniz.

7. Durumunuzu korumak için minimum sipariş vermeye devam etmelisiniz.

LuLaRoe, bağımsız bir danışman olarak işinin bir parçası olarak onlardan sipariş ettiği ürünler için müşteri bulup bulamayacağını gerçekten umursamıyor. Envanterinizi yıl boyunca birkaç kez döndürmek size kalmış. Bir sonraki minimum siparişi finanse etmek için ihtiyacınız olan satışları oluşturamazsanız, organizasyondaki aktif durumunuzu kaybedebilirsiniz. Bu çabaya başlamak için bir kredi aldıysanız, onu da geri ödemeniz gerekir.

Belirli bir ay boyunca LuLaRoe’da aktif olan yaklaşık 80.000 danışman vardır. Sadece %30’u 5.000 dolardan fazla satış yapıyor ve bu net kar değil brüt rakam.

LuLuRoe danışmanı olmanın artıları ve eksileri hakkında karar

Tam zamanlı serbest danışman veya girişimci olarak çalıştığınızda, geleneksel bir iş fırsatının gerektirmeyeceği çok fazla iş ve zaman harcarsınız. Bu fırsatın sizin için uygun olup olmadığını görmek için ilk yatırımınız için gereken zaman ve para konusunda dürüst olmanız gerekecek. Bir aile, bir iş ve LuLaRoe’yu dengelemeye çalışıyorsanız, gün içinde kendinize çok fazla zaman bulamayabilirsiniz.

Verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için boş saatlerinizde çalışmayı öğrenmeniz gerekecek. Çocukları yatıracağın geceler olacak ve sonra çok yorgun olduğun için geceyi kendin geçireceksin. Başarı garantisi olmadığı için, aylarca düşük performans gösteren işlerden geçmeniz gerekebilir.

LuLaRoe danışmanı olmanın artıları ve eksileri gezinmek için zor olabilir, ancak sizinle birlikte seyahat eden bir iş fırsatı olabilir. Renk ve desen çeşitliliği sayesinde daha az rekabet olduğundan, kendinizi şu anda çalışmakta olan diğer tüm perakendecilerden ayırırken, topluluğunuzun ihtiyaçlarını yansıtacak şekilde envanterinizi her zaman güncelleyebilirsiniz.