Mailchimp vs Sabit İletişim

Bir sonraki sosyal yardım kampanyanıza e-posta pazarlamasını dahil etmeyi düşünüyorsanız, bugünün pazarındaki en iyi iki seçenek MailChimp ve Constant Contact’tır. Aslında, o kadar popülerler ki birçok küçük işletme, girişim ve serbest çalışan bir noktada her iki platformu da kullandı.

Her platformun nasıl çalıştığını görmek için ücretsiz denemeleri kullanmak, MailChimp ve Constant Contact arasındaki tartışmayı çözmenin iyi bir yoludur. Ancak, bu e-posta pazarlama çözümlerini denemek için 90-120 gün boyunca zamanınızı boşa harcamak istemiyorsanız, karar vermenizi kolaylaştıracak birkaç önemli karşılaştırma noktası vardır.

1. Kişi her zaman ücretsizdir. Diğeri değil.

MailChimp, kullanıcılara platformları için Sonsuza Kadar Ücretsiz bir plan sunar. Ayda 2.000’e kadar aboneye ve 12.000’e kadar e-postaya izin verin. Ücretli planlar ayda 10 dolardan başlar ve 500 aboneye kadar sınırsız e-postaya izin verir. Her 500 ek abone, ayda ek 5 ABD dolarına mal olacak.

Ayrıca, e-posta başına 0,03 ABD Dolarına kadar mal olabilen e-posta kredisi satın almanıza olanak tanıyan bir kullandıkça öde planına sahiptir. Aylık 199 $ karşılığında ücretli bir plana eklenebilecek profesyonel bir eklenti de bulunmaktadır.

Constant Contact, 60 günlük ücretsiz denemeyi tamamladıktan sonra ayda 20 dolardan başlayan ücretli planlar sunar. Bu fiyata, sınırsız e-posta ile 500 aboneye kadar bir liste boyutunu destekleyebilirsiniz. Bir sonraki fiyat katmanı ayda 45 ABD dolarıdır ve 2.500 aboneye kadar izin verir. Constant Contact ile sözleşme yoktur, ancak 12 ay önceden ödeme yaparsanız aylık maliyet üzerinden %15 indirim alırsınız.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve STK’ların her iki platformda da özel fiyatlandırma planları vardır.

2. Biri tam müşteri desteği sunar. Diğeri yok.

MailChimp, müşterilerinin sahip olduğu birçok destek sorunu için bilgilendirici bir veritabanına güvenir. Bu veritabanı, self servis sorun gidermeye olanak tanır ve bir e-posta pazarlama kampanyası sırasında ortaya çıkabilecek endişelerin çoğunu giderebilir. Aylık müşteriler veya kullandıkça öde müşterileri, hafta içi e-posta desteğine veya canlı sohbete erişebilir.

Constant Contact, tüketicilere hafta içi tüm saat dilimlerinde normal iş saatleri içinde telefon, e-posta ve canlı sohbet yoluyla müşteri desteği sunar. Müşterilerin fikir alışverişinde bulunmaları veya sorun giderme ipuçları sunmaları için bir topluluk forumu da vardır. Video eğitimleri mevcuttur ve bazen ilk kez e-posta pazarlamacıları için canlı eğitim sağlamak için yerel seminerler bile düzenlenmektedir.

3. Biri sosyal medya entegrasyonu için iyi çalışıyor. Diğeri e-ticaret için iyi çalışıyor.

MailChimp, kullanıcılara temel bir otomatik yanıtlayıcıya ücretsiz erişim sağlar. Coğrafi konum gibi e-posta istemcisi denemesi de mevcuttur. Saat dilimine göre teslimat, ücretli bir özellik olarak mevcuttur. Kullanıcılar, tıklama, açma ve etkileşim raporlarına ve ayrıca veri madenciliği fırsatları için gelişmiş raporlara erişebilir. SurveyMonkey dahil olmak üzere çeşitli CMS çözümleriyle entegre olan bir hizmettir. Bu, özellikle ücretli bir plan olarak sunulan 8 adede kadar bölünmüş test ile onu sağlam bir e-ticaret çözümü haline getirir.

MailChimp ayrıca ücretli bir özellik olarak e-posta istemcisi denemeleri sunar.

Constant Contact, kullanıcılara e-posta pazarlama ihtiyaçları için daha geniş bir şablon yelpazesi sunar. Şablonlar sektöre ve işleve göre sıralanmıştır, bu da kullanılacak doğru şablonu bulmayı kolaylaştırır. Her şablon için daha iyi HTML özelleştirme seçenekleri de vardır. Her e-posta için sınırsız ücretsiz resim depolama ve ücretsiz stok resim kitaplığına erişim vardır. Saat dilimine göre teslimat bir seçenektir. Ana gücü, Facebook’ta paylaşılabilen kupon kodlarının veya anketlerin oluşturulmasına izin veren bir özelliktir.

Constant Contact ayrıca gelecekteki e-posta pazarlama kampanyalarına dahil edilebilecek derin sosyal medya analizleri sağlar.

4. Bir spam bayrağı riski sunar. Diğeri bu riski azaltmaya çalışır.

MailChimp ile hesap için kullanılan birincil e-posta adresinin spam olarak işaretlenmesi riski vardır. Bu, MailChimp’ten gelen e-postalar iyi gitse bile, o hesaptan kişisel veya iş e-postalarının gönderilmesini zorlaştırabilir. E-posta sunucusuyla sürekli iletişim, özellikle Forever Free planını kullanırken bağlantıların kaybolmasını önlemek için gereklidir.

Kullanıcı, göndereni özel olarak güvenli olarak işaretlemediği sürece, MailChimp e-postalarının spam klasörüne gitme riski de yüksektir.

Constant Contact, posta sunucularının kampanyalarını engellediğini keşfeden pazarlamacılara yardımcı olan bir ISP İlişkileri ekibine sahiptir. Form mektupları pazarlamacılar tarafından kullanılabilir, böylece beyaz listeye almayı teşvik etmek için engelleme konusunda İSS’lerle de iletişime geçilebilir. Ayrıca, beyaz listeye almayı teşvik etme çabalarından dolayı, Sürekli İletişim ile daha yüksek düzeyde e-posta teslimi olma eğilimindedir.

5. Her ikisi de sayısız entegrasyon sunar.

MailChimp, kullanımı kolay bir dizi kullanıma hazır entegrasyon sunar. Araç takımları Magento ve Heroku’yu içerir. Ayrıca Facebook ve Twitter için sosyal medya entegrasyonlarına sahiptir. Drupal, Mandrill, WordPress ve Shopify, özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için mevcut olan ek entegrasyonlardan sadece birkaçıdır.

Constant Contact, Outlook ile iyi entegre olan birkaç e-posta pazarlama platformundan biridir. Facebook ve QuickBooks, kullanılan iki yaygın entegrasyondur. Ayrıca Shopify, Hootsuite ve Salesforce’a da erişebilirsiniz.

6. Biri, kişileri bir elektronik tabloyla içe aktarmanıza olanak tanır. Diğeri ise CRM entegrasyonlarına dayanmaktadır.

MailChimp, pazarlamacılara kişileri içe aktarmak için birkaç farklı yol sunar. Bir CSV dosyasını içe aktarmak yaygın bir yöntemdir, ancak aynı zamanda Salesforce, Highrise veya Google Contacts’tan kişileri kolayca kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. TXT dosyaları da yüklenebilir veya bir Excel elektronik tablosundan kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Sürekli İletişim, Excel elektronik tablolarını yapıştırmak yerine yüklemenize olanak tanır. Ayrıca VCF dosyalarını da kabul edecektir. Ayrıca kişileri tek tek yükleyebilir veya tercih ettiğiniz buysa yapıştırabilirsiniz. QuickBooks, Gmail veya Outlook gibi diğer uygulamalardan da kişi ekleyebilirsiniz.

7. Biri, abonelerinize etiket eklemenize olanak tanır. Diğeri gruplar ve segmentler gerektirir.

MailChimp listesinin yönetimi kapsamlıdır, ancak aynı zamanda takip edilmesi gereken karmaşık bir süreçtir. Bir liste oluşturduğunuzda, içinde gruplar ve bölümler oluşturabilirsiniz. Gruplar, kullanıcılara tek bir listede hitap etmenin bir yolu olarak tanımlanır. Segmentler, paylaşılan liste verilerine göre oluşturulur. Bu, aboneleri, e-posta açmamak veya yakın zamanda sizden bir ürün satın almamak gibi etkinliklerine göre segmentlere ayırmanıza olanak tanır.

Constant Contact, segmentasyon ve liste yönetimi oluşturmak için etiketleri kullanır. Tek yapmanız gereken etiketlemek istediğiniz aboneleri seçmek ve ardından “Etiketleri Yönet” komutuna tıklamak. Ardından istediğiniz etiketi ekleyebilir veya yeni bir etiket oluşturup hemen uygulayabilirsiniz.

8. Biri özel şablonlar sunar. Diğeri, genel ancak özelleştirilebilir bir seçenek sunar.

MailChimp, ihtiyaçlarınıza göre hızla güncellenebilen ve özelleştirilebilen temel e-posta şablonları sunar. Markanızın ve işletmenizin görünümünü eşleştirmeye yardımcı olması için şablonda ayarlamalar yapmanız gerekebilir, ancak değişikliklerin yapılması nispeten kolaydır.

Constant Contact, pazarlamacılara tam bir sürükle ve bırak yazma deneyimi sunar. Çeşitli özel durum şablonları dahil olmak üzere kutudan çıkar çıkmaz kullanılabilecek daha fazla e-posta şablonu vardır. Bu, hızlı bir indirim, tatil indirimi veya hizmetinizle veya sektörünüzle ilgili belirli bir şeyi içerebilir. Düzenleme seçenekleri biraz sınırlı olsa da, özelleştirmek için daha fazla şablon seçeneği de elde edersiniz.

9. Görüntüler için sizden ekstra ücret alınır. Diğeri olmayacak.

MailChimp, bir URL’den veya Flickr gibi bir fotoğraf sitesinden resim gömmenize olanak tanır. Hepsi hesabınızda saklanır ve kullanıcılar e-posta pazarlaması için kullanılabilecek sınırsız sayıda resim yükleyebilir.

Constant Contact, pazarlamacıların ücretsiz olarak 5 fotoğraf veya görsel yüklemesine olanak tanır. Bundan daha fazlası, kullanıcıların MyLibrary Plus planına yükseltmelerini gerektirecektir. Bu yükseltme için ödeme yapmak istemiyorsanız, stok görsel galerinize erişebilir ve telif hakkı endişesi duymadan bu görselleri kullanabilirsiniz. Ücretsiz seçeneği tercih ederseniz, resimlere anahtar kelime veya kategori ile erişilir; bu, belirli bir şey arıyorsanız biraz zaman alabilir.

10. Her ikisi de eksiksiz bir analiz seti sunar.

MailChimp ve Constant Contact, gelecekteki e-posta pazarlama kampanyalarını geliştirmek için kullanılabilecek eksiksiz bir analiz seti sunar. Veriler, her bir kampanyanın geçmişini izleyerek bir kategoriden diğerine kolayca geçebilmeniz için sekmelerde toplanır.

MailChimp vs Constant Contact tartışmasında, e-posta pazarlama amacınız önemlidir. İndirimlerle satışları teşvik etmek, özel etkinlikler oluşturmak ve kolay erişilebilir bilgilere sahip olmak istiyorsanız, Constant Contact markanız ve işletmeniz için iyi bir seçimdir. Birçok özellikten ödün vermeden e-posta pazarlamasını denemenin tamamen ücretsiz bir yolunu arayanlar için MailChimp, bakmak için daha iyi bir seçenektir.