Moda mağazacılığının 8 artısı ve eksisi

Çevrimiçi bir iş kurmaya gelince, bu günlerde neredeyse hiçbir şey yasak değil. Yeni başlayan girişimciler için en iyi e-ticaret seçeneklerinden biri moda mağazacılığıdır. Bu endüstri, insanların kişiliklerini giyim ve aksesuar seçimleriyle ifade etmelerine olanak tanır. Girişimcinin tutkulu oldukları nişin demografisine odaklanmasını sağlar, böylece ilişki kurma yoluyla güçlü bir müşteri çekirdeği geliştirilebilir.

Moda mağazacılığının artıları ve eksileri nelerdir? Bunlar, bu alana girmeden önce dikkate alınması gereken önemli noktalardan bazılarıdır.

Moda mağazacılığının avantajları

1. İhtiyaçlarınıza uygun bir program oluşturabilirsiniz.

Moda mağazacılığının “kolay” olduğunu söylemek doğru olmaz. Her iş fırsatı gibi, günlük 9-5 arası çalışan birinden çok daha fazla çalışma ve muhtemelen daha fazla saat gerektirir.Ancak, elde ettiğiniz şey, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir programdır. İşi hayata uygun hale getirmek yerine, hayatın şartlarını işe uyacak şekilde dikte ediyorsunuz.

2. Genellikle başlangıç ​​maliyetleri düşüktür.

Başkalarının ürettiği ürünleri satarsanız, moda pazarlaması nispeten ucuz olabilir. Esasen bu iş biçiminde bir perakendecisiniz. Kendi tasarımlarınızı yaratıyor, pazarlıyor, temel pazar segmentlerini test ediyor ve kendi markanızı oluşturuyorsanız, maliyetler çok daha yüksek olabilir, ancak karlar da olabilir. Bu sektördeki risk/ödül oranları oldukça güçlüdür.

3. Fiziksel bir iş yerinin olması gerekli değildir.

Modern moda pazarlaması işi çevrimiçi olarak yürütülebilir. Bu, isterseniz ortalama bir işi evden yürütebileceğiniz anlamına gelir. Süreçlerin çoğu otomatikleştirilebilir veya dışarıdan temin edilebilir, böylece çalışanlarınız olması ve işveren olmanın olası vergi sonuçlarıyla uğraşmanız gerekmez. Bir alan adı ve barındırma şirketi bulmak da nispeten ucuzdur ve büyük bir envanter taşımak zorunda kalmadan büyük bir envanter satmanıza olanak tanır.

4. Modern teknoloji sayesinde 7 gün 24 saat açık olabilir.

Moda mağazacılığı asla bitmeyen bir iş fırsatıdır. Büyüyen küresel ekonomi sayesinde, dünyadaki hemen hemen her bölgenin şu anda modasıyla ilgilenen potansiyel bir müşterisi var. Etkili bir web varlığına sahip olduğunuzda, herkesin ihtiyaçlarını 7/24 karşılayabilir ve bir ev ofisinden kurulu bir küresel marka haline gelebilirsiniz.

Moda mağazacılığının eksileri

1. Çok fazla rekabet var.

Herkes moda endüstrisinde bir sonraki büyük isim olmayı hayal ediyor. Ne yazık ki, bu statü yalnızca birkaç seçkin kişiye ayrılmıştır. Moda mağazacılığı dünyasına girmek çok kolay olduğu için, birinin sahip olabileceği rekabet miktarı çok büyük olacaktır. Birçok girişimci, kendilerini aynı moda ürünlerini bile satarken bulur. Bu, birinin kapıdan geçmesini zorlaştırabilir.

2. Güven oluşturmak zor olabilir.

Moda mağazacılığına yeni başlıyorsanız, temel segmentlerinizin güvenini oluşturmak için çalışmanız gerekir. Bu gerçeğin etrafında hiçbir yol yoktur. Kendinizi kanıtlayana kadar insanlar size güvenmeyecek. İncelemeler ve referanslar iyi bir ilk adımdır, ancak gerçekten ihtiyacınız olan şey, size ücretsiz ağızdan ağıza pazarlama sağlayan memnun müşterilerdir. Bu, tüm moda girişimcilerinin yapmaya istekli olmadığı bir başlangıç ​​yatırımı gerektirir.

3. Her zaman çözülmesi gereken teknik sorunlar vardır.

Web siteleri çalışmayı durdurabilir. Barındırma şirketlerinin düzeltilmesi gereken sunucu hataları vardır. Moda bileşenleri yıldan yıla biraz değişebilir, ancak mağazacılık işinizi etkileyebilecek büyük dalgalanmalar yaratırlar. Bu, günlük olarak yapılması gereken çok çeşitli görevler olduğu anlamına gelir ve bu, can sıkıntısını sınırlar, ancak aynı zamanda çözülmesi zor olabilecek zorluklar da yaratır.

4. Ücret skalasını tahmin etmek çok zor olabilir.

Moda mağazacılığı zaman zaman şiddetli kuraklık yaşayabilir. Bu, sektördeki tüm doğru bağlantıları yapmış olsanız bile olur. Ayrıca çok sayıda isabet olacak, bu nedenle bütçenizin zor zamanlardan geçmenize yardımcı olacak şekilde yapılandırıldığından emin olmanız önemlidir. Aksi takdirde hayatta kalmanız zor olabilir.

Moda mağazacılığının artıları ve eksileri, tutkulu bir girişimci için çok faydalı olabilecek bir niş olduğunu gösteriyor. Dezavantajlar düzgün bir şekilde yönetilebiliyorsa, bu sektöre ikinci bir göz atmayı düşünün.