Mucizevi Sabahlar Hızlı Özet (3 dakika) + PDF

Mucize Sabah, Hal Elrod’un 2012 tarihli bir kitabıdır. Hayatınızı iyileştirebileceğiniz araçlar olarak yalnızca sabah alışkanlıklarına ve rutinlerine odaklanan bir kendi kendine yardım kitabıdır.

15 ana dersin 3 dakikalık özeti

# 1 Erken uyanın

Her şeyden önce, sabah saatlerinden yararlanmak ve gerçekten mucizevi bir sabah rutini oluşturmak isteyenler erken kalkmaya ihtiyaç duyarlar. Sabah saatleri çok değerlidir ve yatakta çok fazla zaman geçirmek, keyfini çıkarabileceğiniz gerçek üretkenliği kısaltır ve mucize sabah rutininizin diğer adımlarını atlamanıza engel olur.

# 2 Önceden bir rutin oluşturun

Elrod, onu uygulamaya çalışmadan önce bir mucize sabah rutini oluşturmanın akıllıca olduğunu öne sürüyor. Bu, başarılı alışkanlıkları kalıcı hale getirme yeteneğimizle ilgilidir. Sabahın tam olarak nasıl olacağından ve hedeflerimizin ne olduğundan emin değilsek, bir sabah rutini benimsemek çok daha zordur. Rutininizi önceden planlayın ve ona bağlı kalmak daha kolay olacaktır.

# 3 İyi bir gece uykusu alın

Elrod, tekrar kalkmadan önce sadece birkaç saat çalabilse bile her gece uyumanın önemini vurguluyor. Uykunuzun kalitesi, miktarı kadar önemlidir ve dört saatlik yüksek kaliteli uykunun, bütün gece uyanık kalmaya çalışmaktan ve sabaha kadar devam etmekten daha iyi olduğunu gösterir.

# 4 Altı adımlı yöntem

Elrod’un tüm sabah rutinleri için kendi kişisel deneyiminden ve diğer başarılı girişimciler üzerine yaptığı çalışmalardan elde ettiği gelişimsel uygulamaları birleştiren altı adımlı bir yöntemi vardır. “SAVERS” kısaltmasını takip eder ve her harf tüm yöntemde farklı bir adımı temsil eder.

# 5 Sessizlik

İlk adım, sabahınızın ilk birkaç dakikasını sessizlik içinde geçirmenizi önerir. Çalar saate güvenmek yerine, hemen televizyonu açarken, önünüzdeki günle yüzleşmeniz gerekenlere odaklanmanızı ve tüm hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak harika bir sessizlik döneminin tadını çıkarmalısınız. . Eğer dua edersen, bunu yapmak için bu zamanı alabilirsin. Alternatif olarak, ruhsallığınız için en iyisi buysa meditasyon yapabilirsiniz.

# 6 Olumlamalar

Bu, yöntemdeki bir sonraki adımdır ve önemli hedeflerinizi sözlü olarak belirlemenizi ve bunlara nasıl ve neden ulaşacağınıza dair onaylamaları tekrarlamanızı gerektirir. Rutinin kendisinde olduğu gibi, bu ifadeleri yatmadan önce belirlemek önemlidir. Bunları her sabah düzenli bir şekilde söyleyin ve onlara inanmaya başlayacaksınız.

# 7 Görselleştirme

Rutinin üçüncü adımı, her bir görevin veya hedefin tamamlandığını ve özellikle de verimli ve stressiz bir günün sonunun görselleştirilmesiyle görselleştirilmesidir. Bu şekilde, hedeflerinize ulaşmak için gerçek süreci ve işler zorlaştığında bile devam etmeniz için sizi motive edebilecek ödüllendirici bitiş çizgisini hayal edeceksiniz.

# 8 Egzersiz

Rutinin dördüncü adımı egzersizin önemini vurgular. Düzenli egzersizin kişisel sağlık ve mutluluğun kritik bir parçası olduğu tıp personeli ve sayısız kitap tarafından iyi bilinmektedir. Ancak spor salonuna gitmeye vaktiniz olmasa bile, şınav veya zıplama gibi kanınızın akmasını sağlayacak basit bir egzersiz rutini yapabilirsiniz.

# 9 Okuma

Bu, rutinin beşinci aşamasıdır. Elrod, sabah kahvenizi veya kahvaltınızı yaptıktan sonra sabahları okumaya biraz zaman ayırmanızı önerir. Okumak, beyni diğer tüm eğlence etkinliklerinden çok daha iyi meşgul eder. Bu zamanı geliştirmek veya zevk için okumak için kullanabilirsin; Ne okuduğun önemli değil, ne okuduğun önemli.

# 10 Yaz

Rutinin son adımı yazmakla ilgilidir. Elrod, yazmanın zihinsel sağlığı ve yaşamının her alanında mükemmel faydalar sağladığını iddia ediyor. Günlük olarak kullanacağınız bu beceriyi geliştirmekle kalmaz, kendinizi daha etkili ve olgun bir şekilde ifade etmenize de yardımcı olur. Günlük, sabah rutininin bu kısmına bağlı kalmanın harika bir yoludur.

# 11 Şu anda sahip olduğunuz hayatın tadını çıkarın

Elrod, çoğumuzun başkalarının hayatlarını veya gelecekteki hayatlarımızı kıskanarak uyandığımızı söylüyor. Hayallerimizin peşinden koşarken ve gelişmeye yol açabilecek hedeflerin peşinden koşarken bile, şu anda sahip olduğumuz hayattan zevk almamız önemlidir. Sahip olduğunuz hayatın tadını çıkarmak, her sabah mutlu uyanmanın ve yanlış yola düşmekten kaçınmanın harika bir yoludur.

# 12 Olayları izole etmeyin

Elrod, hayatınızdaki tüm olayları büyük resmin bir parçası olarak görmenin önemini vurguluyor. Bu, bir gün boyunca egzersiz yapmayı bırakmanızı veya haftada bir kez sağlığınız için kötü bir şey yapmanızı önleyecektir. Olaylara münferit olaylar olarak bakmayın ve bunun yerine yaptığınız her eylemi hayatınızın daha büyük hikayesinin ve benzersiz hedeflerinizin bir parçası olarak değerlendirin. Her eylemi ayrı ayrı düşünmek, yanlışlıkla tembelleşmenin hızlı bir yoludur.

# 13 Kendinize yeterince uyuduğunuzu söyleyin

Çoğu insanın her gece 7-8 saat dinlenmeye ihtiyacı olduğu doğru olsa da, uykunuzun kalitesi konusunda iyi bir tavırla yatağa gitmelisiniz. Kendinize iyi bir ruh hali içinde uyanacağınızı ve uykunuzun dinlendirici olacağını söylemek, miktarı ne olursa olsun uykunuzun kalitesini iyileştirmenin iyi bir yoludur.

# 14 Alarmı yatağınızdan uzaklaştırın

Bu basit numara yataktan kalkmanıza yardımcı olacaktır. Alarmı kolayca ulaşabileceğiniz bir yerden uzağa yerleştirmek, aralıksız bip sesini durdurmak için ayağa kalkmanızı ve hareket etmenizi gerektirir.

# 15 Önce su için

Son olarak, uyanır uyanmaz bir bardak su içmeyi unutmayın. Birçoğumuz uyanır uyanmaz susuz kalırız, bu yüzden bunu mümkün olan en kısa sürede düzeltmek ve vücuda düşünmeye ve tam potansiyeline doğru hareket etmeye başlamak için ihtiyaç duyduğu yakıtı sağlamak iyi bir fikirdir.

En İyi 10 Mucize Sabah Alıntısı

  1. “Unutmayın, hayatınızdaki her şeyin tüm sorumluluğunu kabul ettiğiniz an, hayatınızdaki her şeyi değiştirme gücüne sahip olduğunuzu iddia ettiğiniz andır.”
  2. “Disiplin bir yaşam tarzı yaratır.”
  3. “Korkacak bir şey yok çünkü başarısız olamazsın, sadece öğren, büyü ve her zamankinden daha iyi ol.”
  4. “Şu gerçeği kabul etmeliyiz ki, şimdi çoğu insandan farklı düşünmeye ve yaşamayı taahhüt etmezsek, çoğu insan gibi sıradanlık, mücadele, başarısızlık ve pişmanlık dolu bir hayata katlanmak için kendimizi hazırlayacağız.”
  5. “Başarı seviyeniz, kişisel gelişim seviyenizi nadiren aşacaktır çünkü başarı, olduğunuz kişiyi cezbeden bir şeydir.”
  6. “Sıradanlığın, kendinizi diğer insanlarla nasıl karşılaştırdığınızla hiçbir ilgisi yoktur; sadece sürekli öğrenme, büyüme ve gelişme taahhüdünde bulunmamanın sonucudur”.
  7. “Hayattaki en üzücü şeylerden biri, sona ulaşmak ve geçmişe pişmanlıkla bakmak, yapabileceğinizi, yapabileceğinizi ve çok daha fazlasına sahip olduğunuzu bilmektir.”
  8. “Her zaman hatırla, nerede olduğun kim olduğunun sonucudur, ama nereye gittiğin şu andan itibaren tamamen kim olmayı seçtiğine bağlıdır.”
  9. “Sen de dünyadaki herkes kadar değerlisin, hak ediyorsun ve hayatında olağanüstü sağlık, zenginlik, mutluluk, sevgi ve başarı yaratma ve sürdürme yeteneğine sahipsin.”
  10. “Beden için egzersiz ne ise, ruh için de dua neyse, okumak da zihin için odur. Okuduğumuz kitaplara dönüşüyoruz.

Kaydetmek veya yazdırmak için özeti PDF olarak ücretsiz indirin

Sabah Mucizesi’nin PDF özetini indirmek için buraya gidin .