New Mexico LLC’nin 11 avantajı ve dezavantajı

Bir işe başlıyorsanız, kullanılacak en iyi yapılardan birine LLC denir. LLC, “limited şirket” anlamına gelir. İşi yürüten tek kişi siz olsanız ve çalışanınız olmasa bile, LLC’nin yapısı çoğu durumda kişisel varlıklarınızı ticari yükümlülüklerden korumanıza izin verir.

Herhangi bir işte, ana sözleşmenizi dosyalamak için ilk ve en iyi seçeneğiniz kendi ülkenizde olacaktır. Orada bir LLC olarak tanınmadığınız sürece, kendi eyaletinizde iş yapamazsınız. Bunu yaptıktan sonra, New Mexico LLC olmanın artılarını ve eksilerini düşünmek isteyebilirsiniz.

New Mexico LLC’nin avantajlarının listesi

1. Yıllık bir rapor sunmanıza gerek yoktur.

ABD’deki çoğu eyalet, yıllık ticari faaliyetler raporu ister. Bazı eyaletler üç aylık bir rapor bile gerektirir. Ardından, eyalette yapılan satış sayısına göre veya sabit bir ücrete göre yıllık bir ücret ödersiniz. New Mexico’da ikisi de bir gereklilik değildir. Eyalet içi raporlama zorunluluğu yoktur ve yıllık ücret ödemeniz gerekmez.

2. Herkese açık bilgi kısıtlamaları vardır.

New Mexico, ülkedeki bir işletme yöneticisinin adının, dosyalandığında kuruluş sözleşmesinin bir parçası olarak dahil edilmesini gerektirmeyen az sayıdaki eyaletten biridir. Bu, adınız ve adresinizin diğer eyaletlerde olduğu gibi kamuya açık kayıtların bir parçası olmadığı anlamına gelir. Bir işe dahil olmak istiyor ancak kişisel bilgilerinizin basit bir aramada bulunmasını istemiyorsanız, New Mexico LLC’yi düşünmek iyi bir seçenektir.

3. Eyalet dışında iş yapabilirsiniz.

New Mexico’da olmasanız bile, eyalet kuralları, ek dosyalama gereksinimi olmadan kendi eyaletinizde veya başka herhangi bir yerde iş yapmanıza izin verir. Bazıları için bu, evde bir mağaza açmak için yeterince iyi olabilir. Yerel kuruluş kurallarınızın neler olabileceğini belirlemek için kendi eyaletinize danışmalısınız. New Mexico eyalet dışı satışlara izin verse de, eyaletiniz ikinci bir belge setinin sunulmasını gerektirebilir.

4. Bir LLC kurmanın maliyetleri oldukça rekabetçidir.

New Mexico’da bir LLC kurmanın maliyeti sadece 50$’dır. Çoğu işletme için maliyetlerinizi toplamda 300$’ın altında tutan tek seferlik bir ücrettir. Bu aynı zamanda ilk yıl için kayıtlı bir acentenin maliyetini de içerir. Bu, bazı eyaletlerin temel LLC evrakları için aldığı ücretten daha düşük bir fiyata her şeyi alacağınız anlamına gelir.

5. Varlıklarınız devlette yüksek düzeyde korumaya sahiptir.

New Mexico, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki LLC’ler için en katı varlık koruma düzenlemelerinden birine sahiptir. Üye sorumluluklarıyla ilgili bir işletme sözleşmeniz olduğunda, kesinlikle uygulanır. Bu, işletme sözleşmesinde listelendiğinde kişisel varlıklarınızın diğer üyelerin eylemlerine karşı korunabileceği anlamına gelir. Toplantı tutanaklarını takip etmeniz gerekse de, işinizi yürütmenin çok fazla zaman almayan basit yolları vardır.

6. Hemen işinize başlamanıza gerek yok.

New Mexico, kuruluş makalelerinizi dosyaladığınızda LLC’niz için geçerli bir tarih gerektirir. Sunumdan hemen sonra başlar. Mevcut durumunuz için finansal olarak avantajlı ise, başlangıç ​​tarihinizi 90 gün erteleme seçeneğiniz vardır.

New Mexico LLC’nin Dezavantajları Listesi

1. Eyalet dışındaysanız, kayıtlı bir acenteniz olmalıdır.

New Mexico, eyalette kayıtlı bir acentenizin olmasını şart koşuyor. Bu gereksinim, yazı yazılırken 125 $ olan bir ücretle birlikte gelir. Bunu sizin için birisine yaptırabilirsiniz veya bu kapasitede çalışması için eyalet içinde bir kuruluş kiralayabilirsiniz, bu da başka bir maliyet sağlar. Bu nedenle, rapor edilecek herhangi bir devlet ücreti olmasa da, diğer eyaletlerde ödeyeceğinizden daha fazla olabilecek ödenmesi gereken ücretler vardır.

2. Hiçbir şey satmasanız bile vergi ödemek zorunda kalabilirsiniz.

New Mexico’da bir kurumsal franchise vergisi vardır. Bir işletmenin ödemesi gereken asgari vergi, LLC’nin bir şirket olarak vergilendirilecek şekilde ayarlanması durumunda 50 ABD dolarıdır. Vergi yılı boyunca eyalette hiçbir şey satmasanız bile, yine de bu asgari vergiyi ödemeniz gerekir. Ayrıca, yerel satış vergisini toplamanız ve meydana gelen eyalet bazlı satışlarda bunu bildirmeniz istenecektir. Eyalet satış vergisi oranı %5,125 olmasına rağmen, bir satış sırasında toplanan ortalama satış vergisi, yerel gerekliliklerle %7’den fazladır. Bir New Mexico LLC olarak buna uyduğunuzdan emin olmanız gerekir.

3. Kayıtlı temsilcinizin adını ve adresini eklemelisiniz.

New Mexico, yöneticinizin adının ve adresinin kuruluş sözleşmesinde yer almasını istemeyebilir, ancak kayıtlı temsilcinizin orada olmasını gerektirir. Bu belgede listelenen herhangi bir kayıtlı temsilci, normal çalışma saatleri içinde LLC belgelerinizde listelenen adreste bulunmalıdır. Bu, kayıtlı temsilcinizin işletmeniz hakkında bilgi arayan herkese açık aramalarda göründüğü anlamına geldiğinden, bazı müşteriler işletmenizin kişisel olmadığını veya daha kötüsü, olası bir dolandırıcılık olduğunu düşünebilir.

4. Varlık korumalarınız bir New Mexico LLC ile otomatik değildir.

Varlıklarınızın LLC’nizdeki diğer üyelerden korunması için, kuruluş sözleşmenizin bir parçası olarak bir işletme sözleşmeniz olmalıdır. Zorunlu olmamakla birlikte, eyalet yasalarının sağladığı korumaları almak için bu sözleşmenin bir parçası olarak varlıklarınızın bir listesine sahip olmanız gerekir. Üyelerin herkes için en yüksek düzeyde koruma sağlamada oynadıkları rol konusunda çok net olmanız gerekir. O olmadan, onu anlayamazsın.

5. LLC’niz için bir New Mexico posta adresiniz olmalıdır.

Kendinizi New Mexico’da kayıtlı bir acente olarak adlandırmanıza izin verilir. Bir bina veya ev ile ilişkiliyseniz, posta adresini sunumunuzun bir parçası olarak kullanabilirsiniz. İşletmenizle ilişkili bir posta adresiniz olmalıdır. Eğer sizde yoksa veya bir tane eklemezseniz, eyalet varsayılan olarak iş yerinizi kayıtlı acentenizin adresine ayarlar.

New Mexico’da bir LLC kurmanın avantajları ve dezavantajları, düşük iş yapma maliyetleri ve yıllık raporlama gereksinimlerinin olmaması nedeniyle dikkate değer. Dikkate alınması gereken potansiyel olumsuzluklar var