Opencart’ın 12 avantajı ve dezavantajı

OpenCart, herkesin müşterilerin ürün satın almasına olanak tanıyan bir web sitesi oluşturmasına olanak tanıyan ücretsiz ve açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. Bu, odak noktanız işinizi başarılı bir şekilde yürütmeye devam ederken, işinizi hemen ölçeklendirmenize olanak tanır. Mağazanızı ücretsiz olarak başlatabilirsiniz ve tüm güncellemeler ve indirmeler de ücretsizdir.

Ayrıca, başarılı bir deneyim için ihtiyaç duyduğunuz özel iş desteğini sağlamaya kendini adamış bir topluluğa da erişebilirsiniz. WordPress yapılarına ve bir platform olarak nasıl çalıştığına aşina iseniz, hızlı bir öğrenme eğrisi ile OpenCart’ı çok iyi tanıyabileceksiniz.

Her ürün veya hizmet, dikkate alınması gereken bazı avantajlar ve dezavantajlar sunar. Bunlar, OpenCart’a daha yakından bakıyorsanız düşünmeniz gereken kilit noktalardır.

OpenCart’ın avantajlarının listesi

1. Uluslararası bir e-ticaret varlığı oluşturabilirsiniz.

OpenCart, birden fazla dili vitrininize dahil etmeyi kolaylaştırır. Bu hizmetle, farklı dillerde ürün adlarını ve hizmet özelliklerini not almanıza olanak tanıyan kapsamlı özelleştirme seçeneklerine sahipsiniz. İşletmeniz ne kadar küçük olursa olsun, bu benzersiz avantaj, çok az çabayla e-ticaret için uluslararası bir güç olmanızı sağlar.

2. Eksiksiz bir rapor ve metrik seti sunar.

OpenCart, kapsamlı rapor ve metrik seti ile işletmenizin ne kadar sağlıklı olduğunu öğrenmenizi kolaylaştırır. Raporları işletmenizin ihtiyaçlarına göre özelleştirebilirsiniz. Hatta gerekli gördüğünüz ayarlamaları yapmak için sitenizin topladığı verileri filtreleyebilirsiniz. Her şey iyi tasarlanmış, anlaşılması kolay bir pano aracılığıyla gerçekleştirilir ve size mağazanız hakkında bir bakışta gerekli bilgileri verir.

3. Mağazanızın yönetimini kolaylaştırır.

OpenCart, yeni mağazanızı kendi başınıza yönetmenizi kolaylaştırır. Piyasada bulunan 13.000’den fazla modül ve tema sayesinde yeni işlevler eklemek oldukça kolaydır. Hemen hemen her hizmet, sektör ve sektör bu platformda temsil edilir ve işletmenizin büyümesine yardımcı olmak için ihtiyacınız olan tüm entegrasyonu kullanmanıza olanak tanır. İhtiyacınız olan satışları elde etmek için sosyal medyayı, eBay’i veya Amazon’u vitrininize bile entegre edebilirsiniz.

4. Mevcut ödeme ağ geçidinizi kullanabilirsiniz.

OpenCart, hemen hemen tüm mevcut ödeme ağ geçitleriyle uyumludur. PayPal sitede başı çekmesine rağmen, bu platform üzerinden Sage Pay, E-Way, Amazon Payments, WorldPay ve daha pek çok şeyi kabul edebilir.

5. Tercih ettiğiniz gönderim yöntemini kullanabilirsiniz.

OpenCart, bugün tüm büyük e-ticaret sitelerinde bulunan en yaygın nakliye yöntemlerini entegre eder. USPS, Australia Post veya Royal Mail gibi ulusal posta sisteminizi kullanabilirsiniz.Ayrıca FedEx, UPS ve diğerleri ile uyumludur. Bu sayede müşterilerinizin mevcut operasyonlarınıza uygun bir şekilde alışverişlerini zamanında teslim almasını sağlayabilirsiniz.

6. Size özel teknik destek sağlanır.

OpenCart açık kaynaklı bir topluluk olmasına rağmen, sorunlarını çözmek için ücretsiz topluluk desteğine %100 bağımlı değildir. Bu platform aracılığıyla sunulan özel bir teknik destek hizmeti de vardır. Bu ücretli bir hizmet olmasına rağmen, bir kerelik yalnızca 99 $ onarım maliyeti garanti edilir. Karşılığında, garantili 48 saat yanıt alırsınız, en yüksek standartlarda çalışırsınız ve yapılanların tam bir raporunu alırsınız. Kurulum dahil tüm kapsam için aylık ödeme hizmeti de mevcuttur.

7. OpenCart eklentilerinin çoğu da ücretsizdir.

OpenCart maliyet öğesini olumsuzlayamazsınız. Bedava çok çekici bir kelime. Tak ve çalıştır pazarına girdikten sonra, ücretsiz olan birçok çözüm olduğunu göreceksiniz. Bunun için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmadan farklı ödeme ağ geçitleriyle sitenizi çalışır hale getirmek mümkündür. Diğer platformların çoğunda, aynı hizmet için bir miktar ödeme yapmanız istenecektir.

Opencart istatistikleri

OpenCart’ın dezavantajlarının listesi

1. SEO için kanonizasyon sorunları oluşturun.

OpenCart ile platformunuzu oluşturmaya başladığınızda, en büyük sorunlarınızdan birinin birden fazla yinelenen sayfa oluşturmak olduğunu göreceksiniz. Tasarım sürecinden geçerken web sitenizdeki aynı sayfanın birkaç farklı URL’ye sahip olabileceğini göreceksiniz. Bu, mevcut SEO kampanyanız için bir sorun yaratır ve bağlantı adaletinizin aşırı uzatılmasını önlemek için sizi kodlama düzeyinde kanonizasyonla uğraşmaya zorlar.

2. Farklı tesisler her zaman birbiriyle çalışmaz.

OpenCart ile modül kurulum işleminin WordPress’e çok benzediğini göreceksiniz. Başlamak kolay olsa da, uzantıların, eklentilerin, modüllerin ve eklentilerin her zaman birlikte çalışmaktan hoşlanmadığını göreceksiniz. Siteniz için iyi çalışan bir kombinasyon bulmak uzun bir deneme yanılma süreci olabilir. Bazı durumlarda, bu çatışmalar sitenizin kullanıcı deneyiminin tehlikeye girmesine neden olacak kadar şiddetli olabilir.

3. Envanter listenizi içe aktarmak zor olabilir.

İlk mal veya hizmet setinizi sitenize yükledikten sonra, SQL veritabanını premium bir hizmet kullanmadan değiştirmek zorlaşır. Veri kaybını önlemek için çevrimiçi olanlardan ayrı ve eksiksiz bir envanter veritabanı tutmalısınız. Bir eklenti olmadan, yüklenen bilgileri güncellemenize izin verilmez. Yeni veriler eklemek için eski bilgileri tamamen kaldırmanız gerekir.

4. Yavaş bir ödeme deneyimi sunar.

Ek eklentiler yüklemeyi seçmediğiniz sürece, OpenCart ile ödeme deneyimi, diğer e-ticaret platformlarında bulacağınızdan daha yavaştır. Ücretsiz olabilir, ancak bazı siteler bu platformun onları dezavantajlı hale getirdiğini düşünecektir. Bu sorunu gidermenin iki yolu vardır: programı kendi başınıza değiştirin veya ek eklentiler seçin. Bu nedenle, genellikle sınırlı envantere sahip küçük siteler için OpenCart önerilir.

5. Sistemin kendisi bazı kullanıcılar için çok hafif olabilir.

OpenCart hafif bir sistemdir, bu nedenle web sitenizi çok miktarda içerikle boğmaz. Madalyonun diğer yüzü, performansının düşebileceği anlamına gelen hafif bir sistemdir. Sağlam bir barındırma platformunda olsanız bile, OpenCart’ta bulunan ölçeklenebilirlik biraz eksik. Yalnızca temel özelliklerle, doğal olarak büyüme hırslarını azaltır.

E-ticaret Yazılım Pazar Payı İstatistikleri

OpenCart’ın avantajları ve dezavantajları bize kurulumunun kolay ve şeffaf bir sistem olduğunu gösteriyor. İyi bir şekilde bütünleşir, kullanımı ücretsizdir ve sitenize etkili bir e-ticaret çözümü sunar. Ancak, bu platformun potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için bir bedeli olan premium ürünleri kullanmalısınız. Basitlik açısından daha iyi bir seçenek yoktur, bu nedenle OpenCart bir göz atmaya değer.