Pampered Chef satışının 18 artısı ve eksisi

Pampered Chef, 1980 yılında Doris Christopher’ın güçlü pişirme araçlarına ve bilgilendirici ipuçlarına erişmenin aile pişirme deneyimini geliştirmeye yardımcı olabileceğini hissettiğinde ortaya çıktı. Uygun fiyata sunulan doğru ürünlerle “sorunsuz” bir ortamda daha hızlı yemek pişirmenin mümkün olduğunu hissetti.

Önümüzdeki 30 yıl içinde yaşam tarzları daha yoğun hale geldikçe, birçok aile tam bir öğün yemek için oturmayı yeterince zorlayıcı buldu. Birlikte bir tane yapmak imkansız bir görev gibi görünüyordu. Bu nedenle Pampered Chef, bugünün evlerinin yaşamlarını zenginleştirmeye de odaklanıyor. Şirket, ilişkilerin hafızayı ve yemeği aynı anda geliştirdiğine inanıyor. Yeterince sık görüşürlerse hayatları değiştirebilirler.

Pampered Chef, çok seviyeli bir pazarlama satış fırsatıdır; bu, eşyalarınızı satmak için bağımsız bir danışman olmanız gerektiği anlamına gelir. Bu, bu tür bir deneyimden kaynaklanan faydalarla sizi kendi işinizden sorumlu bir müteahhit yapar. Partilere ev sahipliği yapacak, ürünleri çevrimiçi satacak ve sevdiğiniz bir şeyi satmak için ekibinizle birlikte çalışacaksınız.

Bu tür bir fırsatı değerlendiriyorsanız, Pampered Chef’i satmanın artılarını ve eksilerini incelemeniz için burada bulabilirsiniz.

Şımartılmış şef satmanın avantajlarının listesi

1. Siz ve parti misafirleriniz sadece bir satın alma işlemi yaparak ödül kazanabilirsiniz.

Pampered Chef, bağımsız danışmanları ve parti misafirleri için indirimli veya ücretsiz ürünler için farklı bir aylık spesiyal sunuyor. Örneğin, Ocak 2019 özel misafiri, 75 dolarlık satın alma ile ücretsiz bir hazırlık aracıdır. Misafirler partinize 650 $ veya daha fazla harcadığında, ev sahibi mallara daha fazla harcama yapar. Daha sonra bir ürün seçebilir veya satışlar 200 $ ‘lık bir platoya ulaşırsa özel bir indirim belirleyebilirsiniz.

Ocak 2019’a özel yeni danışman, ücretsiz bir hızlı pişiricidir. Bu ödülü almak için ilk 30 gününüzde komisyona tabi satışlarda 1.250$ göndermeniz yeterlidir.

2. Pampered Chef için çalışmanız gereken minimum saat sayısı yoktur.

Bağımsız bir danışman olduğunuz için satış hedeflerinize ulaşmak için kaç saat çalışmanız gerektiğine karar vermek size kalmış. Bir tatil için, okul masraflarını karşılamak veya aylık araba ödemesini halletmek için para kazanıyor olabilirsiniz. Bazı satış temsilcileri, her ay ipoteğinizi ödemek için yeterli komisyon kazanır. İsterseniz bu işi diğer tam zamanlı işinize göre yapabilir, parti programınızı gerektiği gibi ayarlayabilir ve isterseniz her zaman kesebilirsiniz.

3. Ürünleri indirimli fiyattan satın alabilirsiniz.

Pampered Chef, mevcut danışman unvanınıza bağlı olarak ürünleri istediğiniz zaman %50’ye varan indirimle satın almanızı sağlar. Kullanabileceğiniz minimum ürün indirimi %20’dir. Tutarlı bir müşteri tabanı geliştirirken işinizi ölçeklendirmenize yardımcı olmak için ücretsiz sarf malzemeleri gibi ek ödüllerle birlikte sattığınız ürünler için her ay komisyonlar kazanacaksınız. Ev sahipleriniz, kendi adlarına sahip oldukları partiler için de ödüller kazanacaktır. Bu, herkesin mutfağı için ihtiyaç duyduğu araçları satın alarak ödül kazanabileceği anlamına gelir.

4. Başlamak için toplu envanter satın alınması gerekmez.

Pampered Chef’e katılarak tercih ettiğiniz başlangıç ​​setini satın aldığınızda, diğer MLM fırsatlarında olduğu gibi, doğrudan satmak için büyük miktarda başlangıç ​​envanteri satın almak için aynı baskı yoktur. Danışman olarak rolünüz, onlarla nasıl yemek pişirileceğini gösterdiğinizde, araçların performansına dayalı olarak müşterilerin istediği ürünleri satmaktır. Misafirleriniz daha sonra sizin aracılığınızla bir sipariş gönderecek (tıpkı Zulily gibi bir perakendeciden satın almışlar gibi), ardından şirket ürünleri gönderecektir. Bu şekilde komisyon alırsınız.

Bu yapı, banka hesabınızı hızla tüketebilecek yüksek düzeyde yatırım yapmadan yeni işinizi evden başlatmayı mümkün kılar.

5. Satılan her ürün için makul bir komisyon kazanırsınız.

Diğer MLM şirketlerinin %50 veya daha fazla komisyon vermesinin nedeni, toptan satış fiyatından ürün satın aldıktan sonra envanteri taşıma yeteneğinize bağlı olmalarıdır. Şımartılmış şef farklıdır. Sattığınız ürünlerde %20 komisyon kazanırsınız, işinizi kurduktan sonra %27’ye kadar yükselirsiniz, ayrıca ücretsiz ürünler, satış eğitimi ve bir tatil fırsatı için puanlar gibi bonuslar kazanırsınız. Bir takımda sizinle birlikte satış yapmak için başkalarını işe alırsanız, diğer herkesin elde ettiğinin %3’ünü daha kazanırsınız.

6. Şahsen bir partiye ev sahipliği yapmanıza gerek yok.

Pampered Chef, yapısını güncel teknolojiye uyum sağlayacak şekilde yeniledi. Ayrıca komisyon kazanmanın bir yolu olarak şirketinizle sanal bir parti düzenleyebilirsiniz. Hayat yoğun bir program sunar, bu nedenle insanlarla yüz yüze tanışmak her zaman mümkün değildir. Tarifleri, yemek pişirme ipuçlarını paylaşmaya devam edecek ve belki de herkes için eğlenceli bir deneyim yaratmak için bir hediye sunacaksınız. Bu olayların çoğu Facebook’ta gerçekleşir, ancak herhangi bir sosyal toplulukta olabilir. Yemek pişirme partisi veya bağış toplama etkinliği olabilir; Her iki durumda da, yine de avantajlar elde edersiniz.

7. Pampered Chef ürünlerini satmanın başka yolları da var.

Çoğu kişi, şirketin sunduğu tarifleri ve ürünleri kullanarak herkes için hızlı bir yemek hazırlayan Pampered Chef partilerine aşinadır. Ayrıca danışman olarak da ürün satmanın bir yolu olarak bir katalog partisi, bağış toplama etkinliği veya gelin duşu seçebilirsiniz.

Katalog partileri, en son ürün koleksiyonunu ofis içinde dağıtmanıza, arkadaşlarınızla bunları tartışmanıza veya birisinin doğrudan sizin aracılığınızla bir sipariş göndermesini sağlamanıza olanak tanır. Bağış toplama partileri, seçtiğiniz bir neden için ev sahibi ödülleri almak yerine satışların bir yüzdesini bir hayır kurumuna bağışlamanıza izin verir. Bekarlığa veda partileri, bir arkadaşınıza yardım ederken bir komisyon ödülü alırken, tüm arkadaşlarınıza yeni çiftin evi için gerekli eşyaları satın almalarını sağlar.

8. Pampered Chef’i satmak için yemek pişirmeyi bilmenize gerek yok.

Bağımsız bir danışman olmak istiyorsanız Pampered Chef’in sunduğu mutfak aletlerini nasıl kullanacağınızı bilmek yardımcı olsa da, bu beceri hizmetin bir şartı değildir. Birçok başarılı danışman, kendi işini kurma adımını attıkları için yemek pişirmeye ve yemeğe olan aşklarını keşfettiler. İnsanlara aletlerin mutfaktaki kritik sorunları nasıl çözdüğünü gösterebileceksiniz. Ürün bilgi kartları, ek bir kaynak olarak başlangıç ​​setinizle birlikte gelir, ayrıca çevrimiçi eğitimler de mevcuttur.

9. Hediye veya tatil sertifikası almak için yönetici olmanıza gerek yok.

Satış faaliyetleriniz, Pampered Chef’i sattığınızda, sadece yarı zamanlı çalışıyor olsanız bile, bir tatil fırsatı için puan kazanmanızı sağlar. Diğer doğrudan satış fırsatlarından farklı olarak, bu gezilere çıkmak için belirli bir unvana ihtiyacınız yok. Alaska, Disneyland, İtalya, Meksika ve diğerlerine her yıl tatiller düzenlenmektedir. Seyahat etmek istemiyorsanız bir hediye sertifikası da seçebilirsiniz.

İlk teşvikleri kazanmak için ayda yaklaşık dört program göndermeniz gerekirken, büyük geziler ayda yaklaşık sekiz programla yapılır.

10. Pampered Chef’in sunduğu katalog hala nispeten tutarlı.

Birkaç MLM ve doğrudan satış şirketi her ay kataloglarını değiştirecek ve en son ürünleri sunmak için daha fazla satın almanızı gerektirecektir. Hatta bazı ajanslar ayda iki kez değiştiriyor. Pampered Chef, ürün kataloğunu yılda sadece iki kez değiştirerek danışmanlarına bu süreçte daha fazla tutarlılık sunuyor. Bu, müşterilerinize sürekli olarak yeni kataloglar dağıtmak yerine, her bir partide ve doğru fiyata ne sattığınızı bilmeyi çok daha kolaylaştırır.

11. Pampered Chef ile çalıştığınızda gerçek bir maaş çeki kazanırsınız.

Diğer kuruluşlara kıyasla Pampered Chef ile bağımsız danışman olarak tutulacak daha az kitap var. Bunun nedeni, sattığınız ürün üzerinden yeniden satış karı yerine doğrudan komisyon kazanmanızdır. Şirket, danışmanlarına ayda iki kez doğrudan para yatırma işlemiyle ödeme yapıyor. Daha sonra, vergilerinizi dosyalamanız için her yıl ABD’de bir 1099 formu alacaksınız.

Teslimat yapmadığınız, ev sahibi avantajları için ödeme yapmadığınız ve genel giderlerin daha az olduğu için birçok temsilci, Pampered Chef ile çalışırken geçmişte izledikleri diğer MLM fırsatlarından daha fazla kazanabileceklerini görüyor.

Şımartılmış bir şef satmanın dezavantajlarının listesi

1. Bağımsız danışman olmak için bir başlangıç ​​seti için ödeme yapmanız gerekir.

Yeni danışmanlara satış yolculuğuna başlamak istediklerinde sunulan üç seviye başlangıç ​​seti vardır. Amaç, tercih ettiğiniz kit ürünlerini perakende olarak satmaktır; bu, her şeyi satarsanız 300 doların üzerinde kar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Bunlar Ocak 2019 itibariyle seçeneklerinizdir.

• Başlangıç ​​kitinin fiyatı 109$’dır ve teorik değeri 450$’ın üzerindedir.

• Değeri 650$’ın üzerinde olan Deluxe Kit’i 159$’a seçebilirsiniz.

• Ayrıca toplam perakende değeri 1.000 doların üzerinde olan 249 dolardan Ultimate Kit de var.

Kiti satın almazsanız, bağımsız danışman olamazsınız.

2. Aktif kalmak için korumanız gereken minimum bir satış seviyesi vardır.

İlk tarafınızdan komisyon kazanmaya başlayabilmenize rağmen, tüm yeni danışmanlar için durum her zaman böyle değildir. Satış yapmakta zorlanıyorsanız minimum gereksinimler devreye girebilir. Aktif bir işletmeyi sürdürmek için ayda en az 150 $ tutmanız gerekir. Bunu müşterilere satışta kazanamıyorsanız, aktif kalmak için gelecekteki envanterden (veya kişisel mutfak ihtiyaçlarınız için) toptan ürünler yaparak yükümlülüğü karşılayabilirsiniz.

3. Kaydolmak için bir işe alım görevlisine sahip olmanızı gerektirir.

Pampered Chef ürünlerini satmaya karar verdiğinizde otomatik olarak mevcut danışman ekibinin üyesi olursunuz. Bu ürünleri satan birini tanımıyorsanız, başlangıç ​​kitinizi satın alma işlemi sırasında bölgenizdeki bir danışman için çevrimiçi arama yapmalısınız. Kendi ekibinizi oluşturmaya başlamak için sıfırdan başlama seçeneği yoktur. Ekip lideriniz iş çabalarınızı desteklemeye yardımcı olacak pratik tavsiyeler sunabilirken, herkesle aynı mahallelerde ve şehirlerde çalıştığınız için bir müşteri tabanı oluşturmaya çalışmanın zor olabileceğini göreceksiniz.

4. Hareketsiz kalırsanız kariyer satış rakamlarınızı kaybedersiniz.

Şımartılmış Şef danışmanı olarak aktif kalmak için mevcut minimum gereksinimi karşılamıyorsanız, kariyer satışlarınızı kaybedersiniz. İlk seferde şartı karşılamıyorsanız, durumunuzu hatırlatan bir mektup alacaksınız. Durumunuzu geri yüklemek için sizden sonra kimse gelmeyecek, ancak minimum standardı göndermek ve tekrar aktif olmak için 11 ayınız var.

5. Amerika Birleşik Devletleri’nde serbest meslek vergisi ödeyeceksiniz.

Pampered Chef için 1099 çalışanı olduğunuz için, vergi açısından bağımsız yüklenici statünüz, serbest meslek vergisi ödemenizi gerektirir. Amerika Birleşik Devletleri’nde Medicare ve Sosyal Güvenlik’e işveren ve çalışan katılımından siz sorumlusunuz. Bu rakam, kazandığınız gelirin %15,3’ü kadardır. Bu rakam 2018’de kazanılan ilk 128.400 $’lık kazanılan gelir için geçerlidir. Vergilerinizi beyan ederken bir kısım için kesinti talep edebilirsiniz, ancak ödeyeceğiniz miktar tipik bir iş sözleşmesi olan birinin ödeyeceğinden daha fazla olacaktır. her yıl.

6. Bir “aile ve arkadaşlar” sorunu yaratmaya devam edin.

Pampered Chef ile danışmanlar üzerinde daha az baskı var, çünkü zaten insanların her zaman satın aldığı ürünleri satıyorsunuz. Büyük ödüller kazanabilmek için partiler veriyorsunuz veya başkalarını ağırlamalarını sağlıyorsunuz. Pek çok temsilci, özellikle de işe başladıklarında, “aile ve arkadaşlar” tuzağına düştüklerini hâlâ görüyorlar. Bu insanlar başta size destek olacaklar ama tek gelir kaynağınız olamazlar. Bir satış temsilcisi olarak ağınızı genişletmekte zorlanıyorsanız, bu kuyu sonunda tükenecek ve gerekli minimumları karşılamakta zorlanabilirsiniz.

7. Pampered Chef’i satarak garantili bir geliriniz yok.

Bazı satış pozisyonları size garantili bir taban maaş, ardından gelir elde ettiğinizde ek bir komisyon sunar. Pampered Chef’i satmayı seçerseniz durum böyle değil. Geliriniz, yaptığınız arama çalışmasına dayanmaktadır. Bir parti düzenlemek ve tek bir satış yapmamak mümkündür. Sanal partilerinizle kimsenin ilgilenmemesi de mümkündür. Çoğu temsilci, minimum gereksinimleri karşılamak için ayda en az bir partiye ev sahipliği yapabilse de, çalışmalarının karşılığı, mevcut diğer fırsatlara kıyasla minimumdan daha az olabilir.

Pampered Chef’i satmanın artıları ve eksileri, çalışma isteğinize, kendinizi disipline etme yeteneğinize ve mevcut kişisel ve profesyonel ağlarınızın kapsamına bağlıdır. Bazı temsilciler danışman olarak yarı zamanlı çalışarak tam zamanlı bir gelir elde ederler. Diğerleri, asgari düzeyi karşılamak için mücadele ediyor. Ancak sizinle birlikte hareket edebilecek bir iş arıyorsanız böyle bir gelir kaynağı bulmanız zor.