Peachtree vs Quickbooks

QuickBooks, ABD KOBİ muhasebe yazılımı pazarının yaklaşık %90’ına sahiptir. Bu, rekabetin geri kalanı için çok az şey bırakır, ancak Peachtree, onu geçerli bir yarışmacı yapan belirli avantajlara sahiptir. Her iki yazılım çözümü de her büyüklükteki işletmenin giderleri takip etmesine, yardımcı muhasebe araçları almasına ve gelir kaynaklarını yönetmesine olanak tanır. Peachtree genellikle bir KOBİ çözümü olarak değerlendirilirken, QuickBooks bireyler, serbest çalışanlar ve bağımsız yükleniciler için planlar sunar.

Her bir muhasebe ve finans yazılım çözümünün güçlü yönlerine bakarak ihtiyaçlarınıza en uygun ürünün hangisi olduğunu belirleyebilirsiniz.

Kısa bir not: Peachtree artık Sage ile birlikte çalışıyor ve Sage 50 olarak bilinen muhasebe ve finans yazılım paketine uyumlu hale getirildi.

Peachtree’nin güçlü yönleri nelerdir?

Peachtree, kullanıcılara tamamen özelleştirilebilir 100’den fazla rapora erişim sunar. Aynı zamanda bulut tabanlı bir hizmettir, bu nedenle, markanızın ve işletmenizin ihtiyaç duyabileceği verileri girmek ve raporları oluşturmak için birlikte çalışan insanlara sahip olabilirsiniz. Envanteri ortalama maliyet, LIFO, FIFO ve daha fazlasına göre yönetebilirsiniz.

Bunlar, Peachtree’nin bir muhasebe ve finans yazılımı çözümü olarak neler sunabileceğine bakarken göz önünde bulundurulması gereken ek güçlü yönlerdir.

  • Üst düzey planıyla 40 kullanıcıya kadar hizmet verebilirken, orta sınıf planı tek kullanıcılı veya çok kullanıcılı platformlara izin verir.
  • GAP kontrolleri, şüpheli görünebilecek etkinlikleri incelemenize veya yinelemeleri kontrol etmenize olanak tanır.
  • Platformda yerleşik iş maliyetlendirme yetenekleri vardır.
  • Envanter ve iş akışı yönetimi için kapsamlı bir çözüm sunar.

Sage 50 olarak satılan Peachtree, üç fiyatlandırma seçeneği sunar.

Sage 50c Pro – Bu plan, mali durumunuzu düzenlemenize, AR / AP’nizi yönetmenize ve nakit akışınızı ve maliyetlerinizi aylık 44 $ karşılığında yönetmenize olanak tanır.

Sage 50c Premium: Bu plan, daha fazla kullanıcı ve kontrol ekleme seçenekleriyle birlikte envanter planlama ve takibi, gider ve iş yönetimini içerir. Fiyatlandırma aylık 68,25 dolardan başlıyor.

Sage 50c Quantum – Bu plan, kurumsal düzeyde muhasebe ve sektöre özgü özellikler ve daha hızlı bir süreç sunar. Aylık 172,42 dolardan başlayan fiyatlarla bu planla satın almak için en az 3 kullanıcı gerekiyor. 10 kullanıcılı bir planın maliyeti aylık 287,42 ABD dolarıdır.

Peachtree ayrıca, Sage 50 finans ve muhasebe yazılımı çözümleri için aylık veya yıllık plan satın alındığında indirimli bir Microsoft Office 365 aboneliği sunar.

QuickBooks’un güçlü yönleri nelerdir?

QuickBooks, bir çek defteri kaydı kullanmak gibi hissettiren bir sistemi takip ederek kullanımı daha kolay olma eğilimindedir. Bu basit arayüz, mevcut işlemleri ve alışkanlıkları hakkında daha fazla veri arayan kişiler için iyi bir çözüm haline getiriyor. Ayrıca bulut tabanlı bir çözüm ve son derece uygun fiyatlı bir çevrimiçi sürüm sunar. QuickBooks, orta bir maliyetle çalışır.

Bunlar, QuickBooks’un bir muhasebe ve finans yazılımı çözümü olarak neler sunabileceğine bakarken göz önünde bulundurulması gereken ek güçlü yönlerdir.

  • Tüm abonelik seviyelerinde karşı kopyalama yetenekleri sunarak finansal izlemeyi çok daha kolay hale getirir.
  • Bağlı kuruluş olarak kullanılabilen e-mağazalar da dahil olmak üzere e-ticaret platformlarına entegre edilebilir.
  • Banka hesapları ve kredi kartı hesapları ile senkronizasyon özelliği vardır, böylece işlemler gerçek zamanlı olarak alınabilir ve incelenebilir.
  • Bu yazılım çözümü için kullanılabilen birkaç üçüncü taraf eklentisi vardır ve ayrıca bir satış noktası seçeneği sunar.

QuickBooks için dört farklı plan mevcuttur.

Serbest Meslek Sahibi – Ayda 10 ABD Doları karşılığında mil, kazanç takibi yapabilir, fatura gönderebilir ve giderleri düzenleyebilirsiniz.

Basit Başlangıç: Ayda 15 ABD doları karşılığında, tahmin gönderme ve satış vergilerini takip etme olanağına sahip olursunuz, ancak milleri takip etme yeteneğinizi kaybedersiniz.

Temel Bilgiler: Ayda 30 ABD Doları karşılığında, tüm Basit Başlangıç ​​özelliklerini korurken QuickBooks aboneliğinize fatura yönetimi ve birden fazla kullanıcı ekleyebilirsiniz.

Artı: Artı planı yukarıda belirtilen her şeyi içerir, ayrıca zaman takibi, envanter takibi ve 1099 ödeme takibi sağlar.

Bu planlara ayda 25 ABD Doları ve ayrıca çalışan başına aylık 5 ABD Doları karşılığında gelişmiş bir bordro özelliği ekleyebilirsiniz. Tam hizmet bordrosu ayda 80 ABD Doları ve ayrıca çalışan başına aylık 5 ABD Doları karşılığında mevcuttur.

Peachtree vs QuickBooks: Hangisi Daha İyi?

Peachtree, mali durumlarında bir sonraki adımı atmaya hazır olan işletmeler için tasarlanmıştır. İzleme ve yönetim araçları, KOBİ’leri ve büyük şirketleri daha yüksek düzeyde verimlilikle yönetmenize olanak tanıyan özelleştirilmiş raporlara filtrelenebilen daha fazla veri sunar.

QuickBooks, bireyler, yükleniciler ve yeni başlayan KOBİ’ler için genelleştirilmiş bir muhasebe yazılımı çözümüdür. Hesaplarınızla temel araçlar, işbirliği olanakları ve gerçek zamanlı veri senkronizasyonu sunar.

Her birinin etkili bir çözüm olma potansiyeli vardır. Her ürünün güçlü yönlerini göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulabilirsiniz.