ProPay vs Paypal

Çevrimiçi bir işletme işletiyorsanız, uygun fiyatlı bir yerel ödeme işlemcisine ihtiyacınız varsa veya ödemeleri ürün veya hizmetlerle entegre etmenin kolay bir yoluna ihtiyaç duyan bir serbest çalışansanız, ProPay ve PayPal genellikle dikkate alınan iki seçenektir.

Her seçeneğin diğerlerine kıyasla dikkate alınması gereken belirli avantajları vardır. Bunlar, tartışmak isteyeceğiniz kilit noktalardır.

1. Kredi kartı ödemesi alın

ProPay, işlem için fatura oluşturarak kredi kartı işlemenizi sağlar. Kredi kartı numarasını, müşteri adını, e-posta adresini ve satın alma tutarını manuel olarak girmeniz gerekecektir. Bu, ProPay hesabınıza giriş yaparak yapılır. Bu, yerel işlemler için kullanışlı hale getirir.

ProPay premium hesaplarının bir kart okuyucuya, iPhone arayüzüne, e-posta faturalarına ve çevrimiçi bir web arayüzüne erişimi vardır.

PayPal, kullanıcılara kontrolleri altındaki herhangi bir web sayfasına entegre edilebilecek bir ödeme düğmesi sunar. PayPal Here ayrıca, manuel bir işlemden kaçınarak kredi kartınızı kaydırmanıza olanak tanıyan bir mobil ödeme çözümü sunar. Çevrimiçi işlemler, bir müşterinin kredi kartı da dahil olmak üzere bilgilerinizi sizin yerinize girmesine olanak tanır ve PayPal ödemeyi sizin adınıza işleyecektir.

PayPal ayrıca kişilerin kendi kendilerine bir kredi kartı işlemi başlatmasına ve e-posta adreslerini kullanarak size ödeme göndermesine olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca fatura gönderebilir veya e-posta ile para gönderebilir.

2. Kabul edilen kredi kartı türleri

ProPay, Visa veya MasterCard logo işaretlerini taşıyan kredi ve banka kartlarını işlemenize olanak tanır. Discover veya American Express kartlarını işlemek için hesabınızı Premium veya daha yüksek bir hesaba yükseltmeniz gerekir. Premium hesapların yıllık ücreti 39,95 dolar.

Tüm PayPal işletme hesapları, günümüzün başlıca kredi ve banka kartlarını kabul eder. Buna Visa, MasterCard, American Express, Discover, Diner’s Club ve JCB dahildir. Eski EnRoute kredi kartları da kabul edilmektedir. Bu ayrıcalık için yıllık ücret dahil değildir.

3. Alınan işlem ücretleri

ProPay, sahip olduğunuz hesap türüne ve işlenen kredi kartına bağlı olarak farklı işlem ücretleri alır. Temel hesaplardan, her işlem için %3,25 artı 0,35 ABD doları tutarında standart bir işlem ücreti alınır. Premium ProPay hesabına yükseltme, Visa, MasterCard ve Discover kredi veya banka kartlarının işlem ücretini %2,69 artı işlem başına 30 sente düşürür. Premium hesaplardan işlem başına %3,19 artı 30 sent ücret alınır.

PayPal, mallar veya hizmetler bir tüketici tarafından ödendiğinde işlemler için sabit %2,9 artı 30 sent ücret alır. Uluslararası satışlarda %3,9 sabit işlem ücreti ve ayrıca alınan para birimine göre sabit bir ücret vardır. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, %2,2 artı 30 sentlik bir işlem ücretine hak kazanır.

PayPal’ın sunduğu mobil ödeme sistemini kullanırsanız, kart kaydırıldığında işlem ücreti %2,7’ye düşmektedir. İşlem PayPal Here kart okuyucularına manuel olarak girilirse, işlem ücreti %3,5 artı 15 senttir.

4. Para ne zaman kullanılabilir?

ProPay aracılığıyla bir kredi veya banka kartı ödemesi işlendiğinde, fonlar genellikle 24 saatten daha kısa sürede kullanılabilir hale gelir. İşlemi gerçekleştirdikten sonra kredi kartı bilgi giriş ekranında ödemenin onaylanıp onaylanmadığını göreceksiniz.

PayPal, genellikle onaylanmış herhangi bir işlemden alınan fonları hemen kullanılabilir hale getirir. Bunun tek istisnası, şüpheli bir kaynaktan alınan fonlara sahip olabilecek yeni tüccar hesapları içindir. PayPal, ödemenin meşruluğunu araştırırken bir işlemi dondurma hakkını saklı tutar.

5. Nakit paraya nasıl erişilir

Temel ProPay hesapları, bankanız veya kredi birliğiniz ACH işlemlerini kabul ettiği sürece, aldıkları parayı yerel çek hesaplarına gönderebilir.

Premium ProPay hesapları, Mary Kay markalı bir MasterCard banka kartı alacaktır. ProPay hesabındaki para, doğrudan bu banka kartına bağlanır ve paranızı satın alma işlemleri için kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca 0,30 $ ücret karşılığında bir çek hesabına para aktarabilirsiniz. ProPay, MasterCard banka kartlarıyla alışveriş yapan kullanıcıların, halihazırda temizlenmiş fonlara ek olarak bekleyen fonlara erişmesine olanak tanır.

PayPal işletme hesapları, dijital cüzdanınızdan çek hesabınıza ücretsiz olarak para aktarabilir. Çoğu ACH işleminin tamamlanması yaklaşık 1 iş günü sürer. PayPal kullanıcıları, isterlerse satın alma veya ATM’den para çekme işlemleri için markalı bir MasterCard banka kartı kullanma seçeneğine de sahiptir. PayPal banka kartıyla yapılan uygun satın alma işlemleri, %1 nakit geri ödeme alır.

PayPal kullanıcıları ayrıca hesaplarında bulunan para için bir çek yazılmasını talep edebilir. Çeklerin çoğu 7-14 gün içinde alınır.

6. İşlem limitleri

ProPay’in her hesap için geçerli olan işlem limitleri vardır. Yeni kullanıcılar 1.500$ limit ile işlem başına 450$ ile sınırlandırılmıştır. Yerleşik hesaplar bu limitlerin artırılmasını talep edebilir, ancak bu inceleme duruma göre yapılır.

PayPal’ın kişisel ve ticari hesaplar için farklı politikaları vardır. Kişisel hesabınız doğrulanırsa, tek bir işlemde 10.000 ABD Dolarına kadar gönderebilirsiniz. Doğrulanmamış hesaplar, işle ilgili mevcut geçmişinize ve hesap üzerinden işlenen para miktarına bağlı olarak belirli bir miktarla sınırlıdır, bu nedenle toplam işlem limitleri değişir.

Ticari hesapların genellikle günlük 3.000 ABD doları satın alma limiti vardır ve nakit çekme limiti 400 ABD dolarıdır. Hesap sahipleri, isterlerse MasterCard banka kartlarında bu tutarı daha fazla kısıtlama olanağına sahiptir.

7. Geri ödeme işleme

ProPay, işletmelerin mevcut mevcut bakiyelerine göre geri ödeme işlemesine olanak tanır. İade edilen para, işlenen kredi veya banka kartına geri dönecektir. Her geri ödeme 0,35 dolara kadar çıkabilen bir ücrete tabidir. Bu, ilk satın alma işleminden düşülen işlem ücretlerine ektir.

PayPal ayrıca, geri ödemelerin kullanılan ödeme seçeneğine işlenmesine de izin verir. İşlemler sayfasından tam bir geri ödeme yaparsanız, ödemeyle ilişkili %2,9 işlem ücretinin tamamı size iade edilir. İşleme eklenen 30 sentlik ek ücret iade edilmeyecektir. Ek ücret alınmaz.

Yerel işletmenizde veya bir e-ticaret çözümünde kullanılabilecek basit bir kredi veya banka kartı işlem süreci arıyorsanız, ProPay çeşitli avantajlar sunar. PayPal’ın çevrimiçi kullanımı daha kolaydır ve kredi kartlarını daha düşük işlem ücretleri ve daha yüksek limitlerle kaydırmayı teklif eder.

ProPay vs PayPal tartışmasında, birçok şey neden kredi veya borç ödemelerini işleme koymanız gerektiğine bağlı olacaktır. Ürün ve hizmetleri müşterilerinize kolaylıkla sunabilmeniz için ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü seçin.