Shopify ve WordPress

Shopify, herkesin başlatabileceği basit bir mağaza oluşturucu sağlamaya adanmış, barındırılan bir e-ticaret platformudur. Birçoğu ücretsiz olan çok çeşitli şablonlar sunar. Kullanıcılara modern bir görünüm ve Shopify deneyimini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış eğitim materyallerine erişim sağlar.

WordPress bir blog platformu olarak başladı, ancak oldukça faydalı olabilecek çeşitli uzantıları ve eklentileri olan bir müşteri yönetim sistemine dönüştü. Bugün çevrimiçi olarak faaliyet gösteren CMS’nin yaklaşık üçte ikisi bu platform üzerinden gerçekleşmektedir. Açık kaynak olduğu için ilk indirme ücretsizdir, ancak e-Ticaret bileşenleri olmayabilir. WordPress üzerinden e-ticaret genellikle WooCommerce aracılığıyla yapılır.

Shopify vs WordPress tartışmasında, sitenizin amacı ve yapısı en büyük kararlardır. Tek ihtiyacınız olan bir mağazaysa Shopify iyi bir çözümdür. Bloglamaya güveniyorsanız ve bu kurulumu kabul eden bir barındırma hesabınız varsa WordPress harika bir seçenektir.

Bunlar, karşılaştırmanın diğer önemli noktalarından bazılarıdır.

Konu seçimi

Her iki platform da birçoğu ücretsiz olan birkaç farklı tema sunar. Shopify temaları kendi kendine üretilir, bu nedenle çevrimiçi varlığınızı oluştururken sizinle birlikte çalışmak içindir. WordPress, üçüncü taraflarca tasarlanmış temalara sahiptir, bu nedenle içeriğinizle çalışan en iyi temalar için bir maliyet söz konusu olabilir.

maliyet

Shopify, işlenen her satın alma için aylık plan ücreti ve işlem ücreti sunan düşük maliyetli bir çözümdür. Web sitenizdeki kullanıcı deneyiminden ödün vermeden envanterinizi ve maliyetlerinizi etkin bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak farklı katmanlar mevcuttur. WordPress ücretsiz olarak kurulabilir, ancak WooCommerce’i uygulamak için profesyonel bir tasarımcı veya oluşturucu gerekebilir. WordPress’te de ödenmesi gereken barındırma ve işlem ücretleri vardır.

Müşteri desteği

Shopify, karşılaştığınız sorunların hızla çözülebilmesi için bir destek uzmanı ekibine tam erişim sunar. E-posta, telefon ve sohbet iletişim seçenekleri mevcuttur. WordPress açık kaynaklı bir ürün olduğundan, özel bir müşteri desteği yoktur. Bazı üçüncü taraf ürünleri bazı müşteri hizmetleri sunabilir. Sorun giderme sorunlarına yanıt bulmak için videoları, forumları ve diğer kamu malı destek öğelerini aramak kullanıcının sorumluluğundadır.

İçindekiler

Shopify daha çok geleneksel bir e-ticaret sitesidir. Ürünler hakkında yazma ve tüketicilerin ürünleri araştırmasına ve karşılaştırmasına olanak tanıyan statik sayfalar oluşturma seçeneğiniz vardır. WordPress, içerik tabanlı bir site olarak tasarlanmıştır, bu nedenle çok sayıda değerli içerik sayfası sağlamak üzere tasarlanmıştır. Blogcular da bu platformu kullanmayı daha kolay buluyor.

Yükseltmeler

Shopify, ne zaman olursa olsun güncellemeler sağlar ve çoğu, oluşturulmuş mağazalarla sorunsuz bir şekilde bütünleşir. WordPress de sık sık güncellenir ve bunu otomatik olarak yapacak şekilde yapılandırılabilir. Ancak, tüm eklentiler veya uzantılar meydana gelen güncellemelerle çalışmaz, bu nedenle bir güncelleme yaptıktan sonra sitenin çökme riski daha yüksektir.

Konaklama

Shopify tüm siteleri barındırır. Bu, e-ticaret platformuna, kullanıcıların keyfini çıkarması için ek bir güvenlik katmanı sağlar. WordPress barındırılmalıdır ve tüm barındırma sağlayıcıları bir WordPress kurulumunun boyutunu kabul etmeyecektir. Birçok barındırma platformunun, herhangi bir barındırma sözleşmesi imzalamadan önce kullanıcı tarafından doğrulanması gereken kendi güvenliği vardır.

ölçeklenebilirlik

Shopify ve WordPress biraz ölçeklenebilirlik sunar. İşletmenize olan ilgi arttıkça, büyümeye devam edebilir. Her iki platformda da envanter limitleri var, ancak WordPress’te daha az. Sık envanter değişiklikleri yaşayan bir KOBİ’yseniz, WordPress’in yönetimi biraz daha kolaydır, ancak Shopify’ın sağlayabileceği tüketici satın alma alışkanlıkları hakkında analitik bilgiler sağlaması gerekmez.

Kullanımı kolay

Her iki platformun da kullanımı nispeten kolaydır. Çoğu kişi geçen hafta bir WordPress sitesini zaten kullandığından veya ziyaret ettiğinden, öğrenme eğrisi Shopify gibi bir platforma kıyasla biraz daha kısadır.

Shopify vs WordPress tartışmasında, çoğu kişi Shopify’ın gerçek bir e-ticaret deneyimi için daha fazla avantaj sunduğunu görüyor. Daha fazla şablon var ve gerçek müşteri desteğine erişiminiz var.

Halihazırda oluşturulmuş bir site veya içerik tabanlı bir çevrimiçi varlığa sahip olan ve yalnızca minimal bir e-ticaret platformuna ihtiyaç duyanlar için, WordPress kullanmak için sağlam bir seçenektir. Mevcut içeriğinizi entegre ederken maliyetleri düşük tutar.

Shopify veya WordPress kullanıyor musunuz? Her seçeneğin artıları ve eksileri hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?