Shopify’ın 12 artısı ve eksisi

Shopify, internet erişimi olan herkesin girişimci ruhunun peşinden koşmasına yardımcı olabilecek bir çevrimiçi mağaza oluşturma aracıdır. Satıcılara yardımcı olabilecek tek hizmet bu değil, bu nedenle Shopify’ın dikkate alınması gereken artıları ve eksileri burada.

Shopify’ın avantajları nelerdir?

1. Kullanımı inanılmaz derecede kolaydır.

Shopify’ı kullanmaya başlamak için kodlama dehası olmanıza gerek yok. Çevrimiçi mağazanız için oluşturmanız gereken her şey, yalnızca birkaç fare tıklamasıyla oluşturulabilir. Ayrıca, ilk kez internet kullanıcılarının kendi mağazalarını kurmaya başlamasına yardımcı olabilecek kapsamlı başlangıç ​​kılavuzları da bulunmaktadır. Bu çok eksiksiz ama basit bir işlemdir.

2. Birkaç yüksek kaliteli mağaza tasarımınız var.

Aralarından seçim yapabileceğiniz yaklaşık 200 tema ile Shopify kullanıcıları, mağazalarının düzeninin başka bir mağazanınkiyle aynı görünüp görünmediği konusunda endişelenmek zorunda kalmayacak. Tasarımlarının çoğu duyarlıdır, bu nedenle mobil cihazlarda iyi çalışırlar. Ayrıca temaların birçoğunu değiştirebilir veya isterseniz kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

3. Esneklik sunar.

Basit bir şablonla başlamak istiyorsanız, yapabilirsiniz. Uygulama marketi sayesinde mağazanıza yeni özellikler de ekleyebilirsiniz. Kodlama hakkında herhangi bir şey biliyorsanız, tam erişime sahipsiniz ve API aracılığıyla yeni özellikler ekleyebilirsiniz.

4. Sizinle tırmanın.

Shopify kullanıcıları, mağazalarını ihtiyaç duydukları kadar büyük veya küçük yapabilir. Mağazanız büyüdükçe büyüyecek bir platformdur. Kullanıcılar, çekirdek müşterilerine odaklanmayı tercih ederlerse mağazalarını daha küçük tutmayı da seçebilirler. Shopify’ı kullandığınızda tam kontrol her zaman sizin elinizde.

5. Zaman değiştikçe güncellenmeye devam eder.

Shopify’ı kullanırken e-ticaret çözümü yatırımınızı tekrarlama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Sürekli olarak güncellenir, böylece en iyi uygulamalar her zaman takip edilir. Bu nedenle, şu anda bireyler ve küçük işletme sahipleri için mevcut olan en iyi e-ticaret çözümlerinden biridir.

6. 14 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Bu, ilk yatırım yapmak zorunda kalmadan sizin için doğru olup olmadığını bilmenizi sağlar.

7. Eksiksiz bir envanter takip sistemi mevcuttur.

Shopify, stokta bulunan tüm ürünleri takip eder. Otomatik envanter bildirimleri almak için bu platformdaki ayarları kullanabilirsiniz. Bu, isterseniz çevrimdışı envanteri içerir ve bir iPad’iniz varsa çevrimdışı satın almalara da izin verilir.

8. Satış vergilerini ayarlamak kolaydır.

Shopify, tüm ABD vergi oranlarını otomatik olarak ayarlar. Ayrıca, bireysel vergi oranları belirlemenize de olanak tanır. KDV’li ülkeler için bu ücretleri doğrudan ürün sayfanıza yerleştirebilirsiniz.

Shopify’ın dezavantajları nelerdir?

1. Platform üzerinde tam kontrole sahip değilsiniz.

Shopify bir gün iflas etmeye karar verirse çevrimiçi varlığınızı kaybedebilirsiniz. Bunun nedeni, mağazanızı kendi üçüncü taraf barındırma acenteniz yerine Shopify üzerinden barındırıyor olmanızdır. Gerçekleşmesi pek olası olmasa da, kendi platformunuzdan bir mağazanız varmış gibi %100 garanti yoktur. Sitenizi koruyacaksınız, ancak mağaza verilerinizi kaybedeceksiniz.

2. Herhangi bir e-posta barındırma hizmetiniz yok.

Shopify siteniz aracılığıyla gerçekleşen herhangi bir e-posta iletişimi harici bir kaynaktan gelebilir. Alan adı barındırma da dahil değildir, ancak isterseniz Shopify arayüzünden bir alan satın alabilirsiniz.

3. Kendi çok dilli mağazanızı tasarlamanız gerekir.

Shopify’ın sunduğu mağazalar, yalnızca tek bir dil arayüzü olacak şekilde tasarlanmıştır. Gerekirse birden fazla dilde bir mağaza oluşturabilirsiniz, ancak bunun için Shopify’ın sunduğu çeşitli şablonlara ve uygulamalara göz atmanız gerekir. Bu şekilde dil desteği sağlamak için standart seçenekler yoktur.

4. Yine de bir öğrenme eğrisi gerektirir.

Shopify’ı nasıl kullanacağınızı öğrenmek oldukça kolay ancak yine de yapılması gereken bir öğrenme süreci var. Bazı kullanıcılar, özellikle öğrenme sürecinin daha zor olduğu ilk günlerde, bu platformu kullanmanın kendileri için çok zor olduğuna karar verebilir ve kullanmamaya karar verebilir.

Shopify’ın artıları ve eksileri, bir çevrimiçi mağaza oluştururken kullanımı oldukça kolay bir platform olduğunu gösteriyor. İhtiyacınız olan her şey tek bir pakette gelir. Başlamadan önce olası olumsuzlukları dikkatlice değerlendirin, ücretsiz denemeden yararlanın ve Shopify’ın sizin için uygun olup olmadığını öğrenin.