Simplenote, Evernote’a karşı

Simplenote en iyi şekilde bir not alma uygulaması olarak tanımlanır. Satış desteği, platformlar arası uygulamalar sunar ve çoğu web tarayıcısından erişilebilir.

Evernote ayrıca not almak için tasarlanmış bir çapraz platform uygulamasıdır. Ayrıca organizasyon, dosyalama, listeler ve görev desteği sunar.

Her iki platformun da temel amacı aynıdır: kullanıcıların notları daha sonra danışabilmeleri için farklı medya formatlarında saklamasına izin vermek.

Düzenli kalmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, Simplenote ve Evernote tartışması tam size göre. İşte dikkate alınması gereken iki platform arasındaki temel farklar.

1. Özellikler ve seçenekler

Simplenote, esas olarak listelerle uyumluluğuna odaklanmıştır. Kullanıcılar, platforma neredeyse sınırsız sayıda metin tabanlı not kaydedebilir. Not oluşturulduktan sonra, anında erişim için bir listenin en üstüne sabitlenebilir. Bir notu tamamlamak için zengin metin biçimine bağlı olarak, not almak için sınırlı yazı tipi değiştirme seçenekleri vardır.

Simplenote’u, not yazmanıza engel olacak dikkat dağıtıcı şeyleri ortadan kaldırmaya çalışan bir platform olarak düşünün. Çok az dağınıklık var.

Evernote, metin tabanlı notlar seçeneği sunar, ancak sesli ve fotoğraflı notların metin notlarının yanına yerleştirilmesine izin verir. Notun nasıl oluşturulduğuna bağlı olarak, bazı medya öğeleri tek bir notta birleştirilebilir. Evernote, internet içeriğini depolamak için bir web kırpma özelliği de sunar. Kalın, italik ve renkli yazı tiplerine de izin verilir.

Kullanıcıların özelliklere erişmek için araç çubukları ve menü tabanlı seçenekler arasında gezinmesi gerekebilir, ancak Evernote öğrenme eğrisini takip ederek istikrarlı bir şekilde daha üretken hale gelebilirler.

2. Senkronizasyon

Simplenote, kullanıcılara yerel bir web istemcisi sunmaz. Senkronizasyon işlemlerini gerçekleştirmek için Mac platformları için açık kaynaklı bir istemci olan Notational Velocity’i kullanır.

Evernote, Windows ve Apple kullanıcıları için tescilli bir web istemcisine sahiptir. Uygulamalar, kişiler için veri tabanları oluşturmak, tarifleri veya gastronomik deneyimleri korumak ve çevrimiçi içeriğin okunabilirliğini artırmak için kullanılabilir. Evernote, kişisel çalışma notlarını düzenlemek için kullanılabilecek Peek adlı bir uygulama bile sunuyor.

3. Fiyatlar

Simplenote ücretsizdir. Kullanıcılara temel bir sürümde sunulur ve işlevlerini kullanmak için bulut tabanlı bir depolama sistemine dayanır. Platform, maliyetlerini dengelemek için kullanıcı arayüzüne, platformu sık sık not almak için kullanan bazı kullanıcılar için can sıkıcı olabilecek küçük reklamlar yerleştirir. Bu platformu kullanırken kaydedilebilecek not sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.

Evernote, sınırlı bir ücretsiz sürüm sunar, ancak en iyi özellikler ve seçenekler, ücretli premium planlarıyla birlikte gelir. Ücretsiz sürüm, yüklemelerde kısıtlamalara sahiptir ve PDF arama gibi özelliklere erişimi sınırlar. Evernote’un premium sürümleri aylık 5 ile 45 dolar arasında fiyatlandırılıyor. Ücretsiz planı kullanıyorsanız, aylık 40 MB yükleme kısıtlaması uygulanır.

4. İşletim sistemleri

Hem Simplenote hem de Evernote, Windows, Mac OS, iOS ve Android sistemlerinde çalışır.

Simplenote, WordPress’in arkasındaki aynı şirket tarafından yapılmıştır ve bu size birkaç kullanışlı seçenek sunar. Kullanıcılar, isterlerse ilerlemeyi izlemek için notlarının birden çok sürümü arasında gezinebilirler. Ayrıca platformdan tek tıkla internet üzerinden doğrudan yayın yapmak da mümkündür. Bu, siz çalışırken otomatik olarak kaydedildiğinden, sürümünüzü kaydedip kaydetmediğiniz konusunda endişelenmeden yazmaya odaklanabileceğiniz anlamına gelir.

Evernote burada da bazı avantajlar sunuyor. Notlara resim ekleyebilir, birden fazla notu tek bir notta birleştirebilir ve not olarak saklanabilecek içeriği kırpabilirsiniz. Simplenote’un sahip olduğu tüm işletim sistemleri için sınırsız seçeneğiniz olmayabilir, ancak kullanıcılara hemen hemen her işletim sisteminde not almak için birden fazla seçenek sunar, bu nedenle düzenleme basit ve kolaydır.

Simplenote vs Evernote: hangisi daha iyi

Simplenote, avantajlı bir kullanıcı deneyimi sağlamak için kullanım kolaylığına ve genel sadeliğine güvenir. Tutarlı ve hızlı çalışan ve çok fazla sistem kaynağı tüketmeyen bir uygulama sağlar.

Evernote, avantajlı bir kullanıcı deneyimi sağlamak için ek depolama ve erişim seçeneklerine güvenir. Bu, platformun kullanımını daha karmaşık hale getirir, ancak bir not içinde daha fazla veri türü depolamak için seçenekler vardır.

Her biri, kişiselleştirilmiş ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek masaya bir şeyler getirir. Size en mantıklı geleni seçin.

Simplenote ve Evernote kullandınız mı? Bu iki platformla ilgili deneyiminiz hakkında ne düşünüyorsunuz?