Sorular ve cevaplar için en iyi 7 WordPress teması

Soruların ve cevapların yayınlanabileceği bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, bu koleksiyondaki konular size ihtiyacınız olan her şeyi sağlayacaktır.

Bunlar etkileşimli WordPress soruları ve yanıtları temaları olduğundan, hem siz hem de ziyaretçileriniz web sitenize içerik gönderebilirsiniz. Bu temaları nasıl yapılandırdığınıza bağlı olarak, web sitenizdeki kullanıcı tarafından oluşturulan içerik herkese açık olabilir veya erişim, yalnızca kayıtlı kullanıcıların görebilmesi için kısıtlanabilir.

bbPress ve BuddyPress gibi popüler etkileşimli WordPress eklentileriyle entegrasyon sayesinde bu temalar, web sitenize tartışma forumları ve sosyal medya özellikleri eklemeyi kolaylaştırır. İçeriğinize erişim karşılığında kullanıcılardan ücret almak ve web sitenizde başka finansal geçişler yapmak için WooCommerce gibi eklentileri de kullanabilirsiniz.

Bu koleksiyondaki WordPress soru ve cevap temaları çeşitli stilleri ve amaçları kapsar, bu nedenle web sitenizin nasıl görünebileceğini görmek için demolarına göz atmayı unutmayın. Ayrıca değişen derecelerde özelleştirilebilirler, bu nedenle şablonlarını keşfederken bunu aklınızda bulundurun.

1. bana sor

bana-soru-cevap-konu

Ask Me, düz kullanıcı arayüzü ve malzeme tasarımı trendini yakından takip eden cesur ve modern bir tasarıma sahiptir. Bununla birlikte, önceden oluşturulmuş renk şemaları ve özel renk seçme aracı sayesinde sitenize kendi lezzetini ve kişiliğini kazandırabilirsiniz.

Bana Sor temasının stili, kayıt, oturum açma ve soru-cevap gönderme sayfaları dahil olmak üzere tüm siteyi kapsar. Bu, web sitenizin ziyaretçilerinize tutarlı bir kullanıcı deneyimi sağlamasına yardımcı olurken, her yeni sayfa görünümünde markanızı güçlendirir.

Bu soru-cevap teması, bir düğmeye tıklayarak web siteniz için doğru stili seçmenize olanak tanıyan üç ana sayfa düzeni içerir. Her kullanıcı kendi profil sayfasının yanı sıra diğer kullanıcılara yardım etmek için puan kazanma olanağına sahip olur.

Soru gönderenler, en iyi yanıtı favori yanıtları olarak işaretleyerek topluluğun geri kalanına yardımcı olabilir. Soruları takip etme yeteneği, diğer ziyaretçilerin yanıtlar gönderilirken güncel kalmasına olanak tanır.

Tamamen mobil uyumlu bir tasarımla, topluluğunuz hareket halindeyken sorular ve cevaplar yayınlayabilir ve gerçek bir amaca hizmet eden hızlı tempolu bir çevrimiçi kaynak oluşturmaya yardımcı olabilir. Önde gelen WooCommerce mağaza oluşturucu eklentisi ile uyumluluk sayesinde web sitenize ürün eklemek bile mümkündür.

2. Bilgi

Lore, soru-cevap web siteleri oluşturmak için mükemmel bir bilgi tabanı konusudur.

Bilgi bankası web siteleri, çevrimiçi belge yayınlama ve tartışma forumu sitesi oluşturma için tasarlanan Lore, çok yönlü bir soru-cevap WordPress temasıdır. İster destekleyici belgeler ister Soru-Cevap olsun, içeriğinizi düzenlemenize yardımcı olmak için Lore, etiketler, kategoriler ve oluşturmanız gereken tüm özel seçenekler dahil olmak üzere WordPress’in yerleşik sınıflandırma işlevselliğinden yararlanır.

Lore ayrıca sitenize çeşitli makaleler göndermek için iyi bir blog yazısı şablonları seçimine ve ayrıca bir SSS bölümü eklemek için şablonlara sahiptir. Site içeriğinizi yönetmek söz konusu olduğunda, WordPress panonuz aracılığıyla eriştiğiniz tema yönetimi arayüzü net bir şekilde düzenlenmiştir ve anlaşılması kolaydır.

Ziyaretçilerinize, onlara bunu yapma olanağı verirseniz, sitenize içerik eklemeyi çok kolay bulacaktır. Ön uç formlar sayesinde, tüm işler iyi tasarlanmış formlar aracılığıyla yapıldığından, ziyaretçilerinizin daha önce WordPress kullanıp kullanmadığı önemli değil.

Lore’un demosuna bakarak, bu temayla oluşturulmuş web sitelerinde gezinmenin ne kadar kolay olduğunu hemen göreceksiniz. Açılır menüler, içerik içi bağlantılar ve diğer gezinme özellikleri sayesinde, ziyaretçileriniz aradıkları bilgileri web sitenizde hemen bulabilmelidir. İçeriğinizi birden çok dilde yayınlamak istiyorsanız, Lore en iyi çok dilli WordPress eklentileriyle çalışır ve ayrıca RTL dillerini destekler.

Lore, web sitenizin kullanıcı dostu olmasını sağlamak için temiz ve modern bir arayüze ve tasarıma sahiptir.

3. Diski

Discy, birinci sınıf bir sosyal soru ve yanıt WordPress temasıdır.

Bir sonraki Quora’yı oluşturmayı planlıyorsanız veya yalnızca hedef kitlenizin birbirine sorular sorabileceği bir çevrimiçi alan başlatmak istiyorsanız, o zaman Disy konusu aradığınız araç olabilir. Bir WordPress temasından daha fazlası olan Discy, sitenizin başarılı olması için ihtiyaç duyacağı tüm özellikleri içerir. Disy, soru-cevap özelliklerine ek olarak özelleştirilebilir ve web sitenize doğru görünümü ve hissi vermenizi sağlar.

Bu temayı kullanarak Soru-Cevap web sitenize uygulayabileceğiniz özelliklere gelince, seçeneklerden bazıları arasında en iyi içeriğin kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olmak için yanıt oylaması, ziyaretçilere daha fazla bilgi edinme olanağı sağlamak için kullanıcı profili sayfaları yer alır. Bu yayıncılık çözümleri ve etkileşimi ödüllendirmek ve teşvik etmek için bir puan ve kullanıcı rozetleri sistemi. Filtre ve arama aracının yanı sıra içerik etiketleme gibi diğer özellikler, hedef kitlenizin sitenizde tam olarak aradıklarını bulmalarına yardımcı olacaktır. Olumlu oylar ve olumlu oylar da dahildir ve kullanıcılarınıza gönderilen yanıtları derecelendirme olanağı verir.

Discy, soru ve cevap özelliklerine ek olarak, web sitenizin tasarımının kontrolünü elinize almanıza yardımcı olacak birçok araca sahiptir. Örneğin, sitenizin nasıl görüneceğini tanımlamak için çeşitli renk seçenekleri arasından seçim yapabilir ve sayfa düzenleri için tasarım özelliklerini ayarlayabilirsiniz. Sitenizdeki her içeriğin görünümünü kontrol etmek için sayfa şablonu kitaplığını da kullanabilirsiniz.

Etkileyici özellikler ve tasarım öğeleri kombinasyonuyla Discy, ihtiyacınız olan her şeye tek bir pakette sahiptir.

4. Manuel

Kılavuz, çok amaçlı bir çevrimiçi dokümantasyon ve soru-cevap WordPress temasıdır.

İşletmeleri veya hizmetleri için kendi yardım masalarını veya destek sitelerini kurmalarına yardımcı olacak bir konu arayanlar için Kılavuz bir göz atmaya değer. Bu konuyu nasıl kurduğunuza bağlı olarak, sadece birkaçını saymak gerekirse bir tartışma forumu, çevrimiçi bilgi tabanı veya belge deposu oluşturabilirsiniz. Ancak, Manuel ile, çok işlevli bir web sitesi oluşturmak için tüm özelliklerini birleştirebileceğiniz için oluşturmak için tek bir site türü seçmek zorunda değilsiniz.

İçeriğinizin olabildiğince yararlı ve kullanışlı olduğundan emin olmak için, Kılavuz, makalelerinize ziyaretçilerinizin indirebileceği ekleri eklemek için iyi bir desteğe sahiptir. Bu sayede, sürücüleri veya eğitim dosyalarını paylaşıyorsanız bunları Manuel tema ile sitenize eklemek kolaydır. Bu temayı seçerseniz tüm içeriğiniz de yazdırılabilir. Belirli dosyaları veya belgeleri güvende tutmanıza yardımcı olarak, sitenizin herhangi bir alanını hızlı bir şekilde parola ile koruyabilirsiniz.

Kılavuz, aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce yazı tipi dahil olmak üzere birçok ayar ve özelleştirme seçeneğine sahiptir. Bu, soru ve yanıt web sitenizi işletmenizin markasına uyacak şekilde yapılandırmanızı kolaylaştırır. Web sitenizin tek tek sayfaları üzerinde size daha da fazla kontrol sağlamak için Manual, sürükle ve bırak özellikli Visual Composer premium içerik düzenleyici eklentisiyle birlikte gelir. Ayrıca, bilgi tabanı web sitenize slayt gösterileri eklemeniz gerekirse, Slider Revolution eklentisine de erişebilirsiniz.

Manual’in diğer bazı harika özellikleri arasında, içeriğine ne sıklıkla erişildiğini hızlı bir şekilde görmenizi sağlayan belge istatistikleri ve ziyaretçilerinizin belgelerinizi tek bir tıklamayla derecelendirmesine olanak tanıyan makale yorumu widget’ı yer alır. Kullanıcılarınızı içeriğinizi Twitter ve Facebook gibi sitelerde takipçilerine tanıtmaya teşvik etmek istiyorsanız, sosyal paylaşım düğmeleri de yararlı olmalıdır.

Kılavuz, çeşitli soru ve cevap sitelerine uygun hale getirmek için iyi bir demo setine sahiptir.

5. Bilgi Merkezi

InfoCenter, sitenizi hızlı bir şekilde başlatmanıza yardımcı olmak için önceden oluşturulmuş bir Soru-Cevap web sitesi demosuna sahiptir.

İster çevrimiçi bir bilgi bankası web sitesi, ister bir soru-cevap sitesi veya her ikisinin bir kombinasyonunu oluşturmak isteyin, InfoCenter sizin için tasarlandı. Bu konu ayrıca, web sitenize bir tartışma forumu ekleyerek, kullanıcılarınıza kendi sorularını gönderebilecekleri ve sorguları yanıtlayabilecekleri bir yer sağlayan bileşenlere sahiptir. Sitenizdeki içerik, ziyaretçilerinizin sizin ve kullanıcılarınızın yayınladığı içeriği derecelendirmesine olanak tanıyan Ajax oylama sistemi gibi özelliklerle geliştirilebilir. Bu sayede, kullanıcıların sorunlarına cevap ararken zaman kazanmaları için bir cevabı en iyi çözüm olarak işaretlemek mümkündür.

WordPress soru-cevap web sitenizi tasarlamaya gelince, InfoCenter ile seçebileceğiniz üç ana seçeneğiniz var. Ana ana sayfa düzenlerine ek olarak, sitenizi oluştururken birlikte çalışabileceğiniz birçok başka şablon da vardır. Bazı örnekler, kullanıcı paneli sayfasını, SSS bölümü şablonlarını ve tartışma forumu düzenlerini içerir. Paket ayrıca, sayfalarınıza ekleyebileceğiniz, web sitenizin kenar çubuklarında ve diğer bölümlerinde dinamik içeriğin görüntülenmesini kolaylaştıran 10 widget’tan oluşan bir seçki içerir.

Bu konuyu kullanmanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi dokümantasyon kitaplığına ek olarak, demo web sitesinde oturum açabilir ve InfoCenter’ın yönetici bakış açısıyla nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Bu, size bu sorunun arka uç işlevselliğini kontrol etmek ve WordPress temasını yanıtlamak ve projeniz için uygun olup olmadığını görmek için iyi bir fırsat verir. Özelleştirme seçeneklerini de deneyebilirsiniz.

Alışılmışın dışında özel olarak tasarlanmış bir soru-cevap konusu arıyorsanız InfoCenter uygun bir seçim olmalıdır.

6. Düz taban

Flatbase, malzeme tasarım stiline dayalı bir soru-cevap WordPress temasıdır.

Flatbase temasının düz kullanıcı arayüzü ve genel tasarımı, soru ve cevap web sitenize modern bir görünüm kazandıracağından emin olabilirsiniz. Yeni sitenizi kurarken, bazıları minimal yerleşimli ve bazıları kullanımda olan daha fazla tasarım öğesi içeren bir dizi demo arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sayede, tercihlerinize uygun, önceden oluşturulmuş bir bilgi tabanı veya soru-cevap şablonu bulabilmelisiniz.

Hangi Flatbase demosunu seçerseniz seçin, web sitenizin ana sayfasında, ziyaretçi yazmaya başlar başlamaz alakalı sonuçları görüntülemek için canlı aramayı kullanan bir arama çubuğu bulunur. Ana sayfadaki diğer öğeler, web sitenizdeki en popüler belgelere iyi organize edilmiş bir bağlantı listesi görüntülemeyi kolaylaştırır. Bir demo seçtikten sonra, onu birkaç tıklamayla WordPress’e aktarabilirsiniz.

Çeşitli ana sayfa düzeni seçeneklerine ek olarak, Flatbase ayrıca Soru-Cevap web sitenizde yayınlayacağınız makaleler için birçok şablona sahiptir. Bu, bilgi tabanınıza yeni bir makale eklediğinizde veya çevrimiçi olarak başka bir belge yayınladığınızda, amaçlarınıza uygun bir şablon bulabilmeniz gerektiği anlamına gelir.

Soru-Cevap web sitenize bir tartışma forumu eklemek istiyorsanız, Flatbase popüler bbPress eklentisi için tam desteğe sahiptir. Bu eklentiyi web sitenizde etkinleştirdikten sonra, sizin ve ziyaretçilerinizin soru sorabileceği ve umarız sorularınıza yanıt alabileceğiniz bir forum eklemeye kolayca başlayabilirsiniz. Flatbase ayrıca tamamen çeviriye hazırdır, bu nedenle web sitenizi ve içeriğinizi başka bir dilde yayınlamak istiyorsanız, bu tema ile mümkündür. Çok dilli bir soru-cevap web sitesi oluşturmak isteyenler için Flatbase, WPML dahil olmak üzere önde gelen tüm çok dilli WordPress eklentileriyle çalışır.

Çok sayıda demo ve şablonla, Flatbase ile sitenize uygun önceden tasarlanmış bir düzen bulabilmelisiniz.

7. Cevaplar

cevaplar-konu

Şablon tema yanıtları, WordPress sitenizi tam olarak işleyen bir soru-cevap portalına dönüştürebilir.

Sorular ve cevaplar ön uç formlar aracılığıyla gönderilebilir ve siteye erişenler için tutarlı bir kullanıcı deneyimi sağlamaya yardımcı olur. Kullanıcılar cevaplara oy verebilir ve soru başlatıcı, bir cevabı en iyi cevap olarak ilan etme yeteneğine sahiptir.

Bu temayı kullanan site sahipleri de gönderimler için ücret talep edebilir. Cevaplar teması PayPal ile bütünleşir ve onu bir iş soru-cevap web sitesi kurmak isteyen herkes için iyi bir seçim haline getirir.

Yedi renkli görünüm de dahil olmak üzere birçok harika özellikle, Cevaplar tam aradığınız şey olabilir.Kategoriler: