Squarespace’in 11 artısı ve eksisi

Bir web sitesi oluşturucusu olarak Squarespace, kapsamlı pazarlama çabalarıyla popülerlik kazandı. Bitmiş ürünleri güzel ve markanın bir bütün olarak güvenilir bir geçmişi var. Bu oluşturucuyu bir sonraki web siteniz için kullanmayı düşünüyorsanız, başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı temel Squarespace artıları ve eksileri burada.

Squarespace’in faydaları nelerdir?

1. Yayına hazır birçok şablon sunulmaktadır.

Squarespace, isterseniz kendi tasarımınızı yüklemenize olanak tanır. Bununla birlikte, asıl çekiciliği, sitenizin kısa sürede profesyonel görünmesini sağlayacak, kullanabileceğiniz oldukça geniş bir şablon yelpazesinin bulunması gerçeğinde yatmaktadır.

2. Squarespace’in şablonlarının çoğu fotoğrafa dayalıdır.

Bu, şablonunuza özel bir makyaj vermeyi çok kolaylaştırır. Sadece şablondaki stok fotoğraflarını kendinize göre değiştirin ve harika bir siteniz olsun. Kodlama, çoğu şablonun renklendirme, tipografi ve yanıt verme hızlarını fotoğraf anahtarıyla bile aynı hizada tutacak şekildedir.

3. Arka uç tasarımının kullanımı kolaydır.

WordPress, Blogger veya benzer bir platform hakkında bilginiz varsa, Squarespace’i tercih edebilirsiniz. Yönetici bölümü, yapıcıyı daha önce hiç kullanmamış olsanız bile gezinmenin anlaşılması kolay olacak şekilde oluşturulmuştur. Her inşaatçının bir öğrenme eğrisi vardır, ancak neredeyse herkes Squarespace’i birkaç dakika içinde keşfedebilir.

4. Hepsi bir arada bir platformdur.

Bu oluşturucuyu kullanırken eklentiler, widget’lar veya uygulamalar hakkında endişelenmenize gerek yok. Her şey bu oluşturucuda yerleşiktir. Web sitesi analizleriniz bile genel platforma dahil edilir. Bu, bir siteye eklenen bir şey aniden yeni bir güncellemeyle uyumsuz hale geldiğinden, bir sitede sorun gidermede daha az sorun olduğu anlamına gelir.

5. Squarespace bir paket olarak sunulmaktadır.

Squarespace’i seçtiğinizde, siteniz için otomatik olarak yedekleme ve yedeklilik sağlanır. Barındırma her zaman optimize edilmiştir ve şablonunuzun ve sitenizin uyumlu olduğundan eminsiniz. Aylık abonelik fiyatına siteniz, barındırma, güvenlik ve fazlalıklar dahildir, bu nedenle birden fazla sağlayıcının uyum içinde çalışması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz, böylece çalışma süresi oranlarınız iyi kalır.

6. Müşteri hizmetleri Squarespace ile her zaman mevcuttur.

Bu platformdaki e-posta biletleri ve canlı sohbet kutuları aracılığıyla 7/24 destek alın.

Squarespace’in dezavantajları nelerdir?

1. Telefon desteği yoktur.

Squarespace ile, düzeltmeniz gereken bir sorun olduğunda anında destek almanın bir yolu yoktur. Sohbet mekanizması oldukça verimlidir, ancak yanıtlamanız gereken basit bir soru varsa, bir konuşmanın olabileceği kadar hızlı değildir.

2. Fiyat Squarespace ile daha pahalıdır.

Squarespace’in sizi aydan aya faturalandırmasını istiyorsanız, siteniz için aylık 26 ABD dolarına mal olur. Planları da tek bir web sitesiyle sınırlıdır ve daha düşük düzeydeki planlar, sahip olabileceğiniz sayfa veya ürün sayısını bile sınırlayabilir. Yıllık ücreti peşin ödemek, maliyeti ayda 18 dolara düşürür. Kişisel sitelerin maliyeti ayda 12 dolar kadar düşük.

3. Gelişmiş pazarlama araçlarının genel bir eksikliği vardır.

İnsanlar web sitenizde sadece siz yayınladığınız için görünmezler. Bilmeleri gerekiyor. Squarespace, önemli paylaşım düğmeleri de dahil olmak üzere tüm pazarlama temellerini size sunar, ancak gelişmiş araçlar en iyi ihtimalle eksiktir. URL yönlendirme seçeneklerine sahiptir, ancak SEO oldukça zayıftır ve temel meta yapı ile sınırlıdır. Pratik olarak A / B testi yoktur.

4. Üçüncü taraf uygulamalar, eklentiler veya uzantılar için destek yoktur.

Bu, yeni başlayanların sitelerini özelleştirmesini zorlaştırır. Squarespace’de yeterince zaman harcarsanız, bu oluşturucuyu kimin kullanacağını seçebilirsiniz. Bu oluşturucu için uygulanan tüm özellikler Squarespace tarafından uygulanmalıdır; bu, işlevselliği üzerinde diğer platformlara göre daha az kontrole sahip olduğunuz anlamına gelir.

5. İçeriği düzenlemek ve eklemek bazen zor olabilir.

Temel içeriğinizi Squarespace’e yerleştirmek oldukça hızlıdır. Yeni sayfalar eklemek, yeni bir blog kurmak veya tasarım şablonlarınızı düzenlemeye çalışmak farklı bir hikaye. Öğe eklemek veya taşımak istiyorsanız, işlem uzun sürebilir.

Squarespace’in artıları ve eksileri, birden fazla satıcı ve maliyetle uğraşmak istemeyenler için faydalı bir hepsi bir arada çözüm olduğunu gösteriyor. Negatifler başarılı bir şekilde yönetilebilirse, Squarespace kişisel veya ticari web siteniz için faydalı bir varlık olabilir.