Ücretsiz İndirilen PDF ile Düşün ve Zengin Ol Hızlı Özeti

Düşün ve Zengin Ol: Dileğinize Ulaşmak için 6 Adım, Napoleon Hill tarafından yazılan 1937 tarihli bir kitaptır. Andrew Carnegie’nin felsefelerinden esinlenerek, hedeflerine ulaşmak ve eylem yoluyla zengin olmak isteyenler için hazırlanmış bir kişisel gelişim ve kişisel gelişim kitabıdır.

15 ana dersin 3 dakikalık özeti

# 1 Geliştirme

Bu kitabı okuyan herkes için Desire Hill’in bir numaralı odak noktası , arzularının gelişimidir. Zengin olmak için, sizi hedefinize giden tüm engelleri aşabilecek ve işler zorlaştıkça sizi motive etmeye yardımcı olabilecek güçlü bir yanma arzusuna sahip olmalısınız. Ancak, arzuyu çok özel adımlarla teşvik etmelisiniz. Bu altı adım şimdi takip ediyor.

# 2 Aklınızda bulundurun

Bir parasal hedefi en iyi yollarından biri arzu sağlamlaştırmak ve gidiş akılda bir para tam miktarı sahip olmaktır zor aldığında devam etmek kendini motive etmek. Zengin olmaya razı olmayın; Çabalarınıza başlamadan önce sağlamlaştırılmış kesin bir parasal hedefiniz olsun. Bu son nokta yüksek ancak ulaşılabilir olmalı ve onu mümkün olduğunca keskin ve doğru yapmalıdır. İsterseniz kuruşuna kadar iner.

# 3 Becerilerinizi / hizmetlerinizi belirleyin

Doğal olarak bu zenginlikler karşılığında ne vereceğinizi de belirlemeniz gerekiyor. Kimse hiçbir şey yapmadan zengin olmaz. Becerilerinizi ve yeteneklerinizi analiz etmeniz ve zengin olmak ve para hedefinize ulaşmak için en iyi neyi kullanabileceğinizi bulmanız gerekecek. Parasal hedefte olduğu gibi, o parayı elde etmek için ne yapmayı planladığınız konusunda net olun.

# 4 Bir tarih seçin

Hill ayrıca, bu adımların başında belirlediğiniz parasal hedefe hangi zamana kadar sahip olmanız gerektiğini bir tarih seçmenizi önerir. Bu oyunun sonudur ve sizi motive etmeye yardımcı olur ve sürecinizdeki hareketsizlik dönemlerine sizi iter. Ayrıca, şu anda parasal hedefinize son teslim tarihinden önce ulaşma yolundaysanız, altınızda bir ateş yakacaktır.

# 5 Bir plan yapın

Ardından, servetinizi ve başarınızı sağlayacak bir planı bir araya getirmeye odaklanmalısınız. Bu planın son derece ayrıntılı olması gerekir, böylece adım adım bir süreci takip edebilir ve parasal hedefinize zamanında ulaşabilirsiniz. Planınız somutlaştığında, hemen uygulamaya başlamanız gerekir. Plana harcanmayan zaman, hedeflerinize ulaşmak için harcanmayan zamandır.

# 6 Hepsini yazın

Az önce düşündüğünüz her şey açık bir ifadeyle yazılmalıdır. Bu, yalnızca hedeflerinizi takip edebilmeniz ve çok karmaşıksa plan yapabilmeniz için etkili bir kayıt işlevi görmekle kalmaz, aynı zamanda hedeflerinize ulaştığınızda onları geçebileceğiniz bir kontrol listesi işlevi görebilir. Şimdiye kadar kaydettiğiniz ilerlemeyi görmekten daha motive edici bir şey olamaz.

# 7 Yüksek sesle okuyun!

Hill ayrıca yazılı ifadenizi günde iki kez yüksek sesle okumanızı önerir. Bu okuma için en iyi zamanlar sabah ilk iş ve gece yatmadan hemen öncedir. Başka bir deyişle, planınız ve hedefleriniz aklınızdaki ilk ve son şeyler olacak ve paranıza ulaşmanın daha iyi yollarını hayal etmenize yardımcı olacak.

# 8 Özgüven eksikliğiniz en büyük zayıflığınızdır

Hill, bir insanın sahip olabileceği en büyük zayıflığın özgüven eksikliği olduğunu söylüyor. Zengin olmayı planlayan herkes, planları için cesaret ve motivasyona dönüşebileceğinden, çok fazla özgüvene sahip olmalıdır. Henüz kendinize güveniniz yoksa, bunu elde etmenin yolları var.

# 9 Otomatik Öneriler

Hill, bir fikir veya düşünceyi bilinçaltınıza yerleştiren kendi kendine telkin kavramını inceler. Autosuggestion, en iyi, aklınızın arkasında çalışan, duygu ve arzularınızla çalışabilen ve akıllı kararlar almanıza ve düşünmenize bile gerek kalmadan hedeflerinize doğru ilerlemenize yardımcı olan otomatik bir program olarak düşünülür.

# 10 Başarısızlık son değil

Tüm başarılı insanlar hayatlarının bir noktasında başarısız olurlar. Gerçek başarılar ve gerçek başarısızlıklar arasındaki fark, tökezleyenlerin hedeflerine ulaşamamasıdır. Bu kitap, başarısızlıklarınız için plan yapmanın ve büyük resmi gözden kaçırmadan geçici yenilgileri kabul etmenin sizin için ne kadar önemli olduğunu gözden geçiriyor. Her kayıptan sonra yeniden ayağa kalkmayı öğrenmelisiniz.

# 11 Beyni Grubu

Hill, etrafınızı size iyi tavsiyelerde bulunabilecek ve size yardımcı olacak birçok akıllı insanla çevrelemenizi şiddetle savunur. Motive olmayan insanlar sizi aşağı çekebileceğinden, bu insanlar da hırslı veya motive olmalıdır.

# 12 Karar daha iyi 

Bir karar vermeniz gerektiğinde, birden fazla seçenek üzerinde tekrar tekrar çalışmaktansa kararlı olmak her zaman daha iyidir. Entelektüel grubunuzdaki biri düşünceli tavsiyelerle fikrinize karşı çıkmadıkça, kendi fikirlerinizi belirleyin ve onları takip edin. Tüm liderler kararlı olmayı öğrenmelidir, bu yüzden kararsız alışkanlıklardan kurtulmak size iyi gelir.

# 13 Kalıcılığı koruyun

Bu kitabın bir diğer ana teması da ısrardır. Finansal veya profesyonel hedefleriniz ne olursa olsun sigarayı bırakmayı reddetmelisiniz. Azim bir zihin halidir ve ne istediğinizi bilmekten, güçlü bir arzu geliştirmekten, bir plan geliştirmekten ve her gün o planı takip etmekten gelir.

# 14 Bilinçaltının kuralları ve duygular tarafından yönetilir

Hill, kararlarımızın birçoğunun aynı zamanda motivasyonumuzun da bulunduğu bilinçaltımız tarafından verildiğine dikkat çekiyor. Bilinçaltı duygular tarafından yönetildiğinden, duygularınızı hedeflerinizle ilişkilendirmeli ve bunları otomatik önerilerinizle birleştirmelisiniz. Bilinçaltı zihin mantığa dikkat etmez.

# 15 Öneriler oluşturun

Otomatik Öneriler Hedeflerinizi yüksek sesle dile getirerek ve sizden tekrar tekrar eylem talep ederek otomatik öneriler oluşturabilirsiniz. Hedeflerinizi ve eylemlerinizi duygularınıza bağlayın ve sonunda bilinçaltınız konuşmanızı ve isteklerinizi kendi içinde birleştirecektir.

En İyi 10 Düşün ve Zengin Ol Alıntısı

  1. “Bütün başarıların başlangıç ​​noktası ARZUDUR. Bunu sürekli aklınızda bulundurun. Küçük bir ateşin az miktarda ısı üretmesi gibi, zayıf arzu da zayıf sonuçlar doğurur”.
  2. “Yenilgi geldiğinde, bunu planlarının sağlam olmadığının bir işareti olarak kabul et, o planlarını yeniden inşa et ve bir kez daha imrendiğin hedefine doğru yola çık.”
  3. “Aklına kesin bir hedef koy ve dünyanın geçmene izin vermek için ne kadar hızlı uzaklaştığını görün.”
  4. “Başarının yolu, sürekli bilgi arayışının yoludur.”
  5. “Vazgeçen asla kazanmaz ve kazanan asla pes etmez.”
  6. “Mutluluk sadece sahip olmakta değil, yapmakta bulunur.”
  7. “Her sıkıntı, her başarısızlık, her kalp kırıklığı, beraberinde eşit veya daha büyük bir faydanın tohumunu taşır.”
  8. “İnsanların zihinlerinden dünyanın kendisinden daha fazla altın çıkarılmıştı.”
  9. “Anlamadığımız şeye inanmayı reddediyoruz.”
  10. “Başkalarının ne düşündüğünü, yaptığını veya söylediğini umursamamaya karar vererek eleştiri korkusunun boynuna ayağını koy.”

Kaydetmek veya yazdırmak için özeti PDF olarak ücretsiz indirin

Think & Grow Rich PDF özetini indirmek için buraya gidin .