Video 2022 için En İyi 21 WordPress Teması

WordPress, bir video web sitesi oluşturmak için ideal bir platformdur. İster kendi dijital kreasyonlarınızı sergilemek için bir portföy web sitesi oluşturmak isteyin, ister korumalı video içeriği içeren bir üyelik sitesi geliştirmeye ihtiyaç duyun, bu koleksiyondaki temalar her türlü projeyi gerçekleştirmeyi kolaylaştıracaktır.

Ayrıca, WordPress özellikleri ve sürekli genişleyen eklenti ve eklenti kitaplığı sayesinde, YouTube benzeri bir video paylaşım sitesi oluşturmak istiyorsanız bunu da kolayca yapabilirsiniz. Temelde, bir film tanıtım sitesi veya bir çevrimiçi haber portalı gibi oluşturmak istediğiniz herhangi bir türde video web sitesi, WordPress ve doğru tema ile bunu kendiniz yapabilmeniz gerekir.

Bu koleksiyondaki tüm temalar, akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının sitenize erişmesini ve içeriğinizi görüntülemesini sağlamak için mobil uyumludur. Ancak, en iyi WordPress video temalarını satın alırken, bilmeniz gereken birkaç isteğe bağlı özellik daha vardır. Buradaki konuların çoğu, bu popüler video paylaşım hizmetinden kendi sitenize içerik aktarmak için YouTube entegrasyonunu içerir.

Bu temalardan bazıları, BuddyPress sosyal medya eklentisi için tam destek içerir. Bu eklentiyi kullanarak sitenize sosyal medya özellikleri ekleyebilirsiniz. Bu, video yorumları, paylaşım ve tartışmayı içerebilir. Bu özellikler, web siteniz etrafında bir topluluk oluşturmanıza ve size çok önemli olan etkileşimli avantajı sağlamanıza yardımcı olabileceğinden dikkate değerdir.

Temaya bağlı olarak, sitenize üyelik işlevi de ekleyebilirsiniz. Bu, içeriğinizin bir kısmını veya tamamını korumalı bir alana yerleştirmenize olanak tanır. Ardından ziyaretçilerinizden videolarınıza erişmek için ücretsiz veya ücretli bir hesap oluşturmalarını isteyebilir ve size web sitenizden ve içeriğinden para kazanma seçeneği sunabilirsiniz.

WordPress ile bir video web sitesi oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki temalar bunu yapmak için en iyi seçeneklerdir.

1. Film

Film, video ve film prodüksiyonu için bir WordPress temasıdır.

10’dan fazla demo arasından seçim yapabileceğiniz Movie, video web siteleri için çok sayıda şablona erişmek isteyen herkes için iyi bir seçimdir. Yakında seçenekler arasında bir demo olacağı için, gitmeye hazır olana kadar süslü bir geçici web sitesi bile oluşturabilirsiniz.

Popüler bir WordPress video temasından beklediğiniz gibi Movie, web sitenizde video içeriği görüntülemek için iyi bir desteğe sahiptir. Galeri şablonları, videolarınızdan veya diğer ilgili içeriklerden görseller paylaşmak istiyorsanız da kullanışlı olmalıdır. Ek olarak, temaya dahil edilen Slider Revolution eklentisi, web sitenizde medya görüntülemek için size daha da fazla seçenek sunar.

Her türden video web sitesi için demolarla Film kesinlikle çok yönlü bir konudur.

2. Vlog

vlog-video-wordpress-teması

Vlog, çok çeşitli projeler için kullanılabilen şık bir WordPress video temasıdır. İster vlog’larınızı yayınlamak için bir web sitesi kuruyor olun, ister dergi stilinde bir video haber sitesi veya video haber sitesi veya bunların arasında bir yer oluşturmak isteyin, Vlog ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Mümkün olduğunca çabuk kurulum yapmanıza yardımcı olmak için Vlog, bir dizi modern demo içerir. Bu demolar solo vlogger’lara yöneliktir; videolar aracılığıyla kendilerini, ürünlerini ve hizmetlerini çevrimiçi ortamda tanıtmak isteyenler; ve bir multimedya video içerik sitesi oluşturmak isteyen herkes.

Hangi demo modunu seçerseniz seçin, ister doğrudan WordPress kurulumunuza yüklüyor olun ister YouTube, Vimeo veya Dailymotion gibi popüler video sitelerinden içe aktarıyor olun, videolarınızı sitenize zahmetsizce gönderebileceksiniz.

Vlog temasını oluşturan çeşitli sayfa şablonları sayesinde, sitenize her yeni video eklediğinizde içeriğiniz için mükemmel düzeni kolayca seçebilirsiniz. Bu tema ayrıca, sizin ekstra bir çaba harcamanıza gerek kalmadan video küçük resimlerini otomatik olarak algılama ve oluşturma ve bunları sitenizde yayınlama yeteneğine de sahiptir. Web sitenizden Vlog ile para kazanmak için de birçok seçenek var.

Ziyaretçilerinizin sitenizden ve içeriğinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için Vlog, onlara videoları daha sonraki bir tarihte oynatmak üzere kaydetme, videoları tam ekran sinema modunda görüntüleme ve çok daha fazlasını sağlar.

Şık ve modern bir video web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Vlog çok fazla esneklik sunar.

3. Video Kutusu

video kutusu teması

VideoBox, çeşitli video tabanlı web siteleri oluşturmak için kullanılabilecek çok yönlü bir WordPress teması olmayı amaçlamaktadır.

Video blogunuz için bir web sitesi oluşturmak, en sevdiğiniz klipler için bir ev oluşturmak veya kendi videolarınız için profesyonel bir çevrimiçi portföy oluşturmak istiyorsanız, VideoBox size birçok seçenek sunar. WordPress web sitenize video içeriği eklemek söz konusu olduğunda, VideoBox, YouTube, Vimeo, Facebook Video ve diğer birçok platform ve hizmet gibi sitelerde barındırılan içeriği hızlı ve kolay bir şekilde içe aktarmak için tam destek içerir. Ancak, video içeriğinizi kendiniz barındırma ve ardından bu dosyaları gönderilerinize ve sayfalarınıza gömme seçeneğiniz de vardır.

VideoBox, YouTube, Vimeo veya DailyMotion gibi belirli sitelerde barındırıldığı sürece sitenize eklediğiniz videolar için otomatik olarak küçük resimler oluşturacak kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Diğer video kaynakları için öne çıkan görselleri manuel olarak oluşturmanız gerekecektir.

Diğer dikkate değer VideoBox özellikleri arasında, ziyaretçilerinizin en iyi içeriğinizden daha fazlasını bulmasına yardımcı olacak popüler bir video beslemesi, ana sayfa modüllerinizi projeniz için en iyi şekilde yeniden düzenlemenizi kolaylaştıran widget’lı bir ana sayfa, bir video carousel widget’ı yer alır. hızlı bir şekilde slayt gösterileri ve bir dizi özelleştirme ayarı ve kontrolü oluşturun. Ayrıca, bu güçlü WordPress video temasından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olan VideoBox ile ayrıntılı belgelere de erişebilirsiniz.

VideoBox’ı sadece 69$’a satın alabilmenize rağmen, WPZoom’un All Theme Bundle teklifinden faydalanırsanız, VideoBox’a ve 40’tan fazla diğer temaya sadece 199$ karşılığında erişebilirsiniz.

4. Oşin

Oshine, ikisi video web siteleri oluşturmak için mükemmel olan 48 farklı demoya sahiptir.

Oshine’ı bu tema koleksiyonuna güzel bir ek yapan özel olarak tasarlanmış iki video web sitesi demosuna ek olarak, bu paketteki diğer demoların çoğu videolarla eşit derecede iyi çalışır. Örneğin, çevrimiçi portföy web sitesi demoları, bu tür içeriği zarif bir ortamda görüntülemek için uygundur. Ek olarak, Oshine’ın diğer demolarının çoğu, ziyaretçilerinizin dikkatini çekmenize yardımcı olabilecek video arka planları kullanır.

Ancak, Oshine paketindeki özel olarak tasarlanmış kameraman ve video ajansı demoları, çok sayıda video içerecek bir WordPress web sitesi oluşturan herkes için belki de en iyi seçeneklerdir. Video ajansı demosu söz konusu olduğunda, önceden tasarlanmış ana sayfanın ana odak noktası, otomatik oynatılan video arka planının göz ardı edilmesi zor olan bölümüdür. Bu özelliğe ek olarak, ana sayfa düzeninde videolarınızdan birini görüntülemek için kullanılabilecek başka bir bölümün yanı sıra yararlı olması gereken diğer öğeler de vardır. Videografikerin demo ana sayfası, benzer özelliklerin yanı sıra showreel’inizi görüntülemek için harika bir video oynatıcıya sahiptir.

Oshine, WordPress web sitenize video gönderirken size birlikte çalışabileceğiniz birçok seçenek sunar. YouTube ve Vimeo gibi akış hizmetlerinden videoları kolayca gömme özelliğine sahip olmanın yanı sıra, video içeriğinizi Oshine ile kolayca barındırabilirsiniz. Videoyla ilgili diğer seçenekler arasında, videoları bir lightbox penceresinde görüntüleme, birden fazla videoyu görüntülemek için bir ızgara biçimi kullanma ve dahil edilen premium Master Slider eklentisiyle çalışan bir video slayt gösterisi oluşturma yer alır. Ayrıca, hiçbir ek ücret ödemeden popüler Slider Revolution eklentisi de dahildir ve size video slayt gösterileri ve diğer etkileşimli içerik türleri oluşturmak için başka bir seçenek sunar.

Kendi WordPress web sitenizi oluşturmak için karıştırabileceğiniz ve eşleştirebileceğiniz önceden oluşturulmuş içerikle dolu olmasına rağmen, bu video teması ayrıca web sitenizin tam olarak istediğiniz gibi görünmesini sağlayan bir sürükle ve bırak sayfa oluşturma aracı içerir. WordPress Özelleştirici ve tema ayarları panelinde bulunanlar gibi diğer özelleştirme seçenekleri, standart bir temaya sahip benzersiz bir video web sitesi oluşturmanıza olanak tanır.

Oshine, popüler bir çok amaçlı tema olduğunu kanıtlıyor ve video şablonları ve özellikleri bunun bir parçası olabilir.

5. BeTüp

betube-video-wordpress-teması

BeTube, bir video paylaşım web sitesi oluşturmak için ideal olan esnek bir video WordPress temasıdır.

BeTube ile video web sitenizi oluştururken aralarından seçim yapabileceğiniz 10 farklı ana sayfa düzeni elde edersiniz. Bu ana sayfa düzenleri, yalnızca birkaç tıklamayla WordPress sitenize aktarılabilir ve yeni web sitenizi kısa sürede hazır hale getirmenize yardımcı olur. Bu temanın neler sunabileceğini görmek için BeTube demo web sitesindeki 10 ana sayfa demosunu görüntüleyebilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra, bu temanın geliştiricileri BeTube’u hiçbir ek ücret ödemeden kuracaktır.

BeTube’un bir başka etkileyici özelliği de, ziyaretçilerinizin kaydolma ve videolarını web sitenize yüklemeye başlama kolaylığıdır. Bir video paylaşım sitesi veya topluluğu oluşturuyorsanız, BeTube kesinlikle ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. Ön formlar aracılığıyla ziyaretçileriniz hızlı bir şekilde giriş yapabilir veya kayıt olabilir. Bunu yaptıktan sonra, başka bir yerde barındırılan videoları paylaşabilir veya dosyalarını doğrudan web sitelerine yükleyebilirler. Tabii ki, bunu kolaylaştırmak için bant genişliği depolama alanınız yoksa video barındırmayı devre dışı bırakma seçeneğiniz vardır.

Web sitenizden para kazanma söz konusu olduğunda, BeTube burada da özelliklerden yoksun değil. Dahil edilen video reklam eklentisi sayesinde, videolardan önce reklam göstermeyi seçebilir, ayrıca sitenizde Google AdSense ve görüntülü reklamların yanı sıra video reklamlar gösterebilirsiniz.

BeTube ayrıca özelleştirme seçenekleri ve araçlarıyla doludur ve size video web sitenizin görünümünü değiştirmenin kolay bir yolunu sunar. Bu güçlü WordPress video teması, videolarınız için otomatik olarak küçük resimler de oluşturacaktır. Bu konudan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak kapsamlı bir dizi video belgesi de mevcuttur.

BeTube, özellikler ve düzen seçenekleriyle doludur, bu da onu bu WordPress video temaları koleksiyonundaki en güçlü ve esnek seçeneklerden biri haline getirir.

6. Videolu

Videoly, videoları WordPress web sitenize yerleştirmenin birçok farklı yolunu sunar.

Bir blogcu, YouTuber veya vlogger olun, Videoly WordPress teması tam da aradığınız şey olabilir. Dokuz farklı ana sayfa düzeni, sitenize gelen ziyaretçileri nasıl karşılayacağınız konusunda birçok seçenek sunar. Hangi demo düzenini seçerseniz seçin, en iyi videolarınızın çoğunu sitenizin ana sayfasında gösterebileceksiniz. Bu, ziyaretçilerinizin ana sayfanıza gelir gelmez dikkatini çekmeniz için size iyi bir şans vermelidir.

Bir ziyaretçi bir video küçük resmine tıkladığında, onu orada oynatabilir veya ziyaretçiyi bunun yerine web sitenizdeki videoyu içeren belirli bir sayfaya götürmeyi seçebilirsiniz. Yine Videoly ile web sitenizin nasıl çalıştığını kapsayan birçok seçeneğe erişebilirsiniz.

Bu temanın projeniz için doğru türde bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olmasının bir başka yolu da size birden fazla makale şablonu sağlamayı içerir. Artık yeni bir blog yazısı yayınladığınızda, içeriğinizin doğru şekilde sunulduğundan emin olmak için çeşitli düzenler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu tasarımların tümü, içeriğinize video eklemek için alan içerir. Ancak, metin ve resimlerle de aynı şekilde çalışırlar.

Özel tasarlanmış bir video web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Videoly’nin Visual Composer sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentisi içerdiğini bilmek sizi memnun edecektir. Ayrıca, Videoly’yi bu en iyi Video WordPress temaları koleksiyonunda gerçekten esnek bir seçenek haline getiren güzel bir özelleştirme kontrolleri ve ayarları seti de var.

Yeni, özelliklerle dolu bir video WordPress teması arıyorsanız, Videoly kesinlikle kısa listenizde bir yeri hak ediyor.

7. VideoDokunma

videotouch-video-teması

VideoTouch, videoları görüntülemek için bir web sitesi oluşturmak için özel olarak oluşturulmuş oldukça esnek bir temadır.

İster bir video koleksiyonu seçiyor olun ister kendi videografi çalışmalarınız için çevrimiçi bir portföy oluşturuyor olun, aradığınız konu bu olabilir.

Web sitenizi kurmaya gelince, projeye kendi kişiliğinizi eklemek için birçok fırsatınız var. Bunun nedeni, web siteniz için benzersiz bir sunum stili oluşturmanıza yardımcı olmak üzere birleştirilebilen çok sayıda tasarım seçeneğidir. Sunulan sınırsız renk şeması kombinasyonlarının yanı sıra, VideoTouch temasıyla oluşturulan iki web sitesinin birbirine benzemesi için hiçbir neden yoktur.

Bunun gibi modern bir WordPress temasından beklediğiniz gibi, VideoTouch tamamen duyarlıdır. Ancak, web siteniz bir mobil cihazda görüntülendiğinde, kenar çubukları veya diğer içerik blokları gibi içeriğinizin hiçbiri gizlenmez. Bu, mobil ziyaretçilerin bu büyüyen demografisinin önemli içeriklerinden hiçbirini kaçırmamasını sağlamaya yardımcı olur.

Son derece genişletilebilir WooCommerce eklentisi için verilen destek sayesinde, web sitenizden ürün veya dosya satmak veya hizmetleriniz için ödeme kabul etmek istiyorsanız, VideoTouch her şeyi kapsar. Bu WooCommerce eklenti desteğinin bir kısmı, birden fazla özel ürün tasarım şablonu ve özel olarak tasarlanmış ödeme ve alışveriş sepeti sayfası şablonlarını içerir.

VideoTouch, olabildiğince hızlı yüklemeyi ve farklı platformlar ve cihazlarda tutarlı bir kullanıcı deneyimi sağlamayı amaçlayan temiz ve net bir temadır.

8. Süper film

Superflick, her türden video web sitesi oluşturmaya uygun, genel amaçlı bir WordPress temasıdır.

Web siteleri oluşturmaktan filmleri tanıtmaya, çeşitli kaynaklardan birden fazla video yayınlamak için portföyler ve video prodüksiyon platformları oluşturmaya kadar çeşitli projeleri kapsayan çeşitli demo seçenekleriyle Superflick, Çok Yönlü WordPress’in bir video temasıdır. Superflick demoları birbirinden çok farklı olsa da hepsinin ortak bir noktası vardır ve bu, videolarınızın ve diğer içeriğin en iyi şekilde görünmesini sağlamaya odaklanmaktır.

Tüm Superflick şablonları, web sitenize profesyonel bir görünüm kazandıracak çok yüksek bir standartta tasarlanmıştır. Bu nedenle, hedef kitlenizi büyütmek için çalışmalarınızı veya hizmetlerinizi tanıtmak veya katılacak yeni projeler bulmak için web sitenizi kullanmak istiyorsanız, bu konu kesinlikle size bu konuda yardımcı olacaktır.

Portföy şablonları, bu temanın özel bir özelliğidir ve size video içeriğinizi zahmetsizce ekleyebileceğiniz bir dizi kullanıma hazır düzen sunar. Superflick’in kullanıcı dostu arayüzü, ziyaretçilerinizin kendilerini web sitenize yönlendirmesini ve harika içeriğinizin daha fazlasını keşfetmesini kolaylaştırır. Web sitenizde videolar, resimler ve ses gibi farklı medya türlerini karıştırmak ve eşleştirmek istiyorsanız, Superflick her tür içeriği kolaylıkla işleyebilir.

Superflick, mümkün olduğunca çabuk kurulum yapmanıza yardımcı olmak için bir demo içerik içe aktarma aracıyla birlikte gelir. Bu sayede WordPress kurulumunuzu Superflick demolarından biri gibi göstermeniz uzun sürmez. Bundan sonra, sitenizin genel kullanıma hazır olması için kendi içeriğinizi yükleyebilirsiniz. Video web sitenizi tasarlamaya daha fazla dahil olmak istiyorsanız, bu hazır temaya dayalı olarak kendi benzersiz çevrimiçi varlığınızı oluşturmak için yerleşik WPBakery Sayfa Oluşturucu’yu kolayca kullanabilirsiniz.

Superflick, hizmetlerinizi ve en son videoları WordPress ile çevrimiçi olarak tanıtmak için idealdir.

9. VideoPro

VideoPro, video merkezli bir web sitesi oluşturan herkes için iyi kurulmuş bir WordPress temasıdır.

VideoPro sürüm 2.2’nin piyasaya sürülmesinden bu yana, bu tema artık her zamankinden daha fazla mobil uyumlu. Google AMP ve Facebook Instant Articles desteğiyle, web sitenizin içeriğinin, özellikle videoların, hangi cihazlarda görüntüleniyor ve hangi platformlarda paylaşılıyor olursa olsun iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Video görüntülemeleri sizin için önemliyse, mobil cihazlar için son derece duyarlı bir WordPress teması seçmek her zaman iyi bir fikirdir.

VideoPro’daki diğer birçok kullanışlı özellik sayesinde, oluşturmak istediğiniz video web sitesinin türü ne olursa olsun bu tema uygun bir seçim olmalıdır. Video içerikli video portföylerinden ve dergi web sitelerinden korumalı içerikli premium üyelik sitelerine ve topluluk sitelerine kadar, VideoPro bu tür bir projeyi kurmanın zorluğunun ötesindedir. Son eklenen üyelik özellikleri, sitenizde kimin neye ve ne zaman erişebileceği konusunda size büyük kontrol sağlar.

Video web sitenizin olabildiğince etkileşimli olmasını istiyorsanız, tam BuddyPress eklenti desteği kullanışlı olacaktır. Bu ücretsiz eklentiyi ve eklenti kitaplığını kullanarak, en popüler sosyal medya ve topluluk oluşturma özelliklerinin çoğunu WordPress web sitenize ekleyebilirsiniz. Facebook, Twitter ve daha fazlası gibi büyük sosyal ağlarda içerik paylaşımı VideoPro ile kullanıma hazır.

VideoPro, gerçekten takdir edilmesi gereken bir dizi özelliğe sahiptir.

10. VideoTube

videotube-video-teması

VideoTube, popüler sosyal video paylaşım platformunu yansıtan bir görünüme sahiptir. Duyarlı tema, kullanıcıların video yerleştirmesine veya yüklemesine olanak tanır ve birçok widget ile ana sayfanın oluşturulması kolaydır. Tema, küçük resimler için otomatik video yeniden boyutlandırma içerir, bir Beğen düğmesi ve görüntüleme sayacına sahiptir ve değiştirilmesi kolay tema renkleri ile birlikte gelir.

11. VidoRev

VidoRev, birçok demo içeriğine sahip başka bir modern çok amaçlı WordPress video temasıdır.

Bir video blogu, haber ve dergi sitesi veya video akış platformu başlatmak istiyorsanız, VidoRev size sitenizin nasıl görüneceği ve işleyeceği konusunda birçok seçenek sunar. Paket, spor, seyahat ve teknolojiyle ilgili videolar gibi belirli içerik türlerine odaklanan bazıları da dahil olmak üzere önceden oluşturulmuş birkaç web sitesi demosu ile birlikte gelirken, diğerleri daha genel düzenlerdir.

Hangi demoyu seçerseniz seçin, VidoRev’in sitenizde video oynatma listeleri oluşturmanıza, video kaydırıcıları yayınlamanıza ve yardımcı olmak için dizi özelliğiyle içeriğinizi düzenlemenize olanak tanıyan kullanışlı video merkezli özelliklerinden tam olarak yararlanabilirsiniz. . bir dizi videoda.

Ayrıca ziyaretçilerinizin kendi video içeriklerini sitenize yüklemelerini mümkün kılabilirsiniz. Ancak, bu işlevi etkinleştirirseniz, dosyaların nerede depolandığı ve hangi dosya boyutlarının kabul edildiği gibi sitenizin bu yönünün nasıl çalıştığı üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Kullanıcılar, ön uç formlar aracılığıyla video dosyalarını gönderebilecek ve açıklamalar gibi destekleyici içerik ekleyebilecek ve tüm süreci olabildiğince kullanıcı dostu hale getirecek.

VidoRev, ziyaretçilerin sitenize içerik eklemesine izin vermenin yanı sıra, videoları doğrudan YouTube’dan içe aktarma seçeneği de sunar. Bunu VidoRev ile manuel olarak yapabilmenize rağmen, bu tema ayrıca YouTube videolarını otomatik olarak içe aktarmak istediğiniz bir kanal veya oynatma listesi belirlemenize de olanak tanır. Bu sayede, video sitenizin düzenli olarak otomatik olarak eklenen sürekli bir yeni içerik akışına sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Sitenizden, ister video dosyası indirmeleri satarak veya bir abonelik hizmeti kurarak para kazanmak istiyorsanız, VidoRev bunun için de işlevselliğe sahiptir. Sitenizden başka bir şekilde para kazanmak için videolarınızda videodan önce gösterilen reklamları da gösterebilirsiniz. bbPress eklentisi desteği, video sitenize tartışma forumları eklemenize de olanak tanır.

VidoRev, en iyi WordPress video temalarından birinden bekleyeceğiniz videoyla ilgili hemen hemen tüm özelliklere sahiptir.

12. Gerçek Mag

truemag-teması

True Mag, bir düğmeye dokunarak WordPress web sitenize uygulanabilen 10’dan fazla demo sürümüyle birlikte gelir.

Video web siteniz için esnek bir şablon arıyorsanız, True Mag tam da aradığınız şey olabilir. Web sitenize hızlı ve kolay bir şekilde aktarılabilen çoklu demo sürümlerine ek olarak, videolarınızın nasıl oynatılacağı ve görüntüleneceği konusunda birçok seçeneğiniz vardır.

True Mag ve eklentileri tarafından sağlanan video işlevselliğinin bazı örnekleri arasında video reklamları görüntülemek için bir araç, video otomatik oynatma araçları ve sitenizin ön ucu aracılığıyla kullanıcı tarafından oluşturulan video gönderilerini kabul etme yeteneği yer alır. Bu nedenle, küçük bir videografi portföyünden veya basit bir video blogundan, topluluk tarafından işletilen bir çevrimiçi video deposuna kadar ne tür bir video web sitesi kurmayı planlıyor olursanız olun, True Mag ihtiyacınız olan her şeyi içermelidir.

Bu tema, web sitenizi YouTube kanalınızla entegre etmeyi de kolaylaştırır. Tema seçenekleri aracılığıyla YouTube kanalınızın video beslemesini harika görünen bir şablon aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz. Ancak True Mag ile videolarınızı kendi kendinize barındırmak ve sitenizde görüntülemek istiyorsanız bu da sorun değil.

True Mag bir yıldan fazla bir süre önce yayınlanmış olabilir, ancak bu tema, web siteniz için yenilikçi bir tema elde etmenizi sağlamak için sürekli olarak güncellendi ve geliştirildi.

13. Cuma

Viem, video siteniz için seçebileceğiniz sekiz farklı tam web sitesi demosuna sahiptir.

Viem’in paketindeki sekiz adet yüksek kaliteli web sitesi demosu ile hangisini kullanacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. En iyi seçim, ilginç düzeni ve zengin özelliklere sahip ana sayfa düzeni sayesinde en iyi demo için güçlü bir rakip. Ana sayfanın üst kısmındaki büyük video oynatıcı, ziyaretçilerinizin kaçırmasını istemediğiniz bir videoyu web sitenizin ana odak noktası olarak göstermeniz için size iyi bir fırsat sunar.

Ana demo ana sayfasının varsayılan düzeninin geri kalanı, çekici bir ızgara düzeni biçimi kullanarak diğer videoların küçük resimlerini görüntülemek için bölümler içerir. Varsayılan olarak başlık, görüntüleme sayısı ve yorum sayısı web sitenizde yayınladığınız tüm videoların altında görüntülenir, ancak bu kolayca kapatılabilir.

Viem’in demolarındaki diğer şablonlar da video içeriğini gösterecek şekilde optimize edilmiştir. Düzen kitaplığı arasında, içeriğinizi sıraya alınmış veya ilgili içerik oynatma listesi eşliğinde ana videoyla YouTube tarzı bir modda görüntülemek için bazı düzenler bulunur.

Viem’in bir başka harika özelliği de, bir kullanıcı bir sayfadaki ana video oynatıcıyı geçtiğinde devreye giren sabit video oynatıcıdır. Bunu yaptıkları anda, ekranın alt köşesinde daha küçük bir video oynatıcı penceresi görüntülenir ve oynatma, kullanıcının kaydırmaya başladığında kaldığı yerden devam eder. Sitenizde her zaman görünür olmak istediğiniz veya ziyaretçilerinizin sitenizin diğer bölümlerini incelerken videolarınızın keyfini çıkarmasını istediğiniz reklam videosu içeriği gösteriyorsanız, bu Viem özelliği çekici olmalıdır.

Viem ayrıca gönderilerinize ve sayfalarınıza videoyla ilgili çeşitli içerik eklemek için kullanabileceğiniz birçok kısa kodla birlikte gelir. Bunun bazı örnekleri, belirli bir video oynatma listesini bir sayfaya yerleştirmeyi ve bir gönderide video içeriğini görüntüleyen bir kaydırıcı eklemeyi içerir. Ayrıca, sosyal medya besleme seçeneği ve blog yazısı ızgara düzeni de dahil olmak üzere yararlı bulabileceğiniz bir dizi video olmayan kısa kod vardır.

Viem’in çok fazla şablonu olduğundan, bu tema için web sitesi demolarına göz atmaya değer.

14. Video Dünyası

dünya-temalı-video

Video World, onu bir WordPress video web sitesi oluşturmak için harika bir seçenek haline getirmek için doğru düzen ve tasarıma sahiptir.

Web sitenizi kurarken Video World, videolarla dolu bir ana sayfa oluşturmak için varsayılan düzeni kullanma seçeneği sunar. Ziyaretçiler web sitenize gelir gelmez, içeriği kategoriye veya seçtikleri diğer kriterlere göre filtrelemek için aşağı kaydırmadan önce öne çıkan videoları hızlı bir şekilde görüntüleyebilirler.

Ana sayfada kullanmak için çok kullanışlı bir widget alanı da var. Bu alan size, amaçlanan Hakkında widget’ını görüntüleme seçeneği sunar. Bu widget hakkında, ziyaretçilerinize bir giriş veya hoş geldiniz mesajı veya alternatif olarak bazı reklam içeriği görüntülemek için kullanılabilir.

Bir ziyaretçi ana sayfadan bir videoya tıkladığında, bireysel video sayfasına yönlendirilir. Buradan videoyu oynatmayı, açıklamayı okumayı ve kenar çubuğu ve alt bilgi içeriğini görüntülemeyi seçebilirler. Bu temanın oEmbed desteği sayesinde sitenize video eklemek, video URL’sini yapıştırmak kadar kolaydır.

Ziyaretçileriniz sayfanızın alt kısmına ulaştığında, çok sayıda videonun yanı sıra bir dizi isteğe bağlı reklam alanını görmüş olacaklardır. Sayfanın alt kısmında, harika içeriğinizden yararlanmak ve daha fazla görüntülemek için bir dizi altbilgi widget alanı vardır.

15. Vodi

Vodi, kendi WordPress video akışı web sitenizi başlatmanıza yardımcı olmak için oluşturuldu.

YouTube ve Netflix gibi popüler video akış platformlarına benzer bir site oluşturmak istiyorsanız, Vodi kısa listemizde olmalıdır. Ancak, bu çok yönlü bir tema olduğundan, içeriğinde video bulunan her tür web sitesi için iyi çalışması gerekir. Bu yüzden sitenize video ekleyecek veya video raporları içerecek bir haber sitesi oluşturacak bir blogger iseniz, Vodi paketindeki çoklu demolara bakmanız tavsiye edilir.

Ziyaretçilerinizin kendilerini en çok ilgilendiren video içeriğini bulmalarına yardımcı olmak için Vodi, kullanımı kolay bir navigasyon sistemine ve kullanışlı bir içerik organizasyon yapısına sahiptir. Mega menü özelliği de dahil olmak üzere tüm menüler ve diğer gezinme yardımcıları sayesinde Vodi, ziyaretçilerinizin sitenizde görüntülemek için daha fazla içerik bulmak için kategorilerinize ve dosyalarınıza göz atmasını kolaylaştırır.

Bu temayı nasıl yapılandırmayı seçtiğinize bağlı olarak, ziyaretçilerinize kaydolma ve video içeriklerini sitenize yüklemeye başlama olanağı verebilirsiniz. Bu sayede sitenizin Netflix ve abonelik hizmeti gibi çalışıp çalışmadığı veya daha çok YouTube gibi olup olmadığı ve başkalarının tüketmesi için herkesin kendi içeriğini yükleyebileceği bir merkez olup olmadığı size kalmış.

Bu temanın tüm şablonları ve özellikleri sayesinde Vodi ve WordPress ile çok çeşitli video web siteleri oluşturabilirsiniz.

16. Vlogger

Vlogger, çevrimiçi video eğitimlerinin yanı sıra diğer birçok video içeriği türü yayınlamanıza yardımcı olacaktır.

Oluşturmak istediğiniz video web sitesinin türü ne olursa olsun, Vlogger projenizi tamamlamanıza yardımcı olabilir. Bu temanın kullanılabileceği yollardan bazıları, çevrimiçi video kursları ve öğreticiler yayınlamak ve en son vlog’larınızı paylaşmak için web siteleri oluşturmayı içerir. Bu temayı kullanırken YouTube videolarını web sitenize aktarabileceğiniz için sitenizi içerikle doldurmanız uzun sürmez.

Birkaç farklı web sitesi demosu sayesinde Vlogger, video web sitenizin nasıl görünebileceği konusunda size çok çeşitli seçenekler sunar. Demoların ortak özelliklerinden biri, WordPress web sitenize video içeriği göndermeyi çok kolay hale getiren şablonlarıdır. Önceden oluşturulmuş ana sayfa şablonlarına göz atarsanız, çok sayıda video görüntüleyebileceklerini ve ziyaretçilerinize bir sonraki görmek istedikleri içerikle ilgili birçok seçenek sunduğunu göreceksiniz.

Ana sayfa düzenlerine ek olarak, web sitenizde videoları tek tek görüntülemek için birçok şablon vardır. Bir dizi eğitim içeriği yayınlamak için video kursu şablonlarını da kullanabilirsiniz. Vlogger ayrıca eksiksiz bir blog şablonu setine sahiptir ve bu nedenle, video tabanlı içeriğin yanı sıra metin ve resim tabanlı makaleleri blogunuza kolayca gönderebilirsiniz.

Diğer dikkate değer Vlogger özellikleri arasında web sitenize video arka plan ekranları eklemek için iyi düzeyde destek, reklam görüntüleyerek sitenizden para kazanma seçenekleri ve web sitenize video slayt gösterileri ve atlıkarıncalar ekleme yeteneği yer alır. Tüm Vlogger şablonları mobil uyumludur ve hedef kitlenizin sitenize ve içeriğine çeşitli cihazlardan erişmesini sağlar.

Vlogger, önceden tasarlanmış şablonları özelleştirmeyi kolaylaştıran bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentisi ile birlikte gelir.

17. Vidiho

vidiho-video-blog-teması

Vidiho, videoların yerleştirilmesini kolaylaştırmak için yerel WordPress işlevselliğini kullanır. Ana sayfa, HD video için optimize edilmiş büyük bir kaydırıcı içerir. Bu tema ayrıca video olmayan sayfalar için daha geleneksel blog gönderileri seçeneğini ve birçok paylaşım aracını içerir.

18. Video teması

video teması

Video teması, her biri yalnızca birkaç tıklamayla web sitenize uygulanabilen, seçebileceğiniz altı farklı modla birlikte gelir.

İster bir video eğitimi veya üyelik sitesi oluşturuyor olun, ister en sevdiğiniz video içeriğini paylaşmak için bir yer istiyorsanız, video teması tam aradığınız şey olabilir. Bu temayı uygun bir eklenti ile birleştirerek video içeriğinizi ücretsiz olarak sunabilir, ziyaretçilerinizden ücretsiz bir hesap oluşturmalarını isteyebilir veya erişim kazanmak için kaydolup ücretli üye olmalarını sağlayabilirsiniz. Sunulan çok çeşitli blog yazısı şablonları sayesinde, video web sitenize normal bir blog eklemek de sorun değil.

Bu popüler bir tema olsa da, sunulan çok sayıda seçenek ve ayar, kendi kişiliğinizi web sitenize eklemenizi ve herhangi bir kodu kendiniz düzenlemek zorunda kalmadan benzersiz bir görünüm kazandırmayı kolaylaştırır.

WordPress web sitenize video içeriği eklemek ve görüntülemek söz konusu olduğunda, bu tema yerleşik bir video oynatıcının yanı sıra bir YouTube video içe aktarma aracı içerir. Ayrıca videolarınızı belirli bir süre için oynatabilir ve ardından ziyaretçilerinize filmin geri kalanını izlemek için kaydolma seçeneği sunabilirsiniz. Video temasıyla, içeriğinize erişim için ücret almaya karar verirseniz, birden fazla ödeme ağ geçidi desteği de bulacaksınız.

Video içerikli bir üyelik sitesi oluşturmakla ilgileniyorsanız, video teması uygun bir seçenektir.

19. Görüntü

Viseo, çok çeşitli içerik türlerini işleyebilen bir haber, podcast ve video WordPress temasıdır.

Bir video dizisi yayınlamayı planlıyorsanız, Viseo’nun içeriğinizin harika görünmesine yardımcı olacak birçok şablonu vardır. Sadece bu da değil, bu şablonların tasarımı, ziyaretçilerinizin bir dizideki sonraki videoyu bulmasını veya izlemeyi bitirdikten sonra koleksiyonunuzun daha fazlasına göz atmasını kolaylaştırır. Bu tema iyi bir podcast desteğine sahip olduğundan, sitenize birden fazla video dizisi gönderiyorsanız, videolarınızı birbirinden ayrı tutmak ve herkesin kolayca erişebilmesini sağlamak için Viseo’nun düzenleme işlevini kullanabilirsiniz.

Viseo’nun tema demoları için şablonlar çok yaratıcı olsa da, son derece özelleştirilebilirler. Elementor sayfa oluşturucu eklentisiyle uyumluluk sayesinde, tüm bu şablonları modern bir sürükle ve bırak arayüzü aracılığıyla düzenlemek için açabilirsiniz. Sadece bu da değil, bu tema, Elementor için web sitenizi hızla geliştirmenize yardımcı olacak daha zarif şablonlar ve modüller içeren premium bir eklenti paketi ile birlikte gelir.

Bu tema ve WordPress ile herhangi bir harici video barındırma ve oynatma hizmetini kullanabilmenize rağmen, dahil edilen Progression Player video oynatma eklentisini de kullanabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin videolarınızı nasıl sunduğu ve görüntülediği üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız, bu premium eklentinin dahil edilmesi ilginizi çekecektir. Bu aracı kullanmak, video oynatma listeleri oluşturmanıza, videolarınıza albüm kapakları eklemenize ve beş görünüm arasından seçim yapmanıza olanak tanır. Bu eklenti, WordPress Media Player’ın varsayılan işlevselliğini geliştirdiğinden, web sitenize yüklemeye karar verdiğiniz diğer eklentilerle birlikte çalışmalıdır.

Video odaklı şablonların yanı sıra iyi bir dizi blog ve podcast şablonu içeren bir tema arıyorsanız, Viseo’yu yenmek zordur.

20. Video

video-teması-wordpress

Video, Foundation çerçevesinde oluşturulmuş tamamen duyarlı bir temadır. Bu tema, hafifçe kodlanmıştır ve hızlı bir şekilde yüklenecek şekilde tasarlanmıştır; bu, kullanıcıların YouTube, Vimeo veya kişisel yüklemeden video izlemesini kolaylaştırır. Video ana sayfası tamamen widget’lıdır ve tema bir blog, duyurular ve hatta bir e-posta bülteni ekleme özelliğini içerir.

21. Videoya yakınlaştırma

videozoom-video-teması

Videozoom, tonlarca özelleştirme seçeneğine sahip bir temada kendi kendine barındırılan veya gömülü videoları özel JW oynatıcıyla oynatmanıza olanak tanır. Videozoom, çeşitli düzenler, bir video kaydırıcı ve özel bir menü ve gönderi seçenekleri içerir. Bu tema aynı anda birçok videoyu işlemek için tasarlanmıştır.