Web sitesi oluşturucularının 15 artısı ve eksisi

Web sitesi oluşturucular, kişisel veya profesyonel ihtiyaçlar için çevrimiçi bir varlık oluşturmayı kolaylaştırır. Bu platformlarla kodlama veya gelişmiş web sitesi oluşturma teknikleri bilmenize gerek yok. Sadece içeriğinizi yükleyin, bir şablona bağlayın ve hazırsınız. Ancak, bunun mevcut ihtiyaçlarınızı karşılamak için doğru platform olup olmadığını belirlemek için web sitesi oluşturucularının artıları ve eksileri tam olarak değerlendirilmelidir.

Web sitesi oluşturucuların avantajları nelerdir?

1. Herhangi bir web tasarımı veya kodlama bilgisine sahip olmadan harika bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Kendi başınıza bir web sitesi oluşturmak bir seçenek değilse, bir web sitesi oluşturucu en iyi çözümünüzdür. Küçük bir işletme veya kişisel web sitesinin İnternet’e yüksek maliyet olmadan bağlanmasının kolay bir yoludur. Bu kategorideki birçok çözüm ücretsiz veya aylık 10 doların altında fiyatlandırılıyor.

2. Web sitenizi tamamen özelleştirebilirsiniz.

Web sitesi oluşturuculu bir şablon kullanıyor olmanız, özelleştirme seçeneklerinizin olmadığı anlamına gelmez. Web sitesini marka imajınızla eşleştirebilmeniz için şablonun görünümünü değiştirmek yalnızca minimum düzeyde kodlama bilgisi gerektirir. Bazı sürükle ve bırak düzenleyicileri, herhangi bir içeriği sayfanın herhangi bir yerine bırakmanıza bile izin verir.

3. Birçok web sitesi oluşturucu, duyarlı tasarımlar sunar.

Mobil internet trafiği artmaya devam ettikçe, yeni bir sitenin duyarlı olma gibi modern özelliklere sahip olması gerekir. En iyi web sitesi oluşturucularının birçok şablonu duyarlıdır; bu, sitenizin sitenize erişmek için kullanılan tarayıcıya ve cihaza uyum sağlayacağı anlamına gelir. Bu şekilde, farklı bir düzende yinelenen içeriğe sahip ayrı bir mobil site çalıştırırken standart sorunlar hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

4. Kendin Yap çalışmasında SEO seçeneklerinden yararlanmak kolaydır.

Günümüzün web sitesi oluşturucularıyla birlikte çalışan çeşitli SEO eklentileri, eklentileri ve widget’ları vardır, böylece sitenizi fazla sektör bilgisi olmadan pazarlayabilirsiniz. Bir web sitesini yönetme konusunda bu alanda biraz deneyiminiz varsa, bu özellikleri uzun vadeli derinlemesine pazarlama çalışmaları için de kullanabilirsiniz.

5. Birçok web sitesi oluşturucu ücretsiz olarak ek özellikler sunar.

Bir logo oluşturucudan açılış sayfası oluşturucularına ve bunların arasındaki her şeyi bugünün en iyi web sitesi oluşturucularıyla bulacaksınız. Bu özellikler genellikle ücretsiz olarak eklenir, ancak bazı geliştiricilerde belirli premium planlarla sınırlı olabilirler.

6. Çoğu web sitesi oluşturucu, site dışında barındırılır.

Web sitesi tasarımcısını kullanırken kendi sitenizi barındırmak veya barındırma için üçüncü bir tarafa ödeme yapmak yerine, çoğu içerik oluşturucu bugün hepsi bir arada paketler sunuyor. Bu, tüm ihtiyaçlarınız için kapsamlı bir çözüme sahip olmanız için her şeyin aynı platformda barındırıldığından ve oluşturulduğundan emin olmanızı sağlar. Sitenizde herhangi bir nedenle bir şeyler ters giderse, birkaç şirket yerine yalnızca bir şirketle uğraşmak büyük bir zaman tasarrufu sağlar.

7. Hızlı bir uygulama alın.

Çoğu web sitesi oluşturucu bir tıkla ve tıkla sürecinden daha karmaşık olsa da, ortalama bir kişi modern bir oluşturucu ile birçok durumda 2 saat veya daha kısa sürede bir web sitesini sıfırdan tasarlayabilir. Bu, yeni bir konsept, ürün veya hizmetin uygulanmasını kolaylaştırır.

8. Tüm güncellemeleriniz genellikle otomatiktir.

Çoğu web sitesi oluşturucu, mümkün olan en verimli çözüme sahip olabilmeniz için süreçlerini, şablonlarını ve gösterge tablolarını sürekli olarak geliştirmektedir. Her şey hepsi bir arada çözümde yerleşik olduğundan, düzenli olarak yeni güncellemeleri indirme konusunda endişelenmenize gerek yok.

9. Çoğu web sitesi oluşturucu, satın almadan önce denemenize izin verir.

Aylık ücret ödemeniz gerekse de, çoğu web sitesi oluşturucu, platformlarının ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılayamayacağını görmek için ücretsiz bir deneme süresi sunar. Denemeler 7 ila 30 gün arasında sürebilir. Sonuçları beğenmezseniz, herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez, ancak ücretsiz deneme süresi boyunca yüklediğiniz içerikleri de kaybedebilirsiniz.

Web sitesi oluşturucuların dezavantajları nelerdir?

1. Çoğu durumda, web sitesinin sahibi siz değilsiniz.

Bir web sitesi oluşturucu kullandığınızda, kullanılan alan adının sahibi olabilirsiniz, ancak genellikle sitenin sahibi siz değilsiniz. Bu, yüklediğiniz ve kullandığınız içeriğin seçtiğiniz şirketin insafına kaldığı anlamına gelir. İçeriğinizin standartlarına veya politikalarına uymadığına karar verirlerse, istedikleri zaman kaldırabilirler. Bu, bir işletmeyi yönetmeyi zorlaştırabilir.

2. Aylık ücreti ödemeye devam etmelisiniz.

Çoğu web sitesi oluşturucusu aylık planlarda sunulur. Bu, aylık ücreti ödemeyi bırakırsanız, projenizde yaptığınız tüm çalışmaları kaybedeceğiniz anlamına gelir. Web sitesi oluşturucu, sitelerinden para kazanıp kazanmadığınızı umursamıyor. Bazı planlar yıllıktır veya 36 aya kadar sürer, ancak bu aynı zamanda çok daha yüksek bir ön maliyet anlamına gelir.

3. Tüm web sitesi oluşturucuları özelleştirmeye izin vermez.

Sitenizi bir web sitesi oluşturucuda oluşturursanız ve doğası gereği biraz daha teknik bir şeye ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, büyük olasılıkla ihtiyacınız olan değişiklikleri yapamazsınız. Şablonun kodlamasını temel düzeyde değiştirebilseniz de, derinlik değişikliklerine genellikle izin verilmez. Bu, bazı kullanıcılar için etkili bir web sitesi tasarlamayı zorlaştırır.

4. Bazı web sitesi kurucuları e-ticarete izin vermez.

Doğrudan web siteniz üzerinden ürün veya hizmet satmak istiyorsanız, seçtiğiniz web sitesi oluşturucu konusunda seçici olmalısınız. Tüm inşaatçılar, platformlarında bir e-ticaret çözümü uygulamanıza izin vermez. Buna izin verenler için, kredi kartı işlem maliyetlerini içermeyebilecek üstün bir iş planı ile ek bir maliyet ödemeyi bekleyin.

5. Oluşturucunun sınırlamalarına göre sınırlıdır.

Bağlanmak için bu tür bir platform kullandığınızda, yalnızca bir web sitesi oluşturucunun izin verdiği kadar ileri gidebilirsiniz. Üçüncü taraf uygulamaları veya eklentileri uygulamanın bir yolu yoksa ve müşteri veya okuyucu tabanınız için ihtiyacınız olan şey buysa, şansınız kalmaz.

6. Bir site oluşturmadan önce oluşturucuyu nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz.

Çoğu içerik oluşturucunun basit bir arayüzü vardır, ancak yine de sitenizin bağlanabilmesi için onu nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir.

Web sitesi kurucularının artıları ve eksileri, bunun hemen hemen herkesin çevrimiçi olması için basit ve etkili bir çözüm olabileceğini gösteriyor. Genellikle belirli özelleştirme ve ticaret sınırlamaları ve dikkate alınması gereken aylık maliyetler vardır, ancak genel bir perspektiften bakıldığında, bu tür bir platform herkesin fikirleriyle küreselleşmesini kolaylaştırır.