Wix Web Sitelerinin 10 Artıları ve Eksileri

Wix, kullanıcılara harika görünen bir web sitesi oluşturmak için ücretsiz ve premium bir çözüm sunar. Sektörde 10 yılı aşkın deneyime sahip Wix web sitelerinin dikkate alınması gereken birçok artısı ve eksisi vardır.

Wix web sitelerinin faydaları nelerdir?

1. Güncellenmiş tasarım şablonlarını alın.

Wix’in sürükle ve bırak tasarım özellikleriyle dakikalar içinde modern bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu, büyük bir yatırım yapmadan bir işletme veya kişisel siteye bağlanmanıza olanak tanır. Bazı şablonlar ücretsiz planla sınırlıdır, ancak aksi takdirde sağlam ve anında bir kullanıcı deneyimi elde edersiniz.

2. Arayüz sezgisel ve kullanışlıdır.

Bugün bir web sitesi oluşturucuda bulabileceğiniz en çekici arka uç arayüzü değil, ancak inanılmaz derecede kullanışlı. İhtiyacınız olan tüm araçlar sadece birkaç tık ötede. Ayrıca, ücretsiz planda bile şablonları özelleştirmek için yönergeler ve araçlar alırsınız, böylece web siteniz markanızın görünümüyle eşleşebilir.

3. Uzun vadeli planlara takılıp kalmıyorsunuz.

Uygun fiyatlı bir premium plan almak için birçok web sitesi oluşturucu sizi 24-36 aylık sözleşmelere kilitler. Wix ile böyle bir sorununuz yok. Ücretsiz seçeneğe yükseltmek istiyorsanız, ayda 5 ABD doları gibi düşük bir ücretle deneyebilir ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

4. Wix, hızdan ödün vermeden sitenizin güvenliğini sağlar.

Kutudan çıktığı anda, Wix web siteleri hız açısından ortalamanın üzerinde performans gösteriyor. Site bir Wix sunucusunda barındırıldığı için güvenlik konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu, sitenizi tasarlamaya ve çeşitli premium paketlerinizde satın almış olabileceğiniz hizmetlerden yararlanmaya daha fazla önem verebileceğiniz anlamına gelir.

5. Hepsi bir arada bir çözüm alın.

Sitenizle ilgili herhangi bir nedenle sorun yaşıyorsanız, ihtiyacınız olan çözüm için Wix ile iletişime geçmeniz yeterli. Sorun aramakla veya başarısız olabilecek eklentiler veya widget’larla uğraşmaya çalışmakla zaman kaybetmeyin. Müşteri hizmetleri departmanlarıyla e-posta, telefon veya etkileşimli bir SSS sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Wix web sitelerinin dezavantajları nelerdir?

1. Başlangıç ​​planı, sitenizdeki reklamları kaldırmaz.

Özellikle bir ücret ödüyorsanız, web sitenize reklam vermek size fayda sağlamalıdır. Wix ile aylık 5 dolar civarındaki giriş seviyesi planı sitenizden Wix tabanlı reklamları kaldırmaz. Reklamları kaldırmak için, şu anda web sitesi oluşturma rakiplerinin çoğundan daha pahalıya mal olacak farklı bir aylık plana gitmeniz gerekiyor.

2. Sınırsız plan yoktur.

Wix web siteleri ile hiçbir planda sınırsız bant genişliğine veya depolama alanına sahip olamazsınız. Bu, premium fiyatlarla satılan ticari ve ticari planlar için bile geçerlidir.

3. Sürükle ve bırak tasarımları yaratıcılığınızı sınırlayabilir.

Web sitesi oluşturucu son yıllarda önemli ölçüde gelişmesine rağmen, hala bazı sınırlamaları var. Öğeleri kilitli kutular yerine herhangi bir yere sürükleyip bırakabilirsiniz, ancak bir düzenin istendiği gibi görünmesi ve çalışması için yine de zor olabilir. Aslında Wix’te bir site tasarlamak çoğu insanın düşündüğünden çok daha uzun sürer.

4. Wix’teki uygulama mağazası gerçekten uygulamalar sunmuyor.

Wix web sitelerinize işlevsellik eklemek, sunulan uygulama mağazasıyla oldukça kolaydır. Tek sorun, uygulamaların çoğunun doğru olmamasıdır. Web sitenize gerçek işlevsellik yerine I-çerçeveleri ekleyebileceksiniz. Kurulumu ve iyi çalışması kolaydır, ancak çoğu kişinin görmek isteyeceği ideal çözüm değildir.

5. SEO, Wix ile baş ağrısıdır.

Wix ile içerik optimizasyonunu en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilecek bir SEO sihirbazına erişiminiz var, ancak sunulan teknikler programın biraz gerisinde. Odaklanmanın çoğu, modern SEO’nun diğer yönlerini hesaba katmadan anahtar kelime hedefleme, gruplama ve sıralama üzerinedir. Bir anlaşma kırıcı olmayabilir, ancak uzun vadede bir web sitesi arayanlar için bir dezavantaj olacaktır.

Wix web sitelerinin artıları ve eksileri, herkesin bağlantı kurmasına yardımcı olabilecek iyi bir giriş seviyesi web sitesi oluşturucu olduğunu gösteriyor. Uzman kullanıcılar için en iyi çözüm olmayabilir ve maliyetleri diğer seçeneklerden daha yüksek olabilir, ancak günün sonunda işi bitirir.