WordPress 2022 İçin En İyi 6 Anahat Eklentisi

Bazı web sitelerinin neden arama motoru sonuçlarında listeleriyle birlikte görüntülenen resimler ve derecelendirmeler gibi ek bilgilere sahip olduğunu merak ettiyseniz, doğru yere geldiniz.

Bu web siteleri zengin snippet’lerden yararlanır ve WordPress için en iyi zengin snippet’leri ve anahat eklentilerini elde etmek için bu kılavuzdaki araçlardan birini seçerek, web sitenizin arama motoru listelerini de güncelleyebilirsiniz.

Ancak, bu eklentilerde bundan daha fazlası var. Bu araçlar, arama motorlarının içeriğinizi daha iyi anlamasına ve sonuçlarında ne zaman ve nerede gösterileceğini belirlemesine yardımcı olur. Bu eklentiler, yalnızca içeriğinizin arama motoru sonuçlarında nasıl görüntüleneceğini değil, aynı zamanda Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşıldığında nasıl görüneceğini de kontrol etmenizi sağlar.

İçeriğinizin arama motorları ve sosyal medya gibi harici sitelerde nasıl görüntülendiği üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak, size daha yüksek tıklama oranları ve web sitenize daha fazla ziyaretçi gelmesi için listelerinizi optimize etme fırsatı verir. Bu nedenle, kesinlikle zaman ve çaba harcamaya değer bir şeydir.

Bu zengin snippet’lerden ve şema eklentilerinden bazıları, WordPress web sitenizde incelemeler yayınlamanıza yardımcı olmaya güçlü bir şekilde odaklanır. Bu, içeriğinizin yalnızca derecelendirme gibi inceleme verileriyle arama motorlarında görüneceği değil, aynı zamanda site içeriğinizin derecelendirmeler, artılar ve eksiler listeleri ve çok daha yararlı bilgiler içeren bir inceleme kutusu içereceği anlamına gelir.

Bu nedenle, arama motorlarında öne çıkmak için Zengin Snippet’lerden yararlanmak istiyorsanız, çok daha fazlasını yapmanın yanı sıra bu eklentiler yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek.

1. Şema Pro

Schema Pro tüm temelleri kapsar ve bunu potansiyel olarak ihtiyacınız olan tek WordPress zengin snippet eklentisi yapar.

WordPress web sitenizde zengin snippet’leri etkinleştirmek için birçok harika seçenek olmasına rağmen, Schema Pro, çok çeşitli web siteleri ve içerik türleri için doğru hepsi bir arada çözüm olmayı amaçlamaktadır. İncelemeler, tarifler, etkinlikler ve daha fazlası için destekle, web sitenize ne tür içerik gönderiyor olursanız olun, Schema Pro’nun arama motoru sonuçlarında önemli bilgilerin görünmesine yardımcı olabileceğini söylemek doğru olur.

Şema Pro Eklentisi

Neyse ki, eklentiyi kullanmak çok basittir. Sadece açılır menüden bir şema türü seçin, eklenti gerisini halleder. Schema Pro ile, eklentiyi sitenizin tamamı için veya yalnızca tek tek gönderiler ve sayfalar için etkinleştirme seçeneğiniz de vardır. Schema Pro, sitenizde etkin olabilecek her tür özel gönderiyle çalışır ve bu eklentiyle yalnızca normal gönderilerin ve sayfaların değil, aynı zamanda ürünlerin, etkinliklerin veya kullanılabilecek diğer gönderi türlerinin de geliştirilebilmesini sağlar.Kurstan zengin alıntı

Schema Pro’nun bir diğer önemli özelliği, işlevselliğini web sitenizde önceden var olan içeriğe uygulamayı çok kolaylaştırmasıdır. Geri dönüp gönderilerinizi ve sayfalarınızı tek tek düzenlemek yerine, sezgisel arayüz, mevcut içeriğinizin tek seferde nasıl sunulması gerektiğini tanımlamanın hızlı ve kolay bir yolunu sunar. Web sitenizi zaten başlattıysanız, bu özellik, zengin snippet’leri etkinleştirme konusunda size çok zaman ve emek kazandıracaktır.

13 farklı şema türüyle çalışan iyi bir WordPress Rich Snippets eklentisi arıyorsanız, Schema Pro sizin için olabilir.

2. Hepsi bir arada şemanın zengin parçacıkları

Hepsi Bir Arada Zengin Snippet’ler, WordPress web sitenizde zengin snippet’leri etkinleştirmek için ücretsiz bir eklentidir.

Bu eklenti, bu kılavuzdaki ücretli seçeneklerden bazıları kadar çok şemayı kapsamasa da, ücretsiz bir araç için kapsam çok etkileyicidir. Bu nedenle, sitenize incelemeler, etkinlikler, tarifler veya ürünler gönderirseniz, Hepsi Bir Arada Zengin Snippet’ler, aradığınız ucuz çözüm olabilir. Diğer bazı şema türleri için de destek vardır, bu nedenle ücretsiz bir zengin snippet eklentisinin neler yapabileceğini merak ediyorsanız bu eklentiye göz atın.

Zengin hepsi bir arada şema parçacıkları

Hepsi Bir Arada Zengin Snippet eklentisi, WordPress panonuza sorunsuz bir şekilde entegre olduğundan, bu aracı web sitenizde kullanmakta sorun yaşamazsınız. Eklentiyi doğrudan WordPress kontrol panelinizden yükledikten sonra, inceleme veya video gibi desteklenen bir içerik türünü her yayınladığınızda bir anahat seçmeniz ve ardından yıldız derecelendirmesi, başlık ve ad gibi ilgili ayrıntıları girmeniz yeterlidir. yazar. Varsa, eklentinin gerisini halletmesine izin verin. İçeriğiniz arama motorları tarafından dizine eklendikten veya sosyal medyada paylaşıldıktan sonra, sitenizin kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olmak için zengin snippet görüntülenmelidir. Gerçekten bu kadar basit.

Ücretsiz bir zengin snippet’ler ve şema eklentisi olmasına rağmen, Hepsi Bir Arada Zengin Snippet’ler düzenli olarak güncellenir ve gelecekteki sürümler için daha fazla içerik türü için destek yol haritasındadır.

3. Şema

Şema, WordPress web sitenizde şemalarla çalışmak ve zengin snippet’leri etkinleştirmek için başka bir ücretsiz seçenektir.

Çok çeşitli içerik türleri için zengin snippet’leri etkinleştirme desteğiyle, bu eklentinin neden kullanıcılardan olumlu puan aldığını anlamak kolaydır. Bu eklentiyi seçerseniz size sunulan şemalar arasında makaleler, blog gönderileri ve raporlar bulunur. Ancak, inceleme gönderirseniz, inceleme şemasına tam erişim elde etmek için ücretsiz eklentiyi bu eklentiyle birlikte yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, bir gönderiye öne çıkan görsel eklenmediğinde kullanılan içeriğiniz için varsayılan bir görsel tanımlamanıza izin veren ikinci bir ücretsiz eklenti de bulunmaktadır. Bu eklentiyi kullanarak, içeriğiniz şemaları ve diğer platformları destekleyen sosyal ağlarda paylaşıldığında, içeriğinizi görsel olarak daha çekici bir şekilde sunmaya yardımcı olmak için bu resim kullanılacaktır.

Şematik yapılandırma sihirbazı

Ücretsiz Schema eklentisini düşünmenin bir başka nedeni de kullanılabilirliğe odaklanmaktır. Kullanımı kolay kurulum sihirbazı sayesinde, birkaç basit adımda WordPress web siteniz için zengin snippet’leri kolayca yapılandırabilmelisiniz. Schema ayrıca Yoast SEO, Visual Composer ve WooCommerce gibi en popüler WordPress eklentilerinin birçoğuyla iyi çalışacak şekilde oluşturulmuştur.

Web sitenizin performansını riske atmadan zengin snippet’leri etkinleştirmek için hafif ama etkili bir eklenti arıyorsanız, Schema daha yakından bakmaya değer.

4. WP İnceleme Profesyoneli

WP Review Pro, WordPress web sitelerinde profesyonel görünümlü incelemeler yayınlamak için tasarlanmış bir eklentidir.

Bu premium eklenti web sitenizde aktif hale geldiğinde, yayınladığınız herhangi bir içeriğe hızlı bir şekilde bir inceleme kutusu ekleyebilirsiniz. Bu gözden geçirme kutuları, okuyucularınızın gözden geçirilen makaledeki düşüncelerinizi ve önemli noktaları hızlı bir şekilde görmelerine yardımcı olacak çok çeşitli bilgiler içerebilir. Bu eklenti ile incelemelerinizde görüntüleyebileceğiniz öğelerden bazıları genel puan, yıldız derecelendirmeleri, artılar ve eksiler listeleri, bir özet ve daha fazlasını içerir. Ayrıca, derecelendirmeleri görüntülemek için yıldızlar, puanlar, yüzdeler ve çevrelerden yalnızca birkaçını sayabileceğiniz çok çeşitli seçenekler de elde edersiniz. Ek olarak, web siteniz için doğru görünümü ve hissi bulmanızı sağlayan inceleme bilgilerini görüntülemek için seçebileceğiniz 16 şablon vardır.

Tarif inceleme şablonu

WP Review Pro ile WordPress yazılarınıza ve sayfalarınıza inceleme bilgilerini eklemek çok kolaydır. Eklentinin WordPress editör ekranına eklediği panele ilgili ayrıntıları girmeniz yeterlidir ve ardından yayınla düğmesine bastığınızda bu bilgiler çok iyi sunulacaktır. inceleme panelinde. Yıldız derecelendirmesi gönderme, yorum yazma veya diğer kullanıcıların yorumlarını yararlı ya da değil olarak işaretleme de dahil olmak üzere topluluğunuzun geri bildirim bırakmasına izin verme seçeneğiniz bile vardır. WP Review Pro özelliklerinin çoğu isteğe bağlı olduğundan, sitenizde bu eklentinin hangi yönlerinin kullanıldığını kolayca kontrol edebilirsiniz.

WP İnceleme Pro Karşılaştırma Tablosu

WP Review Pro’nun birçok özelliği arasında bir başka harika yönü, karşılaştırma tabloları oluşturma yeteneğidir. Bu sayede, gözden geçirdiğiniz öğelerin bir listesini hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz, bu da ziyaretçilerinizin kendilerine sunulan farklı seçenekleri tek bir uygun yerde karşılaştırmasını kolaylaştırır.

Elbette böyle bir eklentiden bekleyebileceğiniz gibi WP Review Pro, 19 zengin snippet türünü destekliyor. Buna makaleler, kitaplar, yerler, tarifler, incelemeler ve daha fazlası dahildir. Yelp’ten sitenize incelemeleri aktarmak, içeriğinize Facebook incelemeleri yerleştirmek ve sitenizdeki diğer ilgili incelemelere bağlantılar içeren açılır pencereleri görüntülemek için WP İnceleme Pro işlevini de kullanabilirsiniz. Ayrıca, WooCommerce destekli bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, WooCommerce’in müşteri inceleme işlevini, WP Review Pro’nun gelişmiş geri bildirim yakalama yetenekleriyle değiştirebilirsiniz.

Film klibi örneği

Ana hedefiniz, WordPress web sitenizde harika görünen incelemeler yayınlamak ve aynı zamanda zengin snippet’leri etkinleştirmekse, WP Review Pro’nun çekici bulmanız gereken birçok özelliği vardır.

5. WP Ürün İncelemesi

WP Ürün İncelemesi, WordPress web sitelerinde ayrıntılı incelemeler yayınlamak için başka bir premium eklentidir.

Web sitenizin gönderilerini ve sayfalarını profesyonel görünümlü incelemelere dönüştürmek istiyorsanız, WP Ürün İncelemesi yardımcı olabilir. WP Ürün İncelemesi yüklendikten sonra sitenize gönderdiğiniz her inceleme artık bir dizi derecelendirme, artı ve eksiler listesi ve okuyucularınızın incelenmekte olan makaleyi bulabileceği bağlantılar içerebilir. Kısa kodların kullanımı sayesinde inceleme panelini makalenin ortasında bile istediğiniz konumda içeriğinize ekleyebilirsiniz. Bu kısa kod özelliğini, incelemelerinizi yeniden amaca uygun hale getirmek ve sitenizdeki içeriğin birden fazla bölümüne yerleştirmek için de kullanabilirsiniz. Çeşitli ilgili ürünlerin incelemelerini içeren türünün en iyisi bir makale oluşturuyorsanız, bu gerçekten kullanışlı olabilir.

Şablonu gözden geçir

İnceleme şablonlarının seçimi sayesinde, içeriğinizin çevrimiçi yayınlandığında nasıl görüneceği ile sınırlı değilsiniz. Varsayılan yıldız ve kalp simgelerini kullanmanın yanı sıra, derecelendirmeler için kendi özel simgelerinizi de yükleyebilirsiniz. Okuyucularınızın ihtiyaçlarına göre en iyi makaleyi bulmasını kolaylaştıran bir karşılaştırma tablosu oluşturmak gibi, incelemelerinizi ızgara biçiminde görüntüleyen liste tabloları oluşturmak da bir seçenektir.

Ürün karşılaştırma tablosu

İncelemelerinizden para kazanmak istiyorsanız, WP Ürün İncelemesi, takdir edebileceğiniz yararlı bir özelliğe sahiptir. Amazon entegrasyonu sayesinde, yorumlarınızı hızlı bir şekilde Amazon içeriğiyle doldurabilirsiniz; bu bağlantıya, birisi bu bağlantıya her tıkladığında ve Amazon’da bir satın alma işlemi yaptığında size bir tavsiye ücreti kazandıran bir satış ortağı bağlantısı dahildir. İncelemelerinizde kullanıcı puanlarını kabul etme özelliğini etkinleştirmek, sitenizi iyileştirmeye yardımcı olabilecek WP Ürün İncelemesinin isteğe bağlı başka bir özelliğidir. Zengin snippet ve şema desteğiyle, incelemeleriniz arama motoru sonuç sayfalarında ve sosyal medyada paylaşıldığında da harika görünecek.

WP Ürün İncelemesi, WordPress web sitenize etkili incelemeler göndermek için başka bir güçlü araçtır.

6. Kırp

Kırpma Düzeni Eklentisi

Snip, WordPress web sitenizin mümkün olduğunca arama motoru dostu olmasını sağlayacak iyi kurulmuş, zengin bir snippet eklentisidir.

Snip, büyük arama motorlarına ne tür içerik yayınladığınızı açıkça belirtmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Bu bilgileri sağlayarak, kullanıcılar yayınladığınız şeyi aradığında içeriğinizin arama motoru sonuçlarında görünme şansını artırmak için elinizden gelenin en iyisini yapacaksınız. Eklenti ayrıca içeriğinizi zengin snippet’lerden tam olarak yararlanacak şekilde biçimlendirecek ve umarım listenizin rekabette öne çıkmasını ve arama motoru sonuçlarına göz atan herkesin dikkatini çekmesini sağlayacaktır.

Bu kılavuzdaki bazı ücretsiz ve hatta ücretli eklentilerin aksine, Snip, yalnızca standart olanlar için değil, mevcut tüm farklı snippet’ler için destek içerir. Dolayısıyla, geniş bir içerik yelpazesi yayınlamak için en fazla seçeneği istiyorsanız, Snip kesinlikle dikkate değer.

İnceleme odaklı Rich Snippets ve Schematics eklentilerinin tüm özelliklerine ihtiyacınız yoksa Snip, keyfini çıkarabileceğiniz daha minimalist bir seçenektir.