WordPress için en iyi 15 Elementor teması ve şablonu

Elementor sayfa oluşturucu ile harika bir WordPress sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak bazı Elementor temaları ve şablonları mı arıyorsunuz?

Bu yazıda, Elementor ile hayatınızı çok daha kolay hale getirebilecek iki kaynağı paylaşacağım:

 • Elementor Temaları – Bunlar, özellikle Elementor ile iyi çalışan normal WordPress temalarıdır ( İyi bir Elementor temasını neyin iyi yaptığını birazdan açıklayacağım )
 • Elementor Şablonları – Bunlar, tek bir sayfa düzeni oluşturmak için Elementor aracılığıyla içe aktarabileceğiniz şablonlardır . Yine de bir temaya ihtiyacınız olacak, ancak bu şablonlar sıfırdan bir sayfa tasarlamak yerine size zaman kazandırabilir.

Özellikle biri veya diğeri ile ilgileniyorsanız, doğrudan o belirli bölüme gitmek için yukarıya tıklayabilirsiniz. Aksi takdirde, onu iyi bir Elementor teması yapan şeyden başlayarak Elementor temalarına dalalım …

Elementor Sayfa Oluşturucu için En İyi 10 Tema

Peki bir Elementor temasını iyi yapan nedir?

Demek istediğim, Elementor’u herhangi bir temayla kullanabilirsiniz, öyleyse Elementor için neden belirli bir tema aramaya değer?

Bu temaların harika bir iş çıkardığı ve ortalama WordPress temanızın her zaman yapmadığı üç işlevsellik bölümü olduğunu düşünüyorum:

 • Ayrıntılı genel stil kontrolleri – Renkler, yazı tipleri vb. şeylerden bahsediyorum. Bu stilleri Elementor ile kontrol edebilmenize rağmen, bu stil seçeneklerini temanızın içinden kontrol etmek daha kullanışlı ve zamandan tasarruf sağlar. Ayrıca gelecekte bir şeyleri değiştirmeyi kolaylaştırır.
 • Sayfa düzeyinde kontroller: gönderi başlığınızı gizleme, üstbilgi, altbilgi veya kenar çubuğunu devre dışı bırakma, düzenin genişliğini değiştirme vb. Bu kontroller, Elementor ile daha özel görünümlü bir sayfa oluşturmak istediğinizde çok kullanışlıdır ve tek tek içerik parçaları için bir şeyler değiştirmenize izin verir.
 • Mükemmel Performans – Tüm sitenizi oluşturmak için Elementor kullanıyor olsanız bile (örneğin, temayı Elementor Pro’da oluşturmak), temanız sitenizin ne kadar hızlı yüklendiği konusunda hala bir rol oynar. Bu nedenle, hız için oluşturulmuş bir tema istiyorsunuz.

Bu üç öğe, Elementor düzenleriniz üzerinde size daha fazla kontrol sağlar ve sitenizin ziyaretçileriniz için iyi çalıştığından emin olmanıza yardımcı olur.

Umarım sizi ikna edebilmişimdir … şimdi, Elementor için en iyi temalara başlayalım, ile başlayarak …

1. Astra

astra

Astra, geçinmek için Elementor ile siteler oluşturan insanlar arasında bulabileceğiniz en popüler temalardan biridir.

Elementor ile o kadar sıkı bir şekilde entegre edilmiştir ki Astra ekibinin, Astra’nın neden harika bir Elementor teması olduğunu açıklayan tam bir açılış sayfası bile vardır.

Her şeyden önce, Astra size sitenizdeki her gönderi, sayfa veya özel gönderi türü için ayrıntılı düzen kontrolleri sunar. Her içerik parçası için şunları seçebilirsiniz:

 • Genel varsayılanları kullan
 • İçeriğinizin genişliğini değiştirin
 • Kenar çubuklarını devre dışı bırakın (hatta ek bir kenar çubuğu ekleyin!)
 • Gönderi başlığınızı, üstbilginizi ve/veya altbilginizi devre dışı bırakın

Astra ayrıca, Elementor düzenlerinizin nasıl tasarlandığını küresel olarak kontrol etmenize olanak tanıyan ayrıntılı WordPress Özelleştirici stillerine sahiptir. Elementor düzenlerinizde görünen düğmeler için oldukça uygun olan genel stiller bile ekleyebilirsiniz.

Astra da üçüncü kutucuğu işaretliyor…

50 KB’nin altında ve jQuery olmadan, Astra performans için iyi bir şekilde optimize edilmiştir.

Diğer şaşırtıcı özellikler şunları içerir:

 • Astra Başlangıç ​​Siteleri – Bu ücretsiz eklenti eklentisi, Elementor ile önceden oluşturulmuş demo sitelerini içe aktarmanıza olanak tanır.
 • Özel Eklenti Entegrasyonları: Astra, WooCommerce, LifterLMS ve LearnDash gibi eklentiler için özel entegrasyonlara sahiptir.
 • Harika Duyarlı Tasarım – Özel hareketli başlık seçeneği gibi özel duyarlı kontroller elde edersiniz.

Fiyat: WordPress.org’da ücretsiz, ancak daha ayrıntılı stil ve işlevsellik kontrolleri içerdiğinden 59 $ Astra Pro planını öneririm.

2. GenerateBasın

GenerateBasın

GeneratePress, özellikle geçimini sağlamak için Elementor siteleri oluşturan insanlar arasında oldukça popüler olan bir diğer Elementor temasıdır.

Aynı zamanda denediğim en hızlı yüklenen WordPress teması – onu değiştirmek kişisel portföy sayfa yükleme süremi %40’ın üzerinde azalttı.

Neden bu kadar hızlı? 30 KB’nin altında, bağımlılığı yok (jQuery dahil) ve genellikle inanılmaz derecede temiz kod.

Ancak GeneratePress, hızlı sayfa yükleme sürelerinden daha fazlasıdır. Astra gibi, aşağıdakileri yapmanıza olanak tanıyan ayrıntılı sayfa düzeyinde kontroller de alırsınız:

 • Kenar çubuğunun veya altbilginin düzenini değiştirin
 • Üst bilgi, gezinme, öne çıkan resim, başlık veya alt bilgiyi devre dışı bırakın
 • Kapsayıcınızın genişliğini değiştirin (örneğin, tam genişlik ve kutulu)

Ayrıca renkler ve tipografi için ayrıntılı global stil kontrolleri elde edersiniz, ancak Astra’nın stil kontrollerinin biraz daha derinlemesine olduğunu düşünüyorum .

Bunun ötesinde, GeneratePress ayrıca yakın zamanda Elementor ile önceden oluşturulmuş demo sitelerini içe aktarmanıza izin veren bir site kitaplığı özelliği yayınladı.

Fiyat: WordPress.org’da ücretsiz, ancak daha fazla stil kontrolü ve özelliği olduğu için 39,95 $ GP Premium seçeneğini öneriyorum.

3. Hava

Airi, Elementor ile eşleştirmek için özel olarak oluşturulmuş hafif bir WordPress temasıdır.

Airi ile aldığınız 10’dan fazla önceden oluşturulmuş demo sitesinin tümü Elementor ile oluşturulmuştur; bu, tüm demo içeriğini beğeninize göre değiştirmek ve özelleştirmek için Elementor’u kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Ücretsiz sürümle, içe aktarmak için 3 farklı demo sitesi arasından seçim yapabilirsiniz ve Pro sürümü 7 demo site daha ekleyerek toplamı 10’a çıkarır ( daha fazlası yolda ).

Bunun ötesinde, Airi size yerel WordPress Özelleştirici’de birçok ek seçenek sunar ve ayrıca bir e-Ticaret mağazası oluşturmak istiyorsanız WooCommerce ile tamamen uyumludur.

Son olarak Airi, Elementor içeriğinizin tuvalini kontrol etmek için kullanabileceğiniz tam genişlikte ve sayfa oluşturucu sayfa şablonları sunar. Airi Pro’ya yükseltirseniz, aşağıdakiler için üç yeni Elementor widget’ına erişiminiz olacak:

 • kaydırıcı
 • dükkan Kategorileri
 • iş çantası

Fiyat: WordPress.org’da ücretsiz. Airi Pro 59 dolardan başlıyor. Airi Free ile Pro arasındaki farkların tam listesi burada .

4. Zakra

Zakra, en iyi hafif WordPress temaları koleksiyonumuzdaki en iyi performans gösteren temalardan biriydi. Bu hafif tabanın ötesinde, Elementor ile iyi uyum sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Bu nasıl?

İlk olarak, demo siteleri var. Diğer Elementor temalarının çoğu gibi, Zakra da tümü Elementor’a dayanan çeşitli tamamen oluşturulmuş demo siteleri içerir.

Bu yazıyı yazarken Zakra, Elementor tarafından desteklenen 10’dan fazla ücretsiz demo sitesi sunuyor.

Elementor demo sitelerine ek olarak, Zakra ayrıca şunları sunar:

 • Başlık ve kenar çubuğu düzenini kontrol etmek için sayfa düzeyinde ayarlar
 • Elementor ile kullanılacak özel bir sayfa oluşturucu sayfa şablonu
 • Kutulu ve geniş tasarımlar

Fiyat: WordPress.org’da %100 ücretsiz

5. Neve

Neve, Elementor için harika bir ortak olan hafif bir WordPress temasıdır.

Elementor mizanpajlarınızın tuvalini kontrol etmek için ayrıntılı sayfa düzeyinde ayarların yanı sıra, Elementor içeriğinizin dışındaki alanı şekillendirmek için yararlı üstbilgi ve altbilgi oluşturucuları içerir (en azından Elementor’un ücretsiz sürümünü kullanıyorsanız).

Bunun ötesinde Neve, 25’ten fazla Elementor tabanlı önceden oluşturulmuş demo sitesiyle birlikte gelir. Bu siteler restoranlar, fotoğrafçılık, etkinlikler, işletmeler ve daha fazlasını içeren çeşitli nişleri kapsar.

Fiyat: Ücretsiz temel sürüm. Neve Pro 39 dolardan başlıyor.

6. OkyanusWP

OceanWP en iyi Elementor temalarından biridir

Astra ve GeneratePress ile birlikte OceanWP, bu üçlüdeki, geçimini sağlamak için Elementor siteleri oluşturan profesyoneller arasında son derece popüler olan üçüncü Elementor temasıdır.

Bu diğer iki temada elde ettiğiniz yüksek puanların çoğunu bulacaksınız.

Demek ki:

 • OceanWP hafiftir ve hızlı yüklenecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Renkler, tipografi vb. için ayrıntılı global stil kontrolleri elde edersiniz.
 • Her bir sayfa için mizanpajları değiştirmek, öğeleri devre dışı bırakmak ve daha fazlası için ayrıntılı sayfa düzeyinde kontroller elde edersiniz.

Ancak OceanWP’nin diğer iki temadan farklı olduğu bir alan, ücretsiz ve premium uzantılardır. Aşağıdakiler gibi bazı benzersiz uzantılar elde edersiniz:

 • Her Şeyi Yapıştır – Sitenizdeki her şeyi yapışkan hale getirin.
 • Tam Ekran – Tam ekran kaydırma web sitesi oluşturun.
 • Pop-up’lar: WooCommerce’e giriş yapmak için.
 • Sosyal ağlarda paylaşın: WooCommerce veya normal gönderiler için.
 • Portföy: portföyünüzü gösterin.

Bunlar, yaratıcı siteler oluşturmanız için size biraz esneklik sağlar.

Elementor sitenizi sıfırdan oluşturmak istemiyorsanız OceanWP, aynı diğer iki tema gibi, kolayca içe aktarabileceğiniz önceden oluşturulmuş Elementor tabanlı demo siteleri de içerir.

7. Genesis Çerçevesi

Yaratılış

Yakın zamanda WordPress barındırma devi WP Engine tarafından satın alınan Genesis Framework, uzun zamandır bir WordPress web sitesi oluşturmanın en popüler ve performansı optimize edilmiş yollarından biri olmuştur.

Genesis Çerçevesi, düzeni kendinize ait hale getirmek için üzerine inşa edebileceğiniz performans açısından optimize edilmiş bir temel sağlamayı amaçladığından, Elementor için harika bir temel temadır.

Temel çerçeve olduğu için Genesis, önceki üç tema kadar çok özelliğe sahip değildir. Ama bu:

 • Esnek
 • Optimize edilmiş performans
 • SEO dostu

Ve bu, Elementor sitenizi oluşturmak için harika bir temel oluşturur.

Daha fazla bilgi edinmek için Genesis konusuyla ilgili incelememizi okuyun.

Fiyat: 59,95 $

8. Sayfa oluşturma çerçevesi

sayfa oluşturucu çerçevesi

Adından da anlaşılacağı gibi, Sayfa Oluşturucu Çerçevesi, Elementor gibi bir sayfa oluşturucu ile uyum sağlamak için özel olarak tasarlanmış hafif bir temadır.

Yeni başlayanlar için hafiftir ve performans odaklıdır, 50 KB’den daha hafiftir.

Diğer temaların çoğu gibi, size sayfa düzeyinde ayrıntılı kontroller sunar, böylece sitenizin belirli öğelerini sayfa sayfa devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayrıca, WordPress Özelleştirici aracılığıyla ayrıntılı küresel stil kontrolleri de alırsınız, yine zorlamaya devam ettiğim bir nokta.

Premium eklentiyi alırsanız, aşağıdakiler gibi diğer faydalı özelliklere de erişebileceksiniz:

 • Yapışkan gezinme
 • Mobil cihazlar için daha fazla menü seçeneği
 • Tuval dışı menüler, mega menüler, menü kaydırma efektleri ve daha fazlası
 • Ayarlanabilir yanıt kesme noktaları
 • WooCommerce ile entegrasyon

Fiyat: WordPress.org’da ücretsiz. Ayrıca Pro eklentisini 58 $ veya ömür boyu 198 $ karşılığında satın alabilirsiniz.

9. Hestia

hestia

Hestia, kutudan çıktığı kadar genel görünmediği için önceki seçeneklerin çoğundan ayrılıyor. Bunun yerine, Elementor ile oluşturduğunuz içerikle sorunsuz bir şekilde bütünleşen modern bir malzeme tasarım stili kullanır; bu nedenle Hestia, Elementor tarafından önerilen temaların resmi listesinde görünür.

Size sayfa düzeyinde çok fazla kontrol sağlamasa da, Elementor ile harika çalışan bazı özel sayfa şablonları içerir. Örneğin, şunları kullanabilirsiniz:

 • normal şablon
 • Bir tam genişlik şablonu
 • %100 boş bir şablon (bir çeşit Elementor Canvas şablonu gibi)

Bu özelliklerin ötesinde ayrıca:

 • WooCommerce’i destekler
 • Ana sayfa için düzgün bir tek sayfa düzeni sunar
 • Stil kontrolleri için canlı WordPress özelleştiriciyi kullanın

Fiyat: WordPress.org’da ücretsiz veya Hestia Pro için 89 $

10. Elementor Merhaba Teması

Hello Theme, Elementor Pro’nun tema oluşturma işleviyle birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış resmi basitleştirilmiş Elementor temasıdır.

Bu ücretsiz tema tamamen temeldir. Elementor Pro temalı tasarımlarınız için mümkün olan en hafif temeli elde etmeniz için temel olarak gereksiz her şeyi kaldırır.

Bu tema harika bir seçenektir, ancak yalnızca sitenizin tamamını oluşturmak için Elementor Pro tema oluşturucuyu kullanıyorsanız.

(Burada resim yok çünkü aslında sadece boş bir konu .)

Fiyat: Ücretsiz

Elementor Sayfa Oluşturucu Şablonlarını Bulabileceğiniz 5 Yer

Yukarıdaki seçeneklerden farklı olarak, bu Elementor şablonları tam WordPress temaları değildir.

Yani bunları sitenize bir WordPress teması olarak yüklemek yerine Elementor arayüzü aracılığıyla içe aktaracaksınız.

Bunları “yerine” değil, yukarıdaki Elementor temalarıyla kullanabilirsiniz. Örneğin, ana sayfanız veya özel bir teklif için bir açılış sayfasını içe aktarmak istiyorsanız kullanışlıdırlar.

1. Elementorizm

elementorizm

Elementorism, CSSIgniter’ın ücretsiz ve premium Elementor şablonları setidir.

Şu anda, çeşitli nişlerde seçebileceğiniz ~ 38 ücretsiz ve premium şablon var.

Fiyat: Tüm Elementorism şablonlarına 49 $ karşılığında bir yıllık erişim. Veya 79 $’lık Developer Club’ın bir parçası olarak Elementorism ve diğer tüm CSSIgniter temalarını ve eklentilerini edinebilirsiniz.

2. Kolay Tema Paketleri

EasyThemePack'ler

EasyThemePacks, tek tek veya bir paket olarak satın alabileceğiniz bir dizi premium Elementor şablonu.

Her şablon farklı bir nişe yöneliktir. Örneğin, aşağıdakiler için şablonlar bulabilirsiniz:

 • Özgeçmiş ve portföy siteleri
 • Sanat ve El işi
 • Seyahat
 • Kahve dükkanları
 • Tasarımcılar / Ajanslar
 • Küçük şirketler
 • Hukuk firmaları
 • Restoranlar

Fiyat: Bireysel EasyThemePacks şablonları 45 $’dır. Veya tüm şablonlara 89 $’a veya tüm yeni ve gelecekteki şablonlara 199 $’a ömür boyu erişim elde edebilirsiniz.

3. Çıkarma Fabrikası

iniş fabrikası

Landing Factory, Elementor Pro için harika bir açılış sayfası şablonları koleksiyonu satıyor.

Şu anda, çok çeşitli nişleri ve stilleri kapsayan 200’den fazla şablon satın alınabilir.

Fiyat: Bireysel şablonların her biri ~ 8 ABD dolarıdır. Veya 168$’a yıllık üyelik veya 327$’a ömür boyu üyelik satın alarak tüm Elementor şablonlarına erişebilirsiniz.

4. Katka Elementor Şablon Paketi

katka eleman şablonları

Katka Elementor Şablon Paketi, 220’den fazla seçeneğe sahip iki tür Elementor şablonundan oluşan bir koleksiyondur:

 • Bloklar – Bunlar, tam sayfa şablonu yerine sayfanın belirli bölümleri için şablonlardır. Örneğin, bir kişi bölümü için bir şablon.
 • Sayfalar – Bunlar, kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır olan kapsamlı açılış sayfası şablonlarıdır.

Şablon çeşitliliğinin ötesinde, Katka Elementor Template Pack’in başka bir çekici özelliği daha vardır:

İstediğiniz fiyatı ödeyin.

Bu, tüm şablonları ücretsiz olarak indirebileceğiniz anlamına gelir. Ya da istediğiniz fiyatı ödeyebilirsiniz.

Yapabilirseniz, geliştirici çabasını desteklemek için en azından birkaç dolar yatırım yapmanızı tavsiye ederim ( bu arada adı Barna ).

Fiyat: İstediğini öde

5. LaunchParty bölümündeki bloklar

fırlatma partisi

Son olarak, LaunchParty’de 600’den fazla ücretsiz Elementor sayfası ve bölüm şablonu bulunur.

Numara 500+ böylece şablonlar çoğu benzer bir estetik kullanmak olduğunu değil bu sesler kadar büyük.

Ama yine de harika Elementor şablonlarından oluşan harika bir koleksiyon. Ve %100 ücretsiz olduğu için kesinlikle bir şikayet değil!

Fiyat: Ücretsiz

Ve bu, en iyi Elementor temaları ve şablonları listemi sonlandırıyor. Başka harika seçenekler biliyor musunuz? Onları yorumlarda paylaşın!