WordPress için en iyi 9 etkinlik takvimi eklentisi

WordPress web sitenize zengin özelliklere sahip bir etkinlik takvimi eklemek istiyorsanız, bu eklenti koleksiyonu yardımcı olabilir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz ücretsiz ve premium etkinlik takvimi eklentileri ile her büyüklükteki proje için bir dizi araç var. Web sitenizdeki yaklaşan etkinliklerin tarihlerini ve ayrıntılarını bir takvim biçiminde paylaşmak istiyorsanız, ücretsiz eklentiler yeterli olacaktır.

Ancak, ziyaretçilerinize etkinliğinize katılımlarını kaydetme, bilet satın alma ve web sitesi takviminizi Google Takvim gibi bir hizmetle entegre etme olanağı vermek istiyorsanız, premium eklentilerden birini satın almak daha iyi bir seçenektir.

Kullanabileceğiniz diğer premium özellikler arasında takvim düzeninizi özelleştirmek için özelleştirme seçenekleri, WooCommerce ve PayPal gibi e-ticaret araçlarıyla entegrasyon ve ziyaretçilerinizden gelen rezervasyonları kabul etme yeteneği yer alır. En iyi premium eklentilerden bazıları, web siteniz için birden fazla takvim oluşturma ve yönetme seçeneği de sunar. Neyse ki, bu koleksiyondaki bazı çok uygun fiyatlı eklentilerle bütçenize uygun bir araç bulabilmelisiniz.

Web sitenize eklemeniz gereken takvim türü veya tanıtmak istediğiniz etkinlikler ne olursa olsun, bu WordPress için en iyi etkinlik takvimi eklentileri koleksiyonunda uygun bir araç bulmalısınız.

En İyi 3 Ücretsiz Etkinlik Takvimi Eklentisi

1. Etkinlik takvimi

Etkinlik Takvimi, şu anda 800.000’den fazla WordPress web sitesinde etkin olan popüler bir ücretsiz eklentidir.

Eklentiyi WordPress web sitenize yükledikten sonra, sadece birkaç dakika içinde ilk etkinliğinizi oluşturup yayınlayabilmelisiniz. Takvim ve etkinlik arayüzünün kullanımı çok kolaydır ve WordPress panonuzun geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Modern etkinlik takvimi

Eklenti paneli aracılığıyla, etkinlikleriniz için gerektiğinde yeniden kullanılabilecek birden fazla mekan oluşturabilirsiniz. Ayrıca, etkinlik takviminizi yayınlarken, liste ve gün görünümleri de dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli görünümler elde edersiniz. Yerleşik araçlar sayesinde takvimde arama yapmak da kolaydır. Ayrıca, kenar çubuklarınız ve özel içerik düzenleriniz için bazı yararlı widget’lar dahil olmak üzere, takviminizi ve etkinliklerinizi sitenizde görüntülemek için birçok seçenek vardır. Geliştiriciler, kod özelleştirmelerini desteklemek için oluşturulduğu ve tamamen belgelendiği için bu eklentiyi takdir edebilir.

Örnek etkinlik ayrıntıları

Ücretsiz Etkinlik Takvimi eklentisi, WordPress web sitenize etkinlik eklemenize yardımcı olmaya hazır olsa da, daha da kullanışlı özellikler içeren bir Pro sürümü mevcuttur. Eklentinin ücretli sürümüne yükselterek, yinelenen etkinlikler oluşturmaya başlayabilir, etkinlik bileti satışlarını yönetebilir ve Facebook’un etkinlik entegrasyonunu kullanabilirsiniz. Events Calendar Pro ile Google Calendar gibi diğer hizmetlerden de etkinlikleri içe aktarabilirsiniz.

Aylık görünüm

Bununla birlikte, premium güncellemeye rağmen, Etkinlik Takvimi’nin ücretsiz ana sürümünün sunabileceği çok şey vardır ve WordPress web sitenize kolaylıkla etkinlik göndermenize olanak tanır.

2. Etkinlik yöneticisi

Events Manager yakın zamanda beşinci sürüme güncellendi ve şimdi WordPress web sitenize bir etkinlik takvimi eklemenize yardımcı olacak daha da kullanışlı özelliklere sahip.

Etkinlik yöneticisi eklentisi

Bu eklenti yalnızca etkinlik oluşturmaya ve bunları takvime eklemeye başlamayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda etkinlikleriniz için kaydı etkinleştirebilirsiniz. Çeşitli yineleme seçenekleri desteğiyle, yinelenen etkinlikler oluşturmak da kolaydır. Web sitenize ve takvim etkinliklerinize bir sosyal etkileşim öğesi eklemek istiyorsanız, Etkinlik Yöneticisi, BuddyPress eklentisiyle sorunsuz bir şekilde çalışmak üzere oluşturulmuştur ve size kullanıcı etkinlik kaynaklarını, alan tartışmalarını ve daha fazlasını etkinleştirme seçeneği sunar. Takviminizin görsel görünümünü geliştirmek için Etkinlik Yöneticisi’ni diğer eklentilerle de birleştirebilirsiniz.

Olay arama

Events Manager, WordPress web sitesi takviminizi kurarak, daha sonra gelecekteki etkinliklere atanabilecek ihtiyaç duyduğunuz kadar çok mekan oluşturmanıza olanak tanır. Google Haritalar entegrasyonu, ziyaretçilerinizin her bir takvim girişinin tam olarak nerede olduğunu bilmesini sağlar. Kenar çubuklarınız ve sitenizin diğer widget’lı alanları için takvim widget’ları sayesinde web sitenizde etkinlikleri görüntülemek de kolaydır.

Etkinlik oluştur

Daha fazla özellik ve işlevselliğe ihtiyaç duyanlar için bir Pro sürümü mevcuttur. Events Manager Pro’ya yükselterek erişebileceğiniz ek özelliklerden bazıları, bilet kayıt sürecinin bir parçası olarak ödemeleri kabul etme yeteneği, indirimli biletler sunabilmeniz için kupon kodları desteği ve bir form oluşturucu aracı, özel rezervasyon içerir.

Rezervasyonlar ve rezervasyonlar

Events Manager’ın ücretsiz sürümü, WordPress web sitenize bir etkinlik takvimi eklemenize yardımcı olacak birçok özellik sunar.

3. Takvimim

My Calendar, WordPress web sitelerine etkileşimli takvimler eklemek için bir başka popüler ücretsiz eklentidir.

Aylık görünüm

Bu koleksiyondaki diğer takvim eklentileri gibi, bu seçenek de takviminizdeki etkinlikleri girmek ve yönetmek için WordPress Kontrol Panelinize yeni bir bölüm ekler. Her takvim etkinliğinin kendi tarihi, saati ve tekrarlanabilirliği olabilir veya benzersiz bir etkinlik olabilir. Ayrıca etkinliklerinizi düzenlemenize yardımcı olacak ve hedef kitlenizin daha kolay bulmasını sağlayacak çeşitli kategoriler ve etiketler oluşturabilirsiniz.

Etkinlik oluştur

Eklenti paneli aracılığıyla, yeni bir takvim etkinliği oluştururken hızlı kullanım için web sitenize birden fazla etkinlik konumu ekleyebilirsiniz. Bir gruba birden çok olay atamanıza ve ardından bu olayları aynı anda düzenlemenize olanak tanıyan olay grupları da oluşturabilirsiniz. Yoğun bir takvimi yönetmeniz gerekiyorsa, bu toplu düzenleme özelliği size çok zaman kazandırabilir.

Örnek olay

My Calendar’ın takvimi ve etkinlik sunumu, bu koleksiyondaki diğer ücretsiz eklentiler kadar gösterişli değil. Ancak, görünümlerini güncellemek için bu eklentiyle CSS ve etkinlik şablonlarını düzenleyebilirsiniz.

Takvimim, web sitenize takvimin bulunabileceği varsayılan bir sayfa eklemenin yanı sıra, web sitenizin kenar çubuğunda size bir mini takvim ve yaklaşan etkinliklerin bir listesini görüntüleme olanağı veren bazı kullanışlı widget’lar içerir.

Etkinlik widget'ı demosu

Takvimim, Pro sürümünü satın alarak yükseltilebilir ve aynı geliştiricilerin ücretsiz Biletlerim eklentisini yükleyerek etkinlik bileti satışlarını da etkinleştirebilirsiniz.

En İyi 6 Premium Etkinlik Takvimi Eklentisi

4. EventOn

EventOn, CodeCanynon WordPress eklenti pazarında en çok satan etkinlik ve takvim eklentisidir.

Önden görünüş

2012’deki ilk lansmanından bu yana düzenli olarak güncellenen EventOn, artık WordPress kullanıcıları için en zengin özelliklere sahip takvim ve etkinlik çözümlerinden biri. Yalnızca takvimin düzeni ve etkinlikleri harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda arka uç arayüzü de EventOn’un kullanımını çok kolaylaştırır.

Arka uç arayüzü

Takviminizi ayarlayarak ve etkinlikler oluşturarak, etkinlikleri özel bir programda otomatik olarak tekrarlanacak şekilde kolayca ayarlayabilir, etkinliklerinize resim ekleyebilir, Google Haritalar konumlarını dahil edebilir ve etkinliklerinizi özel kategoriler ve etiketler kullanarak düzenleyebilirsiniz. Etkinliklere farklı renkler atamak da ziyaretçilerinizin ilgilendikleri tarihleri ​​hızlı bir şekilde bulmalarını kolaylaştıracak bir diğer kullanışlı özellik.

Etkinlik mozaik tasarımı

EventOn takviminin varsayılan döşeme düzeni etkileyici görünse de, eklentinin ayarlarından görünümünü kolayca özelleştirebilirsiniz. EventOn’un görünüm düzenleyicisi, takviminizin web sitenizin geri kalanıyla bütünleşmesini veya ziyaretçilerinizin programınızı gözden kaçırmasını önlemek için öne çıkmasını sağlamaya yardımcı olur.

Etkinlik Listesi

Web sitenize etkinlik ve takvim göndermek kolaydır. Eklentiyi kullanmaya başladığınızda, varsayılan takvim sayfası otomatik olarak etkinleştirilir. Ancak, etkinlik bilgilerini görüntülemek için kenar çubuğu pencere öğelerini kullanabilirsiniz. Gönderilerinize ve sayfalarınıza çeşitli takvim içerikleri eklemek için EventOn kısa kodlarını da kullanabilirsiniz. Kısa kodlar, içeriğinize, tüm takvime veya çeşitli diğer seçeneklere hızlı bir şekilde tek bir etkinlik eklemek için düzenlenebilir.

İsteğe bağlı premium eklentiler

EventOn, bir eklenti koleksiyonu aracılığıyla da güncellenebilen, WordPress için uygun fiyatlı ancak güçlü bir premium takvim eklentisidir.

5. Modern etkinlik takvimi

Modern Events Calendar, ziyaretçilerinizden gelen rezervasyonları kabul etme özelliğine sahip premium bir etkinlik takvimi eklentisidir.

Web sitenizin, ziyaretçilerinizin rezervasyonlarını kabul edip yönetebilecek bir takvime ihtiyacı varsa, bu uygun fiyatlı premium eklenti tam size göre olabilir. Bu eklentinin ürettiği takvimlerin tasarımı tamamen modern bir tasarıma sahiptir. Bu sayede, takvimleriniz WordPress web sitenizin geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde entegre olmalıdır. Ancak, önceden tanımlanmış stiller ile sınırlı değilsiniz. Ayrıca, eklentinin ayarları ve kontrolleri aracılığıyla Modern Etkinlik Takviminin varsayılan görünümünü tercihlerinize uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Tüm tasarımlar mobil uyumludur, böylece ziyaretçileriniz programınızı görebilir ve akıllı telefonlarından rezervasyon yapabilir.

Ay görünümü

Fiziksel bir konum alakalıysa, takviminize eklediğiniz her etkinliğin kendi Google Haritalar entegrasyonu olabilir. Ayrıca, takvim girişlerinizin yalnızca daha çekici görünmesini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda hedef kitlenize daha fazla bilgi sağlamak için etkinliklerinize öne çıkan görseller ekleyebilirsiniz. Modern Etkinlik Takvimi eklentisi Google Takvim entegrasyonunu içerdiğinden, etkinlikleri her iki platformda paylaşmak için iki hizmeti birbirine bağlayarak programlarınızı yönetirken zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilirsiniz. PayPal ve WooCommerce entegrasyonları, rezervasyonlar veya etkinliklere katılım için ödeme toplama özelliğiyle takviminizi kullanmanın başka bir yolunu sunarak onu çok kullanışlı bir araç haline getirir.

Yan panelli ay görünümü

Belirtildiği gibi, Modern Events Calendar tamamen işlevsel bir rezervasyon sistemine sahiptir. Basit yapı arayüzü aracılığıyla bir form oluşturarak ziyaretçilerinize takviminizde etkinlik oluşturma olanağı verebilirsiniz. Bir rezervasyonu kabul ederken veya reddederken ilgili tüm ayrıntıları aldığınızdan emin olarak onlardan ihtiyaç duyduğunuz kadar çok veya az bilgi toplayabilirsiniz. Modern Etkinlik Takvimi, güçlü Visual Composer sayfa oluşturucu eklentisi ile de tamamen uyumlu olduğundan, formları oluştururken veya takviminizi ve etkinliklerinizi siteniz için en iyi şekilde sunarken sorun yaşamamalısınız.

Program görünümü

Modern Events Calendar, takviminizi ve etkinliklerinizi görüntüleme konusunda size birçok seçenek sunar ve bu da onu ileri düzey kullanıcılar arasında popüler bir araç haline getirir.

6. Stachethemes Etkinlik Takvimi

Statchethemes Event Calendar, nispeten yeni bir WordPress takvim eklentisidir, ancak şimdiden kullanıcılar arasında popüler olduğunu kanıtlamaktadır.

CodeCanyon eklenti pazarında 5 üzerinden 4,5 yıldız gibi etkileyici bir derecelendirme ile Stachethemes Event Calendar, bir WordPress web sitesine etkinlik takvimleri eklemek için güvenilir ve iyi desteklenen bir araçtır.

Takvim ay görünümü

Tek bir WordPress web sitesinde birden fazla takvim görüntülemeniz gerekiyorsa, bu eklenti sizin için olabilir. Bu aracı etkinleştirdikten sonra, web siteniz için bir veya daha fazla takvim oluşturma seçeneğiniz vardır. Takvimleri oluştururken, takvimlerin saat dilimini ve görünürlük durumunu ayarlayabilirsiniz. Tüm bunlar, Stachethemes Etkinlik Takvimini, uluslararası ziyaretçileri olan web siteleri ve yalnızca kendilerinin veya ekibinin erişebileceği özel bir takvim isteyen herkes için uygun bir eklenti haline getirir.

Takvim etkinliği oluştur

En az bir takvim oluşturduktan sonra ona etkinlik eklemeye başlayabilirsiniz. Her etkinlik bir açıklama, bir konum, bir program ve bir konuk listesi içerebilir. Ziyaretçilerinize önerilen ürünleri satın alma fırsatı vererek etkinlikle ilgili ürünler bile ekleyebilirsiniz. Bir etkinlik için yorumlar da etkinleştirilebilir, bu da hedef kitlenizin ayrıntıları tartışabileceği bir alan oluşturmaya yardımcı olur. O gün için beklenen hava koşullarını anında görüntülemek için kullanılabilecek isteğe bağlı bir hava tahmini sekmesi de vardır.

Tek olay görünümü

Kolayca paylaşılabilen bireysel etkinlik sayfaları oluşturma, isteğe bağlı kullanıcı etkinliği gönderme formları, iCalendar entegrasyonu desteği ve geri sayım sayaçları ile Stachethemes Event Calendar, birçok harika özelliğe sahip güçlü bir eklentidir.

7. Etkinlik takvimi

Events Schedule, isteğe bağlı çevrimiçi rezervasyon hizmetlerine sahip güçlü bir takvim ve etkinlik planlama aracıdır.

Premium WordPress Events Schedule eklentisi, çevrimiçi takviminizin web siteniz için tam olarak doğru görünmesini sağlamaya yardımcı olmak için çeşitli düzen stilleriyle donatılmıştır. Önceden tasarlanmış mizanpajlara ek olarak, eklenti ayarları aracılığıyla renkleri de ayarlayabilir veya Visual Composer desteğinden faydalanabilir ve takvim mizanpajlarını kendiniz yeniden tasarlayabilirsiniz.

Olayları filtrele

Bu aracın farklı düzenleri ve çeşitli özellik listesi, Events Schedule’ı çok çeşitli projeler için kullanılabilecek bir eklenti haline getirir. Web sitenize basit bir takvim eklemekten, programları yayınlamaya, biletli etkinlikleri tanıtmaya ve sınıflar ve diğer etkinlikler için rezervasyonları kabul etmeye kadar, bu aracın sunabileceği çok şey var.

Program görünümü

Olaylarınızın nasıl listeleneceğini seçmek söz konusu olduğunda, Etkinlik Programının burada da çok az seçeneği vardır. Yaklaşan etkinliklerin bir takviminin eşlik ettiği aylık bir görünüm de dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz bazı harika düzenler var. Ziyaretçiler ayrıca etkinlikleri önceden tanımlanmış kategorilerine göre filtreleyerek tam olarak aradıklarını bulmalarını sağlayabilir.

Ay görünümü

Ayrı etkinlik sayfaları da iyi bir şekilde sunulmuş olup, önemli bilgileri kullanımı kolay bir mobil yanıt biçiminde görüntülemenize yardımcı olur.

Etkinlik detayları

Web sitenizin genel görünümünü geliştirmek için, etkinlikleri dönen bir formatta görüntüleme seçeneğiniz de vardır, bu da ziyaretçilerinizin yaklaşan takvim girişleri arasında gezinmesine olanak tanır. Konferans zaman çizelgesi, bu premium takvim eklentisinin ne kadar çok yönlü olduğunun bir başka güzel örneğidir.

Konferans programı

Etkinlik programı, takvimlerinin ve etkinliklerinin web sitelerinde nasıl görüntülendiğini kapsayan birçok seçenek isteyen herkes için harika bir seçenektir.

8. Takvim

Calendarize, WordPress web sitenize zengin özelliklere sahip takvimler eklemeyi kolaylaştıran genişletilebilir bir premium araçtır.

Visual Composer sayfa oluşturucu eklentisine erişmeniz gerekmese de, bu aracı kullanıyorsanız, Calendarize it takvimleriniz ve etkinlikleriniz için kendi özel şablonlarınızı oluşturabilirsiniz. Ancak, çoğu kullanıcı için bu muhtemelen gerekli olmayacaktır. Takvime göre önceden oluşturulmuş düzenlerin seçimi, bu özelliği WordPress web sitenize eklemek için size fazlasıyla yeterli seçenek sunmalıdır.

Ay görünümü

Ana Calendarize it eklentisi zaten özelliklerle dolu olsa da, bu araç için bir dizi ücretsiz eklenti mevcuttur. Bu isteğe bağlı özelliklerin bazı örnekleri arasında etkinlikleriniz etrafında heyecan ve kıtlık yaratmanıza yardımcı olacak bir geri sayım sayacı, 365 günlük bir süre içinde meydana gelen tüm olayları görüntülemek için ideal olan yıllık bir görünüm ve birden fazla yüklemeyi kolaylaştıran bir içe aktarma aracı yer alır. Etkinlikler. CSV dosyalarını kullanarak takviminizde.

Takvim yılı görünümü

Ücretsiz eklenti kitaplığına sahip, özelliklerle dolu bir premium WordPress takvim eklentisi olmasına rağmen, bazı ücretli modüller de mevcuttur. Ancak, takviminiz aracılığıyla ödeme kabul etmeniz, etkinliklerinizde reklam göstermeniz ve bir Eventbrite entegrasyonu aracılığıyla bilet satmanız gerekmedikçe, ek premium özelliklere erişmek için muhtemelen yükseltme yapmanız gerekmez.

Akordeon program görünümü

Premium Calendarize it eklentisinin ana özelliklerine geri dönün ve sitenizin diğer alanlarında takvim ve etkinlik içeriğini görüntülemek için kullanışlı bir widget seti bulacaksınız. Ayrıca çeşitli renk şemaları arasından seçim yapabilir ve etkinliklerinizi özel taksonomilerle organize edebilirsiniz.

Widget örneği

Gördüğünüz gibi Calendarize, yalnızca birkaç tıklamayla web sitenize güçlü takvim özellikleri eklemenize olanak tanıyan kapsamlı bir araçtır.

9. EventsPlus

EventsPlus, WordPress web sitelerinden etkinlikleri yayınlama ve yönetme yeteneğine ihtiyaç duyan geniş bir kullanıcı kitlesine yöneliktir.

Etkinlik ayrıntılarını çevrimiçi veya çevrimdışı paylaşmak için etkileşimli bir takvim oluşturmak isteyip istemediğinizi, EventsPlus keşfetmeye değer. Etkinlik kaydı özellikleri aracılığıyla bu eklentiyi sınıfların, seminerlerin, çalıştayların ve bir dizi başka etkinliğin reklamını yapmak için kullanabilir ve EventsPlus’ın biletleme ve katılımcı kaydını yönetmesine izin verebilirsiniz.

Ay görünümü

Etkinlikleriniz için bilet satmak istiyorsanız, geri sayım sayacı özelliği işinize yarayacaktır. Sosyal paylaşım düğmeleri, hedef kitlenizin etkinliklerinizi takipçilerine tanıtmasına yardımcı olurken, duyarlı tasarım herkesin takviminize ve etkinliklerinize erişmesini sağlar.

Tek olay görünümü

Takvimlerinizi ve etkinliklerinizi yönetmeye gelince, EventsPlus panosu mevcut duruma sağlıklı bir genel bakış sağlar. Yönetici paneli aracılığıyla ödemeleri kontrol edebilir, katılımcıları takip edebilir ve yayınlanan etkinliklerin detaylarını ayarlayabilirsiniz. Hatta katılımcıların bir etkinlik için kendi koltuklarını seçmesine izin verebilir veya kontrol panelinden bunları kendiniz atayabilirsiniz. İndirim kuponu özelliği, etkinliklerinizi tanıtmanıza ve bunların tükendiğinden emin olmanıza yardımcı olacak başka bir kullanışlı araçtır.

Izgara Olayları Görünümü

Diğer bazı premium WordPress takvim eklentilerinin aksine, bu aracın satın alınmasına tüm EventsPlus özellikleri dahildir ve satın alınacak ek ekstralar yoktur.