Yelp’in 9 artısı ve eksisi

Birçok insan için Yelp ile aralarındaki ilişki ancak aşk/nefret ilişkisi olarak tanımlanabilecek bir ilişkidir. Yelp kullanan ve bir işletmenin itibarını gerçekten yükseltebilecek dürüst, özgün yorumlar bırakan bazı harika insanlar var. Bu, organik trafikte ve yerel ağızdan ağza reklamlarda bir artışa yol açar.

Öte yandan, kullanıcılara sunulan geri bildirimler bazen çok kusurlu görünebilir. Bir şirketi şiddetle tavsiye eden bazı yorumlar görüntülenmez, ancak orijinal bile olmayabilecek birkaç olumsuz yorum görüntülenir. Yelp’in de dikkate alınması gereken çeşitli artıları ve eksileri vardır. Bunlar dikkate alınması gereken kilit noktalardır.

Yelp’in avantajları nelerdir?

1. Satın almaya hazır kişilere ulaşıyorsunuz.

İnsanların bir şey satın almaya hazırlanırken attığı son adımlardan biri, diğer müşterilerin deneyimlerine bakmaktır. Bu, insanların belirli bir şirketle iş yapmanın değerinin potansiyel beklentilerini karşılayıp karşılamadığını görmek için Yelp’e yöneldiği anlamına gelir. İncelemeler genellikle olumlu olduğunda, Yelp o şirket için anlaşmayı kapatmaya yardımcı olur.

2. Yelp’te ücretli reklamcılık büyük bir artıdır.

Yelp, genellikle bir tüketici için arama başına yalnızca 1-2 reklam gösterir. Bu, girilen arama anahtar kelimelerini hedefleyen reklamların olduğunu varsayar. Yüksek rütbeli anahtar kelimelerle rekabet eden birçok şirket için Yelp, yerel olarak fark edilmek için diğer ücretli çevrimiçi pazarlama seçenekleriyle sağlanamayacak bir yol sunar.

3. Rakip profilleri kaldırabilirsiniz.

İşletmelerin Yelp’te karşılaştıkları en büyük zorluklardan biri, kendi profillerine rekabetçi reklamlar yerleştirmektir. Yelp, işletme ücretli programa katılırsa bu reklamların kaldırılmasına izin verir. Ayrıca, bir slayt gösterisi ekleyebilir ve işletmeyi kalite açısından gerçekten öne çıkarmak için diğer profil avantajlarından yararlanabilirsiniz.

4. Müşterilerinizin doğrudan Yelp’ten hizmet talep etmesini sağlayabilirsiniz.

Bir müşterinin bir restoran seçmesi ve ardından oraya seyahat etmesi için geçen süre, fikrini değiştirmesi için birçok fırsat sunar. Yelp ile basit bir fiyata çevrimiçi sipariş vermek mümkündür: her sipariş için sadece %12,5 komisyon ve kredi kartı işleme. İşletmeniz tüm bahşiş ve vergilerden tasarruf sağlar ve bu sistem 7 gün 24 saat ücretsiz canlı destek ile çalışır.

5. Yelp çok fazla trafik alır.

Düzenli olarak ayda 150 milyon tekil ziyaretçiye yaklaşıyor. Bu, sitenin işinize çok fazla maruz kalabileceği anlamına gelir.

Yelp’in dezavantajları nelerdir?

1. Yelp’te ücretli bir varlık, uzun vadeli bir taahhüt gerektirir.

Yelp genellikle sitesindeki işletmelerin 1 yıllık bir sözleşme taahhüdünde bulunmasını ister. Bu bir politikadan çok bir beklenti olsa da, 12 ay dolmadan ücretli bir varlığı kaldırmayı seçmek zor bir süreç olabilir.

2. İşletmeler, reklam yayınlamak için iyileştirilmiş bir liste için ödeme yapmalıdır.

Yelp’teki gelişmiş listelemeler, bazı küçük işletmeler için ucuz olmaktan uzaktır. Aralık 2016 itibariyle, resmi fiyatlar yayınlanmamasına rağmen Yelp’te iyileştirilmiş bir listeye sahip olmanın maliyetinin en az 350 $ olduğu tahmin edilmektedir. Reklamcılık ve geliştirilmiş listelemelerle ilgileniyorsanız, doğrudan Yelp ile iletişime geçmeniz istenir.

3. Listelenen revizyonlar üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur.

Yelp, işletme sahiplerinin kalan incelemelere yanıt vermesine olanak tanır, ancak bir inceleme sitenin hizmet şartlarını ihlal etmedikçe, bir işletme sahibinin sahte görünebilecek yorumları kaldırmak için yapabileceği çok az şey vardır. Aktif yanıtlarda bile, kullanılan 5 yıldızlı derecelendirme sistemi nedeniyle olumsuz bilgiler potansiyel müşterileri etkileyebilir. Çok sayıda parlayan incelemeye karşı koymak için yalnızca 1 yıldızlı olumsuz bir inceleme gerekir.

4. Bir işletme, Yelp’te hak talebinde bulunmamış olsa bile yorumları toplar.

İnceleme bilgisi bırakmak için aktif bir Yelp varlığınızın olması gerekmez. Bu, işletme sahibi fark etmeden çevrimiçi olarak birden fazla olumsuz yorum olabileceği anlamına gelir ve bu, uzun bir süre boyunca gelen gelirinizi büyük ölçüde etkileyebilir.

Yelp’in artıları ve eksileri muhtemelen her zaman tartışmaya açık olacaktır. Filtrelenmiş incelemelerinden reklam maliyetlerine kadar bu platformda sevmediğim birçok şey var. Ancak, onu kullanan insan sayısı ve içerdiği bilgi miktarı ile Yelp’in herhangi bir işletme için potansiyelini göz ardı etmek zor.