47 HVAC Endüstri İstatistikleri ve Trendleri

Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) sektörü, iç ortamlara ortam konforu sağlar. Hava kalitesini iyileştiren filtreleme teknolojisi sağlarken, ısıtma ve soğutma süreçleri aracılığıyla termal manipülasyonları kullanır. Bu sektördeki bazı acenteler de soğutma hizmeti vermektedir.

Bölgesel iklim değişiklikleri, ısıtma veya soğutma hizmetleri talebini belirler. Yeni enerji verimliliği standartları, modası geçmiş tesisatları değiştirme ihtiyacıyla endüstriye bir destek sağladı. Otomasyon, günümüz satıcıları için önemli bir faktördür ve teknolojik gelişmeler, sunulan ürünlerde ve genel olarak operasyonlarda önemli bir rol oynamaktadır.

Carrier Corporation, %17’lik iş payıyla ABD pazarında baskın bir oyuncu. ABD konut HVAC endüstrisinin her yıl %5’e ulaşması beklenen tahmini büyümesiyle, şimdi Ferguson, Daikin ve Carrier gibi daha iyi isimleri tanımak için mükemmel bir zaman.

Kritik HVAC Endüstri İstatistikleri

# 1. Amerika Birleşik Devletleri’nde HVAC ekipmanına olan talep yılda 20.4 milyar doları buluyor. Elektronik varlık pazarının büyümesi, sektör içinde %5 oranında artmaktadır. (İstatist)

# 2. HVAC endüstrisi için öngörülen küresel pazar büyüklüğü 208,6 milyar dolardır ve bu miktarın yarısından fazlası Asya’da bulunmaktadır. Asya pazarının değeri şu anda 114,36 milyar dolar. (İstatist)

# 3. 151 milyondan fazla HVAC ünitesi, her yıl dünya çapında endüstri pazarı hacminin bir parçasıdır. (İstatist)

# 4. Çin’de her yıl yaklaşık 53 milyon klima satılmaktadır. (İstatist)

# 5. Japonya’daki hanelerin %91’inde iç ortamı daha konforlu hale getirmek için en az bir klima ünitesi veya merkezi bir sistem kuruludur. (İstatist)

# 6. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iklimlendirme sistemleri pazarının mevcut büyüklüğü 15.4 milyar dolar değerinde. ABD’de 103 milyondan fazla konutta klima kuruluyor. (İstatist)

# 7. 1,2 milyondan fazla insan, 2017 rakamlarına göre %5’lik bir artışı yansıtan ABD HVAC endüstrisinde doğrudan istihdam olanaklarına sahiptir.(Bugün HVAC)

# 8. Ekim 2018’e kadar üreticilerden gelen yeni siparişler, endüstri tarafından şimdiye kadar kaydedilen en büyük toplam olan 47,3 milyar dolar değerindeydi. Yıllık toplamlarda %65’lik bir artış var. (Bugün HVAC)

# 9. Amerika Birleşik Devletleri’nde tek aileli ev başlangıçları Kasım 2018’de 888.000’e ulaştı ve bu rakam yıldan yıla rakamlarda %3,9’luk bir artışı temsil ediyor. (Bugün HVAC)

# 10. Ev inşaatçılarının duyarlılığı bir önceki yıla göre 2018 rakamlarına göre %24,3 düştüğü için sektördeki duyarlılık yüksek değil. Bu, neredeyse on yılın en sert yıllık düşüşü. (Ulusal Ev Müteahhitleri Birliği)

# 11. HVAC çalışanlarının %45’i, şirketlerin kendileriyle iletişim kurması gerektiğinde kısa mesajları e-postaya tercih ettiklerini söylüyor. (Zarif metin)

# 12. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 14 milyondan fazla hane, HVAC sistemleriyle Nesnelerin İnterneti teknolojisini kullanıyor. (Titan Servisi)

# 13. Y kuşağının %61’i ve Baby Boomers’ın %46’sı, evlerinin daha yeşil olabileceği anlamına geliyorsa, HVAC ekipmanları için daha fazla ödemeye hazır olduklarını söylüyor. (Titan Servisi)

# 14. HVAC endüstrisindeki genç tüketicilerin %78’i, müşteri hizmetleri temsilcilerinin iletişim bilgilerini ve satın alma geçmişlerini tartışmak için hazır bulundurmalarını beklediklerini söylüyor. (Satış ekibi)

#onbeş. Jeotermal ısı pompaları şu anda mevcut ABD HVAC pazarının yaklaşık %1’ini temsil etmektedir. Her yıl Amerika Birleşik Devletleri’ndeki evlere ve işyerlerine yaklaşık 50.000 yeni ünite kurulur. (ABD Enerji Bakanlığı)

#on altı. HVAC endüstrisindeki tamirciler ve tesisatçılar için ortalama ücret yılda 47.610 dolar, bu da Amerika Birleşik Devletleri’nde saat başına 22.89 dolara denk geliyor. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 17. HVAC tesisatçıları ve teknisyenleri için iş görünümü %13’te, bu da ABD ortalamasından çok daha hızlı olduğunu gösteriyor. Ayrıca, hükümetin 2016’da bildirdiğinden yüzde iki puan daha düşük. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 18. Yaklaşık 46.000 kişi şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde HVAC tesisatçısı veya tamircisi olarak mesleklerini listeliyor. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 19. HVAC sistemleri düzenli muayene ve bakım aldığında, 15 yıl veya daha fazla dayanabilir. Yıllık temizlik, gerektiğinde kayış ve fan değişimleri ile birlikte yaklaşımın bir parçası olmalıdır. (Trend istatistikleri)

# 20. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki elektrik kullanımının %6’sı doğrudan evlerde ve işyerlerinde HVAC sistemlerine gidiyor. (Trend istatistikleri)

# 21. Sosyal ağları kullanan kişilerin %90’ı bunu sürekli olarak bir mobil cihazdan yapıyor. Önümüzdeki 12 ila 24 ay içinde bu pazarlama alanına girebilecek olan HVAC şirketleri, gelecekte en yüksek başarı seviyelerini yaşayacaklardır. (Trend istatistikleri)

# 22. Amerika Birleşik Devletleri’nde hava koşulları nedeniyle verimlilik oranları değişkendir. Güney eyaletleri ortalama %80 verimlilik gereksinimi, kuzey eyaletleri ise genellikle %90 veya daha yüksek bir derecelendirme gerektirir. (ABD Enerji Bakanlığı)

# 23. Amerika Birleşik Devletleri’nde yoğuşmasız fırınlar %78 verimlilik derecesine sahip olmalıdır. Mobil ev birimlerinin AFUE’si en az %75 olmalıdır. Dava, bazı alanlarda neyin gerekli olup olmadığının stopajını içerir, bu nedenle tüketiciler neye ihtiyaç duyduklarını anlamak için HVAC yüklenicileriyle birlikte çalışmalıdır. (Angie’nin Listesi)

# 24. Yoğuşmalı fırınlar, tipik olarak, yoğuşmasız muadillerine göre verimlilik oranlarında %10 daha yüksek olarak derecelendirilir. Bu sistemler daha pahalı olmasına rağmen, ürünün ömrü boyunca yakıt maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlanabilir. (Angie’nin Listesi)

# 25. Termostatlarını sekiz saat boyunca bir derece düşüren tüketiciler, faturalarını %1 oranında azaltabilirler. Bu, soğuk kuzeydeki birinin ev sıcaklığını 75 ° F’den 65 ° F’ye düşürerek %10 tasarruf edebileceği anlamına gelir. Daha sıcak güneyde 72 ° F’den 82 ° F’ye değiştirmek aynı sonucu verir. (Konfor Profesyoneli)

# 26. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki enerji tüketiminin %40’ından fazlası iç mekan ısıtma ihtiyacına gidiyor. Bunun nedeni, genel olarak bir ısıtıcının daha sık çalışması ve bir klima ünitesinden daha fazla çalışması gerektiğidir. (Konfor Profesyoneli)

# 27. Amerikalılar, HVAC ihtiyaçları için her yıl 99 milyardan fazla BTU kullanıyor. (Konfor Profesyoneli)

# 28. Şu anda mevcut olan en verimli fırın, ev sahiplerine yaklaşık %20 daha fazla enerji tasarrufu sağlayarak kullanım maliyetlerini düşürebilir. Air Ease # A97DSMV serisinin işletilmesi yılda yaklaşık 1.000 ABD Doları tutarındadır. (Konfor Profesyoneli)

# 29. Amerika Birleşik Devletleri her yıl yaklaşık 2,2 milyon fırın sevkiyatı alıyor. Yıllık olarak kurulan sayı hakkında bir veri olmamasına rağmen, rakamların nispeten tutarlı olduğuna inanılıyor. (Konfor Profesyoneli)

# 30. Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulu fırınların %98’i doğalgaz kullanıyor. Sadece %2’si yağ fırınlarıdır ve bu bilgi, her iki seçeneği de gerektirmeyen elektrikli ekipmanı içermez. (Konfor Profesyoneli)

# 31. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki evlerin %84’ünde bir çeşit klima kuruludur ve bu da HVAC endüstrisinin bu unsurunu bugün dünyanın en kazançlı unsuru haline getirir. Evlerde klimaya sahip olmak garaj, yemek odası veya bulaşık makinesinden daha yaygındır. (Warner Servisi)

# 32. Ev sahiplerinin %42’si, ekipmanlarının rutin bakımı için profesyonel bir HVAC tedarikçisini aradıklarını söylüyor. Profesyonel bakım alan klimalar %40’a kadar daha uzun süre dayanabilir. (Warner Servisi)

# 33. Hava koşulları, her yıl atmosfere yaklaşık 100 milyon ton karbondioksit salıyor, bu da hane başına yaklaşık iki tona denk geliyor. (Warner Servisi)

# 34. Programlanabilir bir termostat kurmak, Amerika Birleşik Devletleri’nde ortalama bir ev sahibini yılda yaklaşık 180 $ tasarruf edebilir. Çoğu hane, soğutma ve iklimlendirme ihtiyaçları için her yıl yaklaşık 300 dolar harcıyor. (Yuva)

# 35. HVAC endüstrisinde meydana gelen kurulum hataları, verimlilikte %30’a varan bir azalmayı temsil eder. Enerji tüketimini azaltmaya yönelik tüm ev yaklaşımı da maliyetleri %30’a kadar azaltabilir. (ABD Enerji Bakanlığı)

# 36. Bir evdeki hava kanallarının uygun şekilde yalıtılması ve yalıtılması, yapıyı ısıtma ve soğutma maliyetlerini %20’ye kadar azaltabilir. (ABD Enerji Bakanlığı)

# 37. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki HVAC endüstrisi için toplam gelir, 112.000’den fazla şirketin bakım ve kurulum faaliyetlerine katılmasıyla 2019’da 97 milyar dolara ulaştı. (IBIS Dünyası)

# 38. Ortalama bir insan her gün zamanının %90’ını kapalı mekanlarda geçirir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hava kalitesi tahminleri, evlerdeki ve işyerlerindeki havanın dışarıdakinden beş kat daha kirli olduğunu gösteriyor. (EPA)

# 39. Tahminler, kapalı hava kirliliğinin sağlıkları üzerindeki etkileri nedeniyle her yıl 4 milyondan fazla insanın erken öldüğünü göstermektedir. (Dünya Sağlık Örgütü)

# 40. İç mekan hava kirliliğinin en yaygın kaynakları küf, polen ve evcil hayvan kepeğidir. Alçıpan veya boya ve ev temizleyicilerinden çıkan dumanlar da zahmetli olabilir. Bazı yapılar ayrıca formaldehit, ikinci el duman ve karbon monoksit ile de uğraşabilir. (HASTALIK KONTROL VE ÖNLEME MERKEZLERİ)

# 41. İç ortam nem seviyelerini %30 ile %50 arasında tutmak, evdeki kirleticilerin etkisini azaltabilir. (HASTALIK KONTROL VE ÖNLEME MERKEZLERİ)

# 42. Elektrikle ısıtılan evler, kanalsız bir sistem kurarken kullanılan elektrikten %40’a varan tasarruf sağlayabilir. (ABD Enerji Bakanlığı)

# 43. Kanalsız HVAC sistemleri, propan ısıya kıyasla %45 ve yağ fırınlarına göre %29 maliyet tasarrufu sağlayabilir. Mitsubishi ve Fujitsu gibi bazı üreticiler, merkezi havaya kıyasla ortalama %40’tan fazla tasarruf sağlayabileceklerini söylüyorlar. (ABD Enerji Bakanlığı)

# 44. Kanalsız HVAC sistemleri, çoğu sistemin 19 ile 23 desibel arasında çalıştığı günümüzde ev sahiplerinin seçebilecekleri en sessiz seçeneklerden biridir. (ABD Enerji Bakanlığı)

# 45. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir HVAC sistemi için ortalama onarım maliyeti 375 dolardır. Ele alınan yaygın sorunlar arasında kirli fanlar, kirli bobinler, düşük soğutma sıvısı seviyeleri ve mekanik arızalar yer alır. (İstatist)

# 46. 20 SEER olarak derecelendirilen bir merkezi hava sisteminin ortalama perakende maliyeti 5,100 $’dır. Çoğu evde 15 veya daha az SEER sistemi bulunur ve fiyatlar bazı pazarlarda 3.600 dolara kadar düşebilir. (İstatist)

# 47. Yıl boyunca faaliyetlerin ortalaması alındığında, ev sahipleri HVAC sistemlerini çalıştırmak için günde yaklaşık 1 dolar ödüyorlar. (İstatist)

HVAC Endüstri Trendleri ve Analizi

HVAC endüstrisindeki katılımcıların %88’i, 2019’da “iyi” veya “mükemmel” bir yıl geçirdiklerini söylemek için bir AHR Expo ve ASHRAE Journal anketine yanıt verdi. Bu ankete katılanların %43’ü ajans için %10’a kadar büyüme bildirdi %23’ü ise büyümenin %10’u geçmesini beklediklerini belirtiyor. Bu rakamlar yüksek gibi görünse de aslında sektörde artan karamsarlığın başlangıcını yansıtıyor.

Otomasyon ve yeni teknolojiler gelişmeye devam ettikçe, daha az bina yükseltmeye ihtiyaç duyar. Olgun pazarlardaki yeni inşaat projeleriyle, HVAC sağlayıcıları kendilerini daha karlı kurulum çalışmalarından ziyade bir onarım, inceleme ve bakım modeli içinde bulurlar.

Bu eğilim, yeni teknolojiler güncellenmiş hükümet düzenlemesine ihtiyaç yaratmadıkça, önümüzdeki beş yıllık tahmin döneminde devam edecektir. Yeni gelişmeler olmadan gelirler %2-4 artmaya devam edecek, ancak Asya’da faaliyet gösteren şirketler, muhtemelen HVAC endüstrisindeki mevcut kazançların çoğunu görecekler.