7 En İyi Kitle Fonlaması WordPress Teması 2022

Kendi kitle fonlaması kampanyanızı yürütmek istiyorsanız, bu WordPress temaları uygun bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Aslında, bu koleksiyondaki bazı kitle fonlaması WordPress temalarıyla, başkalarının kendi kampanyalarını web sitenize eklemesine de izin verebilirsiniz.

Bu koleksiyondaki tema tasarımları çeşitli nedenleri, endüstrileri ve proje türlerini kapsar, bu nedenle ne tür bir kitle fonlaması kampanyası planlıyor olursanız olun, burada uygun bir seçenek bulabilmelisiniz.

Bununla birlikte, belki de en önemlisi, bu temalar aynı zamanda kampanyaları kabul etmek, yönetmek ve tanıtmak için gerekli tüm özellikleri ve ayrıca yatırımcılardan ve destekçilerden para toplamak için gerekli tüm özellikleri içerir. Bu kitle fonlaması WordPress temalarının çoğu, PayPal, Stripe ve diğer entegrasyonlar dahil olmak üzere web sitenize gelen parayı nasıl idare edebileceğinizi kapsayan birçok seçenek sunar.

Bu kitle fonlaması web sitesi oluşturma temalarının çoğu, önceden oluşturulmuş birkaç demoya sahiptir, bu yüzden hepsini kontrol ettiğinizden emin olun.

1. Kalabalık

Krowd, kitle fonlaması web sitenizi çalışır duruma getirmenize yardımcı olmak için dört farklı demo ile birlikte gelir.

Tarafsız bir düzene sahip bir dizi şablonla Krowd, birçok proje türü için kitle fonlaması web siteleri oluşturmak için her yönüyle iyi bir temadır.

Krowd geliştiricilerinin önerdiği bazı önerilen kampanyalar arasında teknoloji projeleri, STK’lar ve hayır kurumları için kitle fonlaması yer alıyor. Bununla birlikte, birkaç değişiklikle, Krowd’un uygun olmayacağı bir kitle fonlaması kampanyası düşünmek zor. Bir seyahati finanse etmek veya tıbbi bir prosedür gibi kendi ihtiyaçlarınız için bir kampanya oluşturmak istiyorsanız, Krowd bu tür bir görev için de hazır olacaktır.

Web sitenizin kitle fonlaması ve e-ticaret işlevselliği WP Crowdfunding ve WooCommerce eklentileri tarafından gerçekleştirileceğinden, kampanyalarınızı neredeyse ihtiyacınız olan her şekilde yapılandırabilirsiniz. Ayrıca diğer araçları da kullanabilmelisiniz; ancak, bu konunun geliştiricileri, kanıtlanmış bu iki seçeneği kullanmanızı önerir.

Kitle fonlaması web sitenize etkinlik işlevselliği eklemek istiyorsanız, Krowd’un popüler Etkinlik Takvimi eklentisini tam olarak desteklediğini bilmek sizi memnun edecektir. Bu nedenle, örneğin yerel bir hayır kurumunu finanse etmek için katılacağınız bir maraton veya başka bir etkinlik için para toplamak gibi etkinlik promosyonunu kitle fonlaması ile birleştirebilirsiniz.

Özel bir kitle fonlaması platformu veya benzersiz bir kampanya web sitesi oluşturmak isteyenler için Krowd iyi bir seçim olacaktır. Önceden tasarlanmış şablonlar, sitenizi başlatmaya hazırlama sürecini hızlandırmaya yardımcı olurken, Elementor’un sayfa oluşturucu eklentisi ile sıkı entegrasyon, bu şablonları özelleştirmek ve gereksinimlerinize göre sıfırdan özel içerik tasarlamak için ihtiyaç duyacağınız işlevselliği sağlar. . projeniz gerektirir. .

Tamamen mobil uyumlu tasarım sayesinde, destekçileriniz Krowd ile hareket halindeyken kampanyalarını kolayca destekleyebilir.

2. Sponsor

Backer, WordPress kullanıcıları için başka bir şık hepsi bir arada kitle fonlaması web sitesi oluşturucusudur.

Tek bir kampanyayı tanıtmak için kendi web sitenizi oluşturmak veya diğer insanların kaydolup kampanyalarını yayınlayabilecekleri bir kitle fonlaması platformu oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklerle dolu olan Backer, bu tür bir proje üzerinde çalışırken kesinlikle dikkate alınması gereken bir konudur.

Bu temayı önerilen WordPress eklentileriyle kullanarak, web siteniz aynı anda birden fazla kampanya yürütebilecek, destekçilerinizden para toplayabilecek ve bu parayı istediğiniz şekilde dağıtabilecek. Bağışların nasıl yapıldığını ve finansman sisteminin nasıl çalıştığını kolayca tanımlayabilirsiniz. Destekçilerinize sunulan ödülleri, kampanya hedeflerini ve çok daha fazlasını kapsayan seçeneklerle, kitle fonlaması alanındaki en iyi oyuncularla rekabet etmek için kendi web sitenizi oluşturmamanız için hiçbir neden yok.

Diğer kullanıcıların kaydolmasına ve kendi kampanyalarını yürütmesine izin vermek istiyorsanız, Backer web sitenizin ihtiyaç duyacağı tüm şablonlara sahiptir. Bu sayede, kayıt ve giriş, kampanya oluşturma ve ilerlemenizi takip etme dahil her şey, WordPress panosuna ve yönetim sayfalarına erişmeye gerek kalmadan web sitenizin ön ucunda gerçekleştirilir. Backer temasını oluşturan şablonlardan herhangi birini özelleştirmek istiyorsanız, bunu yapmak için işlem çok basittir. Renklerin, yazı tiplerinin ve diğer görüntü ayarlarının değiştirilmesi, sitenizi istediğiniz gibi görünecek şekilde yapılandırabilmenizi sağlayan sezgisel bir kullanıcı arabirimi aracılığıyla yapılır.

WordPress web siteleri oluşturma konusunda yeniyseniz, Backer kendi kitle fonlaması sitenizi başlatmak için ihtiyacınız olan tüm belgelerle birlikte gelir.

3. Bölme

4. FinansmanBasın

FundingPress, hedefleriniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, en son girişiminizi toplu olarak finanse etmenize yardımcı olabilir.

PayPal, Stripe ve WePay aracılığıyla ödeme kabul etme özelliği ile FundingPress, hemen para toplamak için gerekenlere sahiptir. Temayı WordPress web sitenize yükledikten sonra proje oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kurabileceğiniz proje sayısında bir sınırlama yoktur, bu da aynı anda bir veya daha fazla kampanya yürütmeyi harika bir tema haline getirir.

FundingPress, projeler oluşturmanın yanı sıra, web sitenizi birçok farklı şekilde özelleştirme olanağı sağlar. Renk düzenini değiştirmek, muhtemelen FundingPress ile web sitenizi değiştirmenin en hızlı yoludur, ancak diğer ayarlamaları da tema seçenekleri kontrol panelinden aynı kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha da yaratıcı olmak istiyorsanız, benzersiz içerik düzenleri tasarlamanıza veya demo içeriğini düzenlemenize yardımcı olacak bir sayfa oluşturucu aracı mevcuttur.

Ziyaretçileriniz kitle fonlaması web sitenizi ziyaret ederek projelerinizi kolayca keşfedebilir ve en çok ilgilerini çekenleri bulabilir. Ön uç formlar, ziyaretçilerinizin kampanya sponsoru olmasını ve hatta kendi kampanyalarını başlatmak için bir istek göndermesini kolaylaştırır. Hedef kitleniz, Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarını kullanarak sitenize erişmek için isteğe bağlı sosyal oturum açma özelliğini kullanabilir.

Bir kitle fonlaması web sitesi oluşturup oluşturamayacağınızdan emin değilseniz, FundingPress projenizi tamamlamanıza yardımcı olacak tüm belgelerle birlikte gelir.

5. Crowdmerc

CrowdMerc, kitle fonlaması web siteleri için nihai çözüm olduğunu iddia ediyor ve özellik listesi, aynı fikirde olmayı zorlaştırıyor.

Üzerinde çalıştığınız bağış toplama projesinin türü ne olursa olsun, CrowdMerc’in size yardımcı olması çok muhtemeldir. Yeni başlayanlar, hayır kurumları, STK’lar ve diğer projelerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya odaklanan bu konu kesinlikle kısa listenizde olmalıdır. Üç benzersiz ana sayfa düzeni, yeni WordPress kitle fonlaması web sitenizin temelini anında oluşturmanıza yardımcı olurken, yararlı özellik seti sitenize gerekli tüm işlevleri ekleyecektir.

CrowdMerc’in ana özelliklerinden biri, yerleşik bağış toplama çözümüdür. Bu sayede kendi özel bağış toplama kampanyalarınızı oluşturabilir, web sitenizde yayınlayabilir ve ardından takipçilerinizden ve sponsorlarınızdan çevrimiçi olarak ödeme almaya başlayabilirsiniz. Sponsorlarınız ve sponsorlarınız için ödüller oluşturmak da oldukça basittir ve ziyaretçilerinizi kaydolmaya ve taahhütte bulunmaya teşvik etmenize yardımcı olur. Hatta web sitenizdeki etkinlikleri tanıtabilir, size bilet satma ve onlar için para toplama olanağı sağlayabilirsiniz. İster tek bir kampanya, ister birden fazla proje listeliyor olun, CrowdMerc görevin gereğinden fazlasıdır.

Bu temanın modern tasarımı sayesinde, web siteniz, ziyaretçilerinizin kampanyalarınızdan birine kaydolma ve destekleme konusundaki endişelerini giderecek güvenilir ve inandırıcı bir görünüme sahip olacaktır. Bu sezgisel tasarım, sitenize erişmek için kullandıkları cihazın türünden bağımsız olarak, hedef kitlenizin web sitenizde yayınlanan farklı kampanyaları keşfetmesini de kolaylaştırır. Site tasarımınızın herhangi bir yönünü değiştirmek isterseniz, dahil edilen sayfa oluşturma aracı süreci büyük ölçüde basitleştirir. CrowdMerc kitle fonlaması web sitenizin yazı tiplerini, renklerini ve diğer görsel özelliklerini ayarlamak için tema seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Ne için bağış topladığınızdan bağımsız olarak, CrowdMerc teması çekici ve zengin özelliklere sahip bir seçenektir.

6. Vermek için doğmuş

Born To Give, size daha da fazla seçenek sunmak için ortalama kitle fonlaması WordPress temasından daha fazla özelliğe sahiptir.

Tam özellikli bir etkinlik yönetimi aracı ve büyük çok dilli WordPress eklentileri desteği ile, farklı dillerde daha geniş bir kitleyi çekmeye çalışırken etkinlikleri kitle fonlaması kampanyalarınızla birleştirmek istiyorsanız, Born To Give iyi bir seçenek olabilir.

Etkinlikleri web sitenize dahil etmek istiyorsanız, yönetici aracı, yinelenen, ücretsiz veya ücretli, biletli ve yalnızca kayıt amaçlı etkinliklerin ayarlanmasını çok kolaylaştırır. Etkinlikler, kampanyalarınızın bir parçası veya hedef kitlenize sunduğunuz ekstra bir unsur olabilir. Ayrıca çevrimiçi etkinlikler düzenleme veya yüz yüze toplantılar oluşturma seçeneğiniz de vardır.

Born To Give ayrıca, web sitesi tasarımınızın neredeyse her yönünü özelleştirmenize olanak tanıyan önde gelen Visual Composer sayfa oluşturucu eklentisini içerir. Premium Slider Revolution eklentisi, kitle fonlaması kampanyalarınızı tanıtmak için etkileşimli slayt gösterileri oluşturmanıza yardımcı olmak için Born To Give tema paketinde de bulunur.

Web sitenizde bir veya daha fazla kitle fonlaması kampanyası oluşturduktan sonra, Doğurmak İçin Doğan özellikleri hedef kitlenizin ödeme yapmasını kolaylaştırır. PayPal, Stripe ve diğer önde gelen ödeme ağ geçitleri, yalnızca birkaç tıklamayla sitenize entegre edilebilir.

Para toplama, bağış kabul etme ve kitle fonlaması kampanyaları yürütme becerisiyle iyi bir amacı desteklemek istiyorsanız, Born To Give harika bir tasarıma sahip güçlü bir temadır.

7. Eğlence

Funlin, çekici bir web sitesi demosuna sahip bir yardım ve kitle fonlaması platformu WordPress temasıdır.

İşleri olabildiğince basit tutmak için Funlin, önceden oluşturulmuş tek bir web sitesiyle birlikte gelir. Bu sayede tema paketini WordPress panonuza yüklemeniz ve ardından demo içeriğini içe aktarmanız yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra, kendi kitle fonlaması web siteniz için sağlam bir temel oluşturmuş olacaksınız.

Bu tema nötr bir tasarıma sahip olduğundan, çok çeşitli projeler için harika çalışıyor. Bu nedenle, ister bir hayır kurumu için, ister en son icadınız için para toplamak istiyorsanız, Funlin tam size göre olmalıdır. Bu temadan en iyi şekilde yararlanmanın yollarından biri, onu kendi bağış toplama veya kitle fonlaması platformunuzu oluşturmak için kullanmaktır. Funlin’i bu şekilde kullanmaya karar verirseniz, insanların kaydolabilecekleri ve kendi kitle fonlaması kampanyalarını yayınlayabilecekleri bir çevrimiçi alan oluşturabilirsiniz.

Ön uç gönderim formlarını, iyi kullanıcı yönetimi özelliklerini ve eksiksiz e-ticaret desteğini içeren kullanışlı öğelerden oluşan bir kitaplık sayesinde, platformunuzu istediğiniz şekilde yapılandırmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklere erişiminiz olmalıdır. Kendi kampanyanızı yayınlamak için bu temayı kullanmayı tercih ederseniz, Funlin bu şekilde de kullanılabilir. Gerçekten esnek bir araçtır.

Funlin’in sizin için doğru kitle fonlaması teması olduğuna karar verirseniz, bu esneklik tema özelliklerinden web sitenizin görünümüne ve hissine kadar uzanır. Güçlü Elementor eklentisi ile tam uyumluluk nedeniyle, bu sayfa oluşturucuyu Funlin şablonlarını istediğiniz kadar çok veya az düzenlemek için bir kod satırına dokunmadan kullanabilirsiniz.

Funlin, WordPress ile profesyonel bir kitle fonlaması platformu başlatmanıza yardımcı olacak tüm özelliklere sahip olmalıdır.