Oyunlar için en iyi 17 WordPress teması 2022

WordPress ile bir oyun sitesi oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda heyecan verici WordPress oyun temasıyla, ne tür bir site oluşturmak istediğiniz veya hedef kitleniz kim olursa olsun, projeniz için mükemmel, kullanıma hazır bir çözüm bulunmalıdır.

Oyun bloglarından, haber ve inceleme dergilerinden çevrimiçi oyun topluluğu web sitelerine ve e-ticaret mağazalarına kadar, bu en iyi oyun temaları koleksiyonu size birçok seçenek sunacaktır.

Bu temaların çoğu, çok sayıda önceden tasarlanmış sayfa şablonu, sayısız özelleştirme seçeneği ve ek ücret ödemeden dahil edilen çeşitli premium araçlar dahil olmak üzere, çok amaçlı en iyi WordPress temalarında bulacağınız özelliklerin çoğuna sahiptir. Ancak, bu oyun temalarını daha genel şablonlardan ayıran şey, oyun merkezli düzenleridir.

Görüşlerinizi paylaşmak, en son oyun haberlerini yayınlamak veya kendi ürünlerinizi tanıtmak için bir web sitesine ihtiyacınız olsun, aşağıdaki konular başlamanıza yardımcı olacaktır.

1. Yeniden doğma

Respawn, çeşitli web sitesi demoları ile modern bir oyun ve e-spor WordPress temasıdır.

Oluşturmaya çalıştığınız oyun web sitesinin türü ne olursa olsun, Respawn’ın hedeflerinize uygun önceden oluşturulmuş bir demosu olmalıdır. Seçenekler arasında, bir oyun dergisi web sitesi oluşturmak için bir demo, e-spor etkinliklerini tanıtmak için bir seçenek ve oyuncular ve yayıncılar için diğer demolar bulacaksınız. Ayrıca, oyun ve oyunla ilgili ürünler satan bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız, bu amaçla oluşturulmuş bir demo da vardır.

Respawn demolarının ana sayfalarından herhangi birine bakarsanız, ihtiyacınız olan web sitesini oluşturabilmenizi sağlamak için hepsinin çok çeşitli öğelere sahip olduğunu göreceksiniz. Örneğin, oyuncu demosuna bir göz atarsanız, profil fotoğrafları, sosyal medya hesaplarına bağlantılar ve sponsorlu ürünleri ve diğer teklifleri tanıtmak için bir bölüm yayınlamak için bir alanı olduğunu göreceksiniz. Öte yandan, varsayılan e-spor demosu, fotoğrafları, videoları ve sitenizin geri kalanına ilişkin bağlantıları görüntülemek için büyük bir kaydırıcının yanı sıra yaklaşan etkinliklerin ayrıntılarını gösteren bir haber beslemesi içerir.

Tek tıkla demo içerik içe aktarma aracı sayesinde Respawn’ı kullanmaya başlamak da kolaydır. Sadece bir demo seçin, onu WordPress kontrol panelinize aktarın ve ardından kendi içeriğinizi eklemeye başlayın. Bu temanın oluşturulma esnekliği nedeniyle, web siteniz için doğru görünümü elde etmek için farklı demolardaki şablonları karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. Daha fazla özelleştirme çalışması yapmanız gerekiyorsa, tüm şablonlar, dahil edilen Elementor sürükle ve bırak sayfa oluşturucu aracıyla düzenlenebilir.

Respawn, çeşitli projeler için çalışan çok amaçlı bir oyun WordPress temasının güzel bir örneğidir.

2. PixieBüyük

PixieHuge, klanlar ve diğer kuruluşlar için özel olarak tasarlanmış bir e-spor oyunu WordPress temasıdır.

Oyuncunun türü veya klanınızın ihtiyaç duyduğu web sitesi türü ne olursa olsun, beş PixieHuge demosundan en az birinin projeniz için uygun olacağından emin olabilirsiniz. PixieHuge’a dahil olan diğer şablonlar, bu temanın kullanılacağı web sitelerinin türüne uygun şekilde tasarlanmıştır. Yani, geleneksel bir oyun tarzı web sitesi tasarımı arıyorsanız, bu sizin için tema olabilir.

Şık tasarımın yanı sıra PixieHuge, içeriğinizi yönetmeyi çok kolaylaştırır. Bu tema, sınırsız sayıda ekip sayfası oluşturmayı ve görüntülemeyi destekler. Ayrıca ilgili şablonları kullanarak oyuncu profillerini kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Maç ayrıntılarını ve sonuçlarını, ayrıca takım istatistiklerini ve başarılarını paylaşmak da kolaydır. Oyun web sitenizden para kazanmak ve çevrimiçi gelir elde etmeye başlamak istiyorsanız, PixieHuge’da sponsor reklamları ve promosyonları görüntülemek için yer vardır. Bu oyun teması aynı zamanda WooCommerce çevrimiçi mağaza oluşturucu eklentisi ile tamamen uyumludur ve ister fiziksel öğeler ister dijital indirmeler olsun, web sitenizden ürün satmaya başlamanız için hızlı ve kolay bir yol sunar.

İlginizi çekebilecek diğer özellikler arasında video akışı desteği, sosyal medya entegrasyonu, tartışma forumu yetenekleri ve klanınızdan veya oyun endüstrisinden en son güncellemeleri paylaşmak için haberler ve blog şablonları yer alır.

Herhangi bir iyi oyun web sitesinin ihtiyaç duyacağı tüm ilgili şablonlar ve özellikler ile HugePixie, oyuncular için sağlam bir WordPress temasıdır.

3. OyuncuX

PlayerX, oyun ve e-spor web siteleri oluşturmak için özelliklerle dolu bir WordPress temasıdır.

PlayerX’in çevrimiçi demolarına hızlı bir bakış, bunun ağırlıklı olarak WordPress ile oyun web siteleri oluşturmaya odaklanan bir tema olduğunu hemen gösterir. PlayerX paketindeki tüm şablon tasarımları, uygun renk şemaları ve göz alıcı grafiklerle oyuncuların beğeneceği tarzdadır. Bu stil, ana sayfadan tüm dahili sayfa şablonlarına kadar tema demosu boyunca çalışır.

PlayerX paketindeki çeşitli şablon ve düzen seçenekleri sayesinde bu tema, oyunla ilgili çeşitli web siteleri için uygundur. Bu, sadece birkaçını saymak gerekirse, e-spor projeleri, oyun stüdyoları ve oyun yayın promosyonu için siteleri içerir. Haber gönderme düzenleri, canlı yayınlar, portföyler ve daha fazlası dahil olmak üzere PlayerX demo web sitesinde farklı seçenekleri görebilirsiniz. Ayrıca, bu tema yüksek düzeyde e-ticaret uyumluluğuna sahip olduğundan, oyun web sitenizden kolayca ürün satabilir veya oyunla ilgili ürünler satan bir çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz.

PlayerX’in tasarımı harika görünse de, bu temayı olduğu gibi kullanmakla sınırlı değilsiniz. Web sitesi sahipleri, özel bir WordPress oyun web sitesi oluşturmak için ayrıntılı bir dizi tema seçeneğine erişebilir. Pakette ayrıca herhangi bir şablonu WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisi ile düzenlemenize izin veren premium bir içerik düzenleme aracı da bulunmaktadır. Web sitenizi, yerleşik slayt gösterilerini düzenlemek veya kendinizinkini oluşturmak gibi başka yollarla da değiştirebilirsiniz. Oyuncular, Facebook ve Instagram gibi sitelerde takipçi sayınızı artırmaya yardımcı olurken, web sitenize sosyal içerik gönderme sürecini basitleştiren sosyal medya entegrasyon özelliklerini takdir etmelidir.

Modern bir WordPress oyun teması arıyorsanız PlayerX favori listenizde olmalıdır.

4. Müthiş

Eldritch ve özellikleri, popüler bir WordPress oyun temasında bulmayı umduğunuz her şeyi kapsar.

Eldritch’in demo web sitelerinden herhangi birine göz atarsanız, bunun özel olarak tasarlanmış bir WordPress oyun teması olduğunu hemen göreceksiniz. Eldritch’in önceden oluşturulmuş içeriğinin genel stili, bu temanın kimler için oluşturulduğunu açıkça ortaya koyuyor ve web siteniz için seçerseniz, ziyaretçileriniz oyun sitenize gelir gelmez kendilerini evlerinde hissedecekler. .

Eldritch paketindeki çeşitli önceden tasarlanmış içerik seçenekleri sayesinde, bu temayla çeşitli oyun siteleri oluşturabilirsiniz. Seçenekler arasında klanınız için bir site oluşturmak için bir demo, kendinizi bir oyuncu olarak tanıtmak için bir demo ve bir eSports blogu veya haber sitesi başlatmak için bir demo bulunur. Oyun şovu demosu ve oyun tartışma forumu oluşturma seçeneği gibi başka seçenekler de var, bu yüzden bu konunun neler yapabileceği hakkında iyi bir fikir edinmek için Eldritch’in tüm demolarını keşfettiğinizden emin olun.

Eldritch, önde gelen WooCommerce eklentisi ile uyumluluğu sayesinde iyi bir e-ticaret desteğine de sahiptir. Dolayısıyla, fiziksel ürün satışı veya dijital indirmelerin yanı sıra kitle fonlaması ve koleksiyon bağışları veya yalnızca ödeme yapan üyelerinizin erişebileceği premium içerik oluşturma gibi web sitenizde yapmak istediğiniz herhangi bir finansal işlem varsa, bunların tümü bu, WooCommerce eklentisi ve onun ücretsiz ve ücretli eklenti kitaplığı ile mümkündür.

Eldritch’in önceden tasarlanmış içeriğinde ve genel olarak web sitenizin görünümünde değişiklik yapmak bu temayla kolaydır. Paket, ek ücret ödemeden premium WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisini içerdiğinden, teknik becerileri ne olursa olsun herkes, bir sürükle ve bırak arayüzü aracılığıyla demo içeriğini düzenleyebilir veya kendi benzersiz sayfa düzenlerini oluşturabilir.

Geleneksel bir düzene ve modern özellikler listesine sahip bir e-spor ve oyun teması arıyorsanız, Eldritch sizin için olabilir.

5. Tanrısal

Godlike, atmosferik bir tasarıma sahip WordPress için özel olarak tasarlanmış bir video oyunu temasıdır.

Son derece esnek iki demo ile Godlike, oyun alanında çok çeşitli web siteleri oluşturmak için kullanılabilir. İlk demo, genel amaçlı bir oyun web sitesi oluşturmanıza yardımcı olmak için oluşturuldu, diğer seçenek ise belirli bir oyunu tanıtmak için siteleri başlatmaya odaklanır. Bununla birlikte, genel amaçlı oyun demosu çeşitli projelere uyacak şekilde ayarlanabildiğinden, Godlike oyun haber siteleri, oyunlara odaklanan sosyal medya ve hatta çevrimiçi oyun satan e-ticaret mağazaları oluşturmak için iyi çalışır.

Godlike ile web sitenizi kurarken, tartışma forumları ve ağ araçları gibi topluluk özellikleri ve ürün satma yeteneği dahil e-ticaret işlevselliği gibi bu temanın hangi bileşenlerini etkinleştirmek istediğinizi seçmek kolaydır. . bir abonelik içerik sitesi oluşturma seçeneğinin yanı sıra çevrimiçi.

Ayrıca, premium WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisinin dahil edilmesi sayesinde web sitenizin nasıl görüneceği üzerinde çok fazla kontrole sahipsiniz. Bilgi kutuları, düğmeler ve fiyat tabloları gibi sayfalarınıza ekleyebileceğiniz pek çok öğe vardır. Çeşitli başlık düzenlerini seçmek, oyun sitenizin görünümünü özelleştirmek için size daha fazla yol sunar. Sitenizde çalışırken, hazır olana kadar bir geri sayım sayacı görüntülemek için aşağıdaki şablonları kullanabilirsiniz.

Oluşturduğunuz oyun sitesinin türü ne olursa olsun, hedef kitleniz için en son oyun haberlerini yayınlamak için blog yazısı şablonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Twitter ve Instagram entegrasyon desteğini kullanarak sosyal medya içeriklerini sitenizde kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Godlike’ın genel tasarımı ve stili çekiciyse, bu tema da oyun siteniz için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir.

6. Kara ateş

oyun-topluluk-teması-blackfyre

Blackfyre, çevrimiçi bir oyun topluluğu oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Her şeyi küçük tutmak ve sizin ve klanınızın sohbet etmesi için bir alan yaratmak veya forumlarınızı herkese açmak istiyorsanız, Blackfyre oyun teması her şeyi sunmayı amaçlıyor.

Blackfyre, kayıt, oturum açma ve mesaj göndermenin tutarlı bir kullanıcı deneyimine sahip bir ortamda gerçekleşmesini sağlamak için ön uç formlarını kapsamlı bir şekilde kullanır; burada WordPress yönetici alanının arka ucunda herhangi bir değişiklik yoktur.

Sitenizde çalışan bu temayla, üyelerinizin her biri kendi profil sayfalarının yanı sıra diğer kullanıcılardan ekipler oluşturma ve yönetme becerisine sahip olur. Bu işlevsellik, kısmen ücretsiz ancak güçlü WordPress BuddyPress eklentisi ve bbPress Topluluk Forumu eklentisi sayesinde eklenmiştir. Desteklenen diğer üçüncü taraf eklentileri, sitenize bir mağaza eklemek için WooCommerce, çok dilli bir site oluşturmak için WPML ve dahil edilen premium Visual Composer sürükle ve bırak sayfa oluşturucu aracını içerir.

Blackfyre, her seferinde tutarlı bir görünüm için web sitesinin her ön sayfasına kademeli olarak inen çarpıcı bir tasarımdan yararlanır.

7. Oynarsın

youplay-oyun-teması

Youplay, web siteniz için gerçekten en iyi oyun destinasyonlarından biri olarak öne çıkmasını sağlayacak atmosferik bir vibe oluşturma konusunda harika bir iş çıkarıyor.

Youplay’in benzersiz çekiciliğinin bir kısmı, tasarımı boyunca çarpık öğeler kullanmasıdır. Genellikle bir web sitesinde bulduğunuz standart kare ve dikdörtgen kutular ve öğeler yerine, bu temayla bu öğeler eğimli ve merkezden uzaktır. Bu kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak karamsar görsellerle birlikte, web sitenize farklı bir görünüm ve başka yerde pek görülmeyen bir his vermek için birleşirler.

Orijinal görünümlü bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak diğer Youplay özellikleri, içeriğinize ekstra derinlik eklemek için paralaks kaydırmayı ve Slider Revolution animasyonlu slayt gösterisi oluşturma aracını içerir. Bu iki özellik tek başına web sitenize yeni ziyaretçilerin girişte dikkatini çekmesi gereken dinamik bir sunum sağlayacaktır.

Bu temanın ve web sitenizin neredeyse her yönünü özelleştirmenize yardımcı olmak için pakette bulunan premium Visual Composer eklentisini bulacaksınız. Bu, temanın kontrol panelindeki ayrıntılı bir dizi seçenek ve ayarın yanı sıra. Bu ayarlar, tasarımlar ve renklerden yazı tiplerine, logolara ve daha fazlasına kadar her şeyi yönetir.

Youplay, WooCommerce e-ticaret eklentisi ve bbPress tartışma forumu uzantısı için tam destek içerir. Bu, sitenizden makaleler satmak veya web siteniz etrafında bir topluluk oluşturmak istiyorsanız, bu iki aracı kullanmaya başlarken sorun yaşamayacağınız anlamına gelir.

Çarpıcı tasarımı ve görünümü sayesinde Youplay’in demo versiyonu denemeye değer.

8. Geko

Geco, birden fazla web sitesi demosu içeren bir WordPress eSpor ve oyun temasıdır.

Geco’nun projeniz için doğru oyun WordPress teması olduğuna karar verdiğinizde, yeni sitenizi başlatmanız uzun sürmez. Seçtiğiniz üç demo, yalnızca birkaç tıklamayla WordPress panonuza aktarılabilir ve size oyun siteniz için sağlam bir temel sağlar.

Geco’nun demoları şablonlarla dolu olduğundan, sadece birkaçını saymak gerekirse, ev, iletişim ve hakkında sayfaları dahil olmak üzere başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olmalısınız. Bu temanın neler yapabileceği hakkında size daha iyi bir fikir vermek için demolar aracılığıyla Geco şablonlarına göz atabilirsiniz. Tüm şablonlar, genel demo tasarımına sorunsuz bir şekilde uyum sağladığından, web siteniz her zaman tutarlı görünecektir.

Tüm Geco şablonları birçok kullanışlı özellik ve unsurla doldurulmuştur. Sitenize birinci sınıf, profesyonel bir görünüm kazandırmak için birlikte çalışan kaydırıcılar, galeriler ve harika düzenler buna örnek olarak verilebilir. Şablonlardan herhangi birini özelleştirmeniz gerekiyorsa, bu değişiklikleri sezgisel bir sürükle ve bırak arayüzü aracılığıyla yapmak için uyumlu Elementor sayfa oluşturucu eklentisini kullanabilirsiniz.

Tam e-ticaret desteği sayesinde, oyun sitenize kolayca satın alınabilir fiziksel ve dijital ürünleri ekleyebilir veya eksiksiz bir çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz. Geco, e-Ticaret şablonlarına ek olarak, web sitenize bir çevrimiçi topluluk veya tartışma forumu eklemek için ihtiyaç duyduğunuz tüm şablonlara da sahiptir. Web sitenizi oyuncuların takılabileceği bir yer haline getirmek istiyorsanız bu tema tam size göre olabilir.

Geco sadece son derece esnek olmakla kalmaz, aynı zamanda ihtiyacınız olan her şeye tek bir pakette sahip olmalıdır.

9. İyi Yaşam

goodlife-oyun-dergi-teması

GoodLife, başarılı bir WordPress oyun web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu, çeşitli projeler için oluşturulmuş popüler bir çok amaçlı WordPress teması olmasına rağmen, birçok web sitesi demosu arasında oyun web siteleri için ideal olanı bulacaksınız. Aslında GoodGame demosu, profesyonel bir oyun sitesinde görmeyi beklediğiniz tüm özelliklere sahiptir.

Oyun demosunun tasarımı, mükemmel bir şekilde hedef kitlesine yöneliktir. Ziyaretçilerinizin web sitenizde ne tür içerik yayınlayacağınızı tam olarak bilmelerini sağlamak için doğru renkler ve gölgeler seçilmiştir. Büyük resimler için alanlar ana sayfada ve dahili içerik şablonlarında bulunabilir. Ayrıca, ilginç içerikli kenar çubuklarını ve diğer alanları doldurmayı kolaylaştıran kullanışlı bir özel widget seçimi de vardır.

Bu WordPress temasının en iyi özelliklerinden biri, kullanıma hazır olmasıdır. Tema dosyalarını yükleyebilir ve ardından WordPress oyun web sitenizi çevrimiçi hale getirmek için tek tıklamayla içe aktarıcıyı kullanabilirsiniz. Ancak, bu konu ve web siteniz hakkında değiştirmek istediğiniz bir şey varsa, bu da sorun değil. Dahil edilen Visual Composer eklentisini kullanarak, sürükle ve bırak kullanıcı arayüzü aracılığıyla herhangi bir demo içeriğini düzenlemek için açabilirsiniz.

GoodLife temasının ve özellikle oyun demosunun diğer dikkate değer özellikleri arasında, içeriğinizin Google gibi arama motorlarında görünürlüğünü izlemenize yardımcı olacak bir web sitesi sıralama izleyicisi, bir viral test oluşturma aracı, birçok reklam yerleşimi ve büyüyen bir sayfa şablonları.

İster önceden oluşturulmuş bir oyun sitesi çözümü, isterse kolayca özelleştirilebilen bir tema arıyorsanız GoodLife uygun bir seçimdir.

10. Kappa

kappa-oyun-wordpress-teması

Kappa, web sitenizi bir oyun kaynağı olarak öne çıkaracak bir tasarıma ve stile sahiptir.

İster oyun blogu, ister inceleme sitesi, ister ekibiniz için çevrimiçi bir varlık oluşturuyor olun, Kappa tam aradığınız şey olabilir.

Bu oyun teması WooCommerce ile tamamen uyumludur. Bu, web sitenizden ürün veya hizmet satmak istiyorsanız sorun yaşamayacağınız anlamına gelir. WooCommerce’i kullanmaya başlamak ücretsizdir ve çevrimiçi mağazanızın kısa sürede çalışır hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Daha gelişmiş e-ticaret özelliklerine ve işlevlerine ihtiyacınız varsa, aralarından seçim yapabileceğiniz büyük bir ücretsiz ve premium WooCommerce eklentileri kitaplığı var.

Sitenizde oyun veya takım incelemeleri yayınlamayı planlıyorsanız, yerleşik derecelendirme ve derecelendirme sistemi bu içeriği şık bir şekilde yayınlamanıza yardımcı olacaktır. Bu özellik ile kendi özel kriterlerinizi oluşturabilir ve ardından her bir öğeye kendi puanını ve derecesini verebilirsiniz.

Birlikte çalışabileceğiniz diğer özellikler arasında tam genişlikte bir animasyonlu slayt gösterisi oluşturma aracı, birden çok sayfa düzeni ve şablon, bir dizi tema özelleştirme seçeneği ve kullanışlı kenar çubuğu widget’ları yer alır.

Kappa, web sitenizi oyuncular için çekici hale getirmeye yardımcı olacak bir tasarıma sahipken, sitenizi yönetmeyi kolaylaştıracak birçok kullanışlı özellik de içeriyor.

11. Plaksör

Plaxer ve demoları, oyun sitenize farklı bir görünüm kazandırmak için göz alıcı bir görünüme sahiptir.

Ziyaretçilerinizin bir oyun veya e-spor sitesi olarak hemen tanıyacağı şık bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Plaxer kesinlikle doğru tasarıma sahiptir. Plaxer şablonlarını incelerseniz, özellikle oyun geliştirme, eSports ve steam web siteleri için oluşturulmuş seçeneklerin yanı sıra tipik bir oyun sitesi için daha genel bir set olduğunu göreceksiniz.

Kullanmaya karar verdiğiniz demo ve şablon setine bağlı olarak, web siteniz, hedef kitlenizle görüntü ve video paylaşmak için ana sayfada büyük bir kaydırıcı içerebilir. Ancak, hangi demoyu seçerseniz seçin, birlikte verilen kaydırma aracı sayesinde web sitenize slayt gösterileri ekleyebilirsiniz. Kullanılan diğer öğeler arasında oyun görüntülerini paylaşmak için video oynatıcı, ortak logo karuselleri ve Twitter ve Instagram gibi sitelerdeki hesaplarınızdan görüntüleri görüntülemenize olanak tanıyan sosyal medya beslemeleri yer alır. Plaxer, premium WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisini içerdiğinden, herhangi bir kod yazmanıza veya düzenlemenize gerek kalmadan tüm şablonları değiştirebilir veya kendi mizanpajlarınızı sıfırdan oluşturabilirsiniz.

WooCommerce entegrasyonu ve bir dizi çevrimiçi mağaza şablonu aracılığıyla tam e-ticaret desteği ile Plaxer, çevrimiçi ürün satmanıza veya oyun web sitesi aracılığıyla ödeme almanıza izin vermekten daha fazlasını sunar. Bu temayı, çevrimiçi oyunlar ve ilgili ürünler satan bir e-ticaret mağazası oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Plaxer, kesinlikle hedef kitlenize hitap edecek oyun merkezli tasarımlara sahip zarif bir şablon setine sahiptir.

12. Dünya Dışı

Overworld, oyun sitenize göz alıcı bir görünüm kazandırmak için bazı harika animasyon efektlerine sahiptir.

Sitenizde gezinirken ziyaretçilerinizi eğlendirmek için Overworld geliştiricileri, bu temanın genel tasarımına bazı hoş küçük dokunuşlar eklediler. Bazı örnekler, varsayılan olarak açık olan özel fare imlecini, sayfa yükleme animasyonlarını ve kaydırma efektlerini içerir. Bununla birlikte, demo içeriğini WordPress kontrol panelinize aktardıktan sonra, bu öğelerin ve Overworld’ün diğer birçok yönünün nasıl çalıştığını özelleştirmek için ayarları gözden geçirebilirsiniz.

Bunu diğer popüler WordPress oyun temaları arasında rekabetçi bir seçim haline getirmeye yardımcı olmak için Overworld, web sitesi için şık şablonlarla doludur. Bu, genel amaçlı oyun web siteleri, e-spor siteleri, oyun haberleri ve inceleme siteleri ve kişisel oyuncu web siteleri ve blogları için oluşturulmuş yüksek kaliteli ana sayfa tasarımlarından oluşan bir seçkiyi içerir. Ayrıca oyun ürünleri ve ilgili ürünler satan e-ticaret mağazaları için harika çalışacak güzel bir şablon seti de var.

Oyun turnuvalarını desteklemek için bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Overworld’ün bu tür bir proje için ihtiyaç duyacağınız tüm önceden oluşturulmuş içeriğe ve şablonlara sahip olma ihtimali yüksektir. Oyun turnuvası şablonlarını Overworld demo sitesinde görüntüleyebilirsiniz. Bunları gözden geçirirseniz, size gerekli tüm bilgileri iyi tasarlanmış bir biçimde görüntüleme olanağı verdiklerini fark edeceksiniz.

Overworld, yüksek kaliteli bir oyun teması arayan çoğu kişiye hitap edecek yeterli şablona ve özelliğe sahiptir.

13. PixieFreak

PixieFreak, eSporlar ve takımlar ve turnuvalar için oyunlar için bir WordPress temasıdır.

İster tek başına bir oyuncu, ister bir takımın parçası olun veya eSpor yarışmaları ve turnuvaları yürütüyor olun, PixieFreak oyun aktiviteleriniz için bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak tema olabilir. Neredeyse anında WordPress’e aktarabileceğiniz önceden oluşturulmuş oyun web sitesi demoları, yeni sitenizin temelini hızla oluşturacaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı demo ile, PixieFreak paketinde uygun bir seçenek bulma şansınız var.

PixieFreak demolarını oluşturan şablon kitaplığı, ekibiniz veya bireysel etkinlikleriniz hakkında çevrimiçi olarak bilgi göndermeye başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlamalıdır. Turnuvalar, yarışmalar veya toplantılar gibi oyun etkinlikleri düzenlemek için şablonlar da vardır. bbPress gibi eklenti desteği sayesinde oyun sitenize tartışma forumları, kullanıcı profilleri ve etkinlik beslemeleri gibi topluluk özelliklerini kolayca ekleyebilirsiniz. Blog ve dergi düzenleri de dahil olmak üzere diğer şablonlar, e-spor ve profesyonel oyunlar dünyasından en son haberleri paylaşmanıza yardımcı olabilir.

Bu konunun e-ticaret desteğini de online ürün satmak için kullanabilirsiniz. İster dijital indirmeler ister fiziksel ürünler satıyor olun, PixieFreak ve WooCommerce eklentisiyle uyumluluğu, oyun web sitenize bir e-Ticaret bölümü eklemeyi kolaylaştırır. Sitenizi istediğiniz gibi çalışacak şekilde kurmanın yanı sıra, PixieFreak tema tasarımını özelleştirmek de çok kolay. Bu temaya dahil edilmiş bir sayfa oluşturucu yoktur, bunun yerine kendi seçtiğiniz görsel düzenleyici eklentisini yükleyebilir ve sitenizi kişiselleştirmek için tercih ettiğiniz özelleştirme araçlarını kullanabilirsiniz. WordPress için birçok ücretsiz ve ücretli sayfa oluşturucu eklentisi ile,

PixieFreak, çok amaçlı bir WordPress oyun temasının güzel bir örneğidir.

14. Gizemli

Arcane, çevrimiçi oyun topluluğunuz için bir ev oluşturmak için bir WordPress temasıdır.

Oyun web siteleri oluşturmak için birkaç farklı ana sayfa düzeniyle Arcane, çeşitli senaryolar için iyi çalışmalıdır. Oyun sitenizi hedef kitlenize uygun bir şekilde yapılandırmanıza yardımcı olacak birçok özelleştirme seçeneği de vardır. Bir renk seçicinin eklenmesi nedeniyle, önceden tanımlanmış renk paletlerinden birini web sitenize uygulamak çok kolay. Daha zorlu gereksinimleri olanlar için, temanın seçenekleri ve ayarları aracılığıyla renkleri ayrı ayrı ayarlamak mümkündür.

Arcane ile birlikte gelen şablonlar, bu temanın öne çıkan özelliğidir ve oyun web sitenizin tam olarak doğru göründüğünden emin olmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar. Ancak, Arcane’in şablonlarından herhangi birini düzenlemeniz gerekirse, Visual Composer premium sayfa oluşturucu eklentisi tema paketine ek bir ücret ödemeden dahildir.

Arcane’nin özellikleri ve WordPress için büyük üçüncü taraf oyun eklentilerine desteği sayesinde bu tema, bireyler ve takımlar arasında oyun turnuvaları oluşturmak ve yönetmek için bir web sitesi kurmak için uygundur. Ayrıca özel takım şablonları herkesin kendi web sitesinde kendi sayfasını yayınlamasını kolaylaştırırken, turnuvalar yerine bireysel maçları ele almak için bir takım savaşı sistemi de var.

bbPress etkileşimli eklentisi ile uyumluluk nedeniyle oyun topluluğu web sitenize bir tartışma forumu eklemek de kolaydır. bbPress tartışma forumu özelliklerini getirirken, Arcane, web sitenizin bu bölümünün içeriğinizin geri kalanıyla karışmasını sağlamak için gerekli tüm şablonlara sahiptir.

Oyun web siteniz aracılığıyla ürün satmak veya başka nedenlerle ödeme almak istiyorsanız, Arcane, güçlü WooCommerce çevrimiçi mağaza oluşturucu eklentisi için tam desteğe sahiptir. Ayrıca, içeriğinizin içinde ve çevresinde özenle seçilmiş yerleşimlerde reklamlar görüntüleyerek sitenizden para kazanabilirsiniz.

Hangi şablon setini kullanmaya karar verirseniz verin, Arcane ilgi çekici bir oyun sitesi oluşturabilmenizi sağlayacaktır.

15. Oyun Alanı

Gamezone, oyun blogları, çevrimiçi topluluklar ve e-ticaret mağazaları oluşturmak için çok uygundur.

Kendiniz ve ekibiniz için şık bir çevrimiçi varlık başlatmak veya kendi bakış açınızdan en son haberleri ve incelemeleri paylaşan kendi oyun blogunuzu başlatmak istiyorsanız, Gamezone muhtemelen ihtiyaç duyabileceğiniz tüm şablonlara ve özelliklere sahiptir. WordPress web sitenizde oyun incelemeleri yayınlamak söz konusu olduğunda, Gamezone’un bazı özellikle yararlı özellikleri vardır. Bu, yalnızca bu tür içerik için oluşturulmuş şablonların yanı sıra inceleme ve derecelendirme sistemini de içerir.

Gamezone, yeni oyun sitenizi hızlı bir şekilde başlatmanıza yardımcı olmak için harika görünen ve kullanıma hazır üç ana sayfa düzenine sahiptir. Hangisini kullanmak istediğinize karar verin, ardından bu şablonları WordPress web sitenize eklemek için tek tıklamayla demo içe aktarma aracını dağıtın. Gamezone ana sayfaları kullanışlı ve zarif bölümlerle dolu olduğundan, web sitenizde en iyi içeriği görüntülemek için ihtiyacınız olan her şeye erişiminiz olmalıdır.

Gamezone, WPBakery Page Builder ve Elementor dahil olmak üzere WordPress için en iyi sayfa oluşturucu eklentileriyle birlikte çalışacak şekilde tasarlandığından, tema paketindeki şablonları hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu eklentilerin görsel arayüzleri sayesinde, tüm sayfalarınızın hangi öğeleri içerdiğini, nasıl göründüklerini ve çok daha fazlasını yalnızca birkaç tıklamayla seçebilirsiniz. Ayrıca Gamezone’un ayarlar paneli ve tema seçenekleri aracılığıyla web sitenizde birçok değişiklik yapabilirsiniz. Tüm bunlar, bu temayı hem bir dizi hazır şablon isteyenler hem de oyun web sitelerini oluşturmaya daha fazla dahil olmak isteyenler için çekici hale getirmeye yardımcı olmalıdır.

Özellikleri sayesinde Gamezone’un gerçekten çok amaçlı bir WordPress oyun teması olduğunu söylemek doğru olur.

16. Xion

Xion, bağımsız oyun geliştiricileri için zarif bir WordPress temasıdır.

Xion’un yalnızca bir demosu olmasına rağmen, görsel olarak çekici bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak çok yaratıcı bir tasarıma sahiptir. Bu konu oyun geliştiricilerine yönelik olduğundan, özel odak noktası onu oyun geliştiricileri için de çekici bir seçenek haline getirmelidir. Ancak, Xion kolayca özelleştirilebilir olduğundan, bu temanın görünümünü beğendiyseniz ancak farklı türde bir web sitesi üzerinde çalışıyorsanız, gerekli değişiklikleri yapmak için çok fazla çaba harcamamalısınız.

Xion ile birlikte gelen önceden tasarlanmış şablonlar sayesinde, üzerinde çalıştığınız oyunları veya projeleri gösteren bir sayfayı kolayca web sitenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca geliştirme stüdyonuzu görüntülemek için bir şablon ve stüdyonuzdan en son sektör haberlerini veya güncellemelerini yayınlamak için eksiksiz bir blog şablonu seti de bulunmaktadır.

Web sitenizden oyunlarınızı veya diğer ürünlerinizi satmak istiyorsanız, Xion gerekli tüm e-ticaret desteğine sahiptir. Sadece önerilen WooCommerce eklentisini etkinleştirin, bazı ürünler ekleyin ve Xion’un e-Ticaret şablonları, bu öğelerin hedef kitlenize iyi bir şekilde sunulmasını sağlayacaktır.

Popüler bir oyun WordPress temasından beklediğiniz gibi, Xion ile oluşturmayı seçerseniz web siteniz tamamen mobil uyumlu olacaktır. Bu sadece akıllı telefonlar ve benzeri cihazlarda harika görüneceği anlamına gelmiyor, aynı zamanda kullanımı da oldukça kolay olacak. Xion da çeviriye hazır. Yani içeriğinizi birden çok dilde görüntülemek veya web sitenizin tamamını çevirmek istiyorsanız bu bir sorun olmamalı.

Bir oyun geliştirme stüdyosu veya benzeri bir proje için yüksek kaliteli bir web sitesi başlatmanız gerekiyorsa, Xion kısa listenizde olmalıdır.

17. Kumar bağımlısı

oyun-bağımlısı-teması

Game Addict bir klan savaşı oyunu temasıdır. Farklı haritalar, takımlar ve oyunlar dahil olmak üzere klan savaşları oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır. Tema, koyu renk şemasıyla “kutudan çıktığı gibi” gelir, ancak renk değişiklikleri için sınırsız seçenek sunar. Tema ayrıca iyi bir sıralama sistemi, sürükle ve bırak sayfa oluşturucu, kaydırıcı, galeri seçeneği içerir ve WooCommerce için hazırdır.