19 En İyi Ücretsiz WordPress Dergi Teması 2022

Fiziksel bir dergiyi en son ne zaman açtığınızı düşünün. Uzun zaman oldu mu? Elbette, hâlâ dergilere abone olan çok sayıda insan var, ancak Kindle’larına dergi alan veya çevrimiçi bilgi arayanların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Heck, en son fiziksel bir dergiye dokunduğumda doktorumun bekleme odasında otururken oldu. Bu nedenle çevrimiçi dergiler ilerliyor çünkü insanlar ünlülerden moda tavsiyeleri veya Orta Doğu’daki sorunlar hakkında bilgi almak için çevrimiçi dünyaya geçiyorlar. Çevrimiçi bir dergi yayınlamak için gerekenlere sahip misiniz? Başlamak için, size uygun işlevselliği sağlayan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olan ücretsiz bir WordPress dergi temasına ihtiyacınız olacak.

Neyse ki, en iyi seçeneklerin sağlam bir listesini bir araya getirdik, bu yüzden daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Hueman

hueman teması

Hueman teması, tamamen duyarlı olduğu ve ideal dergi arayüzü için yüksek çözünürlüklü görüntüler ve düzenler sağladığı için favori ücretsiz dergi WordPress temalarımızdan biridir. Tema, tabletlerde ve telefonlarda kolayca gezinebilmeniz için benzersiz geçiş kenar çubuklarıyla birlikte gelir.

Özelleştirme seçenekleri sonsuzdur ve bunun tamamen ücretsiz bir tema olduğu düşünülürse iyi olur. Başlamak için sınırsız widget alanı, 10 gönderi formatı ve üst çubuk, alt bilgi ve başlık gibi alanlar için sınırsız renk elde edersiniz. Tüm bunlar derginizin markalaşmasına yardımcı olur, ancak dergi temasını sevmemizin ana nedeni, sitenin en üstünde belirli hikayeleri öne çıkarmanıza izin vermesidir. Takılmış bir hikaye görüntüsü yerine bir kaydırıcı eklemeyi de seçebilirsiniz.

2. Renk Büyüsü

colormag dergi stili wordpress teması.

Colormag ile tonlarca harika incelemeye sahip bir tema elde edersiniz. Bu güzel ve duyarlı bir dergi temasıdır ve oyunlardan yaşam tarzı dergilerine kadar her şey için önerilir.

Logonuza uygun özel arka planlarınız ve renkleriniz var ve hatta reklam eklemek için birkaç küçük puan bile alıyorsunuz. Özel menü başlığın hemen altında bulunur ve her ikisi de insanları sitenizde yönlendirmek ve derginizin neden bahsettiğini anında ortaya çıkarmak için çalışır.

Bunun için başka bir üçüncü taraf eklenti yüklemeniz gerekmediğini düşünürsek, sosyal medya düğmelerini seviyoruz. Ayrıca, ana sayfadaki öne çıkan görseller, insanları makalelerinize tıklamaya ikna etmek için çok önemlidir. Çok fazla kodlama gerektirmeyen bir WordPress teması kullanmakla ilgileniyorsanız, bu onu mümkün kılan başka bir ücretsiz seçenektir. Örneğin, öğelerin çoğu widget’lar, kenar çubukları ve altbilgiler yardımıyla uygulandığından kaynak kodunuza dokunmanız gerekmez.

Demoda fark etmiş olabileceğiniz gibi, birkaç kenar çubuğu mevcuttur ve kaç tanesini ortaya çıkarmak istediğinizi seçebilirsiniz. Çeviri dosyaları ve ileti dizili yorumların yanı sıra Colormag WordPress teması, bir dergi için tam da ihtiyacınız olan şeydir.

3. DergiNP

4. Rafine dergi

Çevrimiçi bir dergi yayınlamak için zaman ve çaba harcayacaksanız, bu yatırımları dengelemeye yardımcı olmak için içeriğinizden para kazanmayı düşünebilirsiniz. Bunu yapmak için, gelir elde etmenize yardımcı olacak gelişmiş özelleştirme seçenekleri ve özellikleri sunan Refined Magazine gibi bir temaya ihtiyacınız olacak.

Okuyucu oluşturmak için güçlü bir marka kimliği oluşturmanız gerekecek. Çok sayıda özelleştirme seçeneğine sahip bir tema tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Refined Magazine, birden fazla başlık seçeneği, düzen, gönderi formatı ve daha fazlasını sunar. Ayrıca sınırsız renk seçeneğine erişebilir ve hatta kategorilerinizi renk koduyla belirtebilirsiniz.

Site tasarımınız için daha net bir başlangıç ​​noktası istiyorsanız, içe aktarabileceğiniz önceden tasarlanmış dokuz demo vardır. Tüm bunlara ek olarak, Refined Magazine, biri reklamlar için olmak üzere sitenize dokuz özel widget ekler. Bu, çevrimiçi derginizden para kazanmayı kolaylaştırır.

Ücretsiz bir tema için Refined Magazine, dijital yayınınızı hızlı bir şekilde başlatmanıza ve zaman içinde büyütmenize yardımcı olacak bir dizi özellik içerir. Çevrimiçi derginiz için dikkate değer.

5. MH Dergisi Lite

MH Magazine Lite, birçok kişi temayı indirip derecelendirdiği için popüler bir WordPress dergi teması olarak hizmet vermektedir. Tema, yaygın esnetme hatalarından herhangi biri olmadan süslü bir arka plan resmi yüklemenize izin verdiği için mantıklıdır. Kendi logonuzu yükleyin ve en popüler içeriğinizin en üstte olması için ana sayfa bileşenlerinde gezinin.

Bu, MH Magazine temasının ücretsiz sürümüdür, böylece gerçekten beğenirseniz her zaman güncelleyebilirsiniz. Ücretsiz seçeneğin, ücretli temaya kıyasla biraz sulandırılmış olduğunu unutmayın.

6. Metro Dergisi

Metro Magazine, tüm cihazlarda iyi görünmek için duyarlı bir arayüzle birlikte modern yazı tiplerini ve renkleri kullanır. Çevrimiçi bir dergi oluşturmakla ilgilenen herkes için net bir çözümdür. Metro dergisi temasının iyi yanı, onu kullanmak için mutlaka belirli bir alana ihtiyacınız olmamasıdır. Spor, yaşam tarzı, yemek, seyahat, yayıncılık veya aklınıza gelebilecek herhangi bir dergi türü için kullanabilirsiniz.

Temanın varsayılan bir renk düzeni vardır, ancak bunu logonuza uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Sosyal medya entegrasyonu, kullanıcıları kendi sayfalarınıza yönlendirmek ve ayrıca ziyaretçilerin blog yazılarınızı internette paylaşmaları için kullanışlıdır.

Özel widget’lar, çok çeşitli araçları gömmek için iyi çalışır. Örneğin, bir widget aracılığıyla e-posta adreslerini toplarken bir liste oluşturma kampanyası uygulamak isteyebilirsiniz. Ayrıca her makaleden sonra bir yazar biyografisi bölümü vardır, böylece yazarlarınız hak ettikleri krediyi alırlar.

Reklam ayarları ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir. Örneğin, bazı bloglarda daha az reklam bulunurken, diğerleri bunlarla dolu olabilir. Çeviri araçları, CSS erişimi ve tam genişlikte bir şablonun yanı sıra Metro dergi teması, bir dergi için ihtiyaç duyacağınız özelliklerin çoğuna sahiptir.

7. Haber portalı

Haber portalı WordPress teması, minimum çabayla eksiksiz bir çevrimiçi dergi oluşturmak için harika bir seçenektir. Bu temanın sunduğu tasarım çekici ve ziyaretçileri gerçekten çekiyor. Öne çıkan hikayeler, renkli kategori etiketleri, sosyal medya entegrasyonu, manşet reklamları ve kendi takdirinize bağlı olarak ‘son dakika haberlerini’ görüntülemek için kullanabileceğiniz bir haber kaydı gibi yayınlamak için çok uygun özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca, ana sayfada, belirleyebileceğiniz belirli içerik kategorileriyle doldurulmuş bölümler oluşturmanıza da olanak tanır.

Temanın kendisi tamamen widget’lıdır, böylece manuel olarak sayfalar veya tasarım düzenleri oluşturmak zorunda kalmadan içeriği ana sayfanızdaki çeşitli yerlere kolayca yerleştirebilirsiniz. Sadece widget’lara içerik ekleyin, widget’ları yerlerine sürükleyin ve hazırsınız. Yerleşik özelleştiriciyi kullanarak bu temanın görünümünde ek değişiklikler yapabilirsiniz. Metin, bölüm başlıkları ve daha fazlası için çeşitli renk seçenekleri arasından seçim yapın.

Özelliklerin pratikliğinin ötesinde, Haber Portalı, doğası gereği profesyonel olan şık bir temadır. Ancak, gündelik bir gönderi için olduğu kadar işle ilgili bir gönderi için de kolayca kullanabilirsiniz. İçeriğiniz ve seçtiğiniz görseller nihayetinde bu temanın görünümünü değiştirecek. Ve her zaman böyle olması gerekmez mi? İçeriğiniz burada odak noktasıdır.

8. HitMag

HitMag’in WordPress teması, bir moda veya yaşam tarzı dergisi için olgunlaşmış şık bir tasarıma sahiptir. Tema tamamen ücretsizdir ve sitenizi istediğiniz gibi özelleştirmek için bazı harika özelliklerle birlikte gelir. Örneğin, tema, sizi temayı kullanan diğer kişilerden farklı kılmak için dört farklı blog düzeni sağlar. Ek olarak, bu tasarımlar markanızı oluşturmak için birden fazla renk seçeneği içerir. Yazar kutusu ayrıntıları, sizin için yazan kişilere kredi vermek için harikadır, ilgili gönderiler ise okuyucuların web sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlar.

Tüm meta veriler yönetici tarafından kontrol edilebilir ve HitMag’in içeriğinizin arkasında görünenleri ayarlamak için özel bir arka plan özelliği bile vardır. Dil desteği, dilinizin dışında daha fazla okuyucuyla bağlantı kurmak için güçlüdür ve ileti dizili yorumlar, kullanıcıların yayınlarınız hakkında konuşmasını sağlar. Dağınıklığı temizlemek ve bir açılış sayfası düzenine odaklanmak istemeniz durumunda tam genişlikte bir şablon dahildir. Izgara düzeni, sağ kenar çubuğu ve iki sütunlu desteğin yanı sıra HitMag teması çoğu dergi türü için oldukça iyi görünüyor.

9. Poseidon

pozidon dergisi wordpress teması.

Çok çeşitli sektörlere uygun bir şey istiyorsanız Poseidon WordPress temasına göz atın. Bu temanın çok fazla beyaz alanı var ve işletmeniz hakkında bilgi almak için bazı güzel sosyal medya düğmeleri sunuyor.

Bu oldukça şık bir tasarımdır ve geniş ekran düzeni, insanların sitenize geldiklerinde markanızı görme biçimini geliştirir. Tema, başlık için yüksek çözünürlüklü görüntüleri destekler ve insanların görmesini istediğiniz listeleri oluşturmak için widget tabanlı bir ana sayfa sağlar. Ana blog özelleştirici, medyadan metin tabanlı gönderilere kadar her şeyi tasarlamak için oldukça basit ve kullanışlıdır.

Özel arka plan ve renkler, bu alanları logonuzla birleştirmek için idealdir. Tam ve geniş görüntü başlığı, ücretsiz bir çözümle bulabileceğiniz en benzersiz stillerden biridir. Dizili yorumlar sitenizde sohbet oluşturmak için güçlüdür ve çeviri özellikleri, hangi dilde olursa olsun işletmenizi öne çıkarmak için gereken her şeye sahiptir.

10. HaberMag

NewsMag WordPress temasıyla, emekleriniz için para kazanmak için bol miktarda reklam alanıyla temiz ve modern bir tasarıma erişebilirsiniz.

Kaydırıcı modül, en son blog gönderilerinizden bazıları arasında geçiş yaparken, sosyal düğmeler başlığın hemen üstündedir. Blog sayfaları dört farklı stilde sunulur. Yani birden fazla blog yazısı listesi görmek istiyorsanız, bu mümkün. Veya daha fazla galeri stili için gidebilirsiniz. Dört sütunlu altbilgi widget’ı, sayfanızın alt kısmında sahip olabileceğiniz modüllerin sayısını artırır ve öne çıkan yazı başlığının ziyaretçilerin dikkatini çekeceğinden emin olabilirsiniz.

NewsMag WordPress teması, metnin monotonluğunu kırmak için bazı Harika Yazı Tipi simgeleri içerir. Ayrıca, sosyal medya düğmeleri ve Hakkımızda bilgileri gibi öğeleri eklemek için pencere öğeleri içeren bir kenar çubuğu da bulacaksınız. Google Fonts, temayla sorunsuz bir şekilde bütünleşerek tipografinizi renklendirmenize ve sitenizi hayata geçirmenize olanak tanır. NewsMag temasına, büyük manşetlere sahip dergiler için mükemmel bir çözüm yapan bir kaydırıcı da dahildir.

11. SüperMag

SuperMag teması, mevcut en iyi seçeneklerden biridir ve muhtemelen bazı yaratıcı renkler, güçlü widget seçenekleri ve güçlü kodlama sunmasından kaynaklanmaktadır. Spor, teknoloji ve biraz daha erkeksi olabilecek her şeye odaklanan çevrimiçi gönderiler için dergi temasını seviyoruz. Renkler ve yazı tipleri bu havayı verecek şekilde ayarlanmıştır, ancak bu öğeleri değiştirme fırsatınız vardır.

Çabalarınız için gerçekten para kazanmaya başladığınızda, reklam widget’ları devreye girer. Örneğin, sektörünüzdeki belirli şirketlere reklam satabilirsiniz. Veya daha spesifik bir pazarlama durumu elde etmek için sitenize bazı AdSense kodları uygulayabilirsiniz.

İçeriğinin çoğu, özelleştirici veya widget’larla yönetilir. Üstbilgi, altbilgi, kenar çubuğu ve ana sayfayı değiştirebilirsiniz. Sosyal medya entegrasyonu, SuperMag temasının büyük bir parçasıdır ve insanların içeriğinizi paylaşmasını kolaylaştırır.

Son dakika haberleri seçenekleri mevcuttur ve tüm düzen mobil uyumludur. Konuyla birlikte gelen yorumlar, insanların bir makaleyi okuduktan sonra sizinle konuşmasını sağlar. Çoğu dergi sonunda farklı ülkelerden insanlar tarafından okunmaya başladığından, favori bir özellik çeviri seçeneğidir.

12. Magbook

Magbook teması, farklı kategorilerden en popüler hikayeleri anında paylaşmanıza izin veren başlık alanı sayesinde ziyaretçilerinizin dikkatini hemen çeker. Bunun da ötesinde, gönderilerinizi kategorize etmeyi ve gruplandırmayı kolaylaştıran iyi organize edilmiş ızgara tabanlı bir düzene sahiptir. Tema ayrıca çok sayıda reklam alanına sahiptir, böylece sitenizden kolayca para kazanabilirsiniz.

Özelleştirme seçeneklerine gelince, Magbook teması, tek bir tıklamayla içe aktarılabilen önceden hazırlanmış demo düzenleriyle birlikte gelir. Her demo biraz farklı bir görünüme sahiptir, böylece siteniz için en uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca renkleri, yazı tiplerini değiştirebilir ve logonuzu yükleyebilir ve temadaki diğer tasarım ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

13. WP Dergisi

Daha önce bir web sitesi oluşturmadıysanız, çevrimiçi bir dergi başlatmak göz korkutucu olabilir. WP Magazine, okuyucularınızla paylaşmak üzere kaliteli içerik yazmaya odaklanabilmeniz için sitenizi özelleştirme deneyimini olabildiğince kolaylaştırmaya çalışır.

Bu tema, tüm tasarım seçeneklerinizi tek bir merkezi yerde tutmak için yerel WordPress özelleştiricisini kullanır. Çeşitli başlık düzenleri, Google yazı tipleri ve kategori renkleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca yazarlık, yayın tarihi ve diğer bilgiler gibi gönderilerinizde göstermek istediğiniz ayrıntıları da seçebilirsiniz.

WP Magazine ayrıca çevrimiçi yayınınızdan para kazanmanıza yardımcı olacak bir reklam aracı içerir. Ayrıca, ihtiyaçlarınıza en uygun düzeni oluşturmak için sitenizin farklı bölümlerini sürükleyip bırakmanıza olanak tanır. Kapsamlı sosyal paylaşım seçenekleri yerleşiktir ve abonelikleri veya sitenizin diğer gelir getirici öğelerini tanıtmanız için özel bir harekete geçirici mesaj (CTA) bölümü vardır.

Düşük bir başlangıç ​​bütçeniz varsa ancak size yüksek derecede esneklik sağlayan bir dergi teması istiyorsanız, WP Magazine kesinlikle kısa listenize eklemeye değer.

14. Kapak haberleri

Bir haber gönderisine başlamak, CoverNews WordPress temasıyla hiç bu kadar kolay olmamıştı. Düzen basittir, ancak büyük miktarda içeriği hemen sunmanıza olanak tanır. Bu, bir haber sitesi işlettiğinizde ve insanlar hakkında hızlı bir şekilde bilgi almak istediğinizde harikadır. Ayrıca, sunduğunuz kapsamın genişliğini göstermek için de harikadır. Kategori etiketleri renkli ve çekicidir. Ayrıca trend olan hikayeleri uygun bir widget’ta listeleyebilirsiniz. Başlık başlığında ve / veya bir kenar çubuğu widget’ında reklam görüntülemek kolaydır.

Bu tema açıkça haber gönderilerine yönelik olsa da, moda dergilerine, seyahat bloglarına ve kişisel bloglara uyacak şekilde değiştirilebilir. İçeriğinizi birden fazla dilde sunmayı planlıyorsanız harika olan RTL desteği sunar.

Ayrıca WooCommerce ile de uyumludur, bu nedenle gönderinizde bir e-ticaret bileşeni varsa (örneğin bir ticaret mağazası), bu mükemmel bir eşleşmedir. Üç demo da dahildir, bu yüzden favorinizi seçin, kurun ve oluşturmaya başlayın.

15. Krem Dergisi

Cream dergisi temasının tipik bir dergi düzeni vardır, bu da onu herhangi bir çevrimiçi dergi veya haber sitesi için mükemmel bir seçim haline getirir. Tema, ziyaretçilerinizin içeriğinize kolayca odaklanabilmesi için temiz ve modern bir tasarıma sahiptir. Ana sayfadaki çok sayıda reklam alanı sayesinde sitenizden kolayca para kazanabileceksiniz.

Cream dergisi temasının özelleştirilmesi kolaydır. WordPress Live Customizer ile renkleri değiştirebilir, logonuzu yükleyebilir, farklı yazı tipleri kullanabilirsiniz. Bu tema aynı zamanda SEO ve hızlı yükleme süreleri için optimize edilmiştir, böylece arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabilir ve okuyucularınıza mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunabilirsiniz. Cream dergisi teması tamamen duyarlı ve çeviriye hazır.

16. Haber Kartı

NewsCard teması, dergilerinden reklamlarla para kazanmak isteyen herkes için mükemmel olan, parlak ve modern dergi tarzı bir temadır. Yeni başlayanlar için, gezinmenin hemen altında geniş bir reklam alanı var, ayrıca kenar çubuğuna veya gönderiye kolayca reklam ekleyebileceğinizden bahsetmiyorum bile. Tema ayrıca, son dakika haberlerini sık sık yayınlarsanız mükemmel olan bir haber kaydı ile birlikte gelir.

Bu tema ayrıca tek tıklamayla içe aktarabileceğiniz birkaç demo sürümüyle birlikte gelir ve ayrıca kurulum işlemi sırasında size daha da fazla zaman kazandırmak için önceden hazırlanmış sayfa şablonları bulacaksınız. Renkleri, yazı tiplerini değiştirmek, logo resminizi yüklemek ve çevrimiçi derginizin görünümünü özelleştirmek için Özelleştirici’yi kullanın. NewsCard teması tamamen duyarlıdır, çeviriye hazırdır ve WooCommerce, Contact Form 7 ve diğerleri gibi popüler eklentilerle uyumludur.

17. demir

Hem minimalist hem de zarif bir dergi mi arıyorsunuz? Özel widget’lar, dizili yorumlar ve güzel renk seçenekleriyle dolu Hiero temasından başka bir yere bakmayın. Duyarlı düzen, insanları derginize çekmek için öne çıkan görseller eklemenize olanak tanır ve logo yükleme özelliği, site dosyalarından uzak durmanız için her zaman yardımcı olur.

Bu tam genişlikte bir şablondur, yani ihtiyacınız olan tüm alana sahip olursunuz. Tema seçeneklerinin tümü tek bir alanda birleştirilmiştir ve tipografi, renkler, düzen ve daha fazlası gibi şeyleri değiştirmenize olanak tanır. Tema, sosyal medya düğmeleri ve ziyaretçilerinizin görmesi için en alakalı ve popüler makaleleri sunan özel bir widget ile birlikte gelir.

18. Haber bülteni

19. Cenote