En İyi 10 WordPress Sayfa Oluşturucu 2022

Sürükle ve bırak sayfa oluşturucuları, son yıllarda WordPress kullanıcıları arasında oldukça popüler hale geldi. Bu sürpriz olmamalı.

Sayfa oluşturucular, herkesin kullanımı kolay bir arayüz kullanarak profesyonel web sitesi tasarımları oluşturmasına ve zarif içerik oluşturmasına olanak tanır. İşlevsellik web sitenize bir WordPress eklentisi tarafından eklendiğinden, sayfa oluşturucular herhangi bir WordPress temasıyla kullanılabilir.

5.0 sürümünden bu yana, Gutenberg blok düzenleyicisi, WordPress’teki varsayılan düzenleme deneyimi olmuştur. Blok düzenleyicinin basitliğini sevmeme rağmen, birkaç özelleştirme seçeneğine sahip, bu nedenle gelişmiş düzenler oluşturmak zor.

Her sayfa oluşturucunun amacı, içerik ve düzen oluşturma ve tasarım sürecini basitleştirmek olsa da, hepsi farklı şekillerde çalışır, bu nedenle hangi çözümün ihtiyaçlarınızı karşıladığını belirlemek size kalmıştır.

Dikkat edilmesi gereken temel faktörler şunlardır:

 • Modüller – Sürükle ve bırak sayfa oluşturucuları kendi benzersiz içerik modüllerini sunar. Bunlara bazen bloklar, öğeler veya widget’lar denir. Tablolar, stil, multimedya desteği veya her neyse, ihtiyacınız olan modüllere sahip bir çözüm seçmek önemlidir.
 • Arayüz – Çoğu sürükle ve bırak içerik oluşturucunun nasıl çalıştığını anlaması biraz zaman alır; ancak, dik öğrenme eğrilerine sahip bazı sayfa oluşturucular, en verimli uzun vadeli çözüm olabilir.
 • Önceden hazırlanmış şablonlar – Önceden hazırlanmış şablon tasarımları, güzel sayfaları hızlı ve verimli bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.
 • Fiyat – Birçok harika sayfa oluşturucu ücretsiz olarak mevcuttur, ancak genellikle tüm özelliklerin kilidini açmak için yükseltme yapmanız gerekir. Birden fazla web sitesinde tek bir çözüm kullanmanız gerekiyorsa, maliyetler daha da artabilir.

Bu makalede, WordPress platformu için mevcut olan en iyi sürükle ve bırak sayfa oluşturucularının bir koleksiyonunu sizinle paylaşmak istiyorum.

Her bir çözümü nasıl derecelendirdiğimi görmenize yardımcı olmak için her sayfa oluşturucuya bir derece verilmiştir. Derecelendirme, özellikler, içerik modülleri, kullanılabilirlik ve fiyat gibi çeşitli faktörlere dayanmaktadır. Ayrıca premium ve ücretsiz sürümlerin kalitesini de dikkate aldım.

Farklı durumlarda hangi sayfa oluşturucuları önerdiğimi daha iyi anlamak için sonucumu okuduğunuzdan emin olun. 

1. Öğe

eleman

Elementor, yapılandırma seçeneklerinin çoğunu sayfanızın sol tarafındaki bir kenar çubuğuna yerleştiren popüler bir arayüz düzenleyicisidir. Ana tasarım alanı, ayar kutuları orada görüntülenmediği için hiç karmaşık olmadığı için pratikte gerçekten iyi çalışıyor.

Elementor’un ücretsiz sürümü sınırsızdır ve fiyatlandırma tabloları, içindekiler tablosu, hareketli başlıklar, medya karuselleri ve yıldız derecelendirmeleri gibi 30’dan fazla içerik modülü sunar. Ücretsiz sürümde düzinelerce önceden hazırlanmış içerik bloğu ve web sitesi düzeni de mevcuttur.

Elementor Pro, bir web sitesi lisansı için yılda 49 dolardan perakende satış yapmaktadır.

Yükseltme yapanlar, 50 ek içerik modülüne, 300’den fazla önceden hazırlanmış şablona ve temalar, WooCommerce alışveriş sayfaları ve açılır pencereler oluşturmak için özel oluşturuculara erişim elde eder.

Yükseltilmiş sürümün neler sunduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için tam Elementor Pro incelememize göz attığınızdan emin olun.

özellikleri

 • Hızlı yükleme arayüzü düzenleyicisi.
 • Kullanıcı dostu arayüzün kullanımı kolaydır ve hızlı bir şekilde yüklenir.
 • Kenar çubuğu panelinde birçok kullanışlı stil seçeneği bulunmaktadır.
 • Tasarımlar şablon olarak kaydedilebilir.
 • Ücretsiz sürüm, çok çeşitli içerik modülleri ve önceden tasarlanmış şablonlar içerir.
 • Tema oluşturucu, eksiksiz web sitesi tasarımları oluşturmak için kullanılabilir.
 • Açılır pencere oluşturucu, oturum açma formları, kayıt formları, reklamlar ve daha fazlasını oluşturmanıza yardımcı olur.
 • WooCommerce oluşturucu, çevrimiçi mağazalar tasarlamayı kolaylaştırır.
 • Entegre “Yakında” ve “Bakım” modları.
 • Üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetler için iyi destek.

Artıları

 • WordPress için mevcut en iyi ön uç editörlerinden biri.
 • Çok çeşitli içerik modülleri ve önceden hazırlanmış şablonlar.
 • Ücretsiz sürümde bol miktarda özellik bulunur ve profesyonel sürüm makul fiyatlıdır.

Eksileri

 • Şablon sistemi, Divi Builder kitaplığı kurulumu kadar iyileştirilmemiştir.
 • Beaver Builder ve Brizy gibi çözümleri öğrenmek daha kolaydır.

Değerlendirme: 9/10

Elementor’un WordPress.org’da neden 4 milyondan fazla etkin yüklemeye sahip olduğunu anlamak kolaydır.

Elementor’un ücretsiz sürümü, diğer sayfa oluşturucuların ücretlendirdiği özelliklerle birlikte gelir ve profesyonel sürüm için yalnızca 49 ABD doları olan Elementor, aynı zamanda çevrimiçi olarak mevcut olan en ucuz premium sayfa oluşturuculardan biridir.

2. Divi Oluşturucu

zarif temalar

Elegant Themes, Divi Builder ile WordPress sayfaları oluşturmada öncülük etmeye devam ediyor.

Bağımsız bir WordPress eklentisi olarak veya Divi Theme minimal çerçeve tasarımında yerleşik olarak bulunan Divi Builder, “Visual Builder” adlı harika bir ön uç düzenleyici ve “Eski Oluşturucu” adlı daha eski bir arka uç düzenleyici içeren modern bir çözümdür.

Modüller, sütunlar, satırlar ve bölümler için binlerce stil ve yapılandırma seçeneğiyle ön uç düzenleyiciyi kullanmak bir zevktir. İletişim formu, portföy, gönderi kaydırıcısı, mağaza ve video dahil olmak üzere toplam 38 içerik modülü mevcuttur.

Modern şablon sistemine “Divi Kitaplığı” denir ve tasarımınızın herhangi bir bölümünü kaydetmenize ve yeniden kullanmanıza olanak tanır. Kütüphane, saniyeler içinde eksiksiz bir web sitesi düzeni oluşturmanıza yardımcı olabilecek, 1,150’den fazla güzel önceden hazırlanmış düzen içerir.

Divi Builder ayrıca web sitenizin belirli alanlarının düzenini özelleştirmek için bir tema oluşturucuya ve hangi kullanıcıların Divi Builder’a erişim iznine sahip olduğunu kontrol etmek için gelişmiş bir rol düzenleyiciye sahiptir. Bir başka harika özellik de, Divi Builder’da tüm görsel öğeleri kaldırmak ve sayfanızın yapısını görmenizi sağlamak için herhangi bir zamanda etkinleştirilebilen Tel Çerçeve görünümüdür.

Elegant Themes üyeliği, paranızın karşılığını inanılmaz bir değer olarak sunar. Yıllık 89 $ perakende fiyatı ile Divi Teması, Divi Builder, Ekstra Dergi Teması, Bloom E-posta Aboneliği WordPress Eklentisi ve Monarch Sosyal Medya WordPress Eklentisi içerir.

Neler yapabileceğine daha eksiksiz bir göz atmak için Divi Builder incelememizin tamamını okuyun.

özellikleri

 • Ön uç ve arka uç düzenleyici.
 • Düzenleyici, değişiklikleri geri almanıza ve yeniden yapmanıza olanak tanır.
 • Harika içerik modülleri.
 • Önceden hazırlanmış tasarımlardan oluşan geniş koleksiyon.
 • Yerleşik tema oluşturucu, üstbilginizi, gövdenizi ve altbilginizi tasarlamanıza yardımcı olur.
 • Birçok üçüncü taraf uzantıları ve önceden hazırlanmış tasarımlar mevcuttur.
 • Kullanıcıların erişebileceği ve erişemeyeceği Divi Builder özellikleri üzerinde tam kontrol.
 • Her tür özel gönderi için destek.
 • Konfigürasyonlar ve tasarımlar için içe ve dışa aktarma işlevselliği.

Artıları

 • Frontend “Visual Builder” harika görünüyor ve her şeyi özelleştirmenize izin veriyor.
 • Önceden hazırlanmış devasa düzenler, özel düzenleri daha hızlı oluşturmanıza yardımcı olur.
 • Elegant Themes üyeliği, diğer dört yüksek kaliteli ürünü içerir.

Eksileri

 • Divi Builder’ın ücretsiz sürümü mevcut değildir.
 • Divi Builder’ı tek başına satın alma seçeneği yoktur.

Değerlendirme: 9/10

Şüphesiz Divi Builder, çevrimiçi olarak sunulan en iyi WordPress sayfa oluşturucularından biridir. Binlerce stil seçeneğine ve harika bir tasarım sistemine sahiptir.

Ne yazık ki, Divi Builder’ın ücretsiz bir sürümü mevcut değildir, ancak bir Elegant Üyelik, kullanmamaya karar verirseniz 30 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir.

3. Kunduz Oluşturucu

kunduz oluşturucu

Beaver Builder, web sitenizin arayüzünde düzenler oluşturmanıza olanak tanıyan popüler bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucusudur.

Sayfa oluşturucu, her tür özel gönderiyi destekler ve hangi kullanıcı gruplarının Beaver Builder’a erişimi olduğunu tanımlamanıza olanak tanır.

Beaver Builder, diğer WordPress sayfa oluşturucularına kıyasla oldukça basit görünüyor, ancak birçok kullanışlı stil seçeneğine sahip ve piyasadaki en hızlı editörlerden biri olduğu için özel düzenler hızlı bir şekilde oluşturulabilir.

Ne yazık ki, eklentinin ücretsiz sürümü, tam ürün için kötü bir reklamdır.

İçeriği satırlara ve sütunlara yerleştirmenize izin verir, ancak yalnızca altı benzersiz modül sunar: Ses, HTML, Fotoğraf, Metin Düzenleyici, Video ve Kenar Çubuğu. Sayfanıza WordPress widget’ları ekleme yeteneği, Beaver Builder Lite’ı daha esnek hale getirir, ancak yerleşik WordPress blok düzenleyicisi muhtemelen daha kapsamlı bir çözümdür.

Beaver Builder’ın premium versiyonu gerçek versiyon olarak düşünülmelidir. Toplam içerik modülü sayısını altıdan 29’a çıkarın. Gönderi kaydırıcıları, abonelik formları, haritalar, tablolar ve daha fazlası için modüller vardır.

Ayrıca önceden hazırlanmış satırlar, açılış sayfaları ve içerik sayfaları için düzinelerce önceden hazırlanmış şablon mevcuttur. Ayrıca özel satırları, sütunları ve modülleri kaydedebilir ve daha sonra yeniden kullanabilirsiniz.

Beaver Builder için standart bir lisans 99 dolara satılmaktadır. Bir yılı destekler ve sınırsız sayıda web sitesinde kullanıma izin verir. Çoklu site WordPress desteği eklemek ve Beaver Builder tema çerçeve tasarımına erişmek için 199 $ ‘dan profesyonel lisansa yükseltmeniz gerekir. Yıllık lisanslarını yenileyen müşteriler, yenilemede %40 indirim alacaktır.

Sayfa oluşturucunun neler yapabileceğine tam bir bakış için Beaver Builder’ın derinlemesine incelememize göz atın.

özellikleri

 • Ön uç baskısı.
 • Editör revizyonları, geri almayı ve yinelemeyi destekler.
 • Her tür WordPress gönderisi desteklenir.
 • Gerekirse içerik modülleri devre dışı bırakılabilir.
 • Üçüncü taraf WordPress eklentileri için iyi destek.
 • İyi çalışan hafif çözüm.
 • Güzel önceden hazırlanmış şablonlar.
 • Şablon sistemi, özelleştirmeleri kaydetmenize olanak tanır.

Artıları

 • Ön uç düzenleyicinin kullanımı kolaydır ve her şey hızlı bir şekilde yüklenir.
 • Çok çeşitli yüksek kaliteli önceden hazırlanmış şablon tasarımları içerir.
 • Yüzlerce kullanışlı stil ve yapılandırma seçeneği.

Eksileri

 • Ücretsiz sürüm sınırlıdır.
 • Kullanıcı arayüzü, alternatif çözümlere kıyasla sıkıcı görünüyor.
 • Piyasadaki en pahalı sayfa oluşturucu çözümlerinden biri.

Değerlendirme: 8/10

Beaver Builder, kullanımı kolay, hızlı bir sayfa oluşturucu WordPress ürünüdür. Piyasadaki en iyi premium çözümlerden biridir, ancak iyi bir ücretsiz sayfa oluşturucu arayanlarınız başka yerlere bakmalıdır.

4. Brizy

Brizy

Brizy, Divi Builder ve Elementor ile birlikte anılmayı hak eden gelişmiş bir WordPress sayfa oluşturucusudur.

Muhteşem, hızlı yüklenen bir arayüz düzenleyicisi, 22 içerik modülü, beş tam sayfa düzeni ve yüzlerce önceden hazırlanmış şablon bloğu içerir. Şablonların ve modüllerin genel standardına, tipografi ve rekabetten bir adım önde olan boşlukla inanıldığı görülmelidir.

Brizy Pro, üç web sitesi lisansı için yıllık 49 dolardan başlayan fiyatlarla mevcuttur.

Güncelleme 12 yeni içerik modülü, 150’den fazla yeni şablon ve önceden hazırlanmış bloklar, şekil bölücüler ve özel yazı tipleri ekler.

Brizy Pro ayrıca web sitesi üstbilgilerini ve altbilgilerini değiştirmenize olanak tanır ve bir rol yöneticisi, bir açılır pencere oluşturucu ve birçok üçüncü taraf hizmeti ve WordPress eklentisi için destek ekler.

özellikleri

 • Ön uç düzenleyici.
 • Hızlı yüklenen muhteşem kullanıcı arayüzü.
 • Önceden hazırlanmış şablonların geniş koleksiyonu.
 • İyi çeşitli içerik blokları.
 • Tasarımlar kaydedilebilir ve daha sonra yeniden kullanılabilir.
 • Entegre rol editörü.
 • Çok yakında ve bakım modları.

Artıları

 • Hızlı yükleme düzenleyicisini kullanmak bir zevktir.
 • Önceden hazırlanmış tüm şablonlar harika görünüyor.
 • Ücretsiz sürüm çok yeteneklidir ve Brizy Pro rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır.

Eksileri

 • Diğer sayfa oluşturucular kadar çok içerik modülü yok.
 • Geri al ve yinele düğmeleri mevcuttur, ancak bir düzeni sıfırlamanın hızlı bir yolu yoktur.
 • Eklenti devre dışı bırakılmışsa, içerikte çok sayıda <div> etiketi bırakın.

Değerlendirme: 8/10

Brizy, çevrimiçi olarak sunulan en iyi ücretsiz WordPress sayfa oluşturucularından ve aynı zamanda en uygun fiyatlı premium sayfa oluşturuculardan biridir.

Tüm önceden hazırlanmış şablonları ve içerik modülleri harika görünüyor ve ön uç düzenleyicinin kullanımı kolaydır.

5. Thrive Mimarı

Mimar başarılı

Bir pazarlamacıysanız, Thrive Architect’i düşünmek isteyebilirsiniz.

Thrive Architect, 335 yüksek kaliteli açılış sayfası şablonu ve 44 içerik modülü içeren, sürükle ve bırak özellikli bir ön sayfa oluşturucudur.

Web seminerleri, ürün lansmanları, çevrimiçi kurslar, incelemeler, karşılaştırmalar, öneriler, satış sayfaları, olası satış yaratma ve daha fazlası için açılış sayfaları vardır.

Her şey özellikle pazarlamacılar için yaratılmıştır. Sonuç olarak, Thrive Architect, diğer sayfa oluşturucularda bulamayacağınız birçok içerik modülü sunar. Örneğin, içeriği ortaya çıkarmak, kredi kartı ödeme simgelerini görüntülemek ve garanti kutuları satın almak için içerik modülleri vardır.

Düzenleyici, sayfanın sol tarafında ayarları ve diğer yapılandırma seçeneklerini, sağ tarafında ise içerik modüllerini ve şablonları görüntüler. Tuvalin ana alanında kullanılan simgeler küçüktür ve bazen birbirinden ayırt edilmesi zordur, ancak yine de Thrive Architect ile özel tasarımlar oluşturmanın kolay olduğunu göreceksiniz.

Thrive Architect’i edinmek için, tüm Thrive Themes ürünlerine erişmenizi sağlayan Thrive Suite’i satın almanız gerekir. Aylık 19 ABD dolarıdır (yıllık faturalandırılır).

özellikleri

 • Ön uç düzenleyici.
 • Önceden hazırlanmış açılış sayfası tasarımlarından oluşan devasa kitaplık.
 • Pazarlamaya özel birçok içerik modülü.
 • Hızlı kullanıcı arayüzü.
 • Şablon sistemi, tasarımları kaydetmenizi sağlar.
 • Yüzlerce stil seçeneği ve yapılandırma seçeneği.
 • Entegre kullanıcı erişim yöneticisi.

Artıları

 • Pazarlamacılar için harika bir çözüm.
 • Yüksek kaliteli açılış sayfası şablonlarından oluşan geniş koleksiyon.
 • Editör hızlı yüklenir ve anlaşılması kolaydır.

Eksileri

 • “Normal” WordPress kullanıcılarını çekmek için yeterli özellik yok.
 • Geçici çözümlerde bulunan birçok gelişmiş özellikten yoksundur.

Genel sıralama: 7/10 | Satıcı puanı: 9/10

Thrive Architect o kadar eşsiz bir çözüm ki ona iki puan vermek zorunda kaldım.

Kullanışlı bir sayfa oluşturucudur, ancak özel düzenler oluşturmak isteyen genel WordPress kullanıcıları için daha iyi çözümler mevcuttur.

Ancak, açılış sayfaları, giriş formları ve satış sayfaları oluşturmak isteyen bir pazarlamacıysanız, piyasada Thrive Architect’ten daha iyi bir çözüm yoktur.

6. Themify Builder

Themify Builder Ana Sayfası

Themify Builder, web sitenizin arka ucunda veya ön ucunda güzel düzenler oluşturmanıza olanak tanıyan çok yönlü bir WordPress sayfa oluşturucusudur.

Eklenti, bir Themify Builder bloğu sunarak WordPress blok düzenleyicisiyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Blok, esasen ön uç düzenleyicinin minyatür bir versiyonudur ve geliştiriciler bir şekilde tüm işlevleri bloğa sıkıştırmayı başardılar.

Düzen oluşturmak için WordPress blok düzenleyicisini kullanmıyorsanız, Themify Builder’daki ön uç düzenleyici, daha az kalabalık olduğu için daha iyi bir seçenektir.

Sayfanın üst kısmındaki ana menü, tasarımınızı diğer cihazlarda görüntülemenize, değişiklikleri geri almanıza ve yeniden yapmanıza, kayıtlı tasarımlara erişmenize, arka uç düzenleyiciye geçmenize ve daha pek çok şeye olanak tanır.

Satırlar, içerik modülleri, önceden hazırlanmış şablon blokları ve kaydedilmiş düzenler, sayfanın sol tarafında bir kenar çubuğunda görüntülenir. Sayfanızdaki her öğe için birçok kullanışlı stil seçeneği vardır.

Themify Builder, WordPress widget’ları, haritalar, kaydırıcılar, videolar ve galeriler dahil olmak üzere 29 içerik modülüne erişmenizi sağlar. Builder Addons paketinde 25 modül daha mevcuttur. 39 $ perakende fiyatı ile eklenti paketi, karolar, fiyat tabloları, geri sayımlar ve içerik kısıtlaması için modüller içerir.

Themify Builder eklentileri, Themify Builder Pro’ya da dahildir. Üstbilgi, altbilgi, gönderiler, sayfalar, 404 sayfa, arşiv sayfaları, WooCommerce sayfaları ve daha fazlasını özelleştirmenize olanak tanıyan eksiksiz bir web sitesi oluşturucu çözümüdür.

69 $ karşılığında mevcut olup, diğer WordPress sayfa oluşturucularında yerleşik olan yerleşik tema oluşturucuya benzer işlevsellik sunar.

özellikleri

 • Arka uç ve ön uç düzenleyici.
 • WordPress blok düzenleyicisi ile bütünleşir.
 • Ön uç düzenleyici kullanıcı arayüzü hızlı yüklenir ve kullanımı kolaydır.
 • Ücretsiz sürüm, 29 içerik modülü ve önceden hazırlanmış birçok şablon bloğu sunar.
 • Tasarımlar ithal ve ihraç edilebilir.
 • Tasarımlar ve tasarımların parçaları daha sonra kaydedilebilir ve yeniden kullanılabilir.
 • Modüller, sütunlar ve satırlar için yüzlerce stil seçeneği.
 • Entegre rol editörü.
 • Genel stiller ve özel yazı tipleri.

Artıları

 • Piyasadaki en iyi ücretsiz sayfa oluşturuculardan biri.
 • Arka uç ve ön uç düzenleyicilerin kullanımı kolaydır.
 • Eklenti Paketi ve Builder Pro Paketi rekabetçi fiyatlara sahiptir.

Eksileri

 • Diğer sayfa oluşturma çözümleri kadar rafine değil.
 • Kullanımı kolay olsa da, kullanıcı arayüzü zaman zaman biraz hantal geliyor.

Değerlendirme: 8/10

Themify Builder hakkında sevilecek çok şey var. WordPress blok düzenleyicide ön uç düzenleyiciyi veya Themify Builder bloğunu kullansanız da, mizanpaj oluşturmanın ne kadar kolay olduğundan etkileneceksiniz.

Themify Builder ayrıca ücretsiz bir WordPress sayfa oluşturucusunda en iyi içerik modüllerinden birine sahiptir ve sadece 39 $ karşılığında 25 modül daha ekleyebilirsiniz.

7. Görsel besteci

görsel besteci

WPBakery Page Builder’ın arkasındaki aynı kişiler tarafından oluşturulan Visual Composer, içeriğiniz, üst bilgileriniz, alt bilgileriniz ve kenar çubuklarınız için benzersiz düzenler oluşturmanıza olanak tanıyan bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucusudur.

Visual Composer ve WPBakery Page Builder markasının arkasındaki karışıklığı bir sonraki bölümde açıklayacağım, ancak, geliştiricilerin Visual Composer – WPBakery açıklama sayfasında, WPBakery Page Builder’ın kısa kodlar kullandığı için performans sorunları olduğunu iddia ettiklerini belirtmekte fayda var. Visual Composer, daha iyi web sitesi performansı ve SEO sağlamak için ReactJS kullanır.

Bir şirketin geliştirmeye ve satmaya devam ettiği bir ürünü eleştirmesini görmek biraz garip ama Visual Composer’ın WPBakery Page Builder’dan daha rafine ve önemli ölçüde daha hızlı olduğu inkar edilemez.

Görsel Besteci ana menüsü sayfanın sol tarafında görüntülenir. Buradan içerik modüllerine erişebilir, şablonlara erişebilir ve değişiklikleri geri alabilir ve yineleyebilirsiniz. Ağaç modu, düzeninizdeki satırları vurgulamak için kullanılabilir.

Visual Composer’ın kalbinde, doğrudan kendi web sitenizden erişilebilen bir bulut pazarı olan Visual Composer Hub bulunur. Buradaki fikir, yalnızca ihtiyacınız olanı indirmenizdir.

Bu nedenle, Visual Composer’ın ücretsiz sürümünü yüklediğinizde, yalnızca 12 içerik modülünün kullanılabilir olduğunu göreceksiniz, ancak Visual Composer Hub aracılığıyla 23 ücretsiz içerik modülü daha kullanılabilir. Ayrıca dokuz ücretsiz şablona erişiminiz var ve indirmesi ücretsiz bir başlangıç ​​teması var.

Visual Composer’ın ücretsiz sürümünde çok çeşitli içerik modülleri yoktur, ancak genel paket oldukça cömerttir.

Visual Composer’ın tam sürümü, yenileyenler için %40 indirimle yıllık 59 dolardan başlıyor.

Güncelleme, mevcut içerik modüllerinin sayısını 183’e çıkarıyor. Ayrıca ek şablonlar, bloklar, eklentiler, üstbilgiler, altbilgiler, kenar çubukları ve hazır görüntüler ekliyor.

özellikleri

 • Ön uç düzenleyici.
 • Kullanıcı arayüzü hızlı yüklenir ve kullanımı kolaydır.
 • Her tür özel gönderiyle çalışır.
 • Birçok kullanışlı tasarım seçeneği ve özelleştirme ayarı.
 • Buluttaki tek pazar, ihtiyacınız olan özellikleri indirmenize olanak tanır.
 • Yerleşik tema oluşturucu, eksiksiz web sitesi düzenleri oluşturmanıza olanak tanır.
 • Yüzlerce içerik modülü, şablon, blok ve eklenti.
 • Hafif başlangıç ​​temasını indirmek ücretsizdir.
 • Üçüncü taraf WordPress eklentileri için harika destek.

Artıları

 • Ön uç düzenleyicinin kullanımı kolaydır.
 • Bulut pazarında birçok harika içerik şablonu ve modülü bulunur.
 • Ücretsiz sürüm zengin özelliklere sahiptir ve tek web sitesi lisansı makul fiyatlıdır.

Eksileri

 • İstediğiniz özellikleri indirmeniz istenmesi herkesin hoşuna gitmeyebilir.
 • Üç web sitesi lisansı 149$’a mal olan birden fazla web siteniz varsa pahalı.
 • Geçici çözümlerde bulunan gelişmiş özelliklerden yoksundur.

Değerlendirme: 8/10

Visual Composer, geniş bir içerik ve düzen modülü deposuna erişmenizi sağlayan esnek bir WordPress sayfa oluşturucusudur.

Arayüz düzenleyicisi hızlı yüklendiğinden ve gezinmesi kolay olduğundan, yeni başlayanlar için çekici bir çözümdür. Ücretsiz kullanıcılar için birçok harika özellik var, ancak güncelleme modül ve şablon kitaplığınızı önemli ölçüde artıracak.

8. WPBakery Sayfa Oluşturucu

WPBakery Sayfa Oluşturucu

WPBakery Sayfa Oluşturucu, arka uç ve ön uç düzenleyiciye sahip kısa kod tabanlı bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucusudur.

Eklenti, 2011 yılında “Görsel Besteci” olarak piyasaya sürüldü ve kısa sürede pazardaki lider WordPress sayfa oluşturucusu olarak kendini kanıtladı. Bununla birlikte, son yıllarda, yönlerdeki ciddi bir değişiklik ve geliştiriciler tarafından feci bir şekilde yeniden markalanması nedeniyle birçok WordPress kullanıcısının gözünden düştü.

Geliştiriciler, sayfa oluşturucunun adını “Visual Composer”dan “WPBakery Page Builder” olarak değiştirdiler, ancak daha sonra “Visual Composer” adlı farklı bir sayfa oluşturucu yayınladılar.

Visual Composer elbette yukarıda bahsettiğim sayfa oluşturucudur.

Kafası karışmış?

Merak etme. WordPress dünyasındaki diğer herkes de öyleydi.

Tüm bunlar, geliştiricilerin ürünlerini CodeCanyon kapalı pazarının dışında satmak istedikleri için oldu, ancak WPBakery Page Builder CodeCanyon’da 64 dolara ve WP Bakery’nin resmi web sitesinde 45 dolara sattığı için tüm durum WordPress kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor.

Tüm bu sorunlara rağmen, WPBakery Sayfa Oluşturucu hakkında hala sevilecek çok şey var.

WPBakery Sayfa Oluşturucu ana menüsü her sayfanın üstünde görüntülenir. Arayüz artık eski görünüyor ve piyasadaki diğer sayfa oluşturuculardan belirgin şekilde daha yavaş geliyor. Bununla birlikte, eklentinin kullanımı kolaydır ve 50’den fazla içerik modülü, bir tema oluşturucu, gelişmiş bir rol düzenleyici ve WPBakery Sayfası modüllerine üçüncü taraf eklenti kısa kodları atamanıza izin veren bir kısa kod eşleyici sunar.

WPBakery Sayfa Oluşturucu ayrıca önceden hazırlanmış içerik bloğu şablonlarından oluşan kapsamlı bir kitaplığa sahiptir ve kendi düzenlerinizi kaydedebilir ve daha sonra yeniden kullanabilirsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, WPBakery Page Builder’ın kullanıcı arayüzünün yenilenmesi gerekiyor, ancak yüzeyin altında güçlü bir WordPress sayfa oluşturucu yatıyor.

özellikleri

 • Ön uç ve arka uç düzenleyici.
 • Dostu arayüz.
 • 50’den fazla içerik modülü.
 • 100’den fazla önceden yapılmış tasarım.
 • Yüzlerce üçüncü taraf eklenti eklentisi, işlevselliği daha da genişletebilir.
 • Yerleşik tema oluşturucu, tam sayfa düzenleri oluşturmanıza yardımcı olur.
 • Rol düzenleyici, eklentiyi kimlerin kullanabileceğini tanımlamanıza olanak tanır.

Artıları

 • Ön uç ve arka uç düzenleyicilerin kullanımı kolaydır.
 • Önceden tasarlanmış düzenler ve içerik modüllerinden oluşan harika bir seçim.
 • Üçüncü taraf WordPress eklentileri için harika destek.

Eksileri

 • Düzenleyici, alternatif WordPress sayfa oluşturucularından daha yavaştır ve eski görünüyor.
 • GPL için uygun değil.
 • Garip marka değişikliği ve kafa karıştırıcı fiyatlandırma politikası.

Değerlendirme: 7/10

Eski ve yavaş bir arayüz, WPBakery Sayfa Oluşturucu’nun modern WordPress sayfa oluşturucularının gölgesinde olduğu anlamına gelir. Bu yüzden eklenti listenizin başında olmamalıdır. Bununla birlikte, özellikler açısından, WPBakery Sayfa Oluşturucu hakkında hala sevilecek çok şey var.

Önceden hazırlanmış geniş bir kataloğa sahip esnek bir sayfa oluşturma çözümüdür. WPBakery Sayfa Oluşturucu, ThemeForest’ta WordPress temalarıyla birlikte gelir, bu nedenle onu zaten başka bir WordPress tema paketinin parçası olarak satın almış olabilirsiniz.

9. SiteOrigin Sayfa Oluşturucu

SiteOrigin'den Sayfa Oluşturucu

Themify Builder’daki geliştiriciler, ön uç sayfa oluşturucularını WordPress blok düzenleyicisine entegre ederek harika bir iş çıkardılar. SiteOrigin’in Sayfa Oluşturucusu’nda geliştiriciler bunu tam tersi şekilde yaptı.

Öncelikle bir arka uç düzenleyicidir, ancak tasarımınızın bir önizlemesini yükleyen bir “Canlı Düzenleyici” modu vardır.

Düzenleyici, widget’lar (modüller), satırlar ve düzenler eklemenize olanak tanır. Tam düzenleyiciyi kullanıyorsanız, düzenleme geçmişinizi görüntülemek ve canlı düzenleyiciye geçmek için ek seçenekler vardır.

WordPress blok düzenleyici zaten düzeninizi görüntülemenize ve değişiklikleri geri almanıza ve yeniden yapmanıza izin verdiğinden, sitenin blok düzenleyicisinde “SiteOrigin Düzeni” bloğunu kullandığınızda “Geçmiş” ve “Canlı Düzenleyici” düğmeleri devre dışı bırakılır.

Eklentide, web sitenizde etkinleştirdiğiniz herhangi bir SiteOrigin widget’ının yanı sıra dokuz içerik modülü bulunur. SiteOrigin widget paketi yüklenerek 22 modül daha eklenebilir ve ayrıca SiteOrigin CSS yükleyerek bir CSS düzenleyici de ekleyebilirsiniz. Her iki WordPress eklentisini de indirmek ücretsizdir.

SiteOrigin Premium 29 ABD doları karşılığında mevcuttur ve 20 içerik modülü daha ekler. Modüller, özel bir gönderi tipi oluşturucu, harekete geçirici mesaj, iletişim formu ve referansları içerir.

Divi Builder gibi çözümlerle karşılaştırıldığında, SiteOrigin’in Sayfa Oluşturucusu oldukça basit görünüyor, ancak bunun nedeni geliştiricilerin kendi özel kullanıcı arabirimlerini oluşturmamış olmalarıdır. Bunun yerine, sayfa oluşturucularını WordPress’in varsayılan kullanıcı arayüzünün üzerine inşa ettiler. Normal WordPress açılır kutularında ayarların, içerik modüllerinin ve stil seçeneklerinin yüklenmesinin nedeni budur.

özellikleri

 • Canlı önizleme modu ile arka uç düzenleyici.
 • WordPress blok düzenleyici ile bütünleşir, ancak onsuz da kullanılabilir.
 • Basit kullanıcı arayüzü.
 • 26 önceden hazırlanmış tasarım.
 • Tasarımlar ithal ve ihraç edilebilir.
 • 30’dan fazla ücretsiz içerik modülü ve 20 premium içerik modülü.
 • Her tür özel gönderiyi destekler.

Artıları

 • WordPress blok düzenleyici ile çalışır.
 • Kullanıcı arayüzünün kullanımı kolaydır.
 • Ücretsiz sürüm hiçbir şekilde kısıtlanmamıştır ve premium modül paketi yalnızca 29 ABD dolarıdır.

Eksileri

 • Düzenleyici, diğer sayfa oluşturuculara kıyasla eski görünüyor.
 • Gelişmiş özelliklerden yoksundur.

Değerlendirme: 7/10

Gelişmiş bir WordPress sayfa oluşturucu çözümü aramıyorsanız, SiteOrigin’in Sayfa Oluşturucusu iyi bir seçimdir.

Kullanımı kolaydır, WordPress blok düzenleyicisiyle uyumlu çalışır ve çoğu içerik modülüne ücretsiz olarak erişilebilir.

10. MotoPress içerik düzenleyici

MotoPress içerik düzenleyici

Son tavsiyem MotoPress İçerik Editörü.

MotoPress, ana menüyü sayfanın üst kısmında görüntüleyen, sürükle ve bırak özellikli bir ön uç sayfa oluşturucusudur. Sol tarafta içerik modülleri ekleyebileceğiniz bir panel bulunmaktadır.

Yedi metin tabanlı modül, üç görüntü modülü, beş düğme modülü, iki medya modülü ve 14 içerik ve düzen modülü vardır. Ayrıca sayfanıza bir widget alanı, özel menü ve kurulu WordPress widget’larını da ekleyebilirsiniz.

Kullanıcı arayüzü hızlı bir şekilde yüklenir ve oluşturduğunuz herhangi bir tasarımı kaydedebilirsiniz. Ancak, MotoPress önceden hazırlanmış şablonlar içermez ve tema oluşturucu gibi gelişmiş özelliklerden yoksundur. Tasarımlarınızı tasarlamak da daha karmaşık görünüyor.

MotoPress’in haritalara, videolara, fiyatlandırma tablolarına ve daha fazlasına işlevsellik eklemesi için kullanılabilen yedi premium eklenti vardır. Beyaz etiketli eklenti 47 dolardan satılıyor, ancak diğer eklentiler 10 ila 16 dolar arasında fiyatlandırılıyor.

Tüm eklentileri 69 $ karşılığında satın alabilirsiniz. Bu paket bir yıllık destekle birlikte gelir, ancak premium eklentilere ihtiyacınız yoksa MotoPress desteğini sadece 29 $ ‘dan satın alabilirsiniz.

özellikleri

 • Ön uç düzenleyici.
 • Kullanıcı arayüzü hızlı yüklenir ve kullanımı kolaydır.
 • 30’dan fazla içerik modülü.
 • Tasarımlar kaydedilebilir ve yeniden kullanılabilir.
 • Yapılandırma alanındaki temel rol düzenleyici.

Artıları

 • Kullanımı kolay basit bir ön uç düzenleyici.
 • İşlevlerin çoğu ücretsiz sürümde mevcuttur.
 • Tasarımlar kaydedilebilir.

Eksileri

 • Önceden hazırlanmış şablonlar mevcut değildir.
 • Gelişmiş özelliklerden yoksundur.
 • Eklenti paketi, MotoPress’i Elementor Pro ve Brizy Pro gibi daha gelişmiş çözümlerden daha pahalı hale getirir.

Değerlendirme: 7/10

İyi bir ücretsiz WordPress sayfa oluşturucu arıyorsanız, harika bir kullanıcı arayüzü ve birçok kullanışlı içerik modülü içerdiğinden MotoPress İçerik Düzenleyici’yi önermek kolaydır.

Ne yazık ki, aynı fiyata satılan daha iyi çözümler olduğu için MotoPress İçerik Düzenleyici’nin premium sürümünü önermek zordur.

Son düşünceler

Umarım piyasadaki en iyi sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucularına bu bakışı beğenmişsinizdir.

Benim tavsiyem, canlı bir web sitesinde kullanmaya başlamadan önce her sayfa oluşturucu üzerinde mümkün olduğunca fazla test ve araştırma yapmanızdır. Bu, herhangi bir WordPress eklentisi türü için iyi bir tavsiyedir, ancak mizanpajları bir sayfa oluşturucudan diğerine kopyalamanın kolay bir yolu olmadığından sayfa oluşturucular için özellikle önemlidir.

Ayrıca mükemmel sayfa oluşturucunun mevcut olmadığını unutmayın. Her çözümün güçlü ve zayıf yönleri vardır ve bunları kendi gereksinimlerinizi değerlendirirken göz önünde bulundurmalısınız.

Mevcut gönderilerinize ve sayfalarınıza temel bir stil eklemek istiyorsanız, Gutenberg’in blok düzenleyicisine bağlı kalmayı düşünebilirsiniz. Bu basit bir çözümdür, ancak iyi çalışır ve doğrudan WordPress’in ana sürümüne entegre edilmiştir.

Blok düzenleyiciyi kullanmaya devam edebilir ve SiteOrigin’in Themify Builder veya Page Builder’ını kullanarak daha fazla işlevsellik ekleyebilirsiniz. Her ikisini de indirmek ücretsizdir, iyi bir içerik modülü seçkisi ile birlikte gelir ve WordPress blok düzenleyicisinde çalışabilir.

Web sitenizin masraflarını düşük tutmak isteyenler için birçok harika ücretsiz WordPress sayfa oluşturucu var, ancak Elementor’u listenizin en üstüne koyardım çünkü kullanıcı dostu bir arayüz düzenleyicisi, çok çeşitli modülleri vardır. önceden hazırlanmış şablonlarla paketlenmiş olarak gelir. Yükseltmek istiyorsanız, 49 $ ‘dan premium sürüm de makul fiyatlı.

Bağlı kuruluş satış sayfaları, ürün lansman sayfaları veya olası satış yaratma sayfaları oluşturmak istiyorsanız Thrive Architect’i önermek kolaydır; ancak, genel kullanıcılar için daha iyi alternatifler vardır.

Piyasadaki en iyi sayfa oluşturucuyu istiyorsanız Divi Builder, Elementor Pro ve Brizy Pro’yu şiddetle tavsiye ederim. Hepsi güzel ön uç editörleri, yerleşik bir tema yaratıcısı ve geniş bir yüksek kaliteli önceden hazırlanmış şablon düzenleri koleksiyonu sunar.

Builder Beaver’ın Premium versiyonu da dikkate değer.

Bu makale boyunca, her sürükle ve bırak sayfa oluşturucu için mevcut olan en ucuz lisansı fark ettim, ancak bir WordPress eklentisinin toplam maliyetinin, birden fazla web sitesinde kullanırsanız önemli ölçüde değişebileceğini unutmayın. Bu nedenle, bazı sayfa oluşturucular, bir web sitesinde kullanmanız gerekiyorsa daha ucuz olabilir, ancak birden fazla web sitesinde kullanmanız gerekiyorsa önemli ölçüde daha pahalı olabilir.

En son aThemes makalelerinden haberdar olmak istiyorsanız, aThemes bültenine abone olmanızı ve bizi Facebook ve Twitter’da takip etmenizi öneririm.

Okuduğunuz için teşekkürler.