2022’de en ucuz 8 barındırma sağlayıcısı

İnanması biraz zor olacak kadar ucuz planlar sunan birçok WordPress barındırma sağlayıcısı var. Bu, bir müşteri olarak sizin için harika, özellikle de bütçeniz kısıtlıysa. Ancak, düşük maliyetli barındırma söz konusu olduğunda, kaliteli bir sağlayıcı elde etmek istiyorsanız daha seçici olmalısınız.

İyi haber şu ki, çok düşük fiyatlarla inanılmaz planlar sunan bazı WordPress sunucuları var. Araştırmanızı yaparsanız, barındırma için her ay sadece birkaç dolar ödeyerek kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda bu, kaliteden ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmez.

Bu yazıda, “ucuz” WordPress barındırma olarak nitelendirilen şeylerden bahsedeceğiz. Ardından, sizi en sevdiğimiz sekiz WordPress web sunucusuyla tanıştıracağız ve her birinin size neler sunabileceği hakkında konuşacağız. Haydi Yapalım şunu!

Ne ‘ucuz’ WordPress barındırma olarak nitelendirilir

Web sitesi barındırma söz konusu olduğunda fiyatlar çok değişebilir. Ayda sadece birkaç dolara mal olan planlar ve size yüzlerce mal olacak başka planlar bulabilirsiniz. Çoğu durumda, plan ne kadar pahalıysa, o kadar çok özelliğe erişiminiz olur:

Çeşitli düzeylerde barındırma planlarına bir örnek.

Daha pahalı planlar ayrıca daha fazla bant genişliği, ek sunucu alanı ve daha iyi performans sunma eğilimindedir. Bu son fayda çok önemlidir, web siteniz ne kadar popüler olursa, sunucunuz üzerinde o kadar fazla stres olacaktır. Bu, özellikle barındırma planınız aldığı trafik miktarını kaldıramıyorsa, uzun yükleme sürelerine neden olabilir.

Birçok insan daha sağlam bir şeye ihtiyaçları olduğunu düşündükleri için ucuz konaklamadan korkarlar. İhtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlı olarak bu doğru olabilir. Bununla birlikte, çoğu web sitesi, en azından başlarken, düşük maliyetli paylaşılan barındırma planlarını kullanmaktan kurtulabilir. Size ne bekleyeceğiniz konusunda bir fikir vermek için, barındırma için ayda 5 dolardan fazla (veya daha az) harcamanız gerekmeyebilir.

Daha da önemlisi, araştırmanızı yaparsanız, mükemmel hizmet sunan birçok ucuz WordPress barındırma sağlayıcısı olduğunu göreceksiniz. Bir sonraki bölümde sizi en iyi seçimlerimizle tanıştıracağız ve hangisinin siteniz için doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

En ucuz WordPress barındırma sağlayıcılarına hızlı bir bakış

İşe başlamadan önce, temel bir plana kaydolursanız, bu WordPress barındırma sağlayıcılarının her birinin size neler sunduğunu gözden geçirelim:

 1. Hostinger (aylık 0,80 ABD Doları): WordPress Tekli Barındırma (aylık 0,80 ABD Doları) – Tek bir web sitesi, 100 GB bant genişliği ve bir e-posta hesabı için destek sunar.
 2. SiteGround (aylık 3,95 ABD doları) – Bir web sitesi, 10 GB alan ve ayda 10.000’e kadar ziyaret için destek sağlar.
 3. iPage (aylık 3,75 ABD doları): Tek bir web sitesi için sınırsız bant genişliği, depolama ve destek içerir.
 4. DreamHost (aylık 2,59 ABD doları): Sınırsız trafiğe, ücretsiz Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikasına ve önceden yüklenmiş WordPress’e sahip bir web sitesi desteği.
 5. InMotion (aylık 6,99 ABD Doları) – Ücretsiz bir alan, web sitesi desteği, 40 GB depolama alanı ve ayda 20.000’e kadar ziyaretçi için kaynaklar.
 6. A2 Hosting (aylık 3,92 $) – Web sitesi desteği, sınırsız depolama, bant genişliği ve ücretsiz bir SSL sertifikası içerir.
 7. Bluehost (aylık 2,75 ABD doları): Web sitesi desteği, 50 GB depolama ve ücretsiz alan kaydı içerir.
 8. Namecheap (aylık 3,88 ABD Doları): Tek bir web sitesini, 10 GB’a kadar depolama alanını, 50.000 ziyaretçiyi ve ücretsiz bir CDN’yi destekler.

Ucuz barındırma ile ilgili yaygın bir konu, çoğu sağlayıcının yalnızca çok yıllı bir sözleşmeye kaydolursanız size en iyi fiyatları sunmasıdır. Bu makalede inceleyeceğimiz barındırma sağlayıcıları için yalnızca ikisi aylık barındırma hizmeti sunmaktadır (DreamHost ve Namecheap). Pratikte bu, bu barındırma hizmetlerinin çoğuna abone olmak için muhtemelen önceden beklediğinizden biraz daha fazlasını ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Bununla birlikte, göreceğimiz gibi, elde ettiğiniz tasarruflar uzun vadede şaşırtıcı olabilir.

Her bir barındırma sağlayıcısının performansını nasıl test ediyoruz?

Bir web barındırma seçerken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Bununla birlikte, genellikle en çok tarttığımız üç kriter şunlardır:

 1. Fiyat: İdeal olarak, hala yüksek düzeyde kalite sunan düşük maliyetli bir sunucu arıyorsunuz.
 2. Özellikler: Hangi web barındırıcısını seçerseniz seçin, mümkün olduğunca çok sayıda kullanışlı seçenek sunmasını istersiniz.
 3. Performans – Web barındırıcınız mükemmel performans sağlamalıdır, bu nedenle web siteniz her zaman hızlı yüklenir ve onu güncellemek bir angarya değildir.

Takip eden bölümlerde, en sevdiğimiz ucuz WordPress barındırma sağlayıcılarından sekizini bu üç kritere göre değerlendireceğiz. Fiyatlandırma ve özellikler hakkında konuşmak oldukça basit, ancak performans söz konusu olduğunda her bir rakibi nasıl test etmeyi planladığımızı gözden geçirelim.

Başlangıç ​​olarak, Pingdom Tools adlı bir hizmeti kullanarak basit bir hız testi yapacağız. Bir test sunucusu seçersiniz, siteniz için bir URL girin ve o sayfanın yüklenmesinin ne kadar sürdüğünü size söyleyecektir:

Pingdom Araçları ana sayfası.

Ancak, tek bir hız testi resmin tamamını vermez. Bunun için stres testi gibi daha kapsamlı bir şeye ihtiyacımız var. Bunu yapmak için, bir sitenin çok fazla trafikle uğraşmak zorunda kaldığında nasıl tepki vereceğini simüle etmemizi sağlayan bir hizmet olan BlazeMeter’i kullanacağız.

Blazemeter'in ana sayfası.

Simülasyonlardan bahsettiğimiz için sonuçların genellikle basit bir yükleme süresi testinden çok farklı olduğunu unutmayın. Aslında, zaman zaman çok daha olumlu olma eğilimindedirler. Stres testi söz konusu olduğunda gerçekten önemli olan, sonuçlarda çok fazla varyasyon veya ani artış olup olmadığıdır. Ani artışlar ne kadar az olursa, web barındırıcınız o kadar iyi baskı altında olacaktır.

BlazeMeter testlerimizi tüm ana bilgisayarlar için aynı şekilde çalışacak şekilde yapılandırıyoruz. Her test üç dakika sürer ve bu süre boyunca BlazeMeter ‘ziyaretçileri’ 30 eşzamanlı kullanıcıya ulaşana kadar tek tek yükler ve her zaman yükleme sürelerini ölçer. Bu metodoloji bize her bir sunucunun performansının daha doğru bir resmini sunarak bilinçli bir karar vermenizi sağlar.

Elbette, karşılaştırmaların adil olması için, her bir barındırma sağlayıcısının hizmetinde aynı web sitelerini kurmamız gerekiyor. Her ana bilgisayar için yeni bir WordPress web sitesi oluşturduk, aynı dört eklentiyi kurduk, aynı temayı kullandık ve tüm sayfaları aynı görünecek şekilde ayarladık. Sonuç, aynı testleri uyguladığımız sekiz özdeş web sitesiydi, tek fark her birinin barındırıldığı yerdi.

2021’de En İyi 8 Ucuz WordPress Barındırma Sağlayıcısı

Bu listedeki web sunucularından herhangi birini seçerseniz, olumlu bir deneyim yaşamanız olasıdır. Ancak, her sağlayıcı farklı planlar ve avantajlar sunar, bu nedenle bir karar vermeden önce biraz araştırma yapmaya değer. Seçeneklere bir göz atalım!

1. Hostinger

Hostinger ana sayfası.

Hostinger, bulabileceğiniz en agresif fiyatlı web sunucularından biridir. Ayda 0,80 $ gibi etkileyici bir fiyattan başlayan paylaşımlı WordPress planları sunuyor ve fiyatlar tüm seviyelerde hala şaşırtıcı derecede düşük. Bu sağlayıcı, bütçe web barındırma standartlarına göre bile ucuzdur, bu yüzden umarım bir yerden tasarruf sağlar. Durumun böyle olup olmadığı hakkında konuşalım.

Fiyat:% s

Hostinger ile, üç WordPress barındırma planından birini seçebilirsiniz ve bu, sanal özel sunucunuzu (VPS) ve bulut barındırma hizmetlerinizi hesaba katmaz. Ancak, bütçe ev sahiplerinden bahsettiğimiz için yalnızca paylaşılan planın seçimine odaklanacağız:

 1. Tek WordPress Barındırma (aylık 0,80 ABD Doları) – Tek bir web sitesi, 100 GB bant genişliği ve bir e-posta hesabı için destek sunar.
 2. Premium Paylaşımlı Barındırma (aylık 2,15 ABD Doları) – Sınırsız web sitesi, e-posta hesabı, ölçülmemiş bant genişliği, haftalık yedeklemeler ve ücretsiz bir alan adı için destek sağlar.
 3. Paylaşımlı İşletme Barındırma (aylık 3,45 ABD Doları) – Yukarıdakilerin tümünü, ayrıca günlük yedeklemeleri ve ücretsiz bir SSL sertifikasını içerir.

Hostinger’ı bu kadar sevmemizin nedenlerinden biri, planlarının çoğunda otomatik yedeklemeler sunmasıdır. Web sitenizi yedeklemek, sık sık yapmanız gereken bir şeydir, bu nedenle, sizin için bu konuyla ilgilenen barındırma sağlayıcılarını takdir ediyoruz.

Fiyatı için tahmin edebileceğiniz gibi, gerçek tasarruf görmek istiyorsanız Hostinger uzun vadeli bir taahhütte bulunmanızı gerektirir. Yukarıda belirttiğimiz fiyatları alabilmek için en az dört yıllık abone olmanız gerekir ki bu yeni bir kullanıcı için çok fazla olabilir. Daha kısa bir iki yıllık sözleşme seçerseniz, fiyatlar neredeyse iki katına çıkıyor. Bununla birlikte, Hostinger’ın başlangıçta ne kadar ucuz olduğu düşünüldüğünde, bir yıllık sözleşmeler bile diğer WordPress web sunucularının çoğundan daha iyi performans gösterir. 2021 itibariyle Hostinger aydan aya barındırma hizmeti de sunuyor, ancak bu karlı bir seçenek değil.

Verim

Hostinger, performans açısından test ettiğimiz ilk ana bilgisayardı. Karşılaştırma, web sitenizin çoğu durumda iki saniyenin altında yüklenmesidir. Bu noktadan sonra, kullanıcılar genellikle sinirlenmeye başlar ve hemen çıkma oranları önemli ölçüde artabilir. Bir saniyenin altındaki her şey çok iyi bir sonuçtur ve üç saniyenin üzerindeki her şey endişe vericidir.

Hostinger’ın minimum fiyatları göz önüne alındığında, yükleme süreleri söz konusu olduğunda en iyi sonuçları beklemiyorduk. Ancak, test web sitemiz saygın bir 1.45 saniyede yüklendi. Özellikle hızlı olmasa da, bu kabul edilebilir ve birkaç hız optimizasyonu ince ayarıyla geliştirebileceğiniz bir şey:

Hostinger Pingdom hız testi sonuçları.

Şaşırtıcı bir şekilde, sıcaklığı yükselttiğimizde Hostinger bu sayıların üzerine çıktı. Ortalama olarak, test sayfamız, stres testi turu sırasında yaklaşık 0,877 saniyelik yükleme süreleri döndürdü:

Hostinger'ın BlazeMeter Stres Testi.

Bu gözle görülür bir gelişme olsa da, performans artışlarına dikkat etmek önemlidir. Buradaki varyans o kadar büyük değil, ancak zirvelerin sayısı. Hostinger arayüzünün hızlı performansına rağmen, panoyu kullanma deneyimimizin oldukça yavaş olduğunu da belirtmekte fayda var. Bu araçlar WordPress web sitesine değişiklik yapmadan bu olabilir biraz karışık görünüyor.

Kaliteli destek

Agresif fiyatlandırma stratejilerine rağmen Hostinger, müşteri desteği söz konusu olduğunda eksik kalmıyor. Temsilcilerle canlı sohbet yoluyla iletişime geçebilirsiniz ve deneyimimizde bekleme süreleri neredeyse yok denecek kadar azdır. Ayrıca, birden çok dilde yardım sunarlar; bu, İngilizce ana diliniz değilse harikadır.

Ek olarak, Hostinger ayrıca iyi yazılmış öğreticiler içeren kapsamlı bir bilgi tabanına sahiptir. Özellikle WordPress sorunları söz konusu olduğunda, eğitimlerinin kalitesini doğrulayabiliriz.

Genel olarak

En az dört yıllık barındırma hizmetini önceden taahhüt etmekte bir sakınca yoksa, Hostinger bulabileceğiniz en ucuz seçenektir. Size bir fikir vermek için, dört yıllık barındırma için sadece 38.40 $ ödeyebilirsiniz. Ancak bu, WordPress’in tek barındırma planında yer alır ve bir alan adı kaydetme maliyetini içermez.

Hostinger ayrıca biraz daha pahalı olan daha kısa abonelik süreleri sunar. Ancak, bu biraz daha yüksek fiyat noktalarında bile Hostinger hala oldukça rekabetçi. Fiyatın ötesinde, Hostinger iyi performans ve mükemmel destek sunar. Tüm bu nitelikler, onu küçük web siteleri için akıllı bir seçim haline getiriyor.

2. SiteGround

SiteGround ana sayfası.

SiteGround, barındırma alanındaki en büyük isimlerden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. İyi bir plan seçimi sunar ve fiyat ölçeğinin bütçe ucundadır. Daha da etkileyici olanı, listemizde düşük fiyatlı yönetilen WordPress planları sunan tek şirkettir.

Bildiğiniz gibi, yönetilen barındırma, sağlayıcınızın günlük yönetimle ilgilendiği bir plan türünü ifade eder. Pratikte bu, otomatik yedeklemeler, güncellemeler ve optimizasyon gibi görevlerin size bağlı olduğu anlamına gelir. Ancak, eriştiğiniz tam avantajlar, seçtiğiniz yönetilen ana bilgisayara bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Özellikle SiteGround’un neler sunabileceğini görelim.

Fiyat:% s

Bu web barındırma, yönetilen bir hizmetten beklediğiniz gibi, tüm avantajlarla ilgilidir. En ucuz planları bile, yeni müşteriler kazanmanın harika bir yolu olan birçok ücretsiz ile birlikte gelir. Her planın sunduğu temel bilgiler şunlardır:

 1. Başlangıç ​​(ayda 3,95 ABD Doları) – Bir web sitesi, 10 GB alan ve ayda 10.000’e kadar ziyaret için size destek verir.
 2. GrowBig (aylık 5,95 ABD Doları): Sınırsız web sitesini, 20 GB depolama alanını ve ayda 25.000’e kadar ziyareti destekler.
 3. GoGeek (aylık 11,95 $): Ayrıca sınırsız web sitesi sunar, ancak 30 GB alan ve her ay 100.000 ziyaretçiye kadar.

SiteGround hakkında sevdiğimiz şeylerden biri, planlarınızın her birinin ne kadar trafiği kaldırabileceğine dair size kabaca bir tahmin vermesidir. Bu şekilde, ne kadar bant genişliği kullanmayı beklediğinize bağlı olarak hangi planın ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu değerlendirmek daha kolaydır.

Şimdi bu web sunucusunun faydaları olan eğlenceli kısmına gelelim. Tüm SiteGround planları WordPress kurulumu, ücretsiz bir SSL sertifikası, e-posta ve İçerik Dağıtım Ağı (CDN) entegrasyonunu içerir. Bunun da ötesinde, otomatik günlük yedeklemeler, WordPress güncellemeleri ve WordPress komut satırı arayüzü (CLI) için destek alırsınız.

Bütçe web barındırma için harika bir özellik seti. Yukarıda listelediğimiz fiyatları alabilmek için minimum opsiyon olan en az 12 aylık bir süre taahhüt etmeniz gerekmektedir. Diğer birçok düşük maliyetli sağlayıcıda olduğu gibi, SiteGround aylık ödeme seçeneği sunmaz ve ayrıca alan adınız için ayrıca ödeme yapmanız gerekir. İkincisi için, SiteGround .com alan adları için normalden biraz daha fazla ücret alır  , bu nedenle bir kayıt şirketi kullanmanız daha iyi olur.

Verim

SiteGround, ucuz WordPress web sunucuları konusunda duyduğunuz en büyük isimlerden biridir, bu nedenle bu teste yüksek beklentilerle geldik. Ancak ilk yükleme süresi 1.41 saniye sonucu beklediğimiz kadar iyi olmadı. Avantajlardan biri, SiteGround’un kutudan çıktığı haliyle diğer çoğu bütçeli WordPress ana bilgisayarından daha yüksek bir performans derecesi almasıdır. Bu, tek bir testten sonra belirgin olmasa da, sizin açınızdan daha iyi optimizasyona işaret eder.

SiteGround'un Pingdom hız testi sonuçları.

Bunu akılda tutarak, SiteGround’un biraz daha stres altında nasıl çalıştığını görelim:

SiteGround's BlazeMeter'ı deneyin.

Bu durumda sonuçlar çok daha iyiydi. Bazı ani artışlar görmemize rağmen, testin çoğu için yükleme süreleri 0,5 saniyenin altında kaldı ve bu oldukça hızlı.

Destek kalitesi

Şimdiye kadar ele aldığımız web sunucuları harika bir destek deneyimi sunuyor, dolayısıyla iyi bir başlangıç ​​yapıyoruz. Bununla birlikte, SiteGround’un Hostinger’a göre bir avantajı vardır, çünkü genellikle bir destek temsilcisiyle sohbet yoluyla bir dakikadan kısa sürede iletişime geçebilirsiniz.

Daha da önemlisi alacağınız desteğin kalitesi mükemmel. Yönetilen bir ana bilgisayarla uğraştığınız için beklentileriniz daha yüksek olmalıdır. Ancak her durumda SiteGround desteği bize hızlı ve verimli bir şekilde yardımcı oldu.

Genel olarak

Ucuz fiyatlandırma, performans ve mükemmel destek kombinasyonu sayesinde SiteGround’u yenmek oldukça zor. Tek dezavantajı, aylık planlar sunmaması ve alan kaydının normalden birkaç dolar daha pahalı olmasıdır.

Bu faktörlerin ötesine bakabilirseniz, SiteGround harika bir WordPress barındırma deneyimi sunar. Birçok avantaj elde edersiniz, bilgili bir ekip sitenizin her zaman en iyi durumda çalışmasını sağlar ve ihtiyaç duymanız halinde destek birkaç dakika uzaklıktadır. Bu, baş ağrısız bir deneyim sunan bir ev sahibi istiyorsanız, onu mükemmel bir seçim haline getirir.

3. iPage

iPage ana sayfası.

iPage, bulabileceğiniz en ucuz WordPress barındırma seçeneklerinden biridir. Aylık 3,75 dolardan başlayan ve mümkün olduğu kadar düşük planlar sunuyor. WordPress kullanıcıları için bu sağlayıcı, önceden yüklenmiş çok çeşitli temalar ve eklentiler sunar, böylece web sitenizi daha hızlı çalışır hale getirebilirsiniz.

Fiyat:% s

Planlar söz konusu olduğunda, iPage, WordPress kullanıcıları için yalnızca iki tane sunar. Bu, çoğu barındırma sağlayıcısından daha sınırlıdır, ancak mutlaka bir anlaşma kırıcı değildir. Seçenekler şunlardır:

 1. WP Starter (aylık 3,75 ABD doları): Tek bir web sitesi için sınırsız bant genişliği, depolama ve destek içerir.
 2. WP Essential (aylık 6,95 ABD Doları) – Özel bir destek ekibine erişim, kötü amaçlı yazılım koruması ve gelişmiş güvenlik özellikleri ile birlikte ilk planla aynı özellikleri sunar.

Bu günlerde, web sunucularının sınırsız depolama ve bant genişliğine sahip planlar sunması yaygındır. Çoğu durumda, depolama bir sorun değildir. Ancak, bant genişliği daha önemli olabilir. Teknik olarak, sınırsız bant genişliği, web sitenizin sınırsız miktarda trafik alabileceği anlamına gelir. Garanti etmediği şey, sunucunuzun ağır yük altında ne kadar iyi performans göstereceğidir.

Bir dakika içinde iPage’in performansını gözden geçireceğiz. İlk olarak, fiyata odaklanalım. iPage, düşük fiyatlar söz konusu olduğunda güçlü bir avantaj elde eder ve her iki plan da “ücretsiz” bir alan adı ile birlikte gelir. Bu teklifler mümkündür, çünkü sağlayıcı bir, iki veya üç yıl önceden kaydolmanızı gerektirir. Örneğin bir yıllık abonelikle, 12 aylık barındırma için 45 $ kadar az bir ödeme yapabilirsiniz.

Verim

Daha önce de belirttiğimiz gibi, site yüklenme süreleri söz konusu olduğunda iki saniyelik bir ‘kumda çizgi’ vardır. Bunun altındaki her şey harikadır ve üzerinde emeklediğinizde işler zorlaşır. İlk test turumuz sırasında, iPage 3,04 saniyelik yükleme süresi ve düşük performans derecesi ile kumdaki bu çizginin çok ötesine geçti:

iPage Pingdom hız testi sonuçlarımız.

Yargılamadan önce, iPage’in daha yorucu bir test turu sırasında bu sayıları iyileştirip iyileştiremeyeceğini kontrol etmemiz gerekiyor:

iPage Blazemeter stres testimizin sonuçları.

Ortalama olarak, iPage yaklaşık 0,5 saniyelik yükleme süreleri döndürdü. Ancak, görebileceğiniz gibi, performans açısından endişe verici sayıda artış var. Zirvedeyken, iPage test sayfamızın  yüklenmesi yedi saniyeden fazla sürdü ve  bu kabul edilemez bir durum. Bu kadar düşük performans göz önüne alındığında, ucuz fiyatlarına rağmen iPage’i tavsiye etmek zor.

Destek kalitesi

Bir web sunucusunu değerlendirmenin en iyi yollarından biri, destek hizmetidir. Her şey yolunda giderse, muhtemelen yıllarca bir web sunucusunda kalacaksınız. Bu, genellikle bir noktada teknik sorunlarla ilgili yardıma ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Yeterli destek sunmayan bir sağlayıcıyla takılırsanız, bu muhtemelen sinir bozucu bir deneyim olacaktır.

Ancak iPage, müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda oldukça iyidir. Deneyimlerimize göre, canlı sohbet desteği için bekleme süreleri bazen biraz uzun olabilir (bazı durumlarda on dakikadan fazla). Bununla birlikte, bir destek uzmanıyla bağlantı kurduğunuzda, süreç sorunsuz ilerleme eğilimindedir.

genel bakış

iPage, en ucuz WordPress barındırma planlarından bazılarını sunsa da, en az 12 ay önceden taahhütte bulunmanızı gerektirir. Ancak, şimdiye kadar gördüğümüz gibi, konu ucuz WordPress barındırma olduğunda bu işin bir parçası.

Performans açısından iPage, şimdiye kadar gördüğümüz en hayal kırıklığı yaratan sonuçları verdi. Bu ana bilgisayarı, düşük ila orta düzeyde trafik içeren küçük bir web sitesi için kullanmayı planlamıyorsanız, başka bir yere bakmanızı öneririz.

4. DreamHost

Dreamhost'un ana sayfası.

DreamHost, WordPress kullanıcıları için küçük bir plan seçeneği sunarak basit bir yaklaşım benimseyen başka bir web barındırıcısıdır. En ucuz seçeneği ayda sadece 2,59 dolardan başlıyor ve fiyatı verilen birçok özelliğe sahip. Bu makale tasarrufla ilgili olduğundan, hemen maliyetlere ve ne elde edeceğinize bakalım.

Fiyat:% s

DreamHost ile, aralarından seçim yapabileceğiniz iki WordPress’e özel planınız var. Size sunduklarını analiz edelim:

 1. Başlangıç ​​(aylık 2,59 ABD doları): Sınırsız trafiğe, ücretsiz Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikasına ve önceden yüklenmiş WordPress’e sahip bir web sitesi desteği.
 2. Sınırsız (aylık 7,95 ABD Doları) – Yukarıdakilerin tümünü, ayrıca ücretsiz bir alan, sınırsız web sitesi desteği ve e-posta almayı sağlar.

Tahmin edebileceğiniz gibi, her plan için mümkün olan en iyi fiyatları istiyorsanız, yıllık abonelik taahhüt etmeniz gerekir. Ancak, isterseniz aydan aya da ödeme yapabilirsiniz. Bu durumda fiyatlar sırasıyla aylık 4,95 dolar ve 10,95 dolara kadar çıkıyor.

Marş  planı bile bir yıllık abonelik ile maalesef ücretsiz bir etki, içermez. Ancak,  DreamHost üzerinden 11,95 $ karşılığında bir .com alan adı satın alabilirsiniz . Bu, özel bir kayıt şirketi aracılığıyla ödeyebileceğiniz bedeldir, bu nedenle kötü bir değer değildir.

Bu  plan başlatıcının sağlayıcısına bir yıllığına kaydolmaya karar verirseniz  , bir alan satın alma maliyeti dahil edildiğinde toplam 43.03 $ ödersiniz. Bu, iPage’den biraz daha pahalı. Ancak, fark o kadar önemli değil ve bu ekstra dolar değerinde olabilir.

Verim

Barındırma planı seçiminiz ne kadar küçükse, performans o kadar önemli olacaktır. DreamHost hızları hakkında harika şeyler duymuştuk, ancak gerçek hayatta gördüğümüz sonuçlar çok daha iyi olabilirdi. Testimizin ilk bölümünde, kurduğumuz web sitesinin yüklenmesi 2.99 saniye sürdü, bu da yeni ve sıkı bir kurulum için göz korkutucu:

DreamHost Pingdom hız testi sonuçlarımız.

Stres testinden geçerken, bu sayılar biraz düzeldi, ancak yine de kabul edilebilir bir eşiğin ötesinde yükleme süreleri gördük:

DreamHost Blazemeter stres testimizin sonuçları.

Ortalama olarak, web sitemizin yüklenmesi tüm çalışma boyunca yaklaşık 1,6 saniye sürdü. Buradaki asıl sorun, yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, yükleme sürelerindeki çarpıcı artışlardır. Varyasyonlar çok önemli olmasa da, ideal olan çok daha pürüzsüz ve daha tutarlı bir çizgi aramaktır.

Destek kalitesi

Daha önce de belirttiğimiz gibi, destek bir web sunucusunu yapabilir veya bozabilir. DreamHost ile canlı sohbet yoluyla 7/24 desteğe erişebilirsiniz. Deneyimlerimize göre, bekleme süreleri oldukça kısadır ve genellikle birisiyle beş dakikadan daha kısa sürede bağlantı kurabileceksiniz.

Daha da önemlisi, DreamHost destek ekibi, WordPress’e özgü sorular söz konusu olduğunda bilgilidir. Ayrıca, bu sağlayıcı etkileyici bir bilgi tabanına sahiptir. Bu nedenle, DIY tipi bir insansanız, birkaç sorunu kendi başınıza çözebilmelisiniz.

genel bakış

Aylık planlar sunan bütçeye uygun bir WordPress web barındırma arıyorsanız, DreamHost en iyi seçimlerimiz arasındadır. Fiyatına göre birinci sınıf özellikler sunar ve desteğinin kalitesi mükemmeldir. Deneyimlerimize göre, DreamHost daha küçük siteler için iyi bir performans sergiliyor, ancak performans kutudan çıkar çıkmaz önemli ölçüde daha iyi olabilir.

Başlangıç planı için yıllık abonelikle ücretsiz bir alan alamamak da bir engel olabilir  . Ancak, sayıları topladığınızda, ilk yıl için ödeyeceğiniz fiyat (bir .com alan adının maliyeti dahil  ) diğer ucuz ana bilgisayarlarla uyumludur.

5. Hareket Halinde

InMotion ana sayfası.

InMotion’ın şu ana kadar sunduğumuz diğer WordPress ana bilgisayarlarından biraz daha pahalı olduğunu hemen fark edeceksiniz. Yine de bu pek bir şey ifade etmiyor, çünkü önceki girişlerimizin hiçbiri ayda 5 doları geçmedi.

InMotion ise aylık 6,99 dolardan başlayan yönetilen WordPress barındırma planları sunuyor. Bakalım bu planlar ekstra dolara değer mi?

Fiyat:% s

InMotion, WordPress kullanıcıları için altı farklı plan sunar. Her birinin bir öncekinden biraz daha fazla gücü var. Ancak, bu makalenin amaçları doğrultusunda, aylık 10 doların altında fiyatlandırılan tek seçenek olduğu için başlangıç ​​planına odaklanacağız. İki yıllık bir süre için abone olursanız, WP-1000S planının aylık maliyeti 6,99 ABD dolarıdır. Fiyatı 8,99 dolara kadar çıksa da bir yıllık seçeneği de var.

Bu planla ücretsiz bir alan, web sitesi desteği, 40 GB depolama alanı ve ayda 20.000’e kadar ziyaretçi için kaynaklar elde edersiniz. Bunun da ötesinde, sınırsız e-posta hesabı ve çeşitli yönetilen WordPress barındırma avantajları elde edersiniz. Bunlara özel bir WordPress site oluşturucu, birçok premium tema ve eklenti ve diğer yerleşik uygulamalar dahildir.

InMotion ayrıca tüm planlarında ücretsiz evreleme işlevi içerir. Bu özellik sayesinde sitenizde yaptığınız değişiklikleri yayınlamadan önce güvenli bir ortamda test edebilirsiniz. Bu, InMotion’ı geliştirici dostu bir seçenek haline getiriyor.

Verim

InMotion diğer düşük bütçeli ana bilgisayarlardan daha pahalı olduğundan, performansının maliyetle eşleştiğini düşünüyoruz. Başlamak için InMotion web sitemizin yüklenmesinin ne kadar sürdüğünü test ettik:

InMotion Pingdom Hız Testi Sonuçları.

İçerikle dolu bir sayfadan bahsettiğimizi düşünürsek 1,22 saniyelik bir yükleme süresi o kadar da kötü değil. Ancak asıl önemli olan, stres testimiz sırasında bu hızların devam edip etmediğidir:

InMotion Blazemeter Stres Testi.

Aynı sayı, stres testi boyunca kullanıcıları eklemeye başladığımızda bile oldukça sabit kaldı. Yukarıdaki ekran görüntüsünde, hemen başlangıçta, hızla bir saniyenin üzerine çıkan yaklaşık 0,422 saniyelik yükleme sürelerimiz olduğunu fark edeceksiniz. Bu ilk artışa rağmen, buradaki sonuçlar oldukça tutarlıdır ve InMotion’ı performans söz konusu olduğunda tam olarak paketin ortasına koyar.

Destek kalitesi

Bu bölüme InMotion destek ekibinden yüksek beklentilerle giriyoruz. Diğer karşılaştırılabilir WordPress ana bilgisayarlarından biraz daha fazla ödediğiniz ve yönetilen bir hizmet olduğu için, yönetim kurulu genelinde birinci sınıf hizmet beklerdim.

Neyse ki, InMotion desteğiyle ilgili deneyimimiz bu beklentileri karşıladı. Canlı sohbetleri en güzeli olmasa da, genellikle beş dakikadan daha kısa bir sürede birisiyle bağlantı kurmayı bekleyebilirsiniz. Daha da önemlisi, bir kez olduğunuzda, size yardımcı olmaktan sorumlu aracıların WordPress konusunda bilgili olduğu açıktır.

Genel olarak

Hemen konuya girelim: InMotion barındırma, bu makaledeki emsallerinden daha pahalıdır. Ayrıca, mümkün olan en iyi fiyatı almak istiyorsanız iki yıllık bir abonelik taahhüt etmelisiniz. WP-1000S planı için bu, hemen 167,76 $ harcamanız gerekeceği anlamına gelir.

Ancak, fiyatı yönetebilirseniz, bu web barındırıcısı hakkında sevdiğiniz birkaç şey var. InMotion’ın performansı iyi ve desteği harika. Ayrıca, plan, yönetilen WordPress barındırma için oldukça uygun. Son olarak, InMotion’ı büyüyen web siteleri için sağlam bir işletme haline getirerek ayda 20.000’e kadar ziyareti destekleyebilir.

6. Konaklama A2

A2 Hosting ana sayfası.

A2 Hosting, en hızlı web sunucularından biri olduğu konusunda oldukça cesur iddialarda bulunuyor. Bir dakika içinde onlara uygun olup olmadığını göreceğiz. Şimdilik, bu sağlayıcının sağlam bir WordPress merkezli plan yelpazesi sunduğunu ve bunların çok makul fiyatlı olduğunu söylemek yeterli.

Fiyat:% s

Bu web barındırma, dört benzersiz WordPress merkezli barındırma planı sunar. Hemen hemen hepsi ayda 10 doların altına düşüyor, bu da cüzdanınız için harika bir haber. Bakalım her birinin neler sunabileceği:

 1. Lite (aylık 3,92 ABD Doları): Bir web sitesi, sınırsız depolama, bant genişliği ve ücretsiz bir SSL sertifikası desteği içerir.
 2. Swift (aylık 4,90 ABD Doları) – Yukarıdakilerin tümünü sağlar, ancak sınırsız web sitesini de destekler.
 3. Turbo (aylık 9,31 ABD Doları): Yukarıdaki avantajların tümüne ek olarak A2 Hosting’in ‘Turbo’ dediği bir özelliğe sahip olursunuz (bu konuda birazdan daha fazlası).
 4. Yönetilen (aylık 11,99 ABD Dolarından başlayan fiyatlarla): A2 Hosting ayrıca bir avuç yönetilen WordPress planı sunar ve bu, giriş seviyesi seçeneğidir.

Her zamanki gibi, mümkün olan en iyi fiyatı istiyorsanız, uzun bir sözleşme imzalamanız gerekecek. Örneğin, Lite planı için aylık 3,92 ABD doları tutarındaki teklifi almak  istiyorsanız, en az üç yıllık barındırma taahhüdünde bulunmanız gerekir. İlk başta cebinden 141,12 dolar çıktı. Turbo planının  önceki iki katmandan önemli ölçüde daha hızlı olduğunu da belirtmek önemlidir .

Verim

Şimdiye kadar birçok en iyi sonuçları gördük, ancak A2 Hosting genellikle hızlarıyla övünüyor. Bu, bu ana bilgisayardan en iyi performansı beklemekten başka bir şey beklemediğimiz anlamına gelir, bu nedenle ilk test sonuçları biraz hayal kırıklığı yarattı:

A2 Hosting'den pingdom hız testi sonuçları.

A2 Hosting’in sunduğu performans avantajlarından yararlanmak için Turbo planlarından birine kaydolmanız gerekiyor . Temel paylaşımlı barındırmaya giderseniz, ortalamanın altında performans elde edersiniz. Bunu akılda tutarak, doğrudan stres testine geçelim:

A2 Hosting'den BlazeMeter Test Sonuçları.

Şimdiye kadar test ettiğimiz tüm web sunucuları arasında A2 Hosting, yükleme sürelerinde en büyük artışa sahipti. Testimiz başladıktan kısa bir süre sonra, test web sitemizin yüklenmesinin altı saniyeden uzun sürdüğü bazı durumlar oldu. Bu, performans açısından kabul edilemez bir durumdur ve bu kadar uzun yükleme sürelerinin birçok kullanıcıyı korkutması muhtemeldir. A2 Hosting’in performansı bir süre sonra sabitlendi, ancak bu kadar önemli ani artışlar görmek isteyeceğiniz bir şey değil.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, temel A2 barındırma planları  , performansı önemli ölçüde artırması beklenen Turbo özelliğini içermez . Eğer planları için opt göze sürece bu düşünce ile, ne bu hız optimizasyonu dahil, A2 başına çalışma için Hosting tavsiye etmek zordur.

Destek kalitesi

A2 Hosting, müşteri desteği söz konusu olduğunda top üzerindedir. Bekleme süreleri, tipik olarak hızlı yanıtlarla kısadır. Testlerimiz sırasında birkaç kez canlı sohbet yoluyla destek temsilcileriyle iletişime geçtik. Her seferinde bir veya iki dakikadan fazla beklemek zorunda kalmadık.

Görüşme başladığında, konuştuğumuz temsilciler sorunlarımızı çözmemize yardımcı olmak için hızlı davrandılar. Bu nedenle, A2 Hosting de destek konusunda iyi notlar alıyor. Daha kişisel bir dokunuş tercih ederseniz, destek ekibinin size telefonda yardımcı olabileceğini de belirtmekte fayda var.

genel bakış

Hemen hemen tüm barındırma sağlayıcıları, orada en iyi hizmeti sunduğunu iddia eder. A2 Hosting bir istisna değildir, yüksek kaliteli destek ve birçok harika özellik sunar. Ancak, sitenizin büyük ve/veya popüler olup olmadığıyla ilgili olabilecek bazı tutarsızlıklar vardır.

Tabii hız konusunda gerçekten ciddiyseniz Turbo seviyesi için biraz daha fazla ödeme yapabilirsiniz  . Üç yıllık bir süre için kaydolursanız, bu size aylık 9,31 ABD dolarına mal olur, bu da peşin olarak 335,16 ABD doları ödeyeceğiniz anlamına gelir. Bu oldukça yüksek bir fiyat, ancak küçük bir blog veya kişisel siteden daha fazlasını barındırmak istiyorsanız önerilir.

7. mavi ana bilgisayar

BlueHost ana sayfası.

Ardından Bluehost geliyor. Bu, çok çeşitli planlar sunan çok popüler bir barındırma sağlayıcısıdır. WordPress söz konusu olduğunda, hepsi çok ucuz olan üç seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Fiyat:% s

Daha önce de belirttiğimiz gibi Bluehost, WordPress’e özel üç plan sunar ve hepsi özellik açısından oldukça sağlamdır. Onlara bir göz atalım:

 1. Temel (ayda 2,75 ABD doları): Bir web sitesi desteği, 50 GB depolama alanı ve ücretsiz alan kaydı içerir.
 2. Artı (aylık 5,45 ABD Doları): Yukarıdakilerin tümünü sunar ve sınırsız site ve ölçülmemiş depolama için destek içerir.
 3. Choice Plus (aylık 5,45 ABD doları) – Plus planıyla aynı avantajları sağlar  , ancak yedeklemeleri de sizin için halleder.

Plus  ve  Choice Plus planlarının  maliyetinin aynı olduğunu fark edeceksiniz , bu bir yazım hatası değildir. Yeni başlayanlar için, bu fiyatları yalnızca üç yıllık bir süreye kaydolursanız alırsınız. Bluehost’un amacı, elbette, her iki planı da karşılaştırmanızı ve en iyi değer olduğu için Choice Plus’a gitmenizi sağlamaktır . Daha sonra ilk dönemden sonra fiyat yükselir.

 Birkaç ek avantajla birlikte gelen en ucuz temel plan da vardır . Bunların arasında otomatik WordPress yapılandırması, güncellemeleri ve hazırlama işlevi vardır. Ayrıca, her planla birlikte seçebileceğiniz oldukça cömert bir ücretsiz ve premium tema koleksiyonuna erişebilirsiniz.

Verim

Bluehost için kıyaslamalarımızın sonuç kısmına geçelim. Yarasadan hemen sonra, sayılar önemli ölçüde daha iyi olabilirdi. 2,43 saniyelik bir yükleme süresi onu listemizin en altına koymuyor, ancak yakın:

BlueHost Pingdom hız testi sonuçları.

Ardından, birden fazla kullanıcıya başlattığımızda Bluehost’un nasıl çalıştığını görelim:

BlueHost BlazeMeter Test Sonuçları.

Bu, basit bir yükleme süresi testine göre önemli bir gelişmedir; bu, ara sıra bir artış olsa da Bluehost’un stres altında oldukça iyi kaldığı anlamına gelir. Aslında, Bluehost simülasyon boyunca yaklaşık 0,56 saniyede sabit kaldı. Pratikte bu, ilk yükleme sürelerini azaltmak için kendi üzerinizde bazı optimizasyon çalışmaları yaparsanız, Bluehost performans söz konusu olduğunda harika bir yatırım sunar demektir.

Destek kalitesi

Desteğinin kalitesine gelince, Bluehost biraz karışık bir çanta. İyi haber şu ki, canlı sohbetiniz için bekleme süreleri düşük olma eğiliminde. Ancak, deneyimlerimize göre, aldığınız desteğin kalitesi büyük ölçüde temsilciye bağlıdır. Bazı durumlarda aldığımız tepkiler beklediğimiz düzeyde olmadı.

Bluehost’un desteğinin kalitesinin genellikle düşük olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmeyiz. Ancak, acil sorunlarla uğraşırken biraz sinir bozucu olabilir.

Genel olarak

Bluehost, maliyet ve performansın sağlam bir kombinasyonuna sahiptir. Piyasadaki en hızlı web sunucusu değil, ancak sağlam hızlar, saygın bir özellik seti ve harika fiyatlar sunuyor. Tek dezavantajı, desteğin geliştirilebilir olmasıdır. Bu, Bluehost ile olan deneyimimizin genel olarak olumsuz olduğu anlamına gelmez ve adil olmak gerekirse, sorunlarımızın çoğunu kendimiz çözebiliriz. Bu sizin için de geçerliyse, Bluehost en azından kontrol etmeye değer.

Bluehost’un DreamHost ve SiteGround ile birlikte WordPress.org tarafından önerilen üç web sunucusundan biri olduğunu da belirtmekte fayda var . Bu büyük övgü, bu ev sahibine kitabımızda birkaç bonus puan kazandırdı.

8. Namecheap

WordPress Namecheap barındırma.

Namecheap, dünyanın en popüler alan adı kayıt şirketlerinden biridir. Bir süredir, tekliflerini tamamlamak için çok çeşitli barındırma planları da geliştirdiler. Şimdi, inanılmaz rekabetçi fiyatlarla EasyWP adlı bir yönetilen WordPress barındırma planları paketi başlattılar ve bu da kaputun altına bir göz atmamız için bize yalvardı.

Fiyat:% s

Namecheap, WordPress kullanıcıları için üç farklı EasyWP planı sunar. Yönetilen barındırmadan bahsettiğimiz için, temel barındırmanın yanı sıra birçok avantaj da elde edersiniz. Her planın sunduğu şey:

 1. EasyWP Başlangıç ​​(aylık 3,88 ABD doları) – Tek bir web sitesini, 10 GB’a kadar depolama alanını, 50.000 ziyaretçiyi ve ücretsiz bir CDN’yi destekler.
 2. EasyWP Turbo (ayda 7,88 ABD doları): Bir web sitesi barındırabilir, 50 GB’a kadar dosya depolayabilir, 200.000 ziyaretçi alabilir ve ücretsiz bir CDN alabilirsiniz.
 3. EasyWP Supersonic (ayda 11,88 ABD doları) – Tek bir web sitesini, 100 GB depolama alanını, ayda 500.000 ziyaretçiyi ve ücretsiz bir CDN’yi destekler.

Bu özelliklerin ötesinde, her EasyWP planı size tek tıklamayla yedekleme, ücretsiz SSL sertifikaları ve Namecheap alanlarıyla kolay entegrasyon da sunar. Ayrıca, örneğin, özellikle web barındırma hizmetlerinde yeniyseniz, yönetimi cPanel’den çok daha kolay olan özel bir panel vardır.

EasyWP planlarının tek büyük dezavantajı, yalnızca bir  web sitesini desteklemeleridir . Kurmak istediğiniz her ek web sitesi için ek bir abonelik ödemeniz gerekecektir. Bunu diğer WordPress web sunucularıyla karşılaştırdığınızda, bir anlaşma kırıcı olabilir.

Ancak, bir EasyWP planı satın almanın bir avantajı, bahsettiğimiz fiyatların aylık bir sözleşmeye abone olmaya karar verirseniz ödediğiniz tutar ve Başlangıç ​​planını seçerseniz barındırmanın ilk ayının 1 $ olmasıdır  . Yıllık sözleşme imzalarsanız, bu fiyatlar düşer. Başlangıç planı söz konusu olduğunda,  o ilk yıl için toplam 22,88 ABD Doları ödersiniz.

Verim

Namecheap, EasyWP’nin üstün performansı hakkında harika bir oyun konuşuyor, bu yüzden bu teste yüksek beklentilerle girdik. Basit bir yükleme testi sırasında EasyWP, 1,39 saniyelik saygın bir yükleme süresiyle hayal kırıklığına uğratmadı:

Namecheap'ten pingdom sonuçları.

Namecheap daha sonra incelememizin stres testi kısmı sırasında bu yükleme süresini rahatça yendi:

Ucuz stres testi

Namecheap web sitemizin yüklenmesi 0.664 saniye sürdü. Bu kısa artış bir yana, Namecheap sunucuları, ortalama olarak yaklaşık 0,4 saniyelik yükleme süreleri ile sanal kullanıcılarımıza karşı kendilerini korudu. Onlar harika sonuçlar.

Destek kalitesi

Namecheap, rekabetçi alan fiyatları ve mükemmel desteği sayesinde şimdiden bir isim yaptı. Web barındırma ekibiniz için aynı kalite seviyesinin korunduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Testlerimiz sırasında canlı sohbet yoluyla yanıt almak bir veya iki dakikadan fazla sürmedi ve her durumda temsilcileri sorularımızı yanıtlayabildi.

Genel olarak

NameCheap’in EasyWP planları hakkında sevilecek çok şey var. Her şeyden önce, WordPress tarafından aydan aya yönetilen ucuz planlar sunan tek web sunucusu onlar. Bunun ötesinde, en az bir yıllığına kaydolarak harika tasarruflar elde edersiniz ve birinci sınıf performans ve destek sunarlar.

Tüm bunları dikkate alsak bile, birden fazla WordPress web sitesine ev sahipliği yapmayı planlıyorsanız Namecheap’i öneremeyiz. Web sitesi başına yalnızca bireysel abonelikler için ücret alma kararınız anlaşılabilir, ancak bu, başka hiçbir web barındırıcısının yapmadığı bir şey.

Hangi Ucuz WordPress Web Hosting Kullanmalısınız?

Bu ucuz web sunucularının tüm ayrıntılarını birlikte inceledik. Şimdi, karşılaştırma amacıyla her şeyi tek bir tablo kullanarak özetleyelim. Performans derecelendirmesi için her ana bilgisayar için yürüttüğümüz iki testi dikkate aldığımızı unutmayın. Örneğin Bluehost, en iyi yükleme süresi sonuçlarını erkenden alamadı, ancak incelememizin stres testi kısmı sırasında bunu telafi etmekten fazlasını yaptı ve bu da onu sıralamalarımızda yükseltti.

 iPageDreamhostHostingerSiteGroundHareket İçi BarındırmaKonaklama A2mavi ana bilgisayarucuz isim
Planlar başlar3,75 $2,59 dolar1,45 dolar3,95 $7,26 dolar3,92 $2,75 $3,88 $
Yukarıdaki fiyatlar için abonelik süresiBir yılBir yılDört yılBir yılİki yılÜç yılÜç yılAylık
performans değerlendirmesi8752364bir
Müşteri Destek Derecelendirmesi75236bir84

Genel olarak, rakamlar oldukça net bir resim çiziyor. Özellikle Namecheap ve SiteGround, hem performans hem de destek kalitesi açısından zirveye oldukça yakındı. InMotion, fiyatı onu düşük bir bütçeyle daha az rekabetçi bir seçenek haline getirmesine rağmen, en üst sıralarda yer aldı.

çözüm

Genel olarak, ucuz hizmetler, yüksek kalite ile ilişkilendirdiğiniz bir şey değildir. Ancak, WordPress barındırma biraz sıra dışıdır. Bu alanda o kadar çok rekabet var ki, sağlayıcılar yeni müşteriler çekmek isterlerse düşük fiyatlar sunmaya teşvik ediyor. Bu, bir tüketici olarak sizin için harika bir haber.

Pratikte bu, ayda 5 dolardan daha düşük bir fiyattan başlayan WordPress barındırma planları bulmanın mümkün olduğu anlamına gelir. Ayrıca, genellikle önemli miktarda trafiğe sahip sitelerin üstesinden gelebilecek kadar sağlamdırlar. Bu genel bakışta tüm sağlayıcıları güvenle önerebiliriz. Ancak, özellikle SiteGround ve Namecheap, fiyat-performans açısından mükemmel seçeneklerdir. Ayrıca Namecheap, ucuz web sunucuları için nadir görülen bir aylık ödeme seçeneği içerir.

Siteniz için hangi WordPress barındırma planının en iyisi olduğu hakkında bir sorunuz mu var? Aşağıdaki yorum bölümünde onlar hakkında konuşalım!