27 Yeniden ticaret endüstrisindeki istatistikler ve eğilimler

Eskiden ikinci el satış olarak kabul edilen şey, şimdi, lüks malları ve elektronik ürünleri çevrimiçi olarak yeniden satmayı amaçlayan, milyarlarca dolarlık küresel bir yeniden ticaret endüstrisine veya tersine ticarete dönüştü. Bir endüstri olarak, kullanılmış ve kullanılmamış mallarda yüz milyar dolardan fazla mevcut olduğu tahmin edilmektedir. Amerikalıların %30’dan fazlası genellikle her yıl ikinci el ve konsinye mağazalarından alışveriş yapıyor.

Yeniden ticaret endüstrisi ilk kez 2005 yılında The New York Times tarafından Forrester Research CEO’su George Colony ile yapılan bir röportaj sırasında tartışıldı. Yeniden ticaret endüstrisini içeren girişimler 2011 civarında oluşmaya başladı ve daha fazla insan ve profesyonel sektöre ve endüstrinin neler başarabileceğine daha aşina hale geldikçe, devam eden eğilimler ve anlayışlar gelişiyor.

Bilinmesi gereken önemli yeniden ticaret sektörü istatistikleri

# 1. Sahip oldukları eşyaları başkalarına satan kişilerin yaklaşık %60’ı, işlemden elde edilen geliri günlük ihtiyaçları satın almak için kullanıyor. Buna yiyecek ve yakıt dahildir. İpotek veya kira ödemek, yeniden ticaret endüstrisinde de yaygındır. (Magraca müziği)

# 2. Yeniden ticaret endüstrisinde kişisel eşya satmak oldukça zor olabilir. 2013 yılında, çevrimiçi açık artırmalar yoluyla ürün satışında %69 başarısızlık oranı vardı. Benzer bir başarısızlık oranı, insanlar doğrudan bir araçtan veya evlerinden ürün sattıklarında meydana geldi. (Magraca müziği)

Geri Alım Sektörü İstatistikleri

# 3. Yeniden ticaret endüstrisindeki ortalama bir kişi, ürün satma çabaları için yılda yaklaşık 600 dolar kazanıyor. (Magraca müziği)

# 4. Avans kredisi gibi diğer nakit elde etme yöntemlerini kullanmak yerine yeniden ticaret sektörüne dahil olan kişiler, satış çalışmaları ile yılda 220 dolardan fazla tasarruf edebilirler. (Magraca müziği)

# 5. Tüketicilerin yeniden ticaret sektöründe kendileri için para toplama çabalarından küresel olarak 7,5 milyar dolardan fazla bir gelir elde edilecek. (Magraca müziği)

# 6. Küresel yeniden ticaret sektörünün yıllık büyümesinin %12,5 veya daha fazla olması bekleniyor. (Magraca müziği)

# 7. Para toplamak için kişisel eşya satan her 3 kişiden 1’i bunu ipotek veya kira ödeme yükümlülüklerini yerine getirmek için yapıyor. (Magraca müziği)

# 8. Yeniden ticaret endüstrisinde satılan en yaygın ürün giyimdir. Bunu sırasıyla kitaplar (%17), müzik CD’leri (%14), film DVD’leri (%13) ve video oyunları (%10) izliyor. (Magraca müziği)

# 9. Yeniden ticaret web siteleri, 2009’dan bu yana %1400’ün üzerinde trafik artışı gördü. En popüler yeniden ticaret siteleri, ürün satmak için hiçbir ücret talep etmez. (Magraca müziği)

# 10. Amazon, kârlılık için önemli bir bileşen sağlamak için yeniden ticaret iş girişimini başlattı. Sektör, %25’e varan getiri oranlarına sahiptir. Ürünleri onararak veya geri yükleyerek tüketiciler ihtiyaç duydukları satın alımlardan tasarruf edebilir ve perakendeciler normalde hiç üretmeyecek ürünlerden elde edilen geliri telafi edebilir. (Geçmişiniz)

ABD Geri Alım Sektörü İstatistikleri

# 11. Sadece 2 yıl içinde Amazon, iade edilen imha edilen malzemelerin hacmini %50 oranında azaltabildiğini iddia ediyor. Amaçları, yeniden ticaret endüstrisinin sağlayabileceğinden dolayı sıfır atık ayak izi yaratmaktır. (Geçmişiniz)

# 12. Yeni mobil cihazların %8’e kadarı Hindistan’da iade ediliyor. (Geçmişiniz)

# 13. Yeni mağaza, tüm perakende sektörlerinde meydana gelen hileli iadelerin maliyetlerini de azaltabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, hileli iadelerde ödenen tahmini tutar 2015 yılında 9,12 milyar dolardı. Bu, Ulusal Futbol Ligi’nin yılda kazandığıyla ilgili. (Perakende denklemi)

# 14. 2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri perakende sektörü toplam 3,25 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi. Bu satışlardan dönen toplam mal miktarı 260,5 milyar dolardı. (Perakende denklemi)

#onbeş. İadelerin yaklaşık %10’u makbuz olmadan gerçekleşir, ancak tüm iadelerin yalnızca %3,5’i doğası gereği hileli olarak kabul edilir. (Perakende denklemi)

#on altı. Yeniden ticaret endüstrisi, tatil iadeleri konusunu da ele alabilir. Ortalama olarak, tatil satışlarının iade oranı, tüm platformlarda yıllık ürün iade oranından yüzde iki puan daha yüksektir. (Perakende denklemi)

# 17. Hediye alanların %38’i tatil alışveriş sezonu boyunca aldıkları en az bir ürünü iade edecek. İnsanların yaklaşık %32’si satın alma işlemlerine makbuz eklemiyor, bu da makbuz olmadan gerçekleşen iade oranlarını açıklayabilir. (Perakende denklemi)

# 18. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki perakendecilerin %24,6’sı tatil sezonu için iade politikalarının değiştiğini söylüyor. Hem çevrimiçi hem de geleneksel perakendecilerin %20’sinden fazlasının yılbaşı alışverişi sırasında daha katı iade politikaları vardır. Perakendecilerin sadece %3,3’ü daha cömert bir iade politikasına sahiptir.

# 19. Amerikalıların yaklaşık %90’ı Amazon, Walmart ve diğer büyük perakendeciler için geçerli iade politikalarının adil olduğunu düşünüyor. (Perakende denklemi)

# 20. Çevrimiçi iadeler, fiziksel konum iadelerinden çok daha yaygındır. Tüm çevrimiçi ürünlerin yaklaşık %30’u iade edilir. (Yatırım)

Cinsiyete Göre ABD Yeniden Ticaret Sektörü İstatistikleri

# 21. Tüm perakendecilerin yaklaşık yarısı, tüketicileri çevrimiçi giyim veya elektronik ürünler gibi ürünleri satın almaya teşvik etmenin bir yolu olarak artık ücretsiz iade nakliye hizmeti sunuyor. Tüketicilerin %79’u ücretsiz iade gönderimi istediklerini söylüyor. (Yatırım)

# 22. Çevrimiçi satın alırken en yaygın iade nedeni, satıcının yanlış ürünü göndermesidir (%23). Alışveriş yapanların bir diğer %22’si, iadelerinin nedeninin, ürünün çevrimiçi listeleme ile karşılaştırıldığında şahsen farklı görünmesi olduğunu söylüyor. (Yatırım)

# 23. İnternetten satın alınan 5 üründen 1’i hasarlı geldiği için iade ediliyor. (Yatırım)

# 24. Tüketicilerin %92’si şirketin basit bir iade politikası varsa tekrar bir şey alacaklarını söylüyor. 3 çevrimiçi alışverişçiden 2’si, yapmayı planladıkları bir satın alma işlemini tamamlamadan önce web sitesi iade politikalarını kontrol ettiklerini söylüyor. (Yatırım)

# 25. Tüketicilerin %58’i, günümüz perakendecilerinin “soru sorulmadan” iade politikası sunmalarını beklediklerini söylüyor. (Yatırım)

# 26.62 Tüketicilerin %62’si, ürünleri fiziksel bir yere iade edebildikleri takdirde bir e-ticaret platformunda alışveriş yapma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor. Bu, Walmart’tan çevrimiçi bir şey sipariş etmek, ancak bunu tüketiciye en yakın perakende mağazasına iade edebilmek gibi olurdu. (Yatırım)

# 27. Alıcıların %10’u iade politikasından bağımsız olarak 1.000$ ve üzeri bir ürünü alacaklarını söylüyor. Alışveriş yapanların %27’si, kendilerine ücretsiz iade teklif edilse pahalı bir ürünü internetten satın alacaklarını söylüyor.

Geri Alım Sektörü Trendleri ve Analizi

Perakende deneyimi her zaman geri dönüş bulacaktır. Bazen bir ürün beklentileri karşılamaz. Kötü bir nakliye deneyimi nedeniyle bir ürün kırık gelebilir. Ürünün artık bir kişi için yararlı olmadığı, ancak bir başkası için yararlı olabileceği zamanlar vardır. Bu, yeniden ticaret endüstrisinin büyümek için çok fazla alana sahip olduğu yerdir.

Şirketler ve markalar, geliri artırmak ve israfı azaltmak için yeniden ticareti benimsiyor. İnsanlar, geçimlerini sağlamanın bir yolu olarak yeniden ticareti benimsiyor. Her iki durumda da, bu endüstri uzun, uzun bir süre var olacak.