Mailchimp vs Vertical Response

MailChimp, yeni başlayanlar, bireysel pazarlamacılar ve çevrimiçi girişimcileri hedefleyen giriş seviyesi bir e-posta pazarlama çözümüdür. Ücretsiz bir planın yanı sıra binlerce sınırsız kişi ve e-posta sunan premium bir plan da mevcuttur. Bu platformda tam özelleştirmeye izin verilir ve abonelere her bir e-posta ile olabilecekleri etkiyi en üst düzeye çıkarmak için birçok araç verilir.

Vertical Response, size eksiksiz bir hizmet pazarlama planı sunmak için toplam iletişim sayısına odaklanan özelleştirilebilir bir e-posta pazarlama çözümüdür. MailChimp gibi, kredi kartı numarası vermenize gerek kalmadan size 300 kişi ve ayda 4.000’e kadar e-posta sunan ücretsiz bir hesaba izin verilir. 40.000 kişiye kadar olan programlar, üç premium katmanda belirlenen oranlarda sunulur.

MailChimp vs Vertical Response tartışmasında en iyi değeri hangi seçenek sunuyor? Bunlar dikkate alınması gereken kilit noktalardır.

1. Kullanım kolaylığı

MailChimp, e-posta pazarlama çözümünüze ölçeklenebilir bir yaklaşım sunar. 2.000 veya 200.000 kişiniz olsun, mevcut abone tabanınıza girebilecek ve birkaç farklı katmanda sabit bir aylık ücret alabileceksiniz. Ortaya çıkan sorun, platformun daha gelişmiş özelliklerine erişmek için ihtiyacınız olan aylık plana ek olarak ek bir Pro aboneliği satın almanız gerektiğidir.

40.000 abonesi olan MailChimp kullanıcıları, ayda 240 ABD Doları karşılığında sınırsız e-posta alır, ardından profesyonel abonelik için ayda 439 ABD Doları nihai maliyet için ek 199 ABD Doları öderler.

Vertical Response, benzer bir fiyatlandırma planı yöntemine sahiptir, ancak abone sayısına göre üç hizmet düzeyi sunar. Takip e-postalarınızı otomatikleştirebilecek, gelişmiş raporlar alabileceksiniz ve bazı seviyeler profesyonelce tasarlanmış şablonlara, teslimat oranı incelemelerine, katılım e-postalarına ve sosyal medya gönderilerine izin verecek.

40.000 abonesi olan Vertical Response kullanıcıları 250 $ karşılığında ayda sınırsız e-posta alır. Özel bir kampanya yöneticisi de dahil olmak üzere eksiksiz bir pazarlama hizmeti için nihai maliyet ayda toplam 543 $’a ulaşır.

2. Bağlantılar

MailChimp ile hesabınızı Sugar veya Salesforce gibi kullanmakta olduğunuz CRM hizmetleriyle entegre edebilirsiniz. Bu, e-postalarınıza daha büyük bir genel etki sağlayarak verilerinizi birleştirmenize olanak tanır. Gelir raporları almak veya e-postalarınızı bu verilere göre hedeflemek için alışveriş sepetinizi MailChimp’e de bağlayabilirsiniz.

Vertical Response, SQL sunucunuzu, Oracle veritabanınızı ve hatta Gravity Forms sunumlarınızı entegre etmenize olanak tanıyan benzer bir hizmet sunar. Entegrasyon seviyesi, MailChimp’in sunduğundan çok daha yüksektir, ancak prosedürler çok daha karmaşıktır. Ayrıca Sugar veya Salesforce ile entegre olur.

3. Takip

MailChimp, kampanya gelirinizin günlük takibini sağlayan etkileşim raporları sunar. Bu, açık oran, kampanya katılımı ve kitle büyümesi gibi etkinlik istatistiklerini içerir. Doğrudan hesap panelinden erişilebilir. Her veri grafiği etkileşimlidir ve hedeflerinize ulaşmak için tek bir veri noktasına veya birden çok noktaya odaklanabilmeniz için verilerinizdeki belirli eğilimleri izlemenize olanak tanır.

MailChimp aracılığıyla abone etkinlik raporları, size bir mesajı açmayan e-posta adreslerinin bir listesini sağlayarak, onlara erişim çabalarınızı geliştirmek için değiştirilmiş bir kampanya göndermenize olanak tanır. Raporlar gerçek zamanlı olarak teslim edilir ve konum tabanlı veriler de mevcuttur.

Vertical Response, temel istatistiklerinizi sizin için izleyen bir sistem sunar. Bu, açmalarınızı, tıklamalarınızı, geri dönmelerinizi ve abonelikten çıkmalarınızı içerir. Ayrıca toplam yanıt vermeyen sayısını alacak, kaç yönlendirmenin gerçekleştiğini, hangi dönüşümlerin gerçekleştiğini ve doğrudan gösterge tablosundan gönderilen toplam e-postalardan toplam gelirinizin ne olduğunu göreceksiniz.

Verilerinizden bazıları daha da bölünmüştür. Sert veya yumuşak sıçramalar olabileceğinden, sıçramaları örnek olarak kullanalım. Kesintisiz geri dönüş, teslim edilemeyen bir e-postadır, yumuşak bir geri dönüş ise geçici bir hatadır.

MailChimp vs dikey yanıt: hangisi daha iyi?

Ne olursa olsun, kendi boyutunuza göre ölçeklenebilen uygun fiyatlı, veriye dayalı bir e-posta pazarlama platformu arıyorsanız MailChimp en iyi çözüm olabilir. Karmaşık bir fiyatlandırma sistemi sunar ve öğrenme eğrisi dik olabilir, ancak veri toplama ve oluşturulan raporlar kullanıcılara benzersiz içgörüler sağlayabilir.

Size benzer veri noktaları ve potansiyel olarak daha geniş bir veritabanı entegrasyonu yelpazesi sağlayan basit bir sistem arıyorsanız, Vertical Response en iyi seçenek olabilir. Her ikisi de platform hakkında bilgi edinmek için ücretsiz bir katman sunar, bu nedenle hangisinin kişisel ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu görmek için her ikisini de denemeye değer olabilir.