WordPress 2022 için En İyi 8 Menü Eklentisi

Web sitenizin ziyaretçilerinin en iyi içeriğinizi bulmasını istiyorsanız, sitenizin etkili bir navigasyon sistemine sahip olması çok önemlidir. Sonuçta, kimse bulamazsa, faydalı içerikle dolu bir web sitesine sahip olmanın ne anlamı var? Sitenizin kullanıcı dostu olduğundan emin olmanın en iyi yollarından biri gezinme alanlarınızı güncellemektir ve bunu yapmanın en kolay yollarından biri burada gösterilen WordPress menü eklentilerinden birini yüklemektir.

Bu koleksiyondaki ücretsiz ve ücretli eklentiler, web sitenizin menüsü için size daha fazla seçenek sunmak üzere tasarlanmıştır. Bu popüler WordPress menü eklentileri, size içerik açısından zengin mega menüler oluşturma yeteneği vermekten sitenizin gezinme alanlarına göz alıcı animasyon efektleri eklemeye kadar, ziyaretçilerinizin web sitenizin içeriğine erişme şeklini değiştirebilir.

Bu nedenle, web sitenizin gezinme alanlarının iyileştirilebileceğini düşündüyseniz, bu WordPress için en iyi menü eklentileri koleksiyonu yardımcı olabilir.

1. UberMenü

UberMenu, en iyi yanıt veren WordPress mega menü eklentisi olacak şekilde oluşturuldu.

UberMenu geliştiricilerinin WordPress için en iyi menü eklentisi olma hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için bu aracı etkileyici özelliklerle paketlediler. UberMenu, WordPress web siteniz için önceden oluşturulmuş birçok menü içermekle kalmaz, aynı zamanda bu menülerin nasıl göründüğü ve çalıştığı üzerinde de büyük kontrol sahibi olursunuz.

Bu eklenti ile WordPress web sitenize ekleyebileceğiniz menü türleri söz konusu olduğunda, seçeneklerden bazıları açılır menüler, görsel açılır menüler, sekmeli menüler ve tabii ki mega menülerdir. Mega menü işlevini kullanarak, sitenize çeşitli biçimlerde metinle birlikte resimleri görüntüleyen, zengin içerikli açılır gezinme alanları eklemeye kolayca başlayabilirsiniz.

UberMenu ayrıca web sitenize dinamik menüler ekleme olanağı da sunar. Bu menüler, yalnızca statik içerik ve bağlantıların bir listesini görüntülemek yerine, içeriğinizi dinamik olarak oluşturacak şekilde yapılandırılabilir. Bu özellik sayesinde menünüzü bir kez oluşturabilir ve ardından en son içeriğinizin menüye eklenmesini eklentiye bırakabilirsiniz. Yoğun bir blogunuz varsa ve örneğin belirli bir kategorideki en son gönderilerin her zaman açılır menülerinizin en üstünde olduğundan emin olmak istiyorsanız, dinamik menüler özelliği bunu mümkün kılar.

UberMenu yıllar içinde geliştikçe ve geliştikçe, bu eklenti ile oluşturduğunuz herhangi bir menü, küçük ekranlı akıllı telefonlarda ve tabletlerde mükemmel şekilde çalışacaktır. Menülerinizin cep telefonlarında nasıl görüntüleneceğini belirlemek için kendi özel kesme noktalarınızı ayarlayabilmek istiyorsanız, UberMenu size bunu yapma seçeneği sunar.

80.000’den fazla satış ve 5 üzerinden 4.68 yıldız derecelendirmesiyle UberMenu, WordPress için en popüler menü eklentisidir.

2. süper sinek

Superfly, sitenizin gezinme alanlarından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı harika özelliklere sahiptir.

Superfly eklentisinin dikey menü sistemi sayesinde web sitenize alan verimli navigasyon eklemek istiyorsanız aradığınız araç bu olabilir. Bu eklentiyi nasıl yapılandırdığınıza bağlı olarak, Superfly’ı kullanma seçeneklerinden biri, web sitenizin üst köşesinde bir menü simgesi görüntülemektir; bu simge, üzerine yerleştirildiğinde site bağlantılarınızı içeren dikey paneli ortaya çıkarır.

Bu güçlü bir WordPress menü eklentisi olduğundan, yalnızca dikey menü çubuğu alanlarına hangi içeriğin ekleneceği üzerinde iyi bir kontrol sahibi olmakla kalmaz, aynı zamanda menü alanının nasıl görüntüleneceğini de tanımlayabilirsiniz. Dikey menü alanlarına uygulanabilen bazı görüntüleme seçenekleri arasında menünüzü ilginç bir açıyla görüntüleyen eğik bir düzen, etkinleştirildiğinde tüm sayfayı gezinme bağlantılarıyla kaplayan tam ekran menü ve size menülerinize vektör grafikleri ekleme yeteneği.

Superfly eklentisinin ayarları aracılığıyla, birden çok seviyeli menüler oluşturabilirsiniz ve her seviye ek bir kayan panelde görüntülenir. Daha da kullanışlısı, menü alanınızda bir iletişim formu görüntüleyebilir ve ziyaretçilerinizin web siteniz üzerinden iletişim kurmasını kolaylaştırabilirsiniz. Bir açılır panel yerine dikey menünüzü kalıcı olarak görünür hale getirmek de bir seçenektir. Her şey mobil uyumlu, bu nedenle süslü menüleri ile ziyaretçileri kullanarak akıllı telefonunuzu yabancılaştırma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Superfly, WordPress menü alanını bir sonraki seviyeye taşımak ve aynı zamanda web sitelerinin kullanıcı deneyimini geliştirmek isteyen herkes için idealdir.

3. Mega Harika Menü

Groovy Mega Menu, WordPress web sitelerine mega menüler eklemeyi mümkün olduğunca kolay hale getirmeyi amaçlayan ücretli bir eklentidir.

Groovy Mega Menu, WordPress kodlama standartlarına göre oluşturulan herhangi bir temayla çalışsa da, Divi Builder, Elementor ve WPBakery Page Builder dahil olmak üzere en popüler sayfa oluşturucu eklentilerinin çoğuyla sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Dolayısıyla, bu eklentileri web sitenizi kişiselleştirmek için de kullanıyorsanız, Groovy Mega Menu yükleyebilir ve herhangi bir güçlük çekmeden menü alanlarınızı geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Açılır menülerinizi ve web sitenizin diğer gezinme alanlarını güncellemenin yollarından bazıları, menülerinize widget’lar ve kısa kodlar eklemeyi içerir. Bu sayede sitenizde eklenti ile eklenenler veya temanızla birlikte gelenler de dahil olmak üzere aktif widget’larınız varsa, bunları artık menülerinizde de görüntüleyebilirsiniz.

Gezinme alanlarınızı hızlı bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olmak için Groovy Mega Menü eklentisi, kullanmanız için bir ön ayar kitaplığı ile birlikte gelir. Bunlar kesinlikle tasarım sürecini hızlandırmaya yardımcı olur, ancak hepsi kolayca özelleştirilebilir olduklarından yaratıcı özgürlüğünüzü hiçbir şekilde sınırlamazlar.

Ayrıca Groovy Mega Menu’yü kullandığınızda menüleriniz için birçok ayar ve seçenek elde edersiniz. Bu, menülerinizi yapılandırmayı kolaylaştırdığından, gezinme çubuğunuzu her zaman görüntülenen sabit bir öğe veya web sitenizin yanına sabitlenmiş dikey bir panel yapmak çok kolaydır. Menülerinizin renklerini değiştirebileceğiniz, simgeler ekleyebileceğiniz ve arka plan görüntülerini yapılandırabileceğiniz için, açılır menünüzün ve diğer gezinme öğelerinin web siteniz için tam olarak doğru görünmesini sağlayabilirsiniz.

Önceden yapılandırılmış menüler sayesinde temanıza hızlı bir şekilde mega menüler eklemek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

4. Kahraman menüsü

Hero Menu, WordPress web sitenizin menü sistemini güncellemeyi mümkün olduğunca kolaylaştırmayı amaçlar.

Sadece birkaç kolay adımda Hero Menu eklentisi, web sitenizin gezinme alanlarını dönüştürmenize yardımcı olabilir. Menülerinize simgeler ekleme ve çok seviyeli temel bir açılır menü sistemi uygulama görevini basitleştirmenin yanı sıra, Hero Menu çok daha fazlasını yapabilir.

Hero Menu eklentisinin mega menü yetenekleri, bu aracın belki de en etkileyici özelliğidir. Kontrolleri sayesinde açılır menülerinizde birden çok sütun kullanarak bağlantılarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. Basit eklenti arayüzünü, bağlantı verdiğiniz blog gönderilerinden öne çıkan resimler de dahil olmak üzere, menülerinize büyük ve küçük resimler eklemek için de kullanabilirsiniz. Daha etkileyici bir tasarım efekti için mega menü açılır alanlarınıza göz alıcı arka plan resimleri bile ekleyebilirsiniz.

Bu koleksiyondaki diğer WordPress menü eklentilerinden bazıları gibi, Hero Menu, açılır alanına bir iletişim formu ve hatta bir Google haritası eklemeyi mümkün kılar. Ziyaretçileriniz web siteniz aracılığıyla sizinle kolayca iletişim kurabilmeyi veya konumunuzu bulmayı umuyorsa, bu özellikler kesinlikle size yardımcı olacaktır. Bu eklentinin ek işlevselliği sayesinde, menünüzün en üst düzeyine simgeler ve semboller eklemek de kolaydır.

Gelişmiş web sitesi menüleri oluşturmak için bu eklentileri kullanmanın ne kadar zor olabileceği konusunda endişeleriniz varsa, buna ihtiyacınız yok. Hero Menüsü, menünüzün nasıl göründüğünü ve çalıştığını tanımlamak için bir sürükle ve bırak menü düzenleyicisi ve düğme ayarları içeren sezgisel bir kontrol seti aracılığıyla özelleştirilebilir. 60’tan fazla önceden ayarlanmış renk, menü stilinizi ayarlamanız için hızlı bir yol sağlarken, renk seçici, gezinme alanlarınız için kendi özel paletlerinizi oluşturmanıza olanak tanır.

Hero Menu, WordPress web sitenize çok çeşitli menü sistemleri eklemek için rekabetçi bir seçenektir.

5. WP Mega Menü Pro

WP Mega Menu Pro, önceden tasarlanmış menü düzenlerinin ve çok sayıda özelleştirme kontrolünün güzel bir karışımına sahiptir.

Web sitenize daha fazla menü stili eklemek için kullanılabilecek bir tak ve çalıştır çözümü veya siteniz için özel gezinme alanları tasarlamanıza olanak tanıyan bir araç arıyorsanız, WP Mega Menu Pro size yardımcı olabilir. Bu eklentiyi etkinleştirdikten sonra, aralarından seçim yapabileceğiniz 14’ten fazla farklı menü stiline ve biçimine hemen sahip olacaksınız. Seçenekler arasında daha geleneksel yatay menülerin yanı sıra ilginç ve daha az kullanılan dikey menüler yer alıyor. Her iki tür de, kayan ve kayan tetik sürümleri dahil olmak üzere birden çok varyasyona sahiptir.

WP Mega Menu Pro eklentisi ile size sunulan diğer bir seçenek de özel sekmeli mega menüler oluşturma yeteneğidir. Bu açılır menüler, metin, resimler, bağlantı simgeleri ve diğer metin biçimlendirme stilleri dahil olmak üzere kenar çubuklarında çeşitli içerikleri görüntüleyecek şekilde yapılandırılabilir. Bu menünün içeriği birden çok satıra ve sütuna bölünebilir, bu da menü alanlarınızı web sitesinde sayfa görüntülemelerini artırabilecek ve dönüşümleri artırabilecek değerli alanlara dönüştürmenize yardımcı olur. Görseller ve ürün açıklamaları ekleyebilmek daha fazla ürün satmanıza yardımcı olabilirken mega menünüze bir iletişim formu eklemek olası satışları artırabilir.

WP Mega Menu Pro, araç setinde başka bir harika özelliğe sahiptir ve bu, açılır menü alanlarında eklenti widget’larını görüntüleme yeteneğidir. Eklenti demo sayfasında bu tür menüyü çalışırken görebilirsiniz. Ancak, açılır alanlarınızda öne çıkan içeriği, son gönderileri ve daha fazlasını görüntülemenin harika bir yoludur.

Harika widget’lara ve gelişmiş özelleştirme seçeneklerine sahip bir eklenti arıyorsanız, WP Mega Menu Pro’yu incelemeye değer.

6. Mega ana menü

Mega Ana Menü, sitenizin gezinme alanlarını güncellemeyi kolaylaştıran bir başka popüler WordPress menü eklentisidir.

Web sitenizin menüleri için doğru görünümü ve hissi elde etmenize yardımcı olmak için bu eklenti 10’dan fazla farklı açılır stil içerir. Bu sayede web siteniz için simgeler, resimler, farklı metin türleri içeren bir navigasyon sistemi seçebilir ve çeşitli renkler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu bir mega menü WordPress eklentisi olduğundan, web sitenize çok sütunlu açılır menüler ekleme seçeneğiniz de vardır ve açılır alanlarda resimleri ve diğer ilginç içerikleri görüntülemeye devam edebilirsiniz.

Mega Ana Menü, sitenizin gezinme alanlarının kullanımının kolay olmasını sağlamak ve ziyaretçileriniz üzerinde iyi bir izlenim yaratmak için başka kullanışlı özelliklere de sahiptir. Böyle bir özellik, menüler görüntülendiğinde etkinleştirilebilen animasyon stilleridir. Bu animasyon efektlerini Mega Ana Menü eklenti demo sitesinde görebilirsiniz, ancak bunlar, açılır listelerinizin ziyaretçileriniz üzerinde olumlu bir etkisi olmasına yardımcı olabilir. Markanızı ve logonuzu sitenizin menü alanına ekleyebilmeniz, hedef kitleniz üzerinde kalıcı bir izlenim bırakmanıza yardımcı olabilir. Menüleriniz için çok renkli degradeler de dahil olmak üzere oldukça benzersiz bazı özel renk şemaları da oluşturabilirsiniz.

Bunun WordPress için en çok satan menü eklentilerinden biri olmasının diğer bazı nedenleri arasında, menülerinizde 600’den fazla yazı tipini kullanmayı mümkün kılan Google Yazı Tipleri entegrasyonu, menülerine ekleyebileceğiniz 1.600’den fazla vektör simgesi kitaplığı ve mobil duyarlı menülerinizin herhangi bir ekran boyutunda çalışmasını sağlayacak tasarım.

Bu eklentinin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız Mega Ana Menü ürün sayfasında deneyebileceğiniz canlı admin demosu bulunmaktadır.

7. Maksimum Mega Menü (Ücretsiz)

Max Mega Menu, 300.000’den fazla kez aktif olarak kurulmuş, popüler bir ücretsiz WordPress menü eklentisidir.

WordPress web sitenize mega menüler eklemenin ücretsiz bir yolunu arıyorsanız, Max Mega Menu iyi bir seçenek olabilir. Kullanmakta olduğunuz WordPress teması ne olursa olsun, bu eklentiyi etkinleştirdikten sonra, ziyaretçilerinize sundukları işlevselliği geliştirmek için menülerinize çeşitli widget’lar eklemeye başlayabilirsiniz.

Mega menülerinin nasıl göründüğü ve çalıştığı konusunda iyi bir kontrol arayanlar için bu eklenti hayal kırıklığına uğratmamalı. Sürükle ve bırak menü oluşturma aracıyla menü içeriğinizi ve düzeninizi hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz. Metin, renkler ve diğer görsel ayarlar dahil olmak üzere menülerinizin görünümünü değiştirmenize izin verdikleri farklı yollar sayesinde Max Mega Menu’nün özelleştirme ayarları da ilgi çekici olmalıdır.

WordPress için bu önde gelen ücretsiz menü eklentisiyle sitenizin gezinme alanlarına ekleyebileceğiniz bazı efektler arasında açılır menüler, kaydırma tetikleyicileri ve solma menüleri bulunur. Max Mega Menü ile, web siteniz için doğru şekilde çalıştıklarından emin olmak için bu stil ve animasyon özellikleri üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Kullanabileceğiniz diğer stil seçenekleri arasında menülerinize simgeler ekleme ve metin hizalama ayarları için kontroller bulunur. Ayrıca, menülerinizin cep telefonlarında ve diğer küçük ekranlı cihazlarda nasıl görüntüleneceği üzerinde iyi bir kontrol sahibi olursunuz.

Gelecekte ihtiyaçlarınız artarsa, Max Mega Menu’nün daha da fazla özelliğe sahip premium bir sürümü de bulunmaktadır.

8. Özelleştirilebilir menü (ücretsiz)

Duyarlı Menü, WordPress web sitesi navigasyon sisteminizi güncellemek için başka bir popüler eklentidir.

150 ayar ve olası 22.500 ayar kombinasyonu dahil olmak üzere çok sayıda özelleştirme seçeneği sayesinde, Duyarlı Menü, web sitelerine farklı bir bakış açısına sahip olanlar ve menü sistemlerinin sitenizden genel tasarıma mükemmel şekilde uymasını isteyenler için idealdir.

Bu temayla özelleştirebileceğiniz öğeler arasında yazı tipleri, metin boyutları, renkler ve düzen ve görünüm bulunur. Ayrıca, menüleriniz için arka plan görüntüsü olarak görüntüleri ayarlayarak, gezinme alanlarınızın kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlamanın kolay bir yolunu sunabilirsiniz. Menülerinizin nasıl çalıştığını tanımlamaya gelince, bunların yatay mı yoksa dikey mi olduğunu ve hatta hangi yönden uçacaklarını seçebilirsiniz. Menü animasyonlarını etkinleştirmeyi seçerseniz, bu efektlerin hızını ve diğer ayarlarını kolayca kontrol edebilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi, Duyarlı Menü eklentisi, akıllı telefon ve tablet kullanan ziyaretçilerle tamamen uyumludur. Bu işlevin bir parçası olarak, menülerinizdeki en önemli içeriğin her zaman erişilebilir olmasını sağlamak için menülerinizin farklı ekran boyutlarına nasıl uyarlanacağını büyük ölçüde kontrol edersiniz.

Duyarlı menü, ihtiyaç duymanız halinde daha da fazla özellik ve işlevsellik eklemek için güncellenebilir.