14 En İyi Vue 2022 UI Bileşen Kitaplıkları

Vue.js, öğrenmesi ve kullanması kolay olduğu için sayısız ön uç geliştiricinin tercih ettiği JavaScript çerçevesidir. Bileşenler, Vue çerçevesinin özüdür – fikirden işlevsel kullanıcı arayüzüne çok daha hızlı geçmenize yardımcı olurlar.

Bu koleksiyonda, Vue.js çerçevesiyle verimli UI geliştirme için yapı taşları sağlayan en iyi Vue UI bileşen kitaplıklarını bulabilirsiniz.

Düğmeleri, kartları ve düzenleri kodlamak ve tasarlamak yerine, güzel, zengin içerikli uygulamalar oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm kullanıcı arabirimi öğelerine erişmek için bu kitaplıkları kullanabilirsiniz.

Yaygın olarak desteklenen ve çeşitli web uygulamaları oluşturmanıza yardımcı olabilecek en popüler ve çok yönlü kullanıcı arabirimi kitaplıklarıyla başlıyoruz. Okumaya devam ederken, belirli kullanım durumları için harika oldukları için seçtiğimiz daha az bilinen bazı çerçeveleri de göreceksiniz.

Bir sonraki projeniz için en iyi Vue UI bileşen kitaplığının hangisi olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Bootstrap Vue

BootstrapVue UI Bileşen Kitaplığı

Bootstrap, dünyanın en popüler UI çerçevesidir ve kolayca özelleştirilebilir UI öğeleriyle duyarlı web siteleri oluşturmanıza yardımcı olur. BootstrapVue, Bootstrap’in gücünü Vue’ya getiriyor. Satırlar, sütunlar ve kartlar gibi tüm Bootstrap öğelerini Vue bileşenleri olarak kullanılabilir hale getirir.

11.000’den fazla GitHub yıldızıyla, yaygın olarak kullanılan ve topluluk tarafından desteklenen bir UI bileşen kitaplığıdır. En erişilebilir ve sağlam ön uç çerçevelerinden biri üzerine kurulurken, ön uç dağıtımlarını kolay ve üretken hale getirir.

Bootstrap konusunda deneyimliyseniz, BootStrapVue’da uzmanlaşmak kolay olacak ve kısa sürede harika web uygulamaları oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

2. Kuasar

Quasar Vue UI Bileşen Kitaplığı

Quasar, güçlü bir topluluğa ve çok sayıda kullanım örneğine sahip bir çerçevedir. Materyal Tasarımı yönergelerini takip eder ve tüm masaüstü ve mobil tarayıcılarla tamamen uyumludur. Ana gücü, hepsi bir arada olması ve çok sayıda kullanıma hazır web geliştirme görevini kapsamasıdır.

15.000’den fazla GitHub yıldızı ve 300’den fazla katılımcısı, aktif topluluğunun ve popülaritesinin bir kanıtıdır. Quasar’ın sloganı “kodu bir kez yazın ve aynı anda dağıtın” çünkü kodunuzu bir web sitesi, bir mobil uygulama ve hatta bir Electron uygulaması olarak tek bir kod tabanından dağıtmanıza olanak tanır.

Tek bir kod tabanından birden çok platforma dağıtım yapmak isteyen geliştiriciler için Quasar harika bir seçenektir.

3. Vuetify

Vuetify çerçevesi

Vuetify, Google tarafından geliştirilen popüler bir tasarım dili olan Material Design’a dayalı bir Vue UI bileşen çerçevesidir. Kartlar, şekiller, etkileşimler, ışıklar ve gölgeler gibi derinlik efektleri ve daha fazlası için kullanıcı arabirimi yönergelerinden oluşur.

Vuetify, profesyonel görünümlü web siteleri ve uygulamalar oluşturmanıza yardımcı olur – tasarım becerisi gerekmez. Önceden oluşturulmuş bileşenleriyle, Google Analytics ve Gmail gibi Google ürünlerinin tasarım kalitesine uygun web sayfalarını hızla oluşturacaksınız.

Profesyonel bir web uygulaması üzerinde çalışıyorsanız ve her bileşeni manuel olarak tasarlamak zorunda kalmadan her şeyin kutudan çıktığı gibi iyi görünmesini istiyorsanız Vuetify harika bir seçenektir.

4. Öküz

Öküz

200.000’den fazla geliştirici tarafından kullanılan bir CSS çerçevesi olan Bulma’yı kullandıysanız, Buefy sizin için harika bir seçenek olabilir. Buefy, Bulma’yı Vue ile birleştirerek minimum kodla çekici uygulamalar oluşturmanıza yardımcı olur. Varsayılan sürüm farklı görünse de, çerçeve son derece özelleştirilebilir. Kendi marka renklerinizi, beden kurallarınızı ve daha fazlasını tanımlayarak özelleştirmeleri hızlı ve kolay hale getirebilirsiniz.

Buefy, uygulama boyunca uygulanacak global değişkenleri özelleştirmek için Sass’ı kullanır. Bu, ilerleme çubukları ve sıralanabilir tablolar gibi dinamik öğeleri kullanabilmeniz gerçeğiyle birleştiğinde, onu yüksek düzeyde etkileşimli web uygulamaları için mükemmel bir seçim haline getirir.

5. CoreUI Vue

CoreUI Vue

CoreUI, yalnızca yönetici şablonları oluşturmaya odaklanan bir Vue bileşen kitaplığıdır. Bootstrap, Vue.js ve Sass gibi modern çerçeveler ve araçlar kullanılarak oluşturulmuştur. Çerçeveye dahil edilen 100’den fazla bileşen, yönetim uygulamaları için gösterge tabloları ve kullanıcı arabirimleri oluşturmayı kolaylaştırır.

İşletmeler, özellikle dahili kullanıcıları hedeflediklerinde, gösterge tablosu uygulamalarının görünümüne yetersiz yatırım yapma eğilimindedir. CoreUI ile, her şeyi sıfırdan geliştirmek için sayısız saatler harcayabileceğiniz ve hemen işlevsel ve estetik açıdan hoş paneller oluşturmaya başlayabileceğiniz için böyle bir mazeret yok.

6. Görsel Malzeme

Görsel Malzeme

Vue Material, Material Design özelliklerini uygulayan hafif ve yaygın olarak kullanılan bir çerçevedir. Spesifikasyonlara harfiyen uysa da diğer çerçeveler kadar inatçı değildir. Bu, kitaplıktaki varsayılan stilleri geçersiz kılmanın dezavantajı olmadan uygulamalar oluşturmak için daha az tasarım seçimi yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Esnekliği, hafifliği ve kolay kurulumu nedeniyle bu koleksiyona eklemeyi seçtik. Standart Webpack tabanlı tam özellikli Gelişmiş SPA şablonunuzu kullanarak hemen oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sağlam ama aynı zamanda hafif ve kullanımı kolay bir şey arıyorsanız Vue Material çerçevesini öneriyoruz.

7. Vuesax

marco vuesax

Vuesax, kendi projeleriniz için kullanabileceğiniz güzel, iyi tasarlanmış bileşenler içerir. Bu çerçevenin amacı, oluşturma ve üretim hızından ödün vermeden markanıza ve gereksinimlerinize göre bileşenler tasarlayabileceğiniz bir geliştirme deneyimi sunmaktır.

Sass, Typescript ve VuePress gibi ön uç geliştiricilerin kullanabileceği en iyi araçların çoğunu destekler ve bunlarla entegre olur. Vuesax, Vue’nun diğer UI bileşen kitaplıkları kadar yaygın olarak kullanılmasa da, herhangi bir katı tasarım dilinden bağımsız olması, Vue uygulamanızın diğerlerinden farklı olmasını sağlayacaktır. Web sayfalarınıza farklı bir görünüm kazandırmak için benzersiz tasarımı için kullanabilirsiniz.

8. iView

anlıyorum

iView, düzinelerce kullanışlı ve güzel bileşen sunan yüksek kaliteli Vue UI bileşenlerinden oluşan bir kitaplıktır. Başlamak kolaydır ve iView Cli ile görsel olarak yeni projeler bile oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, iView Yönetici şablonu, oturum açma / oturum kapatma sayfası, içerik haritası gezinme ve sekmeler, kilit ekranı, mesaj merkezi gibi kullanıma hazır birçok bileşen ve işlev içeren gösterge panoları oluşturmanıza yardımcı olabilir. , form ve tablo öğeleri , ve dahası. .

GitHub’da 23 binden fazla yıldızla düzenli güncellemeler ve mükemmel topluluk desteği ile bir UI bileşenleri kütüphanesidir.

9. Vue Malzeme Kiti

Vue malzeme kiti

Vue Material Kit, Material Design özelliklerine uyan bir çerçeve daha. Bu koleksiyondaki en genç çerçevelerden biridir ve bu neden henüz yaygın olarak kullanılmadığını açıklar. Bootstrap 4 panellerini şık görünümlü Materyal Tasarımı sayfalarına dönüştürmek için yaygın olarak kullanılan bir UI kiti olan Material Kit’e dayandığı için daha popüler hale geleceğini düşünüyoruz.

Bu UI kiti, Vue geliştirmesini hızlandırabilecek önceden tanımlanmış birkaç sayfaya ve bileşene sahiptir!

10. PrimeVue

PrimeVue UI Bileşen Kitaplığı

PrimeVue, karmaşık, modern ve son derece dinamik Vue uygulamaları oluşturmanıza olanak tanıyan harika bir çerçeve örneğidir. Etkileşimli Vue uygulamaları oluşturmak için kullanabileceğiniz tablolar ve çağrı cihazlarından iyi tasarlanmış grafik tabanlı akış şemalarına kadar çok çeşitli bileşenlere sahiptir.

Bileşenleri karmaşık yazılım uygulamaları tasarlamak için oluşturulduğundan, bu çerçeveyle iş yazılımı için kullanıcı arabirimleri de oluşturabilirsiniz. Bu ayrıca Airbus, Ford, Intel ve diğerleri gibi Fortune 500 şirketlerinin neden PrimeVue bileşen kitaplığına güvendiğini de açıklıyor.

11. Öğe

Öğe Vue UI Bileşen Kitaplığı

Element, harika bir topluluğa sahip bir Vue UI bileşen kitaplığıdır. Yalnızca ön uç geliştiriciler için değil, aynı zamanda tasarımcıların ve ürün yöneticilerinin birlikte çalışabileceği eksiksiz bir kullanıcı arabirimi kiti de sağlar. Masaüstü kullanıcı arabirimleri oluşturmak için özel olarak tasarlanmıştır, ancak pencere boyutuna göre öğeleri gizleme ve ızgaralar oluşturma gibi bazı duyarlı özellikleri destekler.

Bu kitaplık esas olarak Çinli katılımcılar tarafından geliştirilmiştir ve orijinal belgeler Çince yazılmıştır. Projenin varsayılan dili Çince olduğundan, bir projeye başlamadan önce uluslararasılaştırma kılavuzuna başvurmanız şiddetle tavsiye edilir. Element, geliştiriciler, tasarımcılar ve ürün yöneticilerinden oluşan ekipler tarafından karmaşık masaüstü kullanıcı arayüzleri geliştirmek için harika bir kittir.

12. Sharp kullanıcı arayüzü

Keskin kullanıcı arayüzü

Keen UI, Materyal Tasarımı yönergelerini de takip eden orta derecede popüler bir Vue çerçevesidir. Kutudan çıktığı gibi gelmez, bunun yerine size Javascript yazmanızı gerektirecek iyi kodlanmış etkileşimli bileşenler sağlar. Kendi stili olmadığı için mevcut stilinizle veya açık kaynaklı bir CSS çerçevesi ile kolayca entegre edilebilir.

Diğer Vue UI bileşen kitaplıklarından bazılarıyla birlikte gelen ek ağırlık olmadan hafif bir Materyal Tasarımı uygulaması arıyorsanız bir deneyin.

13. Nane Kullanıcı Arayüzü

Nane kullanıcı arayüzü

Mint UI, Vue tabanlı bir mobil UI öğe kitaplığıdır. Tanıdık arayüz kodunu kullanarak mobil benzeri uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır. Sayfaların ve öğelerin stili, kullanıcıların mobil uygulamalarda bildiklerine yakındır, bu nedenle bunu, mobil için optimize edilmiş web uygulamaları veya Web Görünümlerini kullanan mobil uygulamalar oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Çok hafiftir, üretim kurulumlarıyla yüklendiğinde yaklaşık 30 KB ağırlığındadır. Mint UI, iOS görünümlü mobil görünümlü uygulamalar oluşturmak için harika bir seçenektir.

14. VueTailwind

VueTailwind

VueTailwind, popüler Tailwind CSS çerçevesini temel alan bir açılır ön uç kitaplığıdır. Hala geliştirme aşamasındadır, bu nedenle üretim sınıfı uygulamalar için %100 hazır olmayabilir, ancak daha küçük bir Vue projesi oluşturuyorsanız ve Tailwind kullanmak istiyorsanız kesinlikle yararlı olabilir.

VueTailwind Bileşen Kitaplığı, bazı önceden oluşturulmuş bileşenlere sahiptir, ancak Tailwind CSS’nin tipik olarak herhangi bir bileşeni yoktur. Bunun çalışma şekli, VueTailwind’in bu bileşenleri Tailwind yardımcı program sınıflarını kullanarak oluşturmasıdır. Bu bileşenlerin çoğu, Tailwind CSS belgelerindeki örneklerden türetilmiştir.

İlk kararlı sürüm, daha optimize edilmiş kod ve daha iyi özelliklerle yolda. VueTailwind, Bootstrap veya Bulma’dan daha az görüşü olan bileşen kitaplıklarını tercih eden geliştiriciler için ideal bir çerçeve olabilir.

Hangi Vue UI Bileşen Kitaplığını Seçmeliyim?

İhtiyaçlarınızı karşılayan bir kullanıcı arayüzü çerçevesi seçmek zor bir iş olabilir. Ekibinizin teknik becerilerini, projenin kapsamını ve yeni özellikler geliştirmenin ne kadar kolay olacağını göz önünde bulundurmalısınız. Bu listede, en iyi Vue UI bileşen kitaplıklarını ele alıyoruz ve her birinin avantajlarını tartışıyoruz.

Örneğin, bir gösterge panosu oluşturmak istiyorsanız, bunun için bileşenler sunduğundan CoreUI harika bir seçenek olabilir. Öte yandan, Bootstrap ile deneyiminiz varsa, BootstrapVue size değerli zaman kazandırabilir.

Ajanslar için yalnızca bir veya iki kitaplığa odaklanmak mantıklıdır, böylece ekibiniz bunlar etrafında uzmanlık oluşturabilir ve yeni Vue uygulamalarını daha hızlı üretebilir. Bu nedenle, çeşitli bileşenlere sahip ve son derece güvenilir olan UI bileşen kitaplıklarını aramalısınız. GitHub yıldızları mutlak bir güvenilirlik ölçüsü olmasa da, açık bir gösterge gösterirler. Bu durumda BootstrapVue, Vuetify ve Buefy gibi popüler, kapsamlı projeler en iyi seçenekleriniz olacaktır.

En iyi Vue UI bileşen kitaplıkları hakkında bir sorunuz mu var? Yorum bölümünde bize bildirin!