21 Magnezyum Endüstri İstatistikleri ve Trendleri

Magnezyum çıkarılabilir, ancak bazı benzersiz yerlerde de bulunabilir. İnsan vücudunda, toplam magnezyumunun %60’ı kemiklerinizde bulunabilir. Başka bir %39 kas dokularında bulunabilir. Mevcut ham ürünler için pazar sıklıkla değerlendirilse de, magnezyum çeşitli şekillerde kullanılabilir. 2011 yılında, tahmini küresel birincil magnezyum üretimi 766 bin mt olarak gerçekleşti. Statista’ya göre, 2017 yılına kadar bu sayı yaklaşık 1.100.000 mt’a yükseldi.

Magnezyum endüstrisinden ilginç istatistikler

# 1. Magnezyum, gezegenimizde en bol bulunan sekizinci element olarak listelenmiştir. Yerkabuğunun yaklaşık %2’sini oluşturur. (Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırması)

# 2. Magnezyum, ağırlıkça ortalama %0.13 magnezyum olan çözünmüş deniz suyunda da bulunabilir. Bu kaynaktan çıkarıldığında gezegenimizde en bol bulunan üçüncü element olur. (Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırması)

Dünya çapında magnezyum endüstrisinin küresel istatistikleri

# 3. Amerika Birleşik Devletleri’nde, magnezyum endüstrisinin toplam bileşik üretim değerlerinin yaklaşık üçte ikisini doğal tuzlu su ve deniz suyu oluşturmaktadır. 2016 yılında bu bileşiklerin değeri yaklaşık 195 milyon dolardı. (Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırması)

# 4. Amerika Birleşik Devletleri’nde tüketilen magnezyum bileşiklerinin yaklaşık %60’ı inşaat, kimya, tarım, endüstriyel veya çevresel ihtiyaçlar içindir. Geri kalanı olivin, kaynaşmış magnezya veya kalsine magnezyada kullanılır. (Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırması)

# 5. 2016’da ABD, yaklaşık 390.000 metrik ton magnezyum oksit içeriği üretti. Aynı yıl, Amerika Birleşik Devletleri’ne 500.000 mt MgO ithal edildi. (Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırması)

# 6. Görünür tüketim ölçüldüğünde, 2012’den beri ABD magnezyum endüstrisinde ithalata %50’den fazla bağımlılık olmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’ne ithal edilen MgO’nun yarısından fazlası Çin’den geliyor. Brezilya %17’yi temsil ederken, Kanada ve Avustralya sırasıyla %9 ve %6’yı temsil ediyor. (Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırması)

# 7. Avustralya, mevcut toplam ham minerallerin %30,4’ünü oluşturan, bugün dünyadaki en yüksek magnezyum rezervlerine sahiptir. Çin, mevcut ham mineralin %28,3’ü ile en büyük ikinci rezerv miktarına sahiptir. Bunları sırasıyla mevcut ham cevherin %19,6 ve %17,4’ü ile Kuzey Kore ve Rusya izlemektedir. (İstatist)

# 8. Amerika Birleşik Devletleri’nde, 1972’den beri Utah’daki Büyük Tuz Gölü’nden magnezyum hasat edilmektedir. (Doğal kaynaklar ve çevre sorunları)

# 9. Ortalama bir insan her gün yaklaşık 350 mg magnezyum gerektirir. Bu, her yıl ortalama 100 mg magnezyuma eşittir. Genellikle içme suyunda bulunur. Suyun magnezyum olup olmadığını anlayabilirsiniz çünkü dilinizde ekşi bir tat alacaktır. (Düşünce Şirketi)

# 10. Çin şu anda magnezyum üretimi açısından dünyaya liderlik ediyor. Şu anda ihtiyaç duyulan bu metalin mevcut arzının yaklaşık %80’inden şu anda sorumludurlar. (Düşünce Şirketi)

Amerika Birleşik Devletleri Magnezyum Endüstrisinden İstatistikler

# 11. Magnezyum iki fiziksel biçimde gelir. Amorf ve makrokristal olarak adlandırılırlar ve 5 farklı şekilde meydana gelirler. (Avustralya Maden Kaynakları, Madenleri ve İşleme Merkezleri Atlası)

# 12. Magnezyumun rengi, saf olmayan bir durumdayken sarıdan griye, beyaza veya kahverengiye kadar değişebilir. Manyezit saf olduğunda her zaman beyazımsı renktedir. (Avustralya Maden Kaynakları, Madenleri ve İşleme Merkezleri Atlası)

# 13. Magnezyumun sertlik indeksi 3.5 ile 4.5 arasında değişebilir. Özgül ağırlık da 3.0 ile 3.2 arasında değişir. (Avustralya Maden Kaynakları, Madenleri ve İşleme Merkezleri Atlası)

# 14. Magnezyum madenlerinin çoğu açık ocak yöntemlerine dayanmaktadır. 1 ton yüksek kaliteli malzeme oluşturmak için 10 tona kadar cevherin işlenmesi gerekebilir. (Avustralya Maden Kaynakları, Madenleri ve İşleme Merkezleri Atlası)

#onbeş. 1998 yılında, en son yıl verileri mevcuttur, Queensland Metals Corporation Ltd. Avustralya’da 345.000 ton manyezit üretmek için 2.44 milyon ton cevher çıkarmıştır. Bu, 102.000 ton yanmış magnezya, 27.300 ton kaynaşmış magnezya ve 17.500 ton kalsine magnezya yarattı. (Avustralya Maden Kaynakları, Madenleri ve İşleme Merkezleri Atlası)

#on altı. Avustralya yüksek magnezyum rezerv seviyelerine sahip olmasına rağmen, her yıl yalnızca az miktarda magnezyum metali üretir. (Avustralya Maden Kaynakları, Madenleri ve İşleme Merkezleri Atlası)

# 17. Magnezyum metallerinin en önemli ana kullanımı alüminyum alaşımıdır. Üretilen toplam magnezyum metallerinin yaklaşık %50’si bu faaliyet için ayrılmıştır. Diğer %20 ise tüketici dökümleri ve dövme ürünler için kullanılmaktadır. (Avustralya Maden Kaynakları, Madenleri ve İşleme Merkezleri Atlası)

# 18. Amerika Birleşik Devletleri’nde, doğal manyezit yatakları içinde şu anda yedekte bulunan tahmini 65 metrik ton magnezyum bulunmaktadır. Bu rezervlerin yaklaşık %90’ı Nevada eyaletinde bulunmaktadır. (Yaşayan bilim)

# 19. Dünya çapında büyük magnezyum rezerv yatakları keşfedilmiştir. Buna Avrupa, Türkiye ve Brezilya dahildir. (Martin Marietta Magnesia Spesiyalleri)

# 20. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir magnezyum takviyesinin ortalama fiyatı yaklaşık 9 dolar. Bazı perakendeciler, 250 mg veya daha düşük dozlarda 5 ABD Doları veya altında fiyatlandırılabilir. (Google Alışveriş)

Ülkeye göre en yüksek hacim Magnezyum endüstrisi istatistikleri

# 21. Magnezyum eksikliğinin en yaygın semptomlarından biri kas spazmlarıdır. Ağrı, zayıf sindirim, endişe ve uyku güçlüğü de yaygındır. Ayrıca huzursuz bacak sendromunun temel nedeni olabilir. (Dr. Balta)

Magnezyum Endüstrisi Trendleri ve Analizi

Magnezyum ürünlerinin küresel tüketimi 2015’ten bu yana biraz azaldı. Bu, dünyadaki çelik üretim oranlarının bir kez daha istikrar kazanmaya başladığının bir göstergesi. Ancak bu pazardaki demir dışı metal ve cam ürünlerde keskin düşüşler yaşandı.

Aynı zamanda, gıda sınıfı magnezyum da benzer bir deneyim sunar. American Journal of Clinical Nutrition, 2011 yılında bu takviyeleri alan kişilerin çok yüksek dozlar aldığını ve daha az alışverişi teşvik ettiğini tespit etti.

Endüstrideki ürünler için daha düşük fiyatlar ile birleştiğinde, magnezyum piyasası hala bir geçiş halinde görünmektedir. Fabrikalar daha verimli olmaya çalışır, bu da üretilen birim başına tüketilen magnezya miktarını azaltmak anlamına gelir.

Aynı zamanda, her yıl dünya çapında ortalama 27.7 milyon mt manyezit çıkarılmak üzere tahmini 8,5 milyar mt rezerv bulunmaktadır. Magnezyum endüstrisi istikrarlı ve tutarlı görünüyor, ancak önümüzdeki on yılda, süreçleri iyileştirmeye yönelik devam eden çabalar, hafif düşüşlerin devam etmesine ve dolayısıyla endüstrinin genel değerini düşürmesine neden olabilir.